Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2db 300w toroid sorbakötése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) forsat hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Halihó!

Szereztem 2db 300W-os toridot. Ha jól figyeltem szimetrikus és +20Voltot ad le egyen írányítva. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire egészséges az teljesítmény erősítőnek ha sorba használom a 2 toroidot így +40-ot kapva és itt is igaz e, ha sorba kötöm akkor a teljesítménye is ebbe az esetbe 600W lenne.....?
(#) forsat hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
megnéztem ismét jobban és lehetséges, hogy +-20 volt, és hogy ha nincs gond a sorba kötéssel akkor hogy lehetne sorba kötni a +- rész??


Előre is köszi
(#) hhkfk válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
igy gondolod?????


így +-20V lesz
~15A áganként
vagyis 600W
Kép: Hivatkozás
(#) forsat hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Hát mivel kiszúrtam, hogy ez igazából +-20v egyenírányítva 300w toroid. Egy labortápból volt kiszedve és az írás szerint 16A maxot bír. Én ebből 600W ot szeretnék +-40ra. Gondolom, ha sorba kötöm akkor működik így, de mivel nem vagyok nagy szakértője a véleményeteket kérném, hogy +- hogy lehet sorba kötni...
(#) proli007 válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hát valami Móricka rajz nem ártott volna.

De mi itt a gond?
Az egyik +-20V, az ugye 40V és ez lehet a +40V.
A másik +-20V, az megint 40V és ez lehet a -40V

üdv! proli007
(#) Tom025 válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Szia!

Lehet. Megcsinálhatod, hogy külön-külön egyenirányítás után kötöd össze az egyik pozitívját a másik negatívjával, vagy azt is, hogy egyenirányítás előtt, a két szekundert kötöd sorosan, a primereket párhuzamosan, de ezesetben figyelni kell a fázishelyességre. Összekötöd egy módon, ha megvan a rendes kimeneti fesz, akkor jó lesz, ha jóval alacsonyabb mint vártad, akkor az egyik szekunder két kivezetését fordítsd meg.
(#) Parázs Gábor válasza proli007 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Jól mondod, nem kell ezt bonyolitani.
(#) 18david18 válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Csá!

Szerintem így csináld! Így működni fog!

névtelen.JPG
    
(#) 18david18 hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Bocs, így csak +-20v-os lessz! Elbambultam
(#) Pafi válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Elvileg így kellene csinálni, így használhatók ki legjobban a trafók.

Kapcs.GIF
    
(#) forsat válasza Pafi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hát így nézem a Rajzodat Pafi de nem nagyon értem azt a 4 kivezetést a trafóból, hogy melyik vezeték melyik.
Én így gondoltam az egészet::

trafo.jpg
    
(#) Pafi válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hát így ne gondold, mert ebből semmi jó nem lesz! Először is egy trafóból soha nem jön ki egyenfeszültség, tehát eleve nincs plusz és minusz. Másodszor, ha így kötöd be, az zárlat.

Ha a trafódból kijön három szekunder vezeték, akkor abból az egyik belül két vezetéket rejt összekötve. Azt szét kell bontani, és akkor már 2*2 vezeték jön ki, amit beköthetsz a rajzom szerint.
(#) forsat válasza Pafi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hát én azt úgy írtam, hogy egyenirányítás után van már nem úgy hogy egyből a trafóból jön ki....De akkor jolvan megkeresem a vezetéket rajta és 4re szedem és akkor az eredmény +-40W lesz 600w teljesítménnyel

Köszönöm az eddigi válaszokat.
(#) Pafi válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hát ha már rajta vannak az egyenirányítók, akkor egyszerűen sorba kell kötni őket, és kész. De jobb eredményt ad az, amit én rajzoltam, csak kicsit bonyolultabb kitotózni, hogy melyik vezetéket hová.
(#) forsat válasza Pafi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Megpróbálom megcsinálni amit mutattál, de érdekelne, hogy ez így mivel lenne jobb. A terhetelhetőség, vagy milyen értelemben??
(#) Tom025 válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Ha mindenképpen külön akarod egyenirányítani, akkor így csináld. (csatolom). De megspórolhatsz egy graetz hidat, és kisebb veszteséget érsz el, ha a trafókból kijövő váltófeszeket kapcsolod sorba.
(#) Pafi válasza forsat hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Igen, a terhelhetőség valamivel nagyobb lenne aszimmetrikus terhelés (tehát amikor csak az egyik feszültséget terheled, vagy mindkettőt, de nem egyszerre, hanem felváltva) esetén (300 VA helyett kb. 400 VA), és a graetz feleannyi hőt termelne.
(#) proli007 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Forsat!

Ha mégsem tudnád szétszedni a középmegcsapolást, akkor a következő módon szinte azonos eredményre jutsz. (Persze, ha a terhelés szimmetrikus, de egy erősítőnél közel az.)

Rajz

üdv! proli007
(#) Pafi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hát azért kis frekin én nem mondanám szimmetrikusnak a terhelést. Simán kialakulhat DC komponens is a szekunderen, és az ugye egy trafónál nem túl egészséges. Persze nem tragédia, de azért...

Na mindegy, ha nem sikerül úgy bekötni, akkor nem nagyon lehet válogatni. Valószínűleg úgysem lesznek kihasználva a trafók.
(#) Máté24 hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Ezek után csak annyit kérdeznék hogy ezeket a kötéseket csak azonos paraméterű trafóknál lehet megcsinálni. Igaz?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem