Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   985 / 1268
(#) biji válasza alteck hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia! Vedd ki a PTC-t és meg látod úgy mit csinál.

Bővebben: Link
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Üdv!
Holnap délelőtt akkor megpróbálom, remélem a sortranzisztor nem hal meg.Holnap írok, köszi a segítséget.
(#) kalmi.kalmi válasza alteck hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Milyen a tápja ? Tranyós ? Fetes ? Mi a táp ic benne ? Graetze jó ? Ptc jó ?
(#) deer28 hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Sziaaztok!
Mindig nem jutok egyről a kettőre egy Orion T215MTX- tv-vel. Korábban leírtam a hibát, ami kb 5 perc és elmegy a kép. Megszűnik a képcső fűtés. Azt nem tudom, hogy ami a képcső panelen van IC, most a nevét fejből nem tudom, mert nem vagyok a tévé közelében. Azt hiszem 11Ak30 a Panelja. Lényeg, arra lennék kíváncsi milyen feszültségeknek kell lenni az IC lábain, amikor elmegy a kép G2 feszültség eltűnik.
Ha esetleg valaki rajzot tudna hozzá.
Köszönöm előre is a választ.
(#) kadarist válasza deer28 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia!
Rajzok: Bővebben: Link. Ha elmegy a G2 és a fűtés is, akkor nagyon valószínű, hogy a sorvégfok is leáll. A forrasztások rendben vannak?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) deer28 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia István!
Köszönöm a választ!Rendben vannak a forrasztások. Pedig biztos valami melegedő alkatrész okozhatja. Bár már semmiben sem vagyok biztos.
Sorkimenő trafó nem csinálhat ilyet problémát? Másra nem tudok gondolni. Mondjuk ha Kondenzátor lenne a ludas akkor fordítva lenne tehát melegedésre jönne be a kép nem?
(#) kadarist válasza deer28 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Jó lenne tudni azt, hogy tényleg leáll-e a sorvégfok. A függőleges eltérítés feszültsége is megszűnik? Hogy alakul a sortápfeszültség?
(#) lantos51 hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Beko tv-m.Időként kikapcsol a videó beállitás és az eggyes üres csatornára vált át.
Amikor videót nézek a jelenség nem mutatkozik csak set top boxal.
Ha pl.az eggyes csatornára hangolom a set top boxot akkor az eggyes csatorna percenként ki és be kapcsolgat.Mi lehet a hiba.
Köszönöm a hozzászólásotokat illetve a segítséget.

Űdv.Lantos 51
(#) kadarist válasza lantos51 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Mi az, hogy percenként ki-be kapcsol? Mi történik olyankor? A beltéri egység az antennabemenetre van kapcsolva?
(#) deer28 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Holnap ránézek. Megírom mire jutottam. Addig is mindent köszönök.
Jó éjszakát!
(#) Radoo hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Sziasztok. egy erdekes jelensèget produkàló "colorprofi" csöves 51cm-es tipusu tèvèrõl van szó.
a problèmàm az hogy amikor àram alà hellyezem akkor ès bekapcsolom, sem kèp sem hang nem indul el. csak az elejèn a szàmokat irja ki h èpp hanyas csatornàn dekkol. reagàl a tàvkapcsolóra, mert a ledes kivezèrlès jelzõn làtható h vàltja a csatornà, stb.. de sem kèp sem hang nincsen azok nem indulnak el. egyik naprol a màsikra produkàlta ezt. hol kezdjek neki, hogy èletet leheljek bele? valakinek van ötlete? elõre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Radoo hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szia!
A pontos típusát írd le!
(#) Radoo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Colorprofi 7209
(#) Ulti hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, van egy beko tv-m, A99.190-12 saszival, ami menet közben kikapcsolt.
A panelon kiolvadt a sortranzisztor kollektorán lévő fóliakondi lába (c518 9,1nF), visszaforrasztottam,
majd kicseréltem a sortrnyót (bu808dfi) is mert zárlatos lett, meg még néhány elkót is.
Inditás után a mellékletben lévő kép fogadott, és a sortranyó is melegszik. A kollektoron 117V stabil.
Kicserélném a szűrőkondit is de csak 15nF-ost tudok venni, vagy rendelek bele másikat de 9,1-es nincs.
Mit lehet még beletenni? Vagy hol lehet még a hiba?

üdv:csabi
(#) kadarist válasza Ulti hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szia!
Cseréld ki azt a kondit, ha nincs eredeti értékű, akkor keress egy 10nF-os típust. Ha nem javul meg a cserétől, akkor a hor. eltérítőtekercs csatolókondenzátorát is ellenőrizd.
Egy közeli értékű típus.
(#) kadarist válasza Radoo hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Rajzot nem találtam, úgyhogy ellenőrizni kellene a tápfeszültségeket, főleg a sortápot.
(#) Ulti válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Köszi ha megjött kicserélem. A 4,7 µF 160V-os elkót (c514) már cseréltem ha az az.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) alteck válasza biji hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Helló! kivettem,de ugyan azt csinálja!!
(#) alteck válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
tranyós szerintem! de nem vagyok benne biztos! ha minden igaz akkor a táp ic-nek a neve TEA1520p graetze jó! ptc kiszedtem de ugyan azt csinálja mint előtte!
(#) alteck hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
úgy mértem hogy a ptc 1k helyett 2k-os lett.
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szia.Vissza kötöttem ahogy mondtad a gyári állapotába. A készenléti led kettőt villan aztán szünet utána megint kettőt és így tovább.
(#) tiborjan hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Üdv! Mi lehet az oka a kép tükröződésének és függöleges le fel ugrálásnak egy régebbi 72cm -s Panasonic hagyományos tv-nél? Van, hogy pár csatornaváltás vagy ki-be kapcsolgatás után remegés mentes a kép, de pár perc múlva újra kezdi, illetve egy laza ütés a tetejére is helyreteszi ideig-óráig.
(#) kadarist válasza Ulti hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Igen, arra gondoltam.
(#) kadarist válasza tiborjan hozzászólására (») Okt 15, 2014 / 1
 
Szia!
Ha ütésre jobb lesz, akkor forrasztáshiba. Forraszd át az eltérítő IC lábait és a környezetét.
(#) kadarist válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
A sortranzisztor kollektorán ott van a sortápfeszültség?
(#) jdani hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Hali. Van egy Vestel CTV 2140 TV, nincs hozzá rajzom. Nem működik a horizontális eltérítés. Volt benne egy fólia kondi, cseréltem, és egy ellenállás, ami meg van égve, de nem tudom az értékét leolvasni. Közvetlen a horizontális eltérítés csatlakozóján van, R645
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Nincs 3V-ot mértünk.
(#) gurami válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szia!
Elnézésedet kérem hogy csak most írok de teljesen ki is ment a fejemből hogy itt kérdeztem valamit.
Ránézek a PTK-ra
Köszönöm szépen a válaszod.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 15, 2014 / 1
 
Szia!
Rajz: Bővebben: Link.
(#) kadarist válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
A sortranzisztor nem lett újra zárlatos?
Következő: »»   985 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem