Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 22, 2012
Szia!
Janocsinak volt egy Big Prop példánya...
(#) janocsi válasza Panhard hozzászólására (») Okt 4, 2010
Szia Panhard!
A 300 F/min kicsit "necces" lehet látványnak. A nagy bigprop 600-am ment 350-400F/min-nel, de annyira vibrált, hogy szinte nézhetetlen volt. (Azért karácsonyra ismét összerakom az erkélyre felszerelve egy erősebb motorral.)
(#) janocsi válasza titi hozzászólására (») Máj 25, 2010
Szia!
Nagy valószínűséggel jó lesz a forgótrafód működése. A "rendes" propeller bázisáramköre másképpen hajtja meg azt a trafót. Ez a mostani kísérlet, csak a tekercsek helyes bekötésére, ill. annak tesztelésére, kipróbálására alkalmas. Érdemes lesz majd a kitöltési tényezőket 12% készenléti, és 25% üzemire programozni. A mérések és próbák alatt lehet ha kell emelni, de csak az üzemi 5% lépésekben. Egy dolog még nagyon fontos, a primer tekercs átfolyó áramával vigyázni kell, nem igazán lehetne majd több 300mA-nél.
Egy régi-régi propellerrel próbálkoztam újra, ez a Big-Prop, de nem igazán hajtja meg egy erősebb Capstan motor sem. (600mA/600fordulat!). Az a kis 555/FET-es áramkör látja el árammal egy légmagos forgótrafón keresztül, majdnem elég a 200mA/13V táp rajta. A bigprop 600mm átmérőjű, és 10mm-es LED-ekkel szerelt nagyméretű szerkezet, még sohasem működött, csak csúszógyűrűs áramátvitellel egy 12V-os nagy DC motorral hajtva.
Erről is néhány felvételben..
(#) janocsi válasza calibra hozzászólására (») Ápr 26, 2009
Szia Cakibra !
Sok van megrendelve belóle, és mindig hamar megjöttek. Most is azt gondoltam, nem kell kibontani már működő eszközökből.
- Calibra, most elfoglal a videofej-motorok világa, igy el tudom viselni, hogy várnon kell még. Ha megleszel a nyák-tervezettel, lehet hogy addigra minden alkatrész meglesz hozzá.
Már egy újabb motort készitettem fel propeller meghajtására, de a bigprop-ot, (előszedtem, 600mm átmérő), nem tudtam vele meghajtani most sem. (390F/min). Nem kell ekkora propeller mégsem. Azért okulásképpen felteszek róla néhány felvételt. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 16, 2009
Szia Hp41C!
Mindegyik égetőm külső tápos, más tipust nem is próbáltam meg. Ennek ellenére mégis csak baj van ezekkel, ha korszerübb környezetbe kerülnek. Még mindig meg kell hagynom a nagyon régi Win9x-es gépemet, azon kifogástalanul megy az írás a serial porton is. (Külső tápos!)
Na mindegy, majd később megpróbálok valami profit összehozni. A bázist csinálgatom, és közben összeszedtem az összes propeller clock óráimat is, mindben átírtam a PIC -ekeket az új verzióra, 6 db. (2 db ventillátoros, az egyik ebből már RTC-s, 3 db videofej-motoros, és a bigpropellerem csúszógyűrűs nagy motoros kivitel). Most még hozzáfogok a 7. órához is, amelyben az összes új "extra" benne lesz majd.
- A legelső órámról néhány kép, csak nosztalgiából. Szia.

Ora_001.jpg
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem