Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 400W-os nátriumlámpa
Lapozás: OK   1 / 7
(#) Reader hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Sziasztok.

Akkor bele is vágok:
Szükségem van sürgősen egy 400W-os nátriumlámpára (HPS), azért rendeltem egy fényforrást, de kiderült hogy kell hozzá még ELŐTÉT, GYÚJTÓ meg FOJTÓ is.
Foglalatom van.
Ezek most mind itt vannak az ágymon és problémát jelent az összekötésük.
Annyit tudok, hogy réz kábellal lehet őket összekötni, mert amúgy áthúz.

Milyen kábelt vegyek hozzá, és mikre figyeljek az összekötésnél, és hogyan kössem össze?

Légyszi segítsetek egy laikusnak.

Köszi előre is.
(#) Norberto válasza Reader hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Egyelőre csak ezt találtam:

[link=http://www.vgf.hu/villany/list.php?action=viewfull&ID=562]http://www.vgf.hu/villany/list.php?action=viewfull&ID=562[/link]

Illetve még ezt is:

[link=http://www.china-hbmec.com/products/elec/ballast.htm]http://www.china-hbmec.com/products/elec/ballast.htm[/link]
(#) Mate78 válasza Reader hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Énszerintem így kell bekötni.

GYUJTO.GIF
    
(#) ndavid87 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Én is így tudom:yes:
(#) Feri hozzászólása Nov 24, 2006 / 1
 
Amit írtál abból az látszik nem vagy erősáramú szakember.
Ezért én azt tanácsolóm kéj meg igazi szakit és az majd segít.
Az erősáram az nem a hobbístáknak való terület.
(#) Mate78 válasza Reader hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Hogy milyen kábel kell hozzá?
Szerintem 1,5-ös megfelel,vastagabb lehet,vékonyabb ne,és hőálló legyen,főleg az izzó környékén,mert eléggé melegedni fog.
Védőföldelésről ne feledkezz el!
Azt nem írtad,hogy milyen házba/búrába lesz,vagy esetleg szabadon.
Én is osztom az előttem szóló véleményét,hogy inkább kérj meg egy szakembert,kösse be neked,ha nem vagy biztos a dolgodban,mert a 230V nem játék.
(#) huba válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Nekem is van egy nátriumlámpám. eddig egyszerüen folytó + égö uzemelt. Most itt olvastam a gyújtóról. Valaki mondana rola bovebb infot?
(#) Mate78 válasza huba hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Szerintem a tiedben az izzón belül van a gyújtó.
(#) atiotezer hozzászólása Nov 25, 2006 /
 
Neked magasnyomású higanygőzlámpád van (HGLI). Ahhoz nem kell gyújtó csak a folytó és a lámpa
A nátruim lámpához a gyujtó és a foglalat közötti részhez nagyfeszültségű kábel kell, mert a lámpa begyújtásához 5KV kell igaz ez csak pár másodpercig van de a sima vezetéken átüthet. és minél közelebb legyen a foglalathoz a gyújtó (gyári lámpákban max 20 cm)

GYUJTO.jpg
    
(#) damien hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
Én nemrég kaptam 1 400W-os Nátriumlámpát (Beépített gyújtó nélkülit) én olyan téren vagyok bajban hogy nincs 400W-os fojtóm meg gyújtóm. A fojtást meg lehet oldani 10 darab 40W-os párhuzamosan bekötött fénycsőfojtóval? A gyújtást fénycsőgyújtóval?Mert nekem csak ez van és nemtudom hogy lehetséges-e így működtetni? Ha nem akkor szereznem kell hozzá 1 400W-os fojtót meg gyújtót. Ha igen akkor hogyan?
(#) rockersrac válasza damien hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
hát ez nem jó megoldás! mert a fénycső fojtó meg a naátrium fojtó paraméterei nem egyezőek! fénycsőgyujtót meg felejtsd el! kb 5 kilovolt/5000 volt/ kell a nátrium lámpa begyújtásához!
(#) maistroo hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
az nagy gond, ha a gyújtó zizeg? mi lehet a probléma? vagy ez normális? tök új, és a rajz alapján raktam össze a cuccot...
(#) rockersrac válasza maistroo hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
a gyújtó azért zizeg,mert ,, gyújtja be a lámpát" de nem folyamatosan ad neki nagyfeszt,hanem impulzus szerűen és a kondik kisülését/feltöltését hallod zizegésnek! a gyjtó egy kis idő után befejezi a zúgást,mikor már elég stabil a lámpában az ív ahoz hogy önfentartó állapotban maradjon! szóval ne para,használd bátoran! D
(#) maistroo válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
isten vagy, nagyon tudsz ez kb 5 percig tartott, aztán tök csöndes lett. köszi szépen! ...egyébként aszittem felrobbantom vele a házat, de aztán sikerült értelmeznem kis agyacskámmal a fenti rajzot.
(#) Pyte válasza maistroo hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
De egyébként rá is szokták írni, hogy( leálllós elektronikus gyujtó nagynyomású nátruim vagy fémhalogén lámpához) nekem van vagy 15darab és mindegyiken rajta van tipustól függetlenül!
(#) rockersrac válasza maistroo hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
köszi a dicséretet,de nem vagyok isten! amit tudok én is mástól tanultam,vagy saját magam tapasztaltam! msned ha van akkor felvehetnél!
(#) olics hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
hello

Biszos hogy csak a gyujtó L végződédéhez kell nagyfesz. kábel? Nem tudja valaki hogy mi a külömbség a 2min és a 220sec gyujtó közt? Midegy hogy melyiket kötöm rá?
már egy éve megvan a nátrium lámpám és nem tudok hozzá burkolatot(fényterelőt) szerezni nem tudjátok honnan lehet?

Na kapcs.jpg
    
(#) bence121 válasza olics hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!Igen csak az L végződés és a foglalat közé kell a nagyfesz kábel.Ez általában a gyári lámpákban nem szokott 20cm-nél hosszabb lenni.A nagyfesz kábel amúgy lehet sima kábel is csak ne valami nagyon vékonyat használj.1, 1.5-ös kábel már simán jó.A fényterelőt meg szerintem nézd meg a Vaterán ott biztosan találsz.
Üdv:Bence.
(#) KipKap hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Nátrium izzó helyére tehetek fémhalogén izzót? Teljesítmény, foglalat egyezik. A gyújtás is ugyanaz?
(#) bence121 válasza KipKap hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia!Az attól függ hogy:70-100-150-250W-ig megegyeznek az áramértékek,tehát ha ezek közül valamelyik akkor beteheted.400W-nál már eltérnek az áramok a fémhalogéné 3,6 A ,a nátriumé pedig 4,6 A. Üdv.
(#) KipKap válasza bence121 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszönöm! 250w-osról van szó. Ezek szerint ezt még cserélhetem. Áramtalanított lámpatest esetén számolhatok kisülő gyújtóval? (Tud még bántani, ha belenyúlok?)
(#) KipKap válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszönöm! Tehát a gyújtóval nincs gond, nem kell kisütni mint a kondit. Köszönöm szépen!
(#) bence121 válasza KipKap hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ha a kondin van kisütő ellenállás akkor nem kell kisütnöd.
(#) Őrült Ödön hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Még egyvalamire célszerű figyelni.
A nátriumlámpák, konstrukciójuk végett, tetszőleges helyzetben égethetők, fényáramuk, színhőmérsékletük, élettartamuk változatlan marad.

De ez többnyire nem vonatkozik a fémhalogén égőkre, melyek nem megfelelő égetési helyzet esetén:
1. Ocsmány fényszínezetet produkálhatnak.
2. Kevesebb fényt adnak az elvárhatónál.
3. Hamar besz.rnak.
4. A fentiek közül bármelyik tetzőleges arányban összekeverve..

Szokott lenni jelölés az MH égőkön, ilyen plö hogy : VBU (Vertical, Base Up, azaz lógatva, menetes része fent), aztán olyan is hogy U (universal), és olyan is hogy H (Horisontal, azaz vízszintes). Ezekre a jelölésekre oda kell figyelni, mert sokat számítanak!
(#) Marko Ramiusz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia! Honnan veszel Te 220-at, igazán kíváncsi lennék erre. Yoe
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok! Mellesleg a nátriumlámpa nem izzólámpa. Hasonlít az elve a higanygőzlámpához.
Yoe
(#) bence121 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia!Hát az azért szerintem túlzás,hogy hasonlít.Abban hasonlít,hogy a nagynyomású gázkisülőlámpák csoportjába tartoznak.Ezek után már véget is ért a hasonlóság.Teljesen mások a működtetési,égetési paraméterek.A fényáramuk,színhőmérsékletük is különbözik.
(#) bence121 hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Ja és a kisülőcsövek is teljesen máshogy készülnek.
(#) Marko Ramiusz válasza bence121 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia! Mondom, a működési elvére gondoltam, mint hasonlóság, mivel az is gázkisülésű. Igazán a korábban említett "nátrium izzólámpára" reagáltam, ami aztán igazi abszurdum. Yoe
(#) daffy hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Amibe külömbözik a higanygözlámpa a nátriumtol,hogy a nátriumlámpa begyújtásához nagyfeszültségű gyújtó impulzus kell,amit az adott teljesítményhez biztosított gyújtó szolgáltatt.Én is javaslom a leállos gyújtót,mert ha lámpa tönkre megy vagy nincs a körben az idő tag blokolja a gyújtási ciklust.
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem