Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   933 / 1268
(#) küzmös Gergely válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
9V-ról ilyen lett.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
szia,sziasztok
Kicseréltem a primerben az összes kondit,igaz voltban nem mindegyik egyezik nagyobbak mint eredetileg de gondolom ez nem jelent nagy gondot...cseréltem a tranyot is,viszont itt hibáztam mert ezt cseréltem utoljára közben hivtak és berakás után nem forrasztottam be csak egy lábat nem néztem meg elfelejtettem,és bekapcsoltam probára és kis sipolás volt kép nélkül,ekkor már tudtam h vmi nem stimm,gyorsan kihuztam,Ekkor láttam h mi is van,majd beforrasztottam de azota semmi,még a led sem világit...valami behalt ettöl a malörtöl de nem tok rájönni mi lehet hogy egyáltalán bekapcs. után semmi nem történik.Mi lehet???

üdv.bogumil
(#) Szipák hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Samsung lcd tv-hez tud valaki kapcsolási rajzokat?

konkrétan ehhez a tv-hez kellene: le40S81B

előre is köszi...

üdv.: szipak
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
A tranyo nélkül kapcsoltam be tulajdonképpen,azota semmi....mi mehetett tönkre ezáltal?
(#) küzmös Gergely válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Hát ez egy műhiba.. most már egyáltalán nem is megy. Eddig legalább ment. A kitt szerint építsd újra a tápot és egy égővel indítsd hogyha bármi baj van akkor ne omoljon megint minden. Én is jártam már így.. tanulópénz.
(#) bogumil13 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Igen,ezt jól megcsináltam
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia! Műterhelés (égő) nélkül nem illik tápot indítani.Csatlakozom az elöttem szólóhoz.Építsd újra a kittet,és égővel indítsad.Mint mondtam elég érdekes egy tápja van,de a műterheléses indítás minden készülékre vonatkozik,táp felélesztés okán.
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
A Tanyán találsz leírást a táp élesztésére.A kitt leírása,ill. a beépítésének folyamata és az alkatrészek funkcióját is érdemben részletesen kitárgyalták ott.
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nem találtam a leirást
(#) Tyutyuutty hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sziasztok
kérdésem az lenne felétek,hogy van egy Telefunken DH540ME tévém,de nem kapcsol be csak a led világit és nem reagál semmire.
Válaszokat előre is köszi.
(#) kislacikahu válasza Tyutyuutty hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Hali!

A tápegység primer körében cseréld az elektrolit kondenzátorokat, - ugyanis az elektrolit hosszú évek után megszűnik- így kapacitását elveszíti a kondenzátor, és a feladatát már nem tudja ellátni!
(#) jdani hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Szioasztok. Ha jól emlékszem, tipikus kondi hibák. De melyikek?
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia!Modell számot irhatnál,úgy jobban tudunk segíteni.
Üdv.:Roymen
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Bocsi
CTV284
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nem ovp ctv 2840?
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
A primeren az SMPS controller ic típusa UC3843AN?Sorvégtranzisztora BU508AF?A vertikális ic TDA3654?Ha ezek stimmt akkor küldök rajzot hozzá.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia!
Rajz. A kelet-nyugat korrektort nézd át a sorvégfoknál.
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Érdekes, de nem. Én is rákerestem, olyat leltem mint amit írtál, de a TV hátuljára egyértelműen a CTV 284 van írva. SMPS controller ic típusa UC3843A, nincs utána N. A sorvégtranyó BU508AFI. A vertikális pedig TDA3654. Első szétszedéskor arra lettem figyelmes, hogy a kék 430nF C158 kondi egyik lába nem volt beforrasztva, ill az ón leolvadt a forrasztásról. A kondi is kicsit megégett. De az egyik lábát rendesen ki lehetett húzni a nyákból. Tőle nem messze egy ellenállás R174 szenes lett. A rajz szerinti R107es ellenállás egy 47K volt. Azt oda is tettem. De a rajz valahogy nem egyezik a nyákon látottakkal. A nyákomon az R174 egy tekercsre megy. A rajzon, pedig tekercs még csak a környéken sincs...
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
A másik rajz amit kadarist mester küldött sem hasonlít hozzá?
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nagyon hasonló az előzőhöz...
(#) jdani hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Az előbbi képek, amik lemaradtak..
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Probléma megoldva! Az ellenállás ami szenes, nem 47K, hanem 47R volt. Tehát így a kondi rogzítése, és az ellenállás cseréje megoldotta a gondot. Ez az ellenállás sorba volt kötve a tda4950-el, ami az kelet nyugat korrektor IC-je.
Kérdés, mitől tudott az az ellenállás elszenesedni, ha alatta a nyákon nem is látni, hogy melegedő alkatrész lett volna...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nyilván alul volt méretezve a teljesítménye.
(#) jdani hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Hát igen, egyiket megcsinálom, jön a másik. Hidegen nem csinálja, de melegen fokozatosan előjön ez az elcsúszás. A kép teteje lehajlík csikokban Máshogy nem tudom leírni, de már biztos találkoztatok ilyennel, ahogy én is..
A második kép ahogy ki kén néznie, és az első, ahogy torzul.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Na, ez is megoldva. Szétnéztem az eltérítőnél, és nemrég lepatintottam a bilincs egyik oldalát, hogy megnézzem az IC típusát, de vissza már nem tettem. Gondolom melegedett, és ezért jött elő a jelenség. Most visszapattintottam, és már nem csinálja.
(#) bogumil13 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
sziasztok!
Még mindig a táp gondal küzködök,nem indul a gép.Az igazság h nem csináltam még "táp élesztést a kit szerint épitsd ujra",mint ahogy javasolták.Nem tom hogy induljak neki,mi az ami hibás lehet,hova kössem és mekkora égöt a terheléshez.Tettem fel képeket esetleg ha valaki elmagyarázná,bejelölné mit,és hogyan kéne csinálnom.
köszönöm a hozzászolásokat elöre is!
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
még annyi,elkokat cseréltem,meg a BC 337-40
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia! A 60w-os 220v-os izzót a kivett sorvég tanzisztor helyére kell bekötni úgy, hogy az egyik vezeték az izzóról a panelon a sorvégtranzisztor forr. szemeinek a kolletorára,a másik vezeték az izzóról az emmiterére megy.
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia!
Holnap megprobálom!
Köszi!
Következő: »»   933 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem