Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   191 / 289
(#) ferci válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Attól függ, mire és mit méretezel.
(#) pisti1818 hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Mármint milyen állatra kellene?
(#) ferci válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Az talán ettől nem függ, hanem az energiától. Az állatnak mindegy, hogy az első 1 méternél milyen rendszer szerint üti meg a nagyfesz. Cikkcakknál talán a legalsó vége a leggyengébb, de úgy meg nem annyira egyforma végig elvileg.
(#) deak francis válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Szia.Ez a terület több mint 1 hektár.Ez egy jó gyujtó trafónak piskota kellene legyen JÓ szigetelőkkel.Ez az én véleményem.
(#) pisti1818 hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Ez igaz hogy nem tesz meg olyan nagy távot de elvileg a távolság ugyanannyi csak 4 szálra lebontva ám akkor is jobb a te variációd
(#) pisti1818 válasza deak francis hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Szia a területe nincs egy hektár csak egy átlagos házikert kb 45X20 méter csak a 4 szál vezeték összeadva ennyi.
(#) deak francis válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Hali.Ez nem nagy terület,elfogja végezni a dolgát......
(#) pisti1818 hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Lehetséges, vagyis szerintem jobb lenne egy kicsit túlméretezni.
(#) deak francis válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Ilyen távolságon használj szikraközt.Mégvalami...készísd el itt a forumon található klasszikus kapcsolást.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2015
(#) vlezlee hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sziasztok,

ezt a fajta 555 nélküli villanypásztort esetleg innen gyártja valaki?
Egyik ismerősöm vette neten, per pillanat nem működik, viszont 2 alkatrészen olvashatatlan a típusjelölés, így nehéz hibát keresni, jól jönne egy kapcsolási rajz.
(#) thecyrus válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Szia! Nem innen készítik viszont én ismerem.. sokat vettem már belőle szerintem nagyon jó termék! Mi a gondod vele? Talán tudok segíteni
(#) vlezlee válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Az a gondom vele, hogy nem működik. Transzformátorok tekercsei nem szakadtak, a 12V-os táprész rendben van, viszont - a képen - a panel tetején és jobb szélén levő hűtőbordás félvezetők típusai olvashatatlanok, így nem világos a működési elve, nem tudom merre induljak a hibakereséssel.
(#) thecyrus hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
a bordán ami van egy FET a másik egy tirisztor tipust én sem tudok már de soha nem is döglött be egy sem! Ha volt olyan akkor a kis elko kondi volt a ludas akkor nem volt szikra és nem is indult el. 33uf
(#) kozso31 hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sziasztok:Olvasgatom a fórumot amiket írtok.Nekem az a véleményem,hogy amit belinkeltem rajzot az tuti jó pásztor.Csináltam már egy jó pár darabot belőle és ott nem kell gyagyázni azon,hogy mekkora területet bír.Ugyan is ez 15-25 hektárt bír egy szál dróton.Egyébként ha az elején össze van kötve a négy szál akkor nem baj ha elszakad még akkor is ütni fog ha csak nem esik le a földre a drót.
(#) Wegg válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Szia thecyrus !
Érdekes megoldások vannak benne .Ha tudsz ezekről pár szót . Trafó , kapcsolás, stb.
Mindenesetre szép munka .
Köszönettel
(#) CIROKL hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Itt egy nyák terv a kutyapásztorhoz , anno sok készült belőle de azért nem árt átnézni háta akad némi hiba ?
(#) pisti1818 hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Sziasztok annyi kérdésem lene, hogy az itt épített villanypásztoroknak hány Joule körül lehet az ereje? És egy 45x20 méteres kert körbekerítéséhez ,és összeadva 550 métérnyi dróthoz mennyi energia kell és milyen lenne hozzá egy átlagos villanypásztor? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) villanyipi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Üdv!
Ehhez melyik kapcsolási rajz passzol?Bocsánat ha már írva volt de nem igazán találom .
köszi!
(#) kila válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
(#) villanyipi válasza kila hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) levaitamas válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Az attól függ, mennyi a kondenzátor kapacitása és a feszültsége. Az E=1/2CxU2 képletből megtudod határozni a kondiban tárolt energiát. Egy akkora területhez szerintem bőven elég 10uF, de függ a kimenő trafótól, a drót ellenállásától és a földelés minőségétől is.
(#) vlezlee válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
A bordán egy BD243C van, a másik egy BT41600B tirisztor, a félvezetők jók, trafók nem szakadtak, kondim per pillanat nincs itthon, de amint lesz kicserélem és próba. A kapcsolást visszarajzoltam, ha érdekel valakit, akkor feldobom.
(#) deak francis válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Szia.Érdekelne engemet.
(#) levaitamas válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Engem is érdekel!
(#) Wegg válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Szia .
Köszönettel vennénk ha láthatnánk a rajzot .
A nagyfesz trafó az gyári ,vagy kisipari ?
(#) vlezlee válasza Wegg hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
BJTR-002
Gyárinak tűnik, de neten nem találok róla semmi érdemleges infót
(#) vlezlee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Igen, jogos, köszi az észrevételt, hibás a rajz.
- A BD243 emitterénak és a dióda anódjának közös pontja nincs összekötve a BJTR-002 alsó primer tekercsének alsó pontjával.
- A + táp nem a BD243 kollektorára van kötve, hanem az alsó primer alsó végére.

Már készül protellel a rajz, ha kész felteszem.

De még mindig nem értem miért nem működik, valaki segítene megérteni a kapcsolás működését?
(#) vlezlee válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Csatoltam a javított rajzot, remélem ebben már nincs hiba.
(#) Wegg válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Szia.
A C5 motorindítón mérhető 150-400V kb egyen fesz ?
T1- nek tirisztornak kellene lenni .
D7 -nek meg Diac pl DB3 nak kellene lenni.
Ha az oszcillátor beindul, akkor meg kell jelenjen annak a 150-400V- nak .
És tirisztor diac párosítással be kell hogy induljon elviekben .
(#) kadarist válasza Wegg hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Triakkal is működik a dolog, én már cseréltem olyan pozícióban tirisztort triakra és nem volt gond. A gate-diódát viszont érdemes beépíteni, ha esetleg eredetileg nem lenne.
Következő: »»   191 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem