Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA-7386-s erösítő
Lapozás: OK   2 / 21
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Ez így van , de a vidiben valós 5 kiveztéses van.

VIDI POTI.jpg
    
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Tényleg! Bekevertem egy másikkal. :pirul:
Engesztelésül szétszedtem egy vidiset.

Vidi 002.jpg
    
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Így már tökéletesen látszik , ritka az ilyen poti .
Bőven elegendő a középső megcsapolás .
(#) zolle5 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok

van egy ea 6383s típusú erősítőm és az a gondom vele hogy ha benyomom a mono gombot akkor tökéletesen egyformán szól mindkét oldal de viszont ha nem nyomom be akkor az egyik oldal halkabban szól.Próbáltam a mute gombos megoldást is de ha a mutet is benyomom akkor is gyengébb az egyik oldal.

levettem az alját az erősítőnek és ott van 3 db fekete kábel ide oda forrasztva ami ugy néz ki hohy nem gyári forrasztás.fényképeztem is!!

Lehetséges ,hogy elvan szálva az egyik végfok vagy egy komplett panel???
légyszi segítsetek.amugy nemtudom,hogy hol lehetne kapni bele való végfokpárost(bd809v,bd8010v).

Várom válaszaitok.
üdv:zoli
(#) zolle5 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Üdv
Megoldódott a probléma,ugyanis a tape1 bemenet dugó foglalata zárlatos volt.kicseréltem és szuperül müködik.megszünt még a hangerőhullámzása is.szétszedtem(kicsit brutálisan) a kicserélt foglalatot és az egész közepe össze volt olvadva és két érintkező is összeért!
Ez okozhatta a galibát mivel azóta tökéletes minden.

mindent köszi.
(#) ketyere81 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Hali mindenkinek van 1 EA 7386-s erősitőm .
az lenne a problémám hogy egy hangosabb pattanás után a bal oldal egyszer csak elhallgatott és azóta csak nagyon halkan szól. szal átnéztem a végfokot és az előerősitőt de nem találtam semmit mit kéne még átnéznem. ha valaki tud segitsen. előre is köszönöm
(#) pl13 válasza ketyere81 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
A védelmes relé összezár rendesen? Lehet még vemlyik poti, vagy B082 IC, hirtelen ezek jutnak eszembe.
(#) ketyere81 válasza pl13 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
igen összezár rendesen. A hangerő potit épp most cseréltem mer atomjaira hullott . Egyébként ez egy kicsit módositott . BD 295,250 párral lett kicserélve a végfoktranyó. nem lehet hogy egy kondi v. valami ijesmi szált el?
(#) pl13 válasza ketyere81 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Nem igazán jó oda a 249-250... BD911-912 a helyes megoldás.

Hát nézd meg, hogy jó-e mindkét végfok, egyformán szól-e egyforma bemenőjellel. Ha igen, akkor azt kizárhatod.
(#) ketyere81 válasza pl13 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Igen mindkét végfok tökéletes. . Viszont igazad lehet a bemenő jel tekintetében azt még nem néztem . az egész ugy viselkedik mintha az egyik oldal nem is kapna jelet . ha viszont megcserélem a két végfokpanelt magcserélem a másik oldali is tökéletesen szól. Normál állapotában a kijelzőn sincs semmijen kijelzés csak az egyik oldalon. Ebből gondoltam hogy talán valamejik csatolo kondi mehetett ki. Most egyelőre atomjaira szedem és mérek és mérek...... .
Egyébként egy haver ajánlotta a két tranyot és igy kb 2x75-90w a kimenő. Köszönöm a tippet utánna járok
(#) pl13 válasza ketyere81 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Idézet:
„igy kb 2x75-90w a kimenő”

Bizti hogy nem, nem a végtr. határozza meg, inkább a táp, és az áramkorlát.

Ha megcseréled a két végfokot, mi is történik? Nem értem egész pontosan. Akkor mindkettő szól normálisan, vagy továbbra is csak az egyik, de a másik oldali?
(#) ketyere81 válasza pl13 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
ha megcserélem akkor is csak az egyik oldali szól
méghozzá a jobb oldal . nem tudom h miért is.épp most járok ott a javítással hogy ripity darabra szétszedtem és a bemeneteket méricskélem szakadásvizsgálóval. Vannak érdekes dolgok . Szanaszét barmolta az előző tulaja a forrasztásokat próbálom áthidalni a sérült részeket :wilting: .aztán maajd meglátom.
(#) pl13 válasza ketyere81 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
S ugyanaz, ami addig is szólt, vagy a másik?

Ezek fontos infók.
(#) ketyere81 válasza pl13 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
a másik. mind a 2 végfokpanel ugyan azon a hejen szól a másik hejen nem
(#) pl13 válasza ketyere81 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Hát akkor egyértelmű, hogy előttük kell keresni a problémát. Tápot valószínűleg kapnak, szóval a bemenőjelet kell megkeresni, hol tűnik el.
(#) pl13 válasza pl13 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Visszafelé követve, a végfok csati kettes lába, majd a bal. poti, előtte, a némítás kapcsoló, Lin kapcsoló, hangszínszab, he. poti, előerősítő, monitor kapcs. Kapcsolóról jut eszembe, azok is lehetnek kh-sak, nem árt megnézni.
(#) ketyere81 válasza pl13 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
haliho . Siker koronázta egy eléggé elbarmolt erősítő rendberakását .köszi a segitséget. Szerencsére problémája csak annyi maradt hogy csak 1 oldalon van hsz szab a másik oldal linearba megy deigy is frankon szólogat. Problémásak voltak a bemenetek (nyák szakadás,forrasztási hiba,stb..) + szétment a linear kapcs és sajna nincs másik igy áthidaltam + hagerő poti se volt 2x5 kivezes igy maradt 2x3 loudnes nélkül. esetleg nincs ötleted mért megy csak féloldalt a hsz szab? Előre is köszi
(#) pl13 válasza ketyere81 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Talán nem a megfelelő lábát kötötted át a Lin. kapcsolónak. És így nem érvényesül a hangszínszab.

De nehéz megmondani messziről.

Azért örülök h. szól.
(#) ketyere81 válasza pl13 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Elképzelhető. Megpróbálom leírni.
az előlap felől nézve jobb oldalt a középső és a hátsó lábat forrasztottam össze igy szól a másik oldal is.
lehet hogy a nagy örömben hogy végre szól elnéztem a lábakat
(#) pl13 válasza ketyere81 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Bocsi, de 3 éve nem javítottam ilyet, emlékezetből nem vágom már a kapcsolók helyzetét, de assz3m a középső és az első összekötésével kerül vissza a szabályzó a képbe. Ha esetleg abban az állapotában nem szólna, akkor valami rossz a szab részében.
(#) ThomasPe hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
Az N125 dióda milyen adottságokkal bír a végfok panelen? A neten nem találtam róla info-t. Úgy néz ki mint az 1N4148. Jó lesz helyette vagy inkább 1N400x?
(#) water válasza ThomasPe hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
A 4148 jó helyette.
(#) ThomasPe válasza water hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Köszi.
(#) korbye hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Ha valakinek lenne egy nyomtatható méretü nyákterve (ha lehet gyári) VT 7386-os erősitőhöz azt megköszönném!
Ugyanis amit javitok abban egy sincs.
Köszi előre is!
(#) gery512 hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Melyik rész nyákterve kellene?
Végfok azt hiszem van valahol...
A többinek utána kellene nézni.
A ennek a topic-nak az elején be van linkelve mindenféle rajz tömrítve.
Elvileg van közte nyákterv is.
Hőfóliás nyomtatással megoldható!
Sok sikert!!!
(#) Rafael hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Kb.: 10 éve használtan vettem egy ilyen erősítőt és egész jó lenne, de két apróbb hibája van. Az egyik az, hogy bekapcsoláskor pukkannak a hangszórók / a késleltetés után/, de nem annyira veszélyes.
A másik nekem is a poti, amit végtelenszer körbe lehet tekerni, és egyik fordulatnál a bal hangszóró erősödik, a második teljes fordulatnál a jobb, de nagy ritkán a kettő együtt, viszont akkor sem mindig egyforma hangerővel. Türelemjáték összehangolni őket. Még mondtam is, hogy mi a fenének kellett ilyen körbefogathatós potit rakni bele, mert befosott... /most olvasom itt, hogy elvileg véget érne ebben a cuccban is a poti pálya, én még nem akadtam a végére/
Hol lehet ilyet szerezni bele, illetve mennyibe kerülhet?
(#) gaborw140 hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudtok abban segíteni, hogy a linear funkció az mire jó? Illetve a monitor az egy bemenet?
(#) korbye válasza gery512 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia!
Bocs hogy csak most írok!
A végfok nyákterve kellene.
A topic elején valóban megvannak a nyáktervek, de sajnos a végfok terve elég rossz minőségü és nem kivehető a rajzolat, szóval ha lenne egy jobb neked azt megköszönném, persze ha bárki másnak van azt is szintén.
Norbi
(#) korbye válasza gaborw140 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia!
A Linear funkció a hangszinszabályzót kapcsolja ki, vagyis alaphelyzetbe állitja a hangszint az erősitőn.
(#) gaborw140 válasza korbye hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Kööszi, tényleg!

S a monitorról nem tudtok vmit? Mert mikor benyomom, nem dobja ki a korábban kiválasztott bemenetet, mint mikor pl. tape-ról váltok cd-re.
Következő: »»   2 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem