Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   232 / 274
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia!

Mekkora lehet a kapcsolásod áthallása J-B és B-J?
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia! A fotó miatt szétkaptam, de rövidesen meg fogom mérni.
Remélem nem rosszabb az átlagnál Bővebben: Link
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Ne mérd meg, mert már vakulok. Az egyik "híd esetén" feliratot nem vettem észre a kék háttéren...
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Semmi gond, legalább valaki ránéz mit rajzoltam. Hallgattam egész délután különböző forrásokkal, állítom együtt lehet vele élni. (Megjegyzem ezek a TDA2030A-k egy USA. erősítőből lettek bontva.)
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
A deszka-modell.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szép panelokat csinálsz
(#) luluzulu hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy 2.1-es erősítőt tda2030-ból. A két szatellit hangszóró erősítővel nincs gond azonban a sub-erősítője nem működik.
A sub-ot egy Hid hajtaná meg. A helyzet az hogy a földhöz képest az egyik IC kimenete 3,5V van míg a másikon 5,5V, 12V tápnál. Ha mono üzemben próbáltam akkor a 3,5V-os ic működik.
Mi lehet a probléma, halott lehet a másik IC?
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia! A C1 polaritása a rajzon fordított (volt már erről szó). A C4 és a C5 jó a rajzon, de vajon úgy ültetted-e be?
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
A kondenzátorok jól be vannak ültetve. Az IC-ket cseréltem és továbbra is ugyan az a helyzet.
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Mérd meg mindkét hídfél 1, 2 és 4-es lábainak feszültségét testhez képest. Kizárható az átvezetés lehetősége? Néhol kritikusan szűk a vezetősávok távolsága.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
IC1: 1.láb 4V
2.láb 4V
4.láb 4V

IC2: 1.láb 5.4V
2.láb 5.4V
4.láb 5.4V
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Az IC-k hibátlanok. Továbbra is úgy néz ki, hogy a rajzon C1-gyel jelölt kondenzátor úgy van beültetve (helytelenül) mint ahogy NYÁK-terven berajzoltad.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
A c1-nek mi köze van ahhoz hogy a kimeneten 1.2V van üres járatban?
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Fordított irányban bekötve az elkót elkezd rajta folyni az áram. Lehúzza az első bemenetet, az pedig a 22k ellenállásokon keresztül az 1:1 feszültségosztót. Ígyis-úgyis rendbe kell raknod.
(#) Spiky89 hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Építettem én is már pár tda -ás erősítőt de a kedvencen a tda2030, na most szeretnék kicsivel erősebbet építeni és azt szeretném kérdezni, hogy a tda2030 -as megépített végfokban ha kicserélem az ic-t tda2050 -re akkor ugyan olyan jó lesz akarom mondani jobb lesz mivel az erősebb ügyebár.. mivela lábkiosztás megegyezik mind két ic-nek..
Linkeltem a kapcsolást amiben kicserélném az ic-t.

Ha tudnátok egy nagyon jó kis mély szűrőt ajánlani azt megköszönném

Tudnátok nekem olcsón tápegységet hol tudok szerezni mert saját kezűleg nem merek én ilyet tekercselni

A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2014

tda2030.png
    
(#) reloop válasza Spiky89 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Szia! Teljesítménynövekedést pusztán a cserétől nem fogsz tapasztalni. A TDA2050-nek viszont adhatsz magasabb tápfeszültséget, vagy köthetsz rá alacsonyabb impedanciájú hangszórót. Ennek részleteit az adatlapban találod.
Egy mélyszűrőt hamarosan publikálok. Mivel kimondottan TDA2030-ashoz készül, ide is teszek rámutató linket. Ehhez készül.
(#) lukacsp válasza Spiky89 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Egy 100 Hz-re beállított könyökű aluláteresztő szűrőt csatolok. A Microchip Filterlab-al lett tervezve, magadnak is tervezhetsz amilyet szeretnél ezzel az ingyenes programmal, nekem bevált.
(#) Spiky89 válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Ha ebbe a kapcsolásba én D1148 és B863 as tranzisztorral helyettesíteném a BD tranyókat működne? Erősítőből kaptam ezeket a tranyókat..
(#) Lacaboy hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem linkelni egy híd kapcsolást TDA2050ről,ami szimpla tápról megy? Köszönöm előre is
(#) djkoko hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Sziasztok! A következő erősítőt megépítése lenne a cél, már minden alkatrész meg van hozzá, viszont a rajz a nyákterv egy spanyol oldalról származik, és ebben annyira nem bízom. Életképes dolog lehet?
Köszönöm!
(#) olahtamas hozzászólása Ápr 9, 2014 /
 
Helló!
A lenti kapcsolásban ha TDA2030 helyett TDA2050et tennék bele, mit kellene rajta változtatni?

tda2030_4.gif
    
(#) olahtamas válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Az egyik osztálytársam, pontosan ilyet épített meg tavaly. Elég sok baj volt vele.. Minőséges alkatrészeket igényel, különben nem szól tisztán. A tápot sem kell tőle sajnálni, meg persze tisztességesen kell hűteni.
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Szia! Mehet bele a TDA2050.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
köszi a gyors választ
(#) Spiky89 hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Megépítettem ezt a kapcsolást... gondom az lenne vele hogy szól csak nagyon halkan és szaggatva... mintha akkor szólna mikor kisül az egyik kondi.... tudnátok segíteni mi lehet a probléma?
(#) mindenes válasza Spiky89 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
És hol itt a kapcsolás, nyákot azt látok..Üdv.
(#) Spiky89 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Rá van írva minden a rajzon..
(#) mindenes válasza Spiky89 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Ja hogy a rajzot nekünk kell visszafejteni.. hát.
(#) Spiky89 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
(#) mindenes válasza Spiky89 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Túl hosszúak a vezető sávjaid, ez könnyen gerjedést okoz. Ezenkívűl hangferkis kapcsolássoknál ajánlott egy minimális csillagpontos kapcsolás is.Az eredtivel mi a gond?Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
Következő: »»   232 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem