Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1152 / 1268
(#) bole hozzászólása Nov 24, 2016 /
 
Sziasztok van egy régebbi grundig kis tv hang van de sötét a képernyő ,csak kb 15 cm kis négyzet jön és benne három csik piros sárga kék maga a négyzet szürke ami bejön és vékony pár szürke csík a ingadozik még halványan benne!Jólenne ha tudnátok segíteni mert a konyhában van és nagyon jó mikor az asszony főz neki!Köszi előre is!
(#) BarnaPili válasza bole hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Szia!
Mit néztél meg már benne?
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Van most egy nagyon hasonló TV. Az működik. Ott ha mérem a sorvég tranzisztor bázisát, 1,5V van rajta.
A nem működőn meg 4V..
Mi lehet a gond?
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Probléma megoldva. Kicseréltem a tranzisztort, igaz egy használtra. Kimérve jót mutatott, de mégse vitte a TVt..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Ha nincs szkópod, akkor frekimérős multiméter is jó a sorvezérlés meglétének ellenőrzésére. Vigyázz, sortranyó kollektorán ne mérj frekvenciát.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Kösz a tippet.
Van viszont egy másik, nagyobb fejtörést okozó gond. Ma szinte fél napom ezzel töltöttem.
Ez egy panasonic TX-29PM11P. Pont ehez rajzot nem találtam, de ezelég hasonló. Még talán ugyan az is. A gond, a hülye színek. Működés közben a G és B katódokon 150V feszültség van, míg a piros katódon 80V. Ezt nem tudom miért....
A TDA6111 látni már cserélve volt. Nagyon sok mindent kipróbáltam már, muszáj voltam többek között folyamodni ahoz is, hogy a két TDA6111et is felcseréljem, ezzel kizárva a TDA hibáját. Ahogy kicseréltem, a piroson ugyanúgy 80V, és a másik cserélten ugyanúgy 150V.
A 22oldalon lévő konektoron keresztül kapják az ICk a vezérlést. A kék és a zöldön mért feszültség oyaln 2V körüli. A piroson viszont 4V.
Felcseréltem a kábeleket, hátha a vezérlés rosz. Ha felcseréltem, ugyanúgy a piros kapja a 4Vot...
IC körüli alaktrészeket úgy mérten beforrzastva, hogy ellenállásukat mértem a többiekhez képest. (gondolok itt olyanra, hogy az red vezérlőhöz tartozó ellenállás, kondi ellenállása, és ugyanúgy a blue vezérlőhöz tarozó kondik ellenállások. Az értékek azonosak voltak..)
Mi lehet még a gond?...
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Általában ha a TDA6111 megy , akkor a körülötte lévő alkatrészek is sérülnek.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
A színekkel az a baj, hogy sok a piros szín?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Szinte az összes körülötte lévő, hozzá tartozót megvizsgáltam már. Nincs tippetek rajz szerint mi csinálhat ilyet?
*kadarist, az a baj hogy nincs. Az egész kép kék /zöld
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Ha az egész kép kék/zöld , akkor ott még a képcső piros szín ágyújával is lehet baj.Meg vezérlődik mind a három szín, tehát a képcső nyakán látod , hogy izzik mind a három színhez tartozó szál ?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Volt mér olyan képcsövem, amin zárlatos volt a egyik ágyú. Itt kimértem a minuszhoz képest, mint a 3 színnél szakadás volt. Ahogy elnéztem, mint a 3 izzott. Csináltam ilyen 3 alapszínes képet, megjelenítettem a képernyőn, a piros totál sötét.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Az baj , ha a piros totál sötét. Ezek szerint a piros ágyú nem megy .
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Mondom, 80V feszültséget kap csak, az meg kevés neki..
Azt nem tudom, miért csak annyit kap.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Szerintem nem hogy kevés , hanem az az ágyú az halott hidd el nekem.
(#) jdani hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Már rájöttem. Felcseréltem az R és a G közvetlen kimenetét a képcsőnél.
A reakciója erre hogy a piros helyén világított a zöld, és a zöld helyén ugyanúgy nem világított a piros.
Ennyi, képcső ámen.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Legalább most már kiderült aminek ki kellett.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Minél kisebb a katódfeszültség, annál világosabb az adott szín, mert ugye ez a beállítás nem más, mint az elektroncsövek földelt rácsú kapcsolása.
(#) viking4 hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
HALI! Tudna valaki segíteni? ORION T2835 stx-s tv BEKO belső ZX8190-30 nak kellene a szerviz manualja vagy a sasszé száma sokat segítene.
(#) kadarist válasza viking4 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Szia!
Keresd C7/C8 néven.
(#) viking4 hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Szia! Köszi azt már néztem igen hasonló de nem az övé.
(#) kadarist válasza viking4 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Esetleg PT90 vagy K1, K2. Vagy TV2K, TV3K is lehet.
(#) kadarist hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Ritkaság, hogy egy szegecselt sortrafó-forrpont így kirepedezzen (függ. eltérítés táp). Samsung S56A sasszi.

DSC_0111.jpg
    
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Szép , de ez még a jobbik megoldás , hogy látszik is.
(#) dave500 hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Philips képcsöves TV-m (pontos típust most nem tudok, mert este már nem szedem ki a helyéről) amit azt csinálja, hogy a bal oldali hangszóró csak búg, meg pattog, kb 1 hete kezdte ezt, elején még hol szólt hol nem, most már csak pattog és búg. Fehér kép esetén lényegesebben hangosabban. Gondolom valami kontakthiba lehet, meg kondi. Forrasztások jók (a hangszórón, és ott, ahova a kábelek mennek), mert a hiba előtt kb egy hónappal szétszedtem, és megnéztem.
Hol kezdjem a hibakeresést?
(#) BarnaPili válasza dave500 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Milyen jelforrással csinálja? Tuner, AV, ...?
István
(#) Buvarruha válasza dave500 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Vagy a végfok döglődött, most meg már csak DC van a kimenetén.
(#) dave500 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Egy DIDI SET-Top-Box-al van összekötve RCA-n.
Basszus.. a kábel a rossz! Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) dave500 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Én voltam a hülye, elfelejtettem, hogy RCA-val van összedugva, és az egyiknek a testje nem ért hozzá..úgy emlékeztem, hogy SCART, ezért meg sem néztem, hogy jól van-e bedugva.
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Sziasztok!

LG 43LF5400-ZB televízió csinál olyat, hogy ha beállítom a csatornákat bizonyos sorrendbe a csatornalista szerkesztővel, x idő mulva visszaáll abba a sorrendbe ahogy a digitális kábeltévé kiosztáson megtalálja őket hangoláskor. Hogy lehet ezt letiltani?

Valamint a hotel módot hogy lehet aktiválni ezen a TV-n tudja valaki? Köszi...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Ja és ha már itt tartunk, az analóg csatornákat hogy lehet letiltani, hogy még hangoláskor se találja meg? Arra van mód?
Következő: »»   1152 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem