Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   52 / 122
(#) bekeipeter válasza gyedavid hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Tape1 vagy Tape2
(#) gyedavid válasza bekeipeter hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
(#) bekeipeter válasza gyedavid hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Ezért van a fórum!
(#) hooliganfirst hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Sziasztok!
A minap vásároltam egy kissé leharcolt ea 6383 s típusú erősítőt.Elvileg működőképes, csak vmi pajtában tárolták, ezért a kaszni kicsit korrodált néhol.Az egyik a házat lezáró csavaron még érintetlen volt a pecsét.Kicsit kitakarítottam, és persze kontakt tisztítottam a potmétereket, valamint a kapcsolókat, de közben észrevettem, hogy a hangerőszabályzó potméter mellett(szemből balra) a panelen található két darab trimmer poti (egymás mellett) kissé korrodált, illetve az ellenállást beállító lemezke a tetejéről mindkettőnek leesett.
Azt szeretném kérdezni, hogy mit állítanak ezek a potik?Itthon is ki tudom őket cserélni komolyabb műszerezettség nélkül, és, hogy milyen értékűek lehetnek ezek?
Köszönöm a segítséget!
(#) cooper85 hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy Videoton 6383S-t. Nézegettem, méregettem, az egyik kimeneten 0,2V egyenfeszültséget mérek, de azt már megtaláltam, hogy lehet állítani.

A képeken bekarikázott alkatrész viszont elégett és nem tudom beazonosítani, mert a nyákterven és a kapcsolási rajzon más értékű szerepel, már ha nem néztem be.

A másik kérdésem az, hogy elvileg ebben van védelem. Egyenfeszültséget kapcsolva a bemenetre egy pillanatig felugrik a feszültség, de le is kapcsolja, viszont amikor leveszem a bemenetről, akkor is felugrik a kimeneten a feszültség. Ez így normális?

Egy hangfallal hallgattam még, hogyan muzsikál, nem vettem észre semmi rendelleneset. Ha beállítom a kimeneten a feszültséget és kicserélem az adott alkatrészt, akkor elvileg gond nélkül használhatom, vagy még teszteljem műterheléssel és szinusszal?
(#) hooliganfirst hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van a 6363 s-ommal, hogy bosszantóan zúg a táp.Ha nincs rákötve hangfal, akkor is. Szal tuti, hogy táp, a cleopatram, és a 6383s-em nem csinál ilyet, azok szép halkan működnek.
Mi lehet ez szerintetek, tápszűrő kondik, vagy esetleg maga a transzformátor adja ki ezt a hangot?
(#) mugab válasza hooliganfirst hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Csak trafó lehet, húzd meg a csavarjait, és nézd meg nem laza e a vezetékezés.
(#) laci6662 válasza hooliganfirst hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Szia!

A 2 trimmer a MUTE benyomásánál állítja a hangerőt/balance-ot.
/annyit csinál, hogy vagy 10dB-el csökkenti a hangerőt, így nem kell lehalkítanod ha valami pl. telefonálás miatt hangos/

Simán ki tudod cserélni komolyabb műszerezettség nélkül is, és fülre belövöd, hogy mennyire halkítson illetve, hogy a balance meglegyen a jobb/bal csatorna között.

Ha minden igaz ILYEN trimmert pont illik a helyére, de azért ellenőrizd, mert nem vagyok 100%-ig biztos, hogy 15 vagy 21mm-es kell ide.

Viszont a normál működésre semmi hatással nincs, szóval ha nem használod a MUTE-ot akkor akár így is maradhat.

Csatoltam a rajzát, az FP01, FP02 amiről beszélünk.

Üdv: Laci
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013

EA6383.pdf
    
(#) hooliganfirst válasza mugab hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Köszi, majd a hosszú hétvégén megnézem !
(#) hooliganfirst válasza laci6662 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Köszi , közben én is tanulmányoztam a kapcsolást, meg a szűrőegység paneljét, és én is erre a következtetésre jutottam.Annyi, hogy fp01, és fp20-ról van szó, és eredetileg 100k-s trimmerek, én pedig tegnap csak 220k-s okat kaptam, de mindegy beletettem középállásban (úgy kb 110k) úgy is jó volt, de mivel az eredeti 100k-s ok is kb középállásban voltak (kb 50k), ezért tekertem (hangosítottam)mindkét 220k-s on egy negyedet.Szóval még egyszer köszi, hogy utánajártál.
Viszont ahogy este hallgattam, úgy kb 20-30 perc után észrevettem, hogy egyre kevesebb a mély hang, előtte pedig volt bőven.Egy pár évet szerintem állt az erősítő mielőtt a napokban hozzám került.
Én a tápegység puffer kondikra gondolok első sorban, vagy valahol máshol a hang útjában valamelyik elkóra.
Nektek mi a véleményetek?
(#) laci6662 válasza hooliganfirst hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szerintem is valószínűleg vagy a szabályzómodulon valamelyik ELKO lehet kiszáradva, vagy az alaplemezen, vagy ahogy írtad esetleg a puffer (kb. ebben a sorrenben valószínűség szerint. Ha kis hangerőn hallgattad, és nem is jött elő egy viszonylag erős alap 100Hz-es búgás akkor a puffer a legkevésbé esélyes.

Ha esetleg tudsz szerezni másik szabályzómodult (RA-6363S-ben is pontosan ez van) akkor próbára cseréld ki, ha úgy nem jön elő a hiba akkor ezzel már behatároltad a modulra. Azon a kis axiális (néhányban zöld MM radiális) 1u, 4u7 körüli kondik a leggyanúsabbak a panel alsó szélén meg közepén.
A felső nagy 2x470µF-al meg a legfelső kis 1µF-al ne foglalkozz azok csak a némításhoz kellenek.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) hooliganfirst válasza laci6662 hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Beletettem az RA6363-s szabályzómodult, de nem lett jobb sajna.
Az alaplapon van 5db nagyobbacska elko.Az egyik az előerősítő mellet, a másik 4 a két végfokozat között.Ezekre gondolsz, vagy ezek közül valamelyikre?
(#) laci6662 válasza hooliganfirst hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Akkor ezek szerint nem a szabályzómodulon lesz a gond.

Neem, nem azokra gondolok, azok csak a tápfeszeket szűrik, ilyen jellegű hibát nem nagyon tudnak okozni.
A HC24, HC27, HC33, HX34 kis axiális (fekvő) elko-k lehetnek gyanúsak, vagy a végfokpaneleken lévő 4,7µF - 47µF-os 2-2 ELKO.
Ha van kapacitás vagy ESR mérőd akkor azzal mérd őket, ha nincs akkor próbáld meg kicserélni először az egyik csatorna kondijait (tehát pl. a HC24, HC27-et) (a másik csatornát hagyd úgy ahogy van), és ha a cserélt kondis csatornánál rendesen meglesznek a mélyek akkor cseréld a másikat is.

Esetleg ha van lemezjátszód amit a PHONO bemenetre be tudsz kötni akkor először megpróbálhatod azt is, hogy onnan jelentkezik-e a hiba és akkor nem kell cserélgetni se a 4 kis elko-t.
Ha onnan rendesen működik akkor szinte biztos hogy a 4 kis kondi közül lesz valamelyik, ha onnan is fenn áll a hiba akkor pedig a végfokpaneleken lévő kondik.

Üdv: Laci
(#) hooliganfirst válasza laci6662 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Azt lehet tudni, hogy hány voltosak lehetnek ezek(A HC24, HC27, HC33, HX34;4,7µF - 47µF-os 2-2 ELKO.) a kondik?
Ezek (4,7µF - 47µF-os 2-2 ELKO.) a vc 144(47uF), és a vc 104 (4.7uF) lehetnek?
(#) Schumacher13 hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Segitség kellene egy Videoton végfokkal kapcsolatban.
2x javitva lett de 2nap és elszáll,gerjed majd az az oldal megszünik létezni.
Képet mellékeltem,bekarikázva azt a részt ami elfüstöl.
Válaszotokat várom mielöbb.
Tipus Videoton RA6363
(#) Schumacher13 hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
(#) Schumacher13 hozzászólása Válasz • Módosítás • Törlés • 19:02 /

Üdv mindenkinek!
Segitség kellene egy Videoton végfokkal kapcsolatban.
2x javitva lett de 2nap és elszáll,gerjed majd az az oldal megszünik létezni.
Képet mellékeltem,bekarikázva azt a részt ami elfüstöl.
Válaszotokat várom mielöbb.
Tipus Videoton RA6363
(#) laci6662 válasza hooliganfirst hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
a HC24, HC27, HC33, HC34 talán 35 vagy 63V lehet benne gyárilag, de végül is 63V alatt ma már úgy sem nagyon kapsz ilyen pici értékűeket, szóval 63V-tól vagy 350V-ig minden jó bele, ezek még bele is férnek .

A 4,7µF a végfokon szintén 35V-os ha jól emlékszem, a 47µF pedig 40V-os, ide is legalább 63V-osakat tennék.

A pici (1u, 2,2u, 4,7u) kondik helyett ha tudsz szerezni lehet érdemesebb lenne valamilyen MKP/MKT ( "fólia" ) kondit betenni (pl. piros WIMA gyártmányok között nézz körül aminek jó a lábtávja.
Nem tudom BP-i vagy-e, ha igen ITT nézz körül, valószínűleg a 22,5mm-es vagy a 15mm-es lábtávú kell ide (mérd le azért tolómérővel).

Ha ilyet beteszel helyette ezzel nem lesz többet gond (nem szárad ki), plusz ezek sokkal inkább valók audio célokra mint az ELKO.

Ha lehet kapni (és be is fér) akkor lehet egy picit rá is számolnék a gyári értékekre, és az 1u helyett pl. 2,2µF-ot tennék, mert a gyári MM elko-k általában jóval nagyobb kapacitásúak, mint ami rá van írva (egy 1µF-os általában valahol 1,2-1,8µF között szokott lenni), a mostani kondik pedig inkább pont a névleges kapacitás alatt szoktak lenni, így tudod elérni az eredeti mély átvitelt (vagy még kicsit jobbat is).
Persze ha ezek már nem férnek be nyugodtan mehetnek a rajz suerinti értékek is, azzal is rendben lesz azért.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) hooliganfirst válasza laci6662 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Köszönöm szépen, akkor ennek fényében fogok szétnézni.
Miskolci vagyok amúgy.
(#) hooliganfirst válasza laci6662 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szerinted az nem szólhat bele a mélyhangokba, hogy a mute funkcióhoz 100k, helyett 220k-s trimmereket tettem?
(#) laci6662 válasza hooliganfirst hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Az nem tud ilyesmit okozni, mert normál működésnél (a mute nincs benyomva) a trimmer simán rövidre van zárva, magyarul olyan mintha ott sem lenne.

Azt még elfelejtettem írni, hogy a hangerőszabályzós panelen (ahol a MUTE trimmereit is cserélted) az FC03, FC22 kis 680pF-os kondikat kiforrasztva is tudod javítani nagyban a mélyérzetet.
És /hangsúlyozom az én ízlésemnek/ kellemesebb hangzást lehet vele elérni, mert ez a 2 kis kondi egy elég erős magas-középmagas kiemelést csinál és így egyrészt jóval kevesebbnek tűnik a mély, másrészt elég harsány, fülsértő lesz a középtartományban.

Érdemes csak az egyik lábát kiforrasztani a 2 kondinak, így ha a későbbiekben esetleg vissza akarnád állítani az eredeti állapotot egyszerűen csak visszaforrasztod.

Persze csak a LOUDNESS-t bekapcsolva fog érvényesülni ez az átalakítás, kikapcsolt loudness-re semmilyen hatással nem lesz.
(#) golem hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Skála húrozás kellene Videoton RA6363s hoz.
(#) bekeipeter válasza golem hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Nem macerás, csak egy kis kézügyesség meg türelem kell hozzá, mert a forgókondi dobjához nem könnyű hozzáférni.
(#) golem válasza bekeipeter hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Tudom hogy macerás csak nincs kép ami alapján vissza rakjam mert teljes egészébe le jött
(#) vgyre válasza golem hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia!
Én lerajzoltam egy gyári húrozást még tavaly. Holnap megkeresem és beszkennelem ha nem késik.
Üdv
VGY
(#) tucsok válasza vgyre hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia!
Igaz hogy ez az RA6360S rajza,de ugyanaz.

Üdv
Laci

50.jpg
    
(#) golem válasza tucsok hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Beringer 600 válasza Schumacher13 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! ezt a hiba jelenséget ezer hibából adódóan lehetne be határolni.Én úgy szoktam javítani,hogy kimenettől vissza felé,és ha nem észlelek több hibát,én kiszedem minden egyes tranzisztort,diódát.Csak így lehet biztosra menni.Mert ha a panelba mérsz,téves értékeket mutathat a műszer.
(#) bekeipeter válasza Schumacher13 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Ha hamis végtranyókat sikerült vásárolnod, akkor ez sajnos előfordul. BD911/912 a tuti választás!
(#) Schumacher13 válasza bekeipeter hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
nekem BD243C és BD244C lett berakva,nem én csináltam így nem tudom melyik jó és melyik nem.
(#) golem hozzászólása Márc 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Kellene nekem a gyári skála húrozása a készüléknek mert már próbáltam egy párat de mindegyikhez rövid a húrom.
Következő: »»   52 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem