Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   724 / 969
(#) borvendeg válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Nem vészesen drága a dc-s lakatfogó. Viszont ha van kéznél vége az ellőt DMM biztik korszakának...
(#) sonajkniz válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Az ilyen szép nagy hurkok esetén (2-es kép) még váltófeszültségen is csak közelítő az érték. Ahogy mozgatod a kábelen, úgy változik a kijelzés. Egyenfeszültség esetén nincs indukció, csak egy álló mágneses mező. Az 1-es képen lévő lakatfogóval már mérhető a mágneses tér. Fogtam ilyet a kezemben. Mértem is vele. Pontosan azt mutatta amit vártam. Azaz nem azt mutatta, amit a sorba kötött ampermérő. Csak valahol a közelében.

2.jpg

1.jpg
   
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ki kell ismerni használatát és jó, csak a topic nem jó erre, kikapunk.
(#) cupika97 hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
(#) zoly15 válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
A tápegységes videó igen bitang :-O
(#) cupika97 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Vicces - mókás történetek... én nem mondanám sem viccesnek sem mókásnak... belehallgattam némelyik videóba.....
(#) szamóca válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
De nem is az elektronikamentes topikba való, mikor nincs olyan másodperce, ami nem elektronikával kapcsolatos.
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Nem is nevezném elektronikának amit művel.
(#) eSDi válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Szépen szakszerűen fogalmazva. Van a sima réz, meg a vörösréz. No, de a sárgaréz akkor mi? Kérdem én. (Hogy fog csudálkozni, mikor levakarja a lakkréteget. ) Na, de nézzük el neki, még fiatal. El kéne neki egy mentor, vagy egy jó technikatanár (mert még kb az a korosztály). A többi meg majd jön később, a sok anyagismeret és elektró órával együtt. Feltéve, ha nem lesz rest továbbra is foglalkozni a dologgal.
Az viszont igen meggondolatlan lépés volt részéről, hogy publikálta is eme formában. A hülyeség mindig jobban terjed valami oknál fogva.
(#) sonajkniz válasza eSDi hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Idézet:
„A hülyeség mindig jobban terjed valami oknál fogva.”


Az emberiség összinteligenciája állandó, viszont a népesség egyre növekszik.
(#) nagym6 hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
Régi mondás: nem mindegy, hogy okos ember hülyéskedik, vagy hülye ember okoskodik.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Pedig majdnem, mert mindkettő igen vicces.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
No, no, utóbbi nagyon bosszantó.
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Rosszabb ha a buta szorgalmas.
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Nem feltétlenül, ha mondják neki, hogy mit hogyan, akkor nincs gond.
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
De az sosem úgy lesz, van gond.
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Üdvözlőszöveg tolvajoknak!
(#) Orbán József válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Én még odaírtam volna: Ha visszaadod, ennyit (sacc/kb) kapsz kp.
Mert esetleg nem a kukában, vagy valamelyik folyóban búsul a készülék - ha a figyelmeztetést komolyan vette, olvasta, érdekli a "megtalálót". Én simán vonatsínre raknám ellenkező esetben, feledékenység, nem teljes körű tájékoztatás miatt. Aztán indítanám a telefonlepényt a New York-i Modern Művészetek Múzeumába a kortárs alkotások között. Vagyis: Sóher vagy? Neszeszeeeee!
(#) zenetom válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Ezek mind semmit sem érnek. Viszont a szolgáltatók tudnak olyat, hogy ha leadod a telód (vagyis a benne lévő modem) IMEI számát, akkor megmondják, hogy milyen SIM-mel kapcsolódott a hálózatra, onnan meg már kis szerencsével meg van a használója.
Ilyenkor az az első (mármint a tolvaj részéről), hogy a benne lévő SIM-et elhajítják, és belerakják a sajátjukat (miután nyomtak egy factory resetet a szervizmenüből).
(#) Gafly válasza zenetom hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Idézet:
„Viszont a szolgáltatók tudnak olyat, hogy ha leadod a telód (vagyis a benne lévő modem) IMEI számát, akkor megmondják, hogy milyen SIM-mel kapcsolódott a hálózatra”

A szabványban tényleg benne van, de nem tartom valószínűnek hogy ha csak úgy besétálsz az ügyfélszolgálatra, akkor ezt el is tudja mondani neked a csajszi.
Idézet:
„hogy a benne lévő SIM-et elhajítják, és belerakják a sajátjukat (miután nyomtak egy factory resetet a szervizmenüből).”

(#) eSDi válasza zenetom hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
A kedves pultoskisasszony nem adhatja ki, max a hatóságnak. Mondjuk akkor sem ő fogja kikeresni. Maximum fekete listára tudja tetetni az IMEI-t, akkor meg sehol sem tudja majd használni egy idő után az eltulajdonító.
(#) gerleimarci válasza eSDi hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Idézet:
„sehol sem tudja majd használni”
Nem tud vele telefonálni, azon kívül minden megy. Beviszi egy jobb GSM-be IMEI szám csere és szevasz.
(#) zolika60 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
A gyártók és szolgáltatók vigyáznak arra, hogy a lopott telefon is működjön.
(#) proba válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Megvárva míg magától lemerül egy sötét zacskóban egy bokor alatt. Ha nem keresik (mert szerintem a nulla védelmet szokták így palástolni) utána még mindíg jó cserealap egy kocsmában.
(#) kzozo válasza eSDi hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Igen, ez így van. Én régen talàltam egy telefont, de nem tudtam bekapcsolni. Bementem vele egy T boltba, hogy a SIM kártya alapján értesítsék a tulajt, hogy megtaláltam, de nem segítettek, hanem elküldtek.
(#) eSDi válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Egy telefonnak az a lényege, hogy telefonálni lehet vele. Igen, a GSM "szerviz"-ben meg kap, majd egy kivénhedt telefonról leírt IMEI számot. Ezzel feljelentkezik és előbb utóbb szürkelistás lesz, mert nem úgy viselkedik a hálózaton, mint ahogy annak a régi szutyoknak kellene. Ezután az is tiltva lesz szépen előbb-utóbb.
Viszont ez, már sem nem vicces és sem nem mókás történet. Nem mellesleg baromira OFF.
(#) Buvarruha hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Ráadásul néhány ostoba esetet leszámítva, nem használják a lopott készülékeket, hanem azonnal kikapcsolják, majd az alkatrészeit értékesítik.
(#) tothbela hozzászólása Júl 13, 2016 / 1
 
Egyik este elindultam a munkahelyemre dolgozni. Álltalában kerékpárral járok be, mert csak 3 km az út. A szomszédom is pont előttem indult el, ő is kerékpárral. Megáll, és a fűből felkap valami világító tárgyat. Felém fordul, majd átnyújt egy telefont, és szól, hogy engem keresnek. Hirtelen azt sem tudtam mi van. Kétségbeesett hang beszél benne, és könyörög, hogy szeretné visszakapni a készülékét. Mondom semmi akadálya, csak hol adjam át. Mivel csak vendégségben voltak, nagyon nehezen tudtuk meghatározni az átadás helyét. Amikor a tulaj kezébe vette a telefont, nagyon hálálkodott, nem hitte volna hogy visszakapja. Azt kérdezte, mivel tartozik, mert hogy nagy öröm ez neki. Mivel furgonnal volt, kértem vigyen el kerékpárostól együtt a munkahelyemig, mert az egymás keresgélésével annyi idő ment el, hogyha 5 percen belül nem csekkolok, fenéken billentenek. Nyomta is neki ezerrel, még jó, hogy nem látta rendőr. Meg jó, hogy éppen beértem.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) Gafly válasza tothbela hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Idézet:
„Megáll, és a fűből felkap valami világító tárgyat. Felém fordul, majd átnyújt egy telefont, és szól, hogy engem keresnek. Hirtelen azt sem tudtam mi van.”

Remélem készülsz valami visszavágóra a vicces szomszéddal kapcsolatban?
(#) zsoltee0001 válasza tothbela hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ha véletlen elkéstél volna és megkéred a tulajt, csak kimagyarázta volna a főnököd előtt?
Következő: »»   724 / 969
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem