Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   8 / 8
(#) highand hozzászólása Nov 15, 2009
A 22u-os kondi és a 22k-os ellenállást, továbbá ahol a bemeneti csatlakozón bejön a föld, és a tápot hidegítő 2 kerámia kondit, azt kösd egy csillagpontba, akármilyen ronda lesz. A készülékházat szigeteld el a földtől, és a bemeneti csatlakozónál egy 100nF-sal kösd a földre.

Most jön a lényeg: A bal és jobb csatorna földje a bemeneti csatlakozónál össze legyen kötve. A két erősítő panel földjei, azaz az előbb különválasztott egy-egy csillag és a paneleken a maradék egy-egy föld az összesen 4 db vezetékkel megy a puffer földre, amennyiben egy db tápod van a két csatornára.

Amennyiben 2 db-van, akkor kösd össze a két puffer köteg földjeit egy vastag vezetékkel és annak a közepére megy a négy darab vezeték.
(#) mike64 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2009
A jelalakot a trafó primer oldalán gondoltam, de a szekunder oldalán is hasonló lehet, csak felszorozva a szekunder/primer menetszám aránnyal. Tranzisztoros riasztó kapcsolásokban is kapcsolgatásos technikát láttam, amit Te is írtál, ezért egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy igazam van. De ha a jelalak tényleg ugyanaz mindkét esetben, akkor onnantól kezdve mindenben igazat adok neked, és sokkal egyszerűbb is lenne megépíteni.

Nézzük meg azt az esetet, ha egy FET van. Ha a FET nyit, akkor a tépfesz mellet föld kerül a trafóra, amikor pedig zár, akkor nem 0, hanem csak elzárjuk a földtől, és magára hagyjuk. Miért lenne ekkor is négyszőg alak a trafó bemenetén? Lehet, hogy az, de ezt nem látom be. Inkább a trafó induktív energiája dolgozik tovább, és az árammal ellentétes hatást akarna kifejteni (Lorentz). Mivel az áram nem tud folyni, mert a FET zárt, ezért szerintem a feszültség felugrik, indukálódik. De ez csak az én elméletem, nem vennék mérget rá, hogy ez tényleg így is van.
(#) ferzoo válasza proba hozzászólására (») Nov 6, 2009
Nem tudom hány kilométerre laksz Szentestöl,én bizony 70km re,és egyszerű lepke antennával tisztán veszem az 57ch.t.Az RTL 57en,10KW P-vel nyomják 210m. magas toronyból.Az antennám 2tranyos erősítőt tartalmaz a tápfesz.6,5V ra lett levéve.Antenna magassága földtől kb.3méter.
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 9, 2009
Na itt van egy új változat, aminek az az előnye, hogy a feteket nem kell elszigetelni a bordától ( ha a borda szigetelve van a földtől ) így jobb lehet a hűtés és egyszerűbb a szerelés. Én most építettem át az enyémet, a hangja nem változott szerintem, ugyanolyan szép, vagy talán jobb is lett kicsit. Mindenesetre sokkal szebb lett belül, du. teszek fel képet.

mayanzen2.png
    
(#) Imi65 válasza vendelkiraly hozzászólására (») Okt 6, 2009
Egyszerűbb, ha az óra alatt csak 1! kismegszakítót kapcsolsz fel. Ilyenkor a fázison érkező villanynak nincs más útja, csak a nulla. Esetleg - kísérlet idejére - szétválaszthatod a nullát a védőföldtől, és mérhetsz közöttük potenciálkülönbséget, miközben a fázist jól megterheled (egy hősugárzóval, pl.).
nagy eltérés, vagy a 230V erős lecsökkenése anomáliát mutat.
Szerk, Az is lehet, hogy a védőföld viszi a nulla szerepét. Ha szétválasztod, legyél óvatos.
Az éjszakai mérő is legyen kikapcsolva.
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Okt 6, 2009
Na, a kutyafáját, nagy nehezen kiszenvedtem, ez a kapcsolás úgy lesz, hogy CD- erre csatlakozik, ez megy egy lepke szabályzóra, majd ismét egy ilyesmi fokozat, amit még újfent fogalmam sincs milyen értékekkel kellene, annyit sejtek, hogy az első trióda erősítése miatt gondolom a katódot a földtől jobban meg kellene emelni, de hogy mennyire azt még nem tudom, elég nehéz így tervezni, hogy az elvet se ismerem
(#) aderka válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 2, 2009
Ez egy mühely falán lesz. A földtől úgy 160cm magasan. Egy udvarban lesz épületek között, szóval szélvihar nem várható! . -20 fok sem gyakran lesz úgy gondolom. Szóval szerintem nem kell oda nagy fűtés. De viszont a fűtőszálnak elég lenne kevesebb idő, szerintem 10s amíg felmelegíti a belteret. Egy 10W-os ellenállásnak szerintem sokkal több idő kell. Még mindíg nemtudom melyiket használjam.
(#) DigitalSilence válasza steelbird hozzászólására (») Szept 19, 2009
Az ESD földet nem árt még 150KOhm-al leválasztani az üzemi földtől.
De azért nem kell ennyire túl dramatizálni a helyzetet.
(#) mpisti válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 3, 2009
. Amíg a plazmavágó testkábel kapcsolatban van a környezetével, a vágandó fémmel,amit értelemszerűen bárki fogdoshat, addig az URH végfokból csak az antennajel jön ki,kicsatoló(azaz galvanikusan elválasztott)tekercsen keresztül az is jó vastagon szigetelt koaxon.Az antenna pedig a földtől jól el van szigetelve, és azt ilyen teljesítménynél csak az tapogatja,akinek valami szellemi baja van. Egy ilyen teljesítményű URH adó belsejében természetesen jelen lehet bármilyen feszültség,-mint ahogy a plazmavágóéban is jelen van-, de onnan kifelé csak galvanikusan leválasztott áram jöhet.
(#) Collector válasza maestro hozzászólására (») Aug 24, 2009
Idézet:
„És álmomban sem gondoltam volna, hogy Colletor az egyszerű kondenzátorra gondol.”

A kondenzátort említettem, a másik dolog, egy rossz tapasztalatból ered, egy hegesztőm volt egyenirányítva, és gyújtással kísérleteztem, az egyik dióda zárlatos lett a graetzben, és így a trafó a saját szekunderét terhelte be egyenáramúlag. Ez egy érdekes jelenség, mivel felmágnesezi saját magát, és úgy búg, mint egy légkalapács.

Idézet:
„Mivel én eddig úgy tudtam, hogy a kondinak váltakozó feszültégű ellenállása van, ami nagyobb mint nulla. És ezért gondoltam úgy, hogy a közel 0 Ωos rövidzáron nagyobb áram folyik, mint esetünkben egy 1 mikroFarad-os kondenzátoron.”


Esetünkben a kondi és a szekunder, mikor ívet húzol rezonáns üzemben párhuzamos LC körként üzemel, aminek kb. 50Hz a rezonancia frekvenciája. Miért folyhat (nem feltétlenül folyik nagyobb minden esetben) nagyobb áram? Mivel a trafó belső ellenállását is lecsökkenti, mert a párhuzamos LC körnek impedancia minimuma van! Ha kondi nélkül rövidre zárod a szekunder impedancia az akkor is annyi marad, mintha ívet húzol vele. Viszont ha rezgőkörként üzemel, az teljesen más tészta.
Ez off topik, ezért kéne az alapokat megtanulni könyvből, vagy akárhonnan.

Idézet:
„Nem csak arról van szó, hogy ívkisüléskor a kondi feltöltődik a csúcsfeszültség 2-szeresére és hozzáadódik a szekunder feszültséghez?”


Csúcsfeszültség duplájára csak akkor fog feltöltődni, ha vagy feszültségkétszerezőt csinálsz, vagy pedig DC rezonáns üzemben működik, kell hozzá egy marha nagy induktivitás az egyenirányítás és a primer kondi közé. Most ezt elég hosszú lenne elmagyarázni, ezért megadom a forrását ennek : Bővebben: Link
AC üzemű teslánál nem mindig töltődik fel csúcsfeszültségre a primer kondi, mert a hálózati freki és a szikraköz nincs összehangolva (ehhez szinkron szikraköz kéne legalább). DC módban viszont minimum megközelíti a csúcsfeszültséget, de ha a szikraköz statikus, az lekorlátozza a kondin kialakuló max feszültséget (ezért szokás forgó szikraközt használni).


Idézet:
„Az ív a kondenzátort pont akkor kapcsolja a földre mikor az feltöltődött a csúcsfesz 2x-esére? Vagy micsoda?”

Az előbbiek miatt nem így van. Remélem nem földelted egybe a szekundert és a primerkört. Ha a primer oldalt földelni akarod, azt külön kell elvezetni a szekunder földtől! A szekunder föld közvetlen a földön kell hogy legyen (fizikailag) vagy valami földhöz nagyon közeli vastag fémtárgyon.


Idézet:
„Egyébként köszi a rajzot, de én konkrétabban a videón lévő áramkörre gondoltam, arra a fél méteres kisülésre (2 mot's 4moc's).”


Amit linkeltél rajz jó. Lehet 2µF-ot is használni, akkor talán közelebb van 50Hz-hez a rezonancia, ezt próbálgatni kell. Egyszerűbb, ha 1 oldalra rakod a kondikat, úgy áttekinthetőbb a megvalósítás során is.

Idézet:
„Feszültség sokszorozóval (pl. 10x-ezővel), nem lehetne növelni a feszt?”


Lehet növelni, de haszna nem sok lesz, mivel a sokszorozó (főleg egy tízszerező) nagyon nem terhelhető, nagyon nagy kondik kellenékek bele. Egyedül szimetrikus, vagy félhullámú sokszorozót érdemes használni, ebben az esetben 2x-es csúcsfeszültséget kap az ember, de ez szintén nagyon lecsökkenti a terhelhetőséget. A legjobb megoldás a több mot soros kötése olaj alatt. Esetleg a többfázisú meghajtás.
A DC mód jobb, mint az AC, de a megoldás nem egyszerű, nem lehet bevágni csak úgy egy halom diódát, mert nagyon erős impulzusokat kapnak a primerkör felől. Magnetronnal lehet viszonylag egyszerűen, vagy félvezető diódákkal, de jól kell szűrni őket.
(#) moltam válasza gg630504 hozzászólására (») Aug 18, 2009
Tényleg Kössz az észrevételt. A negativ fesz nyilját tényleg rosszul rajzoltam be. Földtől a negativ felé folyik az áram.
(#) Yowie válasza vga hozzászólására (») Júl 25, 2009
Ez a földhatás és kapuzójel fázistolás beálítás amúgy is elég vacakolásos. A kapuzó jel 90 fok, de ahogy leteszed a cuccot a földre, csodákat fogysz látni a szkópon. Néha azon gondolkodom, eleve a földön kellene kihangolni a tekercset. Mindenesetre ezzel el fogsz vacakolni egy darabig. Ha nincs kert, kb15kg föld megteszi egy műanyagládában, csak legalább egy méter magasan legyen, olyan holmin amiben nincs szeg vagy csavar, mert ezek akkora jelet adnak mint egy nagy vasdarab (be is tiltanám a szegek használatát, főleg a régészeknek ) úgy kell majd beállítani, hogy ez a poti valahol középállásban legyen ha a fej 5cm-re van a földtől és akkor majd eltérő talajoknál tudod tekergetni jobbra balra, ha sipolna, de ez elvileg csak pár fokot szabályoz.

Majdszámolj be, hogy haladsz és milyen a gép!
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2009
Azért van az ablaknál a panel mert a bekötő huzalok végén, kint csücsül a DS. 110cm a földtől, házikó nélkül a tornác árnyékában. (már 31,5C).
(#) szamóca hozzászólása Jún 27, 2009
LEVÉL

Feladó: Vezérigazgató
Címzettek: Területi Igazgatók

Kedves Kollégák!
Pénteken 17 órakor a Haley üstökös olyan közel halad el a Földtől, hogy szabad szemmel is láthatóvá válik. Ez a rendkívüli látványosság csak 76 évente fordul elő, ezért kérem az Igazgatókat, az alkalmazottakat vezényeljék ki a parkba, ahol én egy kis előadást tartok a
jelenséggel kapcsolatban. Esős időben a jelenség nem látható, ekkor az alkalmazottak a vállalati büfében gyülekezzenek, ahol egy kis filmet vetítünk nekik az üstökösről.

*

Feladó: Területi Igazgató
Címzett: Főosztályvezetők

Kedves Kollégák!
A Vezérigazgató utasítására pénteken 17 órakor a Haley üstökös fog a park felett feltűnni az égen. Ha esne az eső, gyűjtsék össze a dolgozókat
a büfében, ahol lefilmezik ezt a csodálatos jelenséget, amely csak 76 évente fordul elő.

*

Feladó: Főosztályvezető
Címzett: Osztályvezetők

A Vezérigazgató utasítására pénteken 17 órakor a csodálatos Haley üstökös megjelenik a büfében. Ha a parkban esne az eső, a Vezérigazgató új
utasítást ad, ami csak 76 évente fordul elő.

*

Feladó: Osztályvezető
Címzett: Csoportvezetők

Pénteken 17 órakor a Vezérigazgató fog feltűnni a büfében a Haley üstökössel, ami csak 76 évente fordul elő. Ha esne az eső, a Vezérigazgató a parkba rendeli az üstököst.

*

Feladó: Csoportvezető
Címzett: Dolgozók

Ha pénteken 17 órakor esne az eső, a csodálatos, 76 éves Bill Halley és az üstökösök végigfuvarozza a Vezérigazgatót a parkon át a büfébe.
(#) bgsf válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 20, 2009
Sok év tapasztalata után azt kell mondjam hogy a kommersz minihifik az erősítővel kompenzálják a hangdoboz gyengeségeit. A hangdobozt jó erősítőre kapcsolva gyalázatosan szólt, és a minihifire kapcsolt jó hangdoboz valami iszonyú hangzást produkált. Az eredeti helyzetet visszaállítva minden jó lett!
Belenéztem a minihifibe és igencsak meglepődtem a gyári beállításoktól való eltéréseken, valamint az utólagosan beépített alkatrészeken.
18 évesen kaptam két orosz S30-as hangdobozt (30W, kétutas).
Mai napig ezeket használom és még mindig szépen szól. A Hi-Fi Magazinban annak idején volt is egy cikk róla és meglehetősen korrekt hangdoboznak ítélték meg!
Utána volt szerencsém összehasonlítani az S90-essel, de az már nyomába sem ért (90W, háromutas), pedig ott a közép és a magas már állítható volt.
De visszatérve az erősítőhöz! 10-15m2 panelszobában egy 60W-os végfokot nem lehet meghallgatni. Nem lehet objektív véleményt mondani, ha még a hangdobozokat sem lehet normálisan elhelyezni (min 70cm a falaktól, min 70cm a földtől és már arról az ellipszisről nem is beszélve ahol a térhatás is kialakul)!
Igaz kicsit eltérünk ezzel a témától, de egy erősítő megítélése és értékelése szempontjából lényeges dolgok ezek. Sok tévhitet és csökönyösséget kell leküzdeni ahhoz hogy objektívan értékeljünk meg egy erősítőt.
(#) tilde válasza zrek hozzászólására (») Jún 5, 2009
Hello

Hát ezt szerintem át kellesz nézetni szerelővel, nekem most így hirtelen gány munkának tűnik.

Inkább nézesd át még mielőtt bármit is átkötnél a te és mások biztonsága érdekében.

Egyébként neked akkor valami hibrid hálózatod lehet, vagy egyszerűen csak gány munka, át kellene nézetni az egészet.

Idézet:
„1: Nekem a konnektorokhoz 3 vezeték megy, külön megy a földnek is. Így mi értelme van akkor ha TN-C a hálózat? Lehet, hogy félig már átalakították TN-S-re? Jól értettem, hogy a TN-S-nél is csak 2 vezeték jön a házba a póznáról? A TN-C veszélyesnek számít? Ha kiderül, hogy ilyenem van, mindenképp szereltessem át TN-S-esre? (Bónusz kérdés, hogy hogyan lehet szétválasztani a PEN-t PE és N-re, és miben különbözik a szétválasztott egy külön levert póznás PE től és külön nullától?)”


A póznáról ha 3F rendszer van négy vezeték jön, ha 1F akkor csak kettő, majd az elosztóban szét kell választani a PEN vezetéket PE -re és N -re. Igy elvileg létrehozunk egy TN-C-S hálózatot, mely a szétosztás előtt TN-C, és azután TN-S, persze ha egyszer a PE és az N szét van választva azt már összekötni nem szabad. A te hálózatodnál nem lehet tudni a leírtakból hogy milyen a kialakítás, ezért erősen ajánlom egy villanyszerelő kihívását, aki azért ért is hozzá. A TN-C nem veszélyes, régen csak az volt, nekem is az van itthon részben, csak most már a szabvány a TN-S hálózat kiépítését írja elő, ami persze biztonságosabb, be lehet szerelni FI relét is.

Idézet:
„3: A konnektorokban 3 vezeték van, több helyen mindhárom fekete.(Van olyan is, ahol színes, itt a föld zöldsárga) Gondolom ahol fekete minden, ott nem egyszerű megállapítani hogy mi a helyzet. Kimérni lehet-e valahogy? (Digitális kéziműszerem van)”


Ebből látni hogy gányolás, három fekete vezeték, megnéztem volna hogy különböztette meg a nullát a földtől, persze semmi sem lehetetlen, de szerintem nem nagyon izgatta a dolog. Multival kimérni úgy lehet, hogy föld és nulla közt jó esetben nem mutat semmit, digitális persze mutathat egy keveset akkor is ha minden rendben. Fázis és föld, fázis és nulla közt pedig 230V -van. De inkább ne nyúlj bele a hálózatba.


Idézet:
„6: „Be kell kötni a PEN vezetéket a lámpa földelésére, és onnan leágaztatni a nullára is a vezetéket”
Ha PN-C hálózatom van, akkor ezzel lényegében a nullával kell leföldelnem a lámpát?”


Nullával nem lehet földelni az nulla és nem föld, én akkor PEN vezetékre gondoltam. Fel kell először térképezni a komplett hálózatot, és aztán átkötni a dolgokat.

Idézet:
„Tegyük fel, hogy TN-C hálózatom van, de minden földelt konnektorhoz megy külön földvezeték is. Ekkor ugye nem túl költséges egy villanyszerelővel átszereltetni TN-S-re?”


Hát remélhetőleg a hálózat egyes részei felhasználhatóak, leszámítva a szép három fekete vezetékes kialakítást, persze a leírtak szerint a lámpakör nem felel meg a TN-S hálózatnak, és még ráz is.

u.i. ha nem vagy biztos benne mit csinálsz akkor ne nyúlj bele, veszélyes üzem, az életedbe vagy más életébe kerülhet. És keress egy jó villanyászt, remélhetőleg megbízhatóbbat mint az aki a hálózatodat kötötte.
(#) Tápos Lajos válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 25, 2009
Bőven...külföldi/gyáriakból 90cm-es átmérővel 300-400Wattokat hoznak ki.Az enyém is 90cm átm-jű,csak hát itt a völgyben,4m-re a földtől,házak között seemit se ér.
(#) sprofan válasza proba hozzászólására (») Ápr 27, 2009
Na, ez az, csak nem találtam rá szavakat
Szóval csak vízszintes tengely mentén mennek teljesen földtől földig mivel nincsennek a közelben olyan dolkgok amik árnyékot vetnek rá.

NE.jpg
    
(#) szamóca válasza pako hozzászólására (») Márc 13, 2009
Idézet:
„Hát persze, hogy ez is Amerikában volt...”

Hol máshol lehetne pl.egy "terminátor" kormányzó?
Apropó, ha már termi akkor egy kép. (+egy pár)
-Fárasztó vicc.
Egy csinos szőke nő és egy jóképű fickó utazik a repülőgépen
A jóképű fickó - hogy elüsse az időt - azt ajánlja a szőkének, hogy játszanak valamit.
Ő azonban fáradt, ezért azt feleli, hogy nincs kedve, majd elfordul aludni.
De a fickót nem lehet ilyen könnyen lerázni. Így fordul a nőhöz: "Figyelj csak! Felteszek egy kérdést. Ha nem tudsz válaszolni, adsz nekem 5 eurót, aztán te teszel fel egy kérdést, s ha én nem tudok válaszolni, 500 eurót adok neked."
Végül, a szőke nő elfogadja az alkut és várja az első kérdést.
A jóképű fickó első kérdése: "Milyen messze van a Hold a Földtől?"
A szőke gondolkodás nélkül nyúl a tárcájáért, kivesz egy 5 eurós bankjegyet és odaadja a fickónak.
Az persze nagyon megörül, zsebre vágja az 5 euróst és várja a kérdést...
A szőke kérdése: "Mi az? Hegynek felfelé három lába van, lefelé meg négy?"
Ezzel fogja magát, s befordul aludni.
A jóképű fickó erősen gondolkodik, diszkréten megkérdezi a körülötte ülőket, kér egy enciklopédiát a légi kísérőtől, majd telefonál egy barátjának is, azonban elfogadható választ nem kap... ...de még egy jó tippet sem.
Vagy kétórás töprengés után végül is felkelti a szőkét és ad neki egy 500 euróst.
A szőke - még félálomban - szó nélkül elrakja a bankjegyet, majd ismét megpróbál aludni.
A fickó azonban - eléggé frusztráltan - nekiesik: „Na várj csak! És mi a helyes válasz?!"
A szőke megfordul és odalök neki egy 5 euróst...
(#) besi99 válasza akika hozzászólására (») Márc 6, 2009
Fönn voltunk a CÉGNÉL Velencével ,sikeresen bütykölgettünk, a GC-n, Elég rendes vákuuumrendszer van összeeszkábálva,lebecsültem H.M. ex kollegát, sokat fejlődött. Rozsdamentes 1/4"os acélcsővel lehet csatlakozni, ez a pont a földtől kb 75cm, (persze alá is lehet támasztani,akkor rövidebb )csak egy kisebb is elég), még az is lehet, hogy ilyen csatlakozóidomok nekem s vannak, bár csövem nem nagyon van
(#) Hp41C válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 5, 2009
Szia!

A/D -vel és valamilyen kommunikációs felülettel rendelkező a típus jó választás.

Az itt szidott 16F873-16F877, 16F883-16F887 illetve a 18F2520, 18F4520 soros vonalat biztosít a
18F2550, 18F4550 ezen kívül USB-t.

Feszültség mérés - kis tűrésű decimális osztásviszonyú ellenállások tönkrement digitális voltmérőből szerezhetők (600~1200 Ft a műszer újonan). A mésérhatár beállításához néhány digitáli kimenet is kell.

Árammérő - pontos söntlellenállás forrása a fent leírtak szerint ( a huzalból készültnél vigyázni a kiforrasztásnál.). Szügséges lesz egy erősítőre is.

Ellenállás mérés - Vátoztatható áramú áramgenerátor.

Kommunikáció a mérési eredmények számítógépre történő továbbításához jól jöhet. Ide érdemes optikai leválasztást betervezni, különben a számítógép tönkremehet.

Tápellátás - földtől és számítógép potenciáljától független tápegység kell.

(#) potyo válasza tilde hozzászólására (») Feb 27, 2009
Ha mindenhol el lenne szigetelve a földtől, akkor csak statikus töltés tudna kialakulni a föld és a vezetékek között. Általában a statikus töltést sem szoktuk szeretni, mert egy esetleges kisülés tönkre tud tenni ezt-azt (gondolom értél már hozzá fémkorláthoz, miután a műanyagos ruha miatt feltöltődtél). Na kb. ilyen játszódna le, csak nagyban. Tehát végülis biztonsági szempontból van minden földelve. Illetve ha a villám belecsap, akkor is jobb, ha a hálózat földeli le, és nem rajtad megy keresztül, amikor nyúlsz a kávéfőzőért... Tehát alapvetően biztonsági szempontból van minden hálózat valamilyen pontja földelve.
(#) kendre256 válasza vitaqo hozzászólására (») Feb 2, 2009
Az antennahuzal végeire rögzítsed a szigetelő zsinórt, és azzal kösd ki az antennát. A szigetelt kábelt is védeni kell a földtől, mert minél közelebb van hozzá, annál nagyobb kapacitás keletkezik a föld felé, és az "letesteli" (vagy legalábbis csökkenti) a jelet. A forgó az antenna és a rádió antennabemenete között legyen.
Rajzoltam neked egy mórickaábrát.

antennaj.jpg
    
(#) vitaqo válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 2, 2009
Ok, de akkor mire feszítsem? A kábel szigetelt, így is kell védeni a földtől? A forgó gondolom az antenna és a Rádió kivezetése között legyen? Kapcsolási rajz hogy néz ki?
(#) nogradi hozzászólása Máj 5, 2008
eca data base,vrt-disk-hez hasonló ingyenes katalógust keresek
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem