Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD tranzisztor
 
Témaindító: Chip, idő: Ápr 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Chip hozzászólása Ápr 4, 2006 /
 
Sziasztok!

Hogyan lehet azonosítani egy smd tranzisztort?

a felirata: w047....de úgy általában is érdekelne a dolog...
(#) IMi válasza Chip hozzászólására (») Ápr 4, 2006 / 4
 
HI!
1 kis infó: SMD Code Book

link javítva, mostmár elérhető. --vicsys

(#) Chip válasza IMi hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
Köszönöm!
(#) IMi válasza Chip hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Én is !
(#) Frankye válasza IMi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Csatlakozom!
(#) erobi82 hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Nah nekem is ilyen problémám támadt, mármint hogyan azonosítsam az smd tranyát.Talán M6p van ráírva, csak a fenti link nem érhető el sajna, nameg a topic is van má 1 éves Esetleg tudja valaki milyen tranzisztor ez, vagy a fenti link elérését???
(#) Norberto válasza erobi82 hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Az igaz, hogy a fenti link elérhetetlen...

És mégis mi van a linkhez írva? Én úgy olvastam ki az előbb betűről-betüre, hogy: SMD Code Book

Szerintem ezt kéne betáplálni talán a Google-ba és kiad egy csomó lehetőséget.................
(#) erobi82 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
OKÉ közbe meglett csak elmerengtem közöttük. és már nem tudtam visszavonni a h.sz.-t
(#) Gyu hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Sziasztok!
Egy smd tranzisztor számát szeretném megtudni, de nemtaláltam egyik kód katalógusban sem, de csak lehet, hogy nemjól kerestem.ez van ráírva: EEE6B és a 6-os szám felett van egy vonal, nemtudom számít-e.
előre is köszi a segítséget!
(#) Ricsi89 hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Helló
Van egy smd alkatrész egy dvd lejátszóban, amire "Y2" van írva. megnéztem hogy mi is ez, de szerintem mégse az, mint amit a fenti oldalon találtam. Ez is sot 23 tokban van, mint az ott írt zener, de ennek mind három lába be van kötve, a zenernél viszont csak kettőt használnak. na akkor hogy is van ez? Mi lehet ez, ha nem zéner?
(#) IMi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Hello!
Mellékletben van egy (egyesítés után) viszonylag jól használható katalógus, még másnak is jól jöhet .
Y2 ebben a tokozásban itt is zéner, valamit esetleg nem néztél el?
(elnézést a file darabolásáért, de nagyom mint 2MB, csak így ment)
(#) Ricsi89 válasza IMi hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Helló
Szerintem nem zéner, mert az 1-es lábon 0,5V van, a 2-esen 1,5V, a 3-as pedig testen van. Az 1 és 3 lábak között van még egy 150 Ohm-os ellenállás is. Szóval fogalmam sincs hogy mi lehet ez, ah nem zéner. Meg miért lenne egy dvd lejátszó digit lapján egymás mellett 4 db ilyen zéner.
(#) Korben hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy smd mosfet "12W" típusát keresném, sot23-as tokban van és sehol nem lelek rólla infót.
Egyébként egy Audigy2 ZS-t javítok és ahhoz kéne.


Üdv: Korben
(#) 6C4C hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy IGBT gate-körében találkoztam egy sot-23 tokozású 5BW kódú alkatrésszel.
Sajnos eddig nem tudtam beazonosítani, ha valaki tudna segíteni ezügyben, nagyon megköszönném!

6c4c
(#) Chip válasza 6C4C hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia!

Ha jól gondolom, ez az oldal:
Bővebben: Link
Erre a típusra mutat : SMA5J22
Innen pedig letölthető az adatlap:
Bővebben: Link

Üdv!
Chip


(#) 6C4C válasza Chip hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Üdv!

Köszönöm a segítséget, de az én alkatrészem 3 lábú tokozással rendelkezik, ahogy visszarajzolni próbáltam az áramkört, egy PNP tranzisztor (is) lehet...

Mégegyszer köszönöm, hogy utánanéztél, de sajnos ez nem az

6c4c
(#) Chip válasza 6C4C hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia!

Megpróbáltam még egyszer..Igazán meggyőző oldalt (adatlapot) nem találtam, inkább csak valamilyen utalásokat, viszont, ami a keresésben tényleg látszik, az egy BC807 pnp tranzisztor lenne:

Bővebben: Link

Ha rajz alapján is az, akkor gondolom jól látod.

Üdv!
Chip
(#) 6C4C válasza Chip hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Üdv Chip!

Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:6c4c
(#) Subwoofer hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Hello!
Smd mágusok segítsetek nekem! Ki kéne cseréljek egy smd tranyót de nem tudom mi lehet az katalógusban nem találtam meg. Az smd kód ami rajta található:
W1P 7d (a 7d felirat 90fokkal el van forgatva a W1P-hez képest). Sot23-nak tünik a tokozása. De nem tudom mi lehet ez
Fontos lenne légyszíves segítsetek!
(#) IMi válasza Subwoofer hozzászólására (») Okt 1, 2009 / 1
 
Hello!
-- ITT --megtalálod!
(#) Subwoofer válasza IMi hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Hello!
Köszi szépen. Sokat segít ez az infó
(#) oszycar hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy SMD alkatrészem amit nem igazán sikerül beazonosítanom. T-SOT23-6
a tokozása ha minden igaz és csak ez áll rajta: 026v
Előre is köszönöm!

026V.jpg
    
(#) 6C4C hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Ha esetleg valaki tudna segíteni az 57FA0 típusú smd alkatrész és az A8WKE mosfet beazonosításában nagyon megköszönném!

Üdvözlettel:
6c4c
(#) Pulyka válasza Subwoofer hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Én kíváncsi lennék rá,hogy mi mit jelenthet

Én is kerestem egy "t A1" (gondolom ez a típusszám) felíratú smd alkatrészt,amin ugyancsak 90 fokban elfordítva található egy "7n" felírat(ezt nem tudom,hogy mit takar).
Nállam most merült fel ez az smd beazonosítási probléma,de miután megnéztem Imi fórumtárs linkjét,meg is találtam,amit kerestem
...és kiderült az smd tranzisztoromról(csak sejtettem a külsőröl,hogy ez lehetett),hogy egy feszültség szabályzó dióda
(#) mullergabor hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Hello.Remélem jó helyre írom a kérésemet.Nekem erről az alkatrészről kellene olyan információ hogy honnan tudom beszerezni és mennyibe kerülhet,vagy ha ezt nem is lehet mivel tudnám helyettesíteni,itt a link

http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/228/173682_DS.pdf

Ha bárkinek van valami ötlete azt szívesen várom.
Egyébként egy ipod nano kimenetét zártam rövidre és ez az alkatrész (remélem h csak ez) ment tönkre.
remélem tudtok segíteni
(#) karpi válasza mullergabor hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szerintem ha nincs mas akkor bontott cuccokbol lehet kigyomlalni .Itt (Temesvaron) volt egy uzlet amibe hoztak ''felkesz'' lapokat ,mindenfele eerosito,TV,stb..ezekrol sok alkatreszt gyomlaltam ki es hasznaltam itt ott (sajnois mar bezart ).Regebben magyarorszagon az ezermester boltokban ugy tudom is volt ilyesmi vagy hasonlo .aZ Egesz baj ott szokott lenni hogy nagyon sok alkatresznek ''belso gyari kodja van''.En is kihjoztam a helyi convertor gyarbol a kidobott( hibas lapokat) es alkatreszeket amiket az automata gepeknel kidobnak .( szallagokon vannak az alkatreszek es belso kod szerint taplaljak a gepekbe amik a lapokra helkyezik.).Igy rengeteg van de sajnos csak nehanyat tudtam azonositani.
Szoval ez lenne egy problema ha talalsz is egy egy lapon teljessen hasonlo alaku /labkiosztasu alkatreszt
utana kell jarni hogy ugyanaz vagy legalabb kompatibilis alkatreszrol van e szo.
Ha ellenben ugyanaz a gyarto ceg vagy csoport talan a kodolas is egyezik .
(#) Janaboy hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
Hali!

Nekem van egy NYSZ feliratú cuccom..a code book alapján nem egyértelmű, hogy melyik..ami biztos, hogy 5 lábú 1-3 betáp (5v), 2-GND, és két kimenet..max 3.3V-al!

Előre is köszi!
üdv
Janaboy
(#) pandora48 hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
DK1Y tip. SMD tranyóról tud valaki felvilágosítást adni? Nem találom sehol. Köszi.
(#) misi89 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
ÜDV!.

Valaki tudna segíteni, hogy a nyák közepén fekvő tranyó milyen típusú lehet? egy előerősítő azt tudom. de sajnos többet nem.

abq.JPG
    
(#) bundyland válasza misi89 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Esetleg ez:
PDTA143ET

Ez alapján:
Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem