Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   170 / 344
(#) kadarist válasza ruffy hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Mekkora teljesítményű a motor?
(#) kadarist válasza halipapa hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia!
Állandó kondi is kell az ilyen motorokhoz, mégpedig jó sok. A kismegszakítód bírni fogja az indítási áramot?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) halipapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Hali.
16B-s, ha nem elég akkor lesz C-s....
Egyébként az a jó sok az mit jelent és mégis mekkora teljesítményűeknek kell lenniük és hogyan kell kötnöm? Sajnos ebben nincs jártasságom, a villanyszerelő akinek mutattam nem igazán biztos a dologban ezért gondoltam megkérdezek valakit róla nem akarom elfüstölni a motort...
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) kadarist válasza halipapa hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
A motor nem fog elfüstölni, attól ne félj. Én saccra úgy 70-90 µF állandó kondit gondolnék és indítónak meg egy százast.
(#) halipapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Azt nem lehet hogy csak állandó kondit kötök? Vagy úgy nem fog elindulni?
Minden fázisra kell egy állandó kondi vagy csak 1 összesen?
(#) kadarist válasza halipapa hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Nem elég az állandó kondi. Az indításkor a nagy áramfelvétel miatt nagyobb fázistolás kell, ezért plusz kondenzátort kell beiktatni. Bekötés (a védővezetőt a testre kell kötni).
(#) halipapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Az állandó kondit hogyan határozom meg? Írtad hogy 70-90 gondolnál, ez mennyire tuti.
Csak azért kérdezem mert itt pl.: 40-est javasolnak? Ennek van valami kiszámítási módja?
(#) kadarist válasza halipapa hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Nem, ott 100-ast tett rá a fórumtárs, de sajnos indító típusút, ami miatt majdnem felrobbant a kondi.
(#) halipapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Jó akkor, teszek rá egy 125-160 µF-es indítót, mert egy ilyent vettem ma már, remélem elég lesz. Továbbá veszek még egy kb 70- µF-es üzemit és delátba kötve jó lesz az általad rajzol kép szerint! Legalábbis bízom benne....
(#) kadarist válasza halipapa hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Így van, jókat írsz!
(#) ruffy válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
500W
(#) halipapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Hát...akkor köszönöm a segítségedet! Megmentettél egy projektet nekem
Jó légy!
(#) kadarist válasza ruffy hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Jó lesz azzal a kondenzátorral is, ha terhelés mellett is jól indul.
(#) ruffy válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Köszönöm, kipróbálom, csak még hiányzik 1 szíjtárcsám….
(#) halipapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
szia, képzeld a 70µF -os állandó üzemű kondi 2 másodperc alatt kipörgeti és tudom használni gyalulni....igazából az indítót nem használom hozzá....magas fordulatú lehet ezért pörög fel vele? Szerinted ez így kóser lesz?
(#) kadarist válasza halipapa hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Örülök a sikernek. Ha kis terheléssel indítod a motort, akkor nem biztos, hogy kell plusz indító.
(#) halipapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szerintem a 70µF pont egy ideális fáziseltolást generál ezért nem kell külön indító, jó igaz kb 2-3 másodperc de kipörög és jó!
Köszi még 1x
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2014
(#) appalossa hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok! A következő problémám adódott:Van egy 3 műveletes faipari gépem amot annó elég jó áron sikerült vennem. Használni szeretném, de van egy kis probléma. Amikor vettem a kábelek el voltak vágva, mert a motorját -gondolom én- mindennemű kötözgetés nélkül el szerették volna távolítani. Sikerült "újra kötnöm" (úgy ahogy volt), de szerintem csak Y- ba indul , ami nem is gond de deltába nem lép át ha továbbfordítom a kapcsolóját. Még az is gond, hogy a motor két sebességes és az sem működik rajta. Szóval csak 1440 f/min Y van rajta, de azt szépen indítja. A kapcsolóról és a motor adattáblájáról is csatolok képet, kérem ha tudtok akkor segítsetek!!! A kapcsolón egy nagy "fi" (görög) látható, a motor egy Elin márkáju 12 kivezetéses.
Köszi!!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) VIM válasza appalossa hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! A képek nem használhatók semmire, mert az, hogy mi van írva az adattáblára, most nem fontos. Mi van a kapocslécen és mi van a kapcsolóra rajzolva, mert, hogy a kapcsolón lennie kell egy bekötési sémának. Ehhez ki kellene szerelni a burkolatából és megnézni s bekötést. Valami használható képet próbálj meg leközölni, amin esetleg a kiosztás betűjeleit is ki lehet venni.
(#) sun hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok.
nagy kéréssel fordulok hozzátok van egy 380 220 as varrógép motorom, eddig 380v ról működött.
Szeretném 220-ra át kötni fogalmam sincs hogy fogjak hozzá mert ilyen motort még nem láttam,
és azt sem tudom mekkora kondi kell hozzá.Kérem aki tud segítsen. Előre is köszi
(#) erbe válasza sun hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
1. Deltába kell kötni.
2. Kell hozzá 25 µF üzemi kondenzátor.
3. Kész...
A deltába kötéshez szét kell bontani a sorkapocsba kötött 3 szálat és ki kell mérni, ki kivel van. Utána összekötni deltába.
Delta kapcsolás...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) sun hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Hogy tudom kimérni? És persze mit? Próbáld meg egy laikusnak elmagyarázni.
(#) erbe válasza sun hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Minden tekercsnek megkeresed a másik végét, majd a rajz szerint összekötöd őket. Nem ok nélkül ajánlottam az alsó linket.
Esetedben az első tekercs végét a második kapocsra, a második végét a harmadik kapocsra, a harmadik végét az első kapocsra. Ezután bármelyik végre rákötöd a nullát, másikra a fázist, a fázis és a harmadik közé a kondit.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014

delta_D.jpg
    
(#) sun hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Ezt egy szakadásmérővel ki tudom mérni ezek szerint?Ha jól értem?
Minden tekercset saját magához kell kötni ? Bocsi de totál nem értek hozzá tehát a rajz semmit nem mond.
(#) sun hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Ha jól értelek a sárga drót másik végét kötöm a pirosra a piros másik végét a feketére a feketéét pedig az első sárgához.
(#) granpa válasza sun hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Használd a válasz jelet. Jól értetted.
(#) sun válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) appalossa hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok!

most volt egy kis időm és sikerült fényképeznem. Még vasárnap kértem egy kis segítséget a faipari gépemmel kapcsolatosan.
A kapcsolót fényképeztem, még valamikor egy villamos szakember belevéste a számokat (v1,w1, stb) a megfelelő helyekre én ezeket írtam át alkoholos tollal. De sajnos igy nem igazán jó az indítás!!! Vagy csak én voltam olyan balga, hogy nem tudom, hogy a felső vagy az alsó (2x6) lábkiosztás az egyes vagy a kettes jelű. valaki ezt megírhatná( ebben a helyzetben a motor áll a talpán) A motor adattáblája is elfogadhatóbb minőségben lett fényképezve.
Még annyit kérhetnék, hogy a motor fedlapjában talált papíron levő bekötés megállja -e a helyét két sebességes motornál csillag- delta indításnál?
(#) VIM válasza appalossa hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia! Próbáld meg a mellékelt rajz alapján bekötni. Jó, hogy a kapcsolóra rá lett írva a kivezetések betűjelzése. A rajzon a "sima" betűjelek azok az "1"-s számmal jelöltek volnának.
(#) ghostman hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Üdv.
Van egy 220V os Siemens villanymotorom.
Az adattábla szerint 1850W-os és 220Vos és delta kapcsolás jele van rajta.
A kérdésem, hogy hogyan kell bekötnöm illetve, hogy mekkora kondi kell rá??
A képen a kapcsoló tábla látható...
Következő: »»   170 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem