Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 400W-os nátriumlámpa
Lapozás: OK   5 / 7
(#) pisti89 hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Sziasztok.
Tudja esetleg valaki, hogy mekkora a HF-80-as típusú Higanygőz lámpa folytójának az induktivitása, akár csak megközelítőleg milyen nagyságrend.
Sajnos még nincs itthon LCM3, de már beszerzés alatt van.

Segítségeteket előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2015
(#) crapgame hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Üdv mindenkinek.
Valaki tudna segíteni az alkatrészek összekötésében?
A trafón lévő L-be megy a fázis, vagy onnan megy a gyújtóba az akinek menni kell?
Kerestem a neten, de nem egyértelmű(nekem).
(#) crapgame válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Üdv.

Ez tuti biztos?
Mert egymással ellentétes infók vannak a neten. Pl itt egy kép egy hasonló fojtóról.
Ott az L egyértelműen a fázis, majd gondolom a hálózati feszültségnek megfelelő kivezetésből megy a kábel a gyújtóba.

Nem akarom kinyírni a holmit.

A Z jelenit a gyújtót, akkor most hogy van???
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015

nahj.jpg
    
(#) didyman válasza crapgame hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Ha egy tekercs esetében kérdéses számodra, hogy van-e jelentősége a fordítva bekötésnek, akkor hidd el, jószándékkal írom, de inkább egy hozzáértővel rakasd össze. A 400-as nátriumlámpa és működtetői nem játékszerek.
(#) kadarist válasza crapgame hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Azért fontos a bekötés iránya, mert nem mindegy, hogy a vasmag felőli tekercsvére vagy a külső tekercsvégre kötöd a gyújtást. A külső vég menjen a nagyfeszültségre, mert onnan nehezebben húz át a vasmag felé.
(#) didyman válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
A vasmag körbeöleli a tekercset.
(#) kadarist válasza didyman hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Belül közelebb van, ott nincs levegő.
(#) didyman válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
De van prespán, megfelelő mennyiségben. Kívül meg nem sok levegő van, ezeknél az újabb vágásúaknál szépen ki van centizve, drága a vasmag.
(#) crapgame hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Végül rávettem magam és összekötöttem úgy, ahogy én jónak gondoltam. Tehát L-re ment a fázis. Tökéletesen működik. Máshol olvastam, hogy zizeg meg mindenféle nem kívánatos hangok jönnek elő a szerkezetből, nálam ilyen nem volt. Elsőre, tökéletesen üzemelt hang nélkül.
(#) didyman válasza crapgame hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Még lehet. Majd ha párszor megmelegszik-lehűl a vas, akkor derül ki, hogy mennyire lesz hangos.
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy növényházakban használatos vegetációs lámpát, a növények megvilágítására.
Sajnos az elektronikáról, ami mellette volt, annyira emlékszem hogy volt egy autótrafó, két 22.5µF-os fázisjavító? kondi és egy gyufgásdoboznyi elekrtonika.
Az autótrafó rendszeresen leég, NAGYON alul volt méretezve.egy aluminium lapra volt rácsavarozva hűtés képpen.
400Wattot fogyaszt a kicsike, ha sikerülne valahogy egy áramkört készíteni hozzá, ami begyújtja és ellátja energiával, az nagyszerű lenne, ebben kérném a segítségeteket.
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Júl 24, 2016 / 1
 
Ennyire nem megy a keresés?
Nem gond, itt mindent megoldunk HELYETTED:

Lámpa típus

Előtét
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 24, 2016 2 /
 
Nem kell megoldanod semmit, te azért írtál mert azt hitted tudsz segíteni, ha bunkózol, pedig nem.
A gyátró nem véletlen használt elektronikát, meg kondikat, ha elég lett volna egy sima trafó is, nem szeretném tönkretenni a lámpát, de azt sem szeretném hogy ilyen és haszonló hozzászólásokban kapjak egy fél választ a kérdésemre.

Hogy lehetne megoldani bizonyos kereteken belül a lámpa fényerőszabályzását, illetve teljesítményfelvételét.
Köszönöm előre is, a NORMÁLIS választ.
(#) didyman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Ahogy Simpi is írta, az nem autótrafó, ha mégis az volt, akkor valaki jó nagy marha volt, hogy azt használta. Az utcai lámpákban lévő előtétek sem égnek le, pedig azokat használják is, hűtés nélkül, télen-nyáron. tehát, 400 W-os előtét kell neked. Hogy hagyományos fojtótekercs, vagy elektronikus, az a pénztárcád döntése. Valószínű ezért volt valami vacak megoldás előtte eddig is, csak az a baj, hogy a nátriumlámpa utálja, ha a meghajtása eltér a rá megadottól, ettől az élettartama drasztikusan rövidül.
Ja, elektronikát te nem fogsz hozzá készíteni. Hidd el. A gázkisülésű lámpák meghajtása igen cifra feladat, még akkor is, ha a fojtótekercs alapvetően nem tűnik bonyolultnak. A két kondi fázisjavító, 400 W-hoz valóban kb. 42 µF jár, a kis elektronika pedig a gyújtó (nem keverendő az elektronikus előtéttel-ECG-, ami egyben előtét és gyújtó is). Amúgy a vacak gyújtótól is könnyen tönkre tud menni a fojtótekercs.
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
valahogy biztosan lehet fényerőt szabályozni rajta,
feszültség,
áram-nem
PWM
frekvenciaváltó
Nemtudom, szerintetek?
Kondenzátor miért nem jó folytónak? azért mert késik a fesz?
A trafón 3 kivezetés volt, ennyit tudok.
gyujtás azért kell mert hideg a lámpa? mit csinál a gyujtó, ha 2 másodpercre elmegy az áram?
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Ez a lámpa fektetve volt beépítve, lógatva is használhatom?
12Voltról szeretném ellátni az egészet.

Mekkora a hatásfoka egy ilyen lámpának?
mennit melegszik?
mennyi hőt sugároz?
mennyi fényt ad le?

Jól tudom hogy ledes változatok is megjelentek növényházi lámpákból?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2016
(#) kadarist válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
A kondenzátor amíg fel nem töltődik rövidzárként viselkedik és ez idő alatt a kisülési cső jól eldurran a nagy áramtól.
(#) Tomi111 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Biztos, hogy a te "trafód" is fojtó volt. Általában három kivezetésük van, de csak kettőt kell bekötni. ( lenni szokott rajtuk egy 230V-os és egy 240V-os kivezetés) Fényerőt ezen nem lehet állítani, ahogy már előbbre is írták. A hatásfokát nem tudom, de nagyon melegszik a lámpa és a fojtó is. A gyújtó áramszünet után újragyújtja a lámpát, természetesen melegen ez sem gyújt, csak kihűlés után. 12V-ról járatni?? hát elméletileg nem lehetetlen, de ilyenről nem hallottam még. Tudod az hány amper lenne 12V-on? Kb 33A. (100%-os hatásfokkal számolva)
Hatásfokuk: ( a wikipédiáról: A fényhasznosítás értéke típustól függően 80-150 lm/W. A standard lámpa a bejuttatott elektromos energiának 30-32%-át hasznosítja fény formájában, a többi hővé alakul )
(#) csavarkulcs válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Igazából ezek a lámpák mekkora fesz és hány ampert igényelnek gyujtás után?
Ha veszek egy fénycső invertert, és kicserélem benne a teljesítmégy alkatrészeket nagyobbra, és ráhangolnám a lámpára a gyujtását, akkor működtethető lenne?
(#) csavarkulcs válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
kösz
kerestem a philips honlapján.
akkor inverterrel működne?
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Van két üvegház, 24 lámpával, 42 nincs felszerelve, és nagyon sokat fogyasztanak.
nyolcasával kellene megoldanom az ellátásukat. elég érdekesen vannak elosztva a fázisok.
Ezért érdekel az inverteres megoldás.
A tulajtól azért kaptam a lámpát, hogy kitaláljak valami módszert az ellátásra.
Azért kérdeztem meg a 12 voltos ellátást, meg a fényerőszabályzást, mert nekem kellett volna.
Lehetséges ezeket a nátriumos lámpákból többet egyszerre ellátni? 10 órán keresztül, felügyelet nélkül?
Ezek a fénycsőgyújtók áramköre jó lehet erre egy kis átalakítással?hasonló elvek alapján működik a fénycső?
(#) Gafly válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Idézet:
„Nem gondolom azt, hogy egy párás meleg növényházban a 12V-os 400W-os előtétek hoznák el a megváltást.”

Fü termelésre meg más fórum való...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 27, 2016 /
 
Az akváriumomhoz lett volna, ha valakit érdekel, elcserélném két kisebb teljesítményűre, 5db cső közül választhat egyet a szerencsés.

Ha az áramgenerátor folyamatosan ellátja, és közben gyújtjuk be, akkor működhet?

A fű termesztéséhet UV-lámpa kell, a magas THC tartalom miatt.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) didyman válasza Gafly hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Gondolom, növényházat, intenzív kultúrával, téli fénypótlással még sohasem láttál. Gyere el egyszer Abára és mutatok egyet, csak azért, hogy ne írj ekkora marhaságokat ide.
(#) csavarkulcs válasza didyman hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
igazat mondhat, mert az üvegházak üresek voltak, és őszre kész kell legyek.
(#) didyman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Én becsülöm a lelkesedésedet, de ki kell ábrándítsalak. A nátriumok meghajtására a saját, jól bevált előtétjük a legjobb. Ha a 400 W túl sok, akkor két 150 W-os elég oda és így tovább 100/70/35 W-os verziókkal. A dimmelést felejtsd el, bonyolult (mert dimmelve méginkább instabil a munkapontjuk) és az élettartam is drasztikusan rövidül. Spórolni elektronikus előtéttel lehet, nem is keveset, azok hatásfoka 90-95 % körüli. De egyszeri beruházásnak elég húzós. Ha üvegházon belül van a szerelvény, akkor a magas páratartalom miatt erősen ajánlott a párazárt kivitel, ez az élettartamot (előtét, gyújtó) jelentősen meghosszabbítja. 12 V-ról hajtani bátor ötlet, Simpi remek irományához annyit fűzök hozzá, hogy negatív ellenállás-karakterisztikája miatt a meghajtás még extrább dolgokat kíván, mint pl. egy LED esetében (ami pontos hullámhossz-tartomány ismeretében az egyetlen ésszerű alternatíva, de persze egy hatékony reflektor is igen sokat számít)
(#) 123458 hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni Paintel berajzolni a bekötését 250_W-os trafonak, mert fogalmam sincs hogyan kellene?

Elvitte a cica a SHIFT gombot a billentyűzetről?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Gafly válasza 123458 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Milyen trafó?
(#) 123458 hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
AN250-es trafó és egy LSI 250t1 gyújtó
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016

DSC_0346.JPG
    
(#) user1914 válasza 123458 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Hi!
A gyújtón le van rajzolva az egész bekötés (gyujtó, trafó)!
Mi az amit ezen kívül keresel?
Üdv. M.
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem