Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   197 / 288
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szia!
Nézd meg a fogyasztást! Nagy árammal, ki hozhatol belőle kegyetlen ívet csak épp akkumulátorról egy fél óra alatt kimerül. Hálózati ellátás alatt jó, de akkus üzemre felejtős. Csináltam én is már ilyet, de nem sűrűn kell pont a fogyasztása miatt.
(#) Dr Endugu válasza erdgab hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
A TB10N6 triak helyett jó a BTA16-600B?
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
üdv, nem találtam 22uf/50v-os elco-t, csak 35 voltost,de így is csak világít,bár a 1,5A-es labortáp lekapcsol, mekkora táppal próbáljam??
(#) Dr Endugu válasza erdgab hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Atx tápból kiszedtem egy alkalmasnak tűnő trafót. Honnan kapok olyan oldószert, amivel szétszedhetem? Leírásban D209-nek írják. Másik problémám: baj, ha nem motorindító, hanem egy 22uf elkót rakok a szekunderen lévő cap pozíciójába? Mi a különbség a motorindító és a sima elko között?
(#) kaqkk válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 28, 2016 / 1
 
A konyhában találsz, úgy hívják : forró víz ... Kb 10 percig főzöd azután kesztyűvel megfogva széthúzod
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2016
(#) Engii válasza djuri hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Ez a helytelen beállítástól van.
A tirisztor nagyobb feszültséget kap mint amennyit elbír így saját magát zárja függetlenül a diakos vezérléstől.
Tegyél be nagyobb feszültségű tirisztort.
Az hogy nagy áramot vesz fel az betudható annak is, hogy nem megfelelő szekunder feszültségű trafót használsz az inverter kőrben.
Az ic frekijének pontos beállítása is igen fontos.
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Akkor ott bizony baj van... nem kéne 3-400mA-nél többet fogyasztani. Meg kell mérni a triak Gate-jét, hogy kap e jelet. Ki kéne venni amúgy először a trafó szekunderét, hogy megnézd a meghajtást jó-e minden, aztán vissza és mérés tovább, ha a meghajtás jó.
(#) Engii válasza djuri hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Az utolsó mondatom ne nézd, mert az badarság.
Telefonról írtam a hozzászólást és a LAY formátumot azzal nem tudtam megnyitni ezért csak tippeltem, hogy az itt közkedvelt inverteres kapcsolásról van szó amiben egy 555-ic-n alapul az inverteres részt.
De Ha van módod mérd meg, hogy mekkora feszültség jön tirakra és ha sok akkor cseréld nagyobbra a triakot.
(#) erdgab válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Oda az elkó nem való,én továbbra is azt mondom.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
a trafó 9v-os,elképzelhető az is hogy valamelyik alkatrész rosszul raktam be
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Ránézésre jónak tűnik, egyedül a diódákat nem látom a 12V-nál, hogy vannak bekötve. A trafót ki kellene kapni és először megnézni a meghajtást. Aztán ha jó akkor meg kellene nézni a triakot, hogy kap-e jelet.
(#) Mircsof válasza djuri hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Szia!
Bocs, hogy belevaú. nem látszik ugyan teljesen jól az a rész, de mintha a jelöld diódán a jelölés jobb oldalt lenne, holott a túloldalon kellene legyen a terv szerint.
Érdemes ellenőrizni.

asdfgh.jpg
    
(#) djuri válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
igen igazad van de itt a rajz beültetés részét rontottam el, az eredeti szerint jól van benn a dióda
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
mindkét diódának lefelé van a jelölt fele
(#) Mircsof válasza djuri hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Igaz, akkor az helyesen van bent.
Viszont idejelenne mérni is valamit... Mekkora a feszültség a szekunder oldalon, és mekkora a feszültség a 22µF lábain? Csak elővigyázatosan, mert itt több száz volt is van.
Mondatot szokás nagybetűvel kezdeni, és a végére pontot rakni...
(#) djuri válasza djuri hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
igen,bár a képek alapján mintha fordítva lennének, holnap megnézem mert a műhelyben van. De fordítva meg el sem indulna...vagy??
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) djuri válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Kivettem a trafót a panelből. 11,1voltot kap a trafó de ez folyamatos olyan mintha nem menne az 555-ös. ha viszateszem akkor a fesz 2,4voltra csökken
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016

Kép.jpg
    
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Az nem jó. Nem igen megy a meghajtás. A potméterrel tudod állítani a kitöltést, nézd meg, hogy reagál-e.
(#) Mircsof válasza djuri hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Hehe szemcsavargató így átnézni, hogy nem ugyan arról a tervről van szó.
Nem tudom hol, és mivel mértél, de leírom az én tapasztalatomat, mert engem is majdnem megtréfált a primer oldal működőképessége.
Én végül úgy mértem ki, hogy jó-e, hogy a trafó helyére raktam egy ledet a hozzá megfelelő ellenállással karöltve. Majd mikor ez világított valamekkora fenyérövel. Akkor fogtam és rövidre zártam a primer fet D-S lábát egy pillanatra, ekkor a led erősebben világított. Innét tudtam hogy az 555 kapcsolgassa a fetet. Ugye a multival nem tudod megmérni a trafó helyén a feszt, mert a nagy freki miatt az csak átlagot mutat majd.
Nem azt mondom, hogy megy az 555-ös rész... Csupán egy gondolat, hogy így is ellenőrizheted a működőképességét.
12V esetén 1 led, és egy max 1K ellenállás bőven megteszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Negatív, nem csinál semmit
(#) mraulajos hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Hali!
(zosza18) Ezt szeretném meg építeni. Igaz, nem mostani a hozzászólás, de hátha még fel tudsz rakni minden dokumentációt.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) zosza18 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Üdv!
Sajnos a hétvégén lerendeztem a gépemet és oda lett mindenem amit eddig csináltam. Nem tudok semmivel szolgálni, viszont visszább olvasva megtalálható minden róla, bár ez már a legújabb változata. (Villanypásztor V2.2 néven van fent.)
(#) mraulajos válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) mraulajos hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Hali!
Ezt a kitet hogy lehet megrendelni?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ez nem kit, hanem megépítendő kapcsolás.
(#) orcika70 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ilyen összeszerelős nem igazán kapható, a legtöbb apróhirdetési oldalon készre szerelt változat viszont több is létezik.
(#) zosza18 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ha annyira fontos, hogy KIT legyen... akkor olyat ehet, hogy megmutatja a kapcsolási rajzot amit szeretne KIT formájában és akkor elkészítem/i valaki és akkor meg is van az építés öröme.
(#) djuri válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Kicseréltem már az öszes alkatrészt és átnéztem a nyákot min.10x de nem akarja az igazat. egyenlőre a vezérlés sem indul el, de a kimeneti oldal szerintem jó mert ha 12v-ot adok a trafónak akkor a glimm világít
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
FET nélkül? Úgy lett már próbálva, leddel?
(#) Dr Endugu válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Ezt építette meg valaki? Van belőle megbízhatóan működő példány?
Következő: »»   197 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem