Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   984 / 1269
(#) FLaci81 válasza attila1 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia! Szétszedtem a TV-t. Észrevételezésem szerint valószínűleg előttem még nem javította senki.
Egyből látszik, hogy 6 db egyforma 35v 220 mikrós kondi fel van púposodva, ebből 4 db a nagyfesz panelen, 2 db meg a mellette lévő különálló másik panelon, ahol a tuner is van. Ezeket kicserélem aztán meglátom javul e a helyzet.
(#) attila1 válasza FLaci81 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia. Helyes,utána várjuk a fejleményeket. De tartok tőle,hogy azok cseréjével nem oldódik a probléma.
(#) FLaci81 válasza attila1 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Van még egy kondi ami púpos, de nincs pont olyanom. 35v 300 mikró kéne, de csak 35v 220 mikrós (ez új) és 35v 470 mikrós (ez használt, de nem púpos) kondim van.
Ezekből valamelyiket bele lehet tenni, vagy a mikrónak passzolnia kellene teljesen?
(#) kadarist válasza FLaci81 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia!
Megtennéd, hogy készítesz képeket ezekről a púpos kondikról? Egy LCD-tévében sem szokott ennyi púpos lenni, nem még egy képcsövesben.
(#) FLaci81 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia.
Készítettem róluk képet, de már kiforrasztott állapotban.
A kép nem túl jó minőségű, ezért elnézést kérek.
(#) FLaci81 válasza attila1 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Mellékeltem az alaplap és a másik panel számát, remélem jót fényképeztem.
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Bekapcsoltuk,behúzott a relé a lámpa fél fénnyel világitott,3 másodperc múlva a lámpa kialudt a relé kioldott a készenléti led 8-at villant.
(#) attila1 válasza FLaci81 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia. A 470 mikrosat nyugodtan beleteheted. Először cseréld ki az összes kondit ,aztán meglátjuk,mi lesz. De ezek a pupos kondik arra utalnak,hogy valami nagyon nincs feszültség ügyileg rendben!
(#) FLaci81 válasza attila1 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia.
Kicseréltem az összes púpos kondit újakra, majd beletettem ezt a használt 470 mikrósat és ahogy jósoltad, a jelenség továbbra is megmaradt. Egyenlőre maradt ugyanolyan, nem lett jobb, de talán rosszabb sem.
(#) deer28 hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy Orion T215MTX tévével sikerült elakadnom. Körülbelül 5 perc működés után elmegy a képcső fűtés. Egyből forrasztási hibára gyanakodtam. Átforrasztottam a sorkimenő lábait, képcső panelt.
Nem javult a helyzet. Szerintem valami kis baja van, csak nem tudok rá jönni, hogy mi.

Képcsőre vagy a sorkimenőre gyanakszom.
Előre is köszönöm a választ.
(#) gurami hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Sziasztok
Szeretném megkérdezni tőletek hogy a képen látható szivárványhatást miért csinálja a tv?
Egy Sony KV29X1E típusról van szó.
Nagyon ritkán, minden előjel nélkül beugrik ez a kép. Ki-be kapcsolás után elmúlik.
(#) BarnaPili válasza gurami hozzászólására (») Okt 10, 2014 / 1
 
Rossz a lemágnesező PTK-ja.Azt cseréld ki.A táp hálózati oldalán van,a képcsövön körbefutó tekercs van rákötve.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) kalmi.kalmi válasza deer28 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Forraszd át még egyszer, és a csatikat is nézd át.
(#) deer28 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a választ.
(#) attila1 válasza FLaci81 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Szia. Az eredeti helyzetben 2-2-őt villogot a standby Led,ugye? A hibakód listában csak a 26-os kód volt?A prog. fel-le
nyíllal tudsz lapozni benne. Töröld ki üresre! Utána indítsd újra a tvt,figyeld a Led villogását. 2-3 Ki-be kapcsolás után
megint nézd meg a hibakód listát.
(#) robbyn hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
hello sziasztok ... a gond a samsung ps42d4s plazma tv-mel lenne ...na megpedig.,vagy ketnapja szerviz menu allitasa kozben ami taviranyiton - info.menu.mute.power - lehet elerni az ertekeket elallitgattam ,...na tv kikapcs.....majd most mar pedig kep nincs szoval sotet ,hangot taviranyiton tudom le-fel korigalni de kep nix.....na erre szeretnek valaszt,lenne erre valami reset mod vagy valami orvoslas...elore is koszi
(#) attila1 válasza robbyn hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia. Hát nagy kár volt belepiszkálni...A tv nem úgy működik,mint egy számítógép,hogy upgrade,aztán ha nem javul,akkor downgrade.
A tvn nem lehet vissza állítani,és egetrengető frissítéseket sem adnak ki rá. Ezt okulásként mindenkinek.... A te esetedben pedig szerezz bele egy eepromot. Ha service menube belépve sincs kép,esélytelen.Van benne factory reset,de kép nélkül... Ha van valakinek esetleg ugyanilyen tvje,és annak segítségével együtt nyomkodva megkeresni a reset-et,az megoldás! Kíváncsiságból nyomkodtad el ??
(#) robbyn hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
sziasztok,attila1 - koszonom hozzaszolasod ,kuldenel egy kepet az eepromrol amit szereznem kene ,es nem kivancsisagbol nyomkodtam el a racsot szerettem volna beallitani rajta es neha azt csinalta ameddig kep volt hogyha set-box - dvbt volt rakotva skarton keresztul egy ido utan besotetult a kep vagy kekre valtot ,majd ha kikapcsoltam akkor megint hejre jott,na csak okulaskent nemerdemes service menut babralni aki meg nemcsinalta,elore is koszi mindenkinek......tovabbi szep kellemes napot
(#) attila1 válasza robbyn hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Próbáld meg a következőt: Bővebben: Link ,meg ezt is: Bővebben: Link
(#) robbyn hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
hmm ezeket mar mint vegig probaltam de semmi ugyanugy nincs kep es kep nelkul menut allitgatni hat tu a szalmakazalban,enszerintem amit eloszor irtal aza eeprom reset lenne de neztem is rola valami videot a youtuben csak akkor nem vettem ugy figyelembe ,ott mutatnak valami athidalast kabel segitsegevel vagy femcsipesz is jo hozza ,na csak most aza gond hogy meg aztse talalom,de valami lengyel oldalakon is neztem kepeket errol....addig is koszi ha valamire jutok ertesist adok itt a forumon,nagyon kivancsi vagyok enis erre a reset modra ....
(#) robbyn hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
maskulonben a szerviz kodja a ps 42d4s samsung plazma tv-nek .........info-menu-mute-power- ,gombok a taviranyiton
(#) kadarist válasza robbyn hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia!
Megtennéd, hogy nagybetűvel kezded a mondatot és felhagysz a szleng-stílussal?
(#) attila1 válasza robbyn hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia. Tényleg megpróbálhatnál ,,normális" karakterekkel írni,alig lehet kibogozni a mondandódat...
Sajnos nem találok hozzá doksit,de próbáld meg kitartóan keresni..Azon a panelon keresd,amelyiken a scart,tuner,usb,hdmi port van. Pici,8 lábú ic. Ha megtaláltad,a száma alapján keress rá a neten beazonosítás miatt. Biztos nem csak egy van rajta...Adatlapokat alaposan olvasd át.
De ha megtalálod ,a körülötte lévő feliratokból is rá lehet jönni,hogy az az. Ha van olyan,hogy VCC,SDA,ezekre egy-egy vezetéket forrasztani. Tvt bekapcsolni,és összeérinteni a két vezetéket. Ha szerencséd van,újra tölti a tartalmat!
(#) FLaci81 válasza attila1 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia! Igen, 2-2-őt villogott és csak a 26-os kód volt.
Megnézem majd, kitörlöm és ellenőrzöm.
(#) jdani hozzászólása Okt 13, 2014 /
 
Hali. Van két Sencor SLT 1930 DVBT TV-m. Az az érdekes, hogy mindkettőnek ugyanaz a hibája.
Tápot kivülről kap, egy kapcsolóüzemű 12Vos táp. A TV-t ha bekapcsolom, bekapcsol a háttérvilágítás, de fekete csak a kép, nem reagál semmire, ki se lehet kapcsolni. Aki hozta, azt mondta hogy néha az egyik TV-n bejön a kép egy időre, de hogy nem sokáig tart. A külső tápba lenne a hiba, vagy belül a TV-be?
(#) Beus181 hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Samsung LCD tv képernyője kivilágosodott fokozatosan pár óra alatt, már szinte teljesen világos fehér és olyan kicsit a kép mint a negatív fotó. Mi lehet a baja, érdemes javíttatni, vagy valamit meg lehet próbálni (kábeleket megmozgatni pl) vagy ez kijelzőhiba lesz? köszönöm
(#) Beus181 hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Most kb ilyen a kép. Minden más működik, csak nézhetetlem...mit gondoltok róla?
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Bekapcsoltuk,behúzott a relé a lámpa fél fénnyel világitott,3 másodperc múlva a lámpa kialudt a relé kioldott a készenléti led 8-at villant.
(#) kadarist válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Jó, most állítsd vissza az eredeti (gyári) állapotot és úgy is próbáld ki!
(#) alteck hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Üdv! szeretnék segítséget kérni tőletek!
Olyan gondom lenne hogy van egy thomson 21N189S tipusú tévém.
Aminek olyan gondja van hogy amint bekapcsolom a főkapcsolót,azonnal a biztosítékot feketére süti,és a villanyórát is levágja!
Köszönöm a segítséget előre is!
Következő: »»   984 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem