Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 140
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Pé, 20:39
A ChatGPT szokás szerint fogalmatlan mert normális pasztával (minimum Arctic MX-4) 6-8 fokkal lejjebb lehet vinni. Tudom, mert amikor az Asszony leejtette az Asusát, akkor hirtelenjében egy ilyen Dellt adtam neki amit egy ügyfél adatmentés után itt hagyott, mert közben vett egy másikat, a hdd-jéből meg még csepegett a cukros tea amikor hozzám került.

"újra is lett balzsamozva a CPU"

Akkor az azért nem hűl rendesen mert mumifikálódott.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Kedd, 6:18
A helyedben biztos, hogy nem vennék új gépet, főleg ha filmnézésre használod, és mint írod az tökéletesen megy a régin is, inkább vennék egy új VGA-t és feltenném a win10-et. Ilyen hibával, hogy akad az egér kétszer találkoztam életemben, az egyik olyan gép(ek)en volt ami(k)ben annyira kevés volt a memória hogy tulajdonképpen a hdd volt a memória, a másik esetben meg vírusos volt a gép.
Nem tudom milyen egeret használsz, manapság kizárólag USB-set érdemes, azzal meg sosem lesz driver gondod, mert bedugod bármelyik USB aljzatba és működik. Annak idején amikor a 7-ről a 10-re váltottam én is féltem, mert a yotubon elmondta a "hozzáértő" hogy semmilyen régi szoftverem nem fog működni. Ehhez képest 2 szoftver volt ami nem működött, az egyikre már nem emlékszem, a másik egy régi nyáktervező program volt ami helyett meg lett újabb, jobb.
Játékra meg inkább valami GTX (vagy RTX) kártyát vegyél használtan, sokkal kevesebbet fogsz szívni vele mint a Radeon-okkal.
(#) elactrofan válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 10, 2024
Üdv
sikerült beindítani?
én ezt csinálnám usb bootable rendszer
ram hdd/ssd teszt. és a win 10/11 renszerindító lefuttatása
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 4, 2024
"Amiko Impulse T2/C" digitális kábeltévés dekódert használok ‒ szolgáltató adta. Ma egymás után két filmet is fel kellett vennem, külső, dugasztáppal is támogatott adapteres 250GB IDE hdd-re rögzítek. A második film nagyjából háromnegyedénél váratlanul egy pillanatra megjelent középen valami tárhelyre panaszkodó kiírás ‒ nem tudtam rendesen elolvasni, gyorsan eltűnt ‒, a felvétel megszakadt, utána a dekóder kijelzőjén a pontos idő (óra:perc) kifagyott, távirányítóra nem reagált a készülék. Viszont mindeközben az adás képe és hangja ment tovább! Azzal sikerült helyrehozni a dekódert, hogy pár másodpercre kihúztam a dugasztápját a konnektorból, majd visszadugtam. A külső hdd-t gyorsan ellenőriztem a számítógépemmel, annak semmi baja, a tartalma is épségben maradt, szabad hely is van rajta bőségesen.
Teljesen nem értem, hogy vajon mi a fene történhetett... Szerintetek?
(#) nyamnyam hozzászólása Máj 3, 2024
Sziasztok

Ingyen elvihető egy mini Pc-nek mondható cucc , állapota ismeretlen , nincs hozzá tápom , de benne van minden , ram , hdd , wifi kártya !
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Ápr 26, 2024
Az átméretezés se olyan egyszerű ám... A DSM kapásból RAID kötet hoz létre a lemezen akkor is, ha csak egy lemezed van bent a gépben. Méretileg nem lenne gond, mert az első 2.3GB-ból 1.3GB szabad, a másik meg ugye SWAP. Még játszom vele, aztán meglátjuk, legfeljebb bent marad a mostani SSD, vagy bekerül egy 10GB-os hdd
(#) mikldesign válasza Ódenka hozzászólására (») Ápr 21, 2024
Pont ez volt a gondom nekem is. Pár évig gond nélkül hallgattam a JLH-mat, majd egyik napról a másikra bezajosodott, berecsegett, mintha kontakthibás lett volna a poti. Meg egy nagyon halk brumm is megjelent. Amikor szétnyitottam az erősítőt, megtaláltam a hiba okát is. A csúszósarukkal volt baj. Most direktben be vannak forrasztva a tápkábelek, minden a végfokra menő vezeték. Legyen hang ki, vagy be, vagy tápvezeték. A végfok egycsapásra megjavult, nem sustorog, recseg, vagy búg. A számítógépemben is volt egy rejtélyes hiba, időnként összeomlott a rendszer. Ott pedig az Amphenol cssastlakozó volt kontakthibás. Jó, itt nem lehetett a hdd re ráforrasztani, de a csati csere megoldotta a gondot. Amit pedig a belső kábelezésről írsz, hááát... Van egy barátom, akinek komoly végfoka van, olyan 800.000 körüli cucc, A osztály. Méregdrága kábelekkel csatlakozik a végfokra, a hangfalkábele olyan vastag, hogy egy seprűnyél vékonyabb nála. Engedve a kíváncsiságnak, felnyitottuk a cuccot. Háááát belül vékony tyúkbelek futottak példás rendben. A végfokról a hangfal csatlakozóhoz egy vékonyabb kábel ment. A csatiba meg egy olyan kábel ment, amivel teherautót húzhatnál el. Azt mondom, parasztvakítás, plusz lehúzás. Egy brazil oldalon olvastam, már nem tudom milyen erőlködőről, ahol kiemelték, a panel alappanyaga teflon bázisú, a rajta levő réz pedig elég nagy mennyiségben (?) tartalmaz aranyat. Meg is jegyezte a cikk írója, hogy a maratás az arany végett elég nehézkes eljárás. Nem tudom, hogy ezek befolyásolják-e a hangzást, a teflonról azért el tudom képzelni, hogy van némi köze hozzá. De igaz, fényképen de láttam olyan végfokot is, gyárit, ami a csövesek mintájára légszerelve voltak, meglepően szép kivitelben. Na ott már az elhiszem mérőm már erősen a valószínű mezőbe mozgott.
(#) vision61 válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 12, 2024
Került még néhány dolog a csomaghoz.
Régebbi alaplap hibás Acer noti maradékai, a Compaq ha a csillagok állása megfelelő, akkor bekapcsol, de nincs benne hdd és memória.
(#) somitomi hozzászólása Ápr 9, 2024
Kicsit lomtalanítok én is, elvihetők az alábbi holmik:
1. Almás konyhai mérleg, máködik de gyorsan meríti az elemet vagy valami ilyesmi nyűgje van
2. Grundig OceanBoy 70 kukából mentett rádió, tápcsatlakozója hiányzik, drótozni kell bele vagy átkötni a helyét elemes üzemhez, de egyébként működik, csak kicsit rozzant
3. Elképesztően sprőd műanyag bluetooth fejhallgató
4. Hasonlóan silány kínai IP kamera
5. Canon nyomtatóból bontott táp, borotvacsatlakozón megy bele a hálózati fesz, másik oldalon 32V és 24V DC jön ki. A nyomtatóban ment, külön nem próbálkoztam indítani
6. Hiányos tapadókorongos GPS meg telefontartók, maga a tapadókorongos rész mindkettőn elég jó
7. Olympus diktafon tartozékaival, telepítő CD-vel
8. mindenféle PC-s lom. A CD meghajtó egyszer régen jó volt, a Samsung hdd-n egy olvasható üres partíció van, de Hard Disk Sentinel szerint már nem sok van hátra neki
Az egyszerűség kedvéért egyben vagy esetleg itt a topiban megosztozva két-három adagban vihető.
(#) Doky586 válasza img hozzászólására (») Ápr 8, 2024
1db kilógatott sata portról volt szó!!!

2db vezérlőn csak tud keresni 1 db sata portot amin bekapcsolható a hot plug. Mindenképp érdemes bekapcsolni. Onnantól ugyanúgy használható a hdd mint egy pendrive.
(#) bbb válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 8, 2024
Valószínűleg onnan. Minden esetre pár tucat brand gépen megcsináltam már ezt a dolgot egy hdd-SSD csere után és mind aktiválta magát ismét.
(#) Tomi94 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 8, 2024
Sziasztok!

Részben folytatva az előző kérdés megtárgyalását, mivel én is pont ezt a Macrium tool-t találtam klónozásos témában. Nagyobb tárolóról kisebbre lehetséges úgy klónozni, hogy csak egy adott partíciót mozgatok át, ami elfér a kisebben? 500GB hdd, 250GB SSD viszonylatról lenne szó, laptop felgyorsítás céllal. ( Az SSD méretileg adott, mert nem venné a gépek tulaja, hanem egy vízkáros másik gépből tennénk át a régebbibe, amíg majd lesz pénze újra/jobbra. Egyelőre USB keretben teszteltem, az SSD nem sérült az incidens során. A klónozáshoz van asztali PC-m sok SATA porttal, csak első próbára nem akartam szétszedni még.)

Nyilván a legjobb egy tiszta telepítés lenne az SSD-re, csak akkor meg a (valószínűleg még gyárilag telepített) Windows licensz átmentése kérdéses. De ha arra van megbízható módszer, azt is megfontolom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Ápr 8, 2024
Csak szólok, hogy a SATA rákapcsolásánál akár működhet is a PC:
SATA hot plug
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Ha elfogadsz egy javaslatot: jobb ha mindig van biztonsági mentésed mint, ha nálam (vagy bármelyik másik laborban) kötsz ki adatmentésre (mert 2-3 db, 3-4 TB-os hdd még mindig olcsóbb, mint pl. egy tiszta térben megbontva javítható drive mentése, illetve az SSD-kről a vezérlőjük függvényében nem is biztos, hogy lehet menteni).
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Mindenkinek magának kell tudnia milyen eszközei vannak. Ezek nem voltak közölve a kérdésben.

Én szoktam menteni mostanában usb-hdd re, pár 100GB helyem mindig akad ilyesmire. Viszont usb-nvme (v sata) átalakító kevesebb embernél akad. Eszerint te nem szoktál menteni. Minden fontos adatod 1 példányban létezik csak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Eddig csak egy tapasztalatom van, régebbi Windows XP gép két hdd-jét klónoztam egy tartalék gép segítségével, 2×hdd→1×hdd klónozás történt. Amúgy nincs is olyan meghajtóm, ami alkalmas lenne képfájlba való klónozáshoz.
(#) Udvari Zsombor válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Legutóbb egy 80GB és egy 500GB hdd-t klónoztam fel egy 1TB hdd-re bármi gond nélkül. Csak bebootolod a pendrivera kiírt Macrium Reflect iso-t, elindítod a klónozást, kiválasztod a forrás és a cél lemezt, majd elindítod. Ha már van valami a cél lemezen, akkor manuálisan átdobálhatod a partíciókat a kurzorral, úgy is szépen működik. Hagyni kell neki időt, mivel pár órát elszöszölhet a klónozási feladattal. Külső USB adapterről a sebesség miatt nem javasolom a klónozást, ehhez az döglassú. Az is jó, ha keresel egy tartalék asztali gépet, amit ideiglenesen összeállítasz valamelyik sarokban a klónozás idejére.
(#) vladcepes válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Köszönöm!
Én úgy gondoltam(legalábbis úgy emlékszem hogy úgy csináltam) hogy USB-n csatlakoztattam a hdd-t és úgy klónoztattam. (de már nem emlékszem mivel)
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 6, 2024
Sziasztok!
Laptopba szeretném kicserélni a hdd-t, s. Szeretném klónoztatni és utána betenni. Nagyon rég csináltam. Melyik programmal érdemes ezt megcsinálni? Már nem emlékszem melyikkel csináltam.
Köszönöm a választ!
(#) sargarigo válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2024
Ez ilyen kis cuki origami szerkezet. Úgy látom hdd és ram nincs benne, a többi okésnak tűnik. Csak azért van még meg mert olyan kis aranyos
(#) hege88 hozzászólása Márc 25, 2024
Ha valakinél lapulna egy Avermedia AverDigi EB1304-es hdd rögzítő, köszönettel elfogadnám, postáját fizetném.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024
Szia!

USB csatolófelületű hdd esetén csak a külső rétegként érzékelhető USB felülettel tud kommunikálni a gép és azt olvassa ki, amit az küld neki a bemutatkozásra beégetett infóként, viszont az USB konverteren túl is kell lennie életnek: ha nincs kapcsolat az USB illesztő és maga a hdd között, de az előbbi még megfelelően működik, akkor általános USB eszközként megjelenik a számítógépen, de nincs pontos típusa, mérete és nincsenek SMART adatai sem, mert ezeket az adatokat már maga a hdd szolgáltatná, a tányérokról beolvasva.

A 2.5" hdd-knek gyengébb a motorja, ezért könnyebben tapadnak le a fejeik hirtelen tápmegvonás esetén: felpörög a drive vagy teljesen néma, ill. halkan sípol?

Saját USB konverteres hdd vagy csak rá van dugva egy USB-s adapterre, ill. eSATA, Firewire, stb.?

Egyszerűbb lett volna, ha a pontos típusszámának a megadásával kezded.

Szerk.: Most látom, hogy lemaradtam pár hozzászólással.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2024
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024
A ház tönkrement, a hdd-nek semmi baja. Szedd ki a házból és tedd belülre.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 23, 2024
Üdv! Érdeklődnék, szerintetek miért van az, hogy a Boottracer mindig más időt mér?
Normálisnak gondolnám ezt, ha még ósdi hdd -n lenne a rendszerpartíció, de így NVMe meghajtón?
hdd még csak nincs is a gépben.

BOOT time.png
    
(#) TÉ288 válasza lazsi hozzászólására (») Márc 13, 2024
Van egy 80 Gigás hdd -m amit bele tudnék tenni.
Szerintem ha kettő napot el tudna tárolni, az nekem elég volna.
A Forpsi -nál van "korlátlan" tárhelyem.
Gondolom a korlátlanságot nem kell szó szerint venni.
A kérdés az, hogy a felvett műsort hogyan tudom a tárhellyel összekötni.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) lazsi válasza TÉ288 hozzászólására (») Márc 13, 2024
A típusra keresve ("e-ch 7004-4 használati utasítás") kb. a második találatnál van némi leírás, amiből az derül ki a számomra, hogy
- kell bele egy hdd, amire rögzíti a kamerák jeleit (célszerű olyat venni, ami ilyen célra készült)
- ez a rögzített felvétel elérhető neten keresztül
Tehát ez az, amit Kadarist ajánlott. Csak össze kell állítani.

Azt kell kitalálnod, hogy mennyi adat keletkezik és mennyi ideig szeretnéd, hogy visszanézhesd.
Kamerák száma - felbontásukból számolható a másodpercenkénti adatmennyiség - ha mozgásérzékelős a rögzítés, akkor milyen gyakori mozgás várható - mekkora hdd-n tárolod
-> számolható/tippelhető, hogy mennyi ideig tudod visszanézni.
Pl. itt a munkahelyemen 5 db. mozgásérzékelős kamera és 500GB-os hdd esetén kb. 4-6 nap (de ebben általában benne vagy egy hétvége is, amikor jelentősen kevesebben mászkálnak...)

De ez nem a tárhelyedre megy (első körben)...
Egyébként mekkora a tárhelyed? Hány percnyi folyamatos videó fér el rajta? (Pl. a gmail-hez tartozó tárhely alapból 15Gb... az megfigyelőkamera képének a rögzítésére kb. a 0-val egyenlő...) A tárhelyszolgáltatók nem szoktak túl sok helyet adni...

Vagy a "tárhelyed" egy saját NAS? Mert azzal meg lehet oldani, hogy oda kerüljenek a felvételeid. (Megfelelő NAS esetén csak a kamerákat kell rákapcsolni és a NAS intéz mindent...)
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2024
Akkor telepíteni sem kell, az eredeti oprendszer mentésére *iso fájl létrehozásához?
Csak penről botoljak be, és akkor le tudom menteni az eredeti hdd -t?
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 11, 2024
Siastok! Párszor már felvetődött itt a Macrium reflect mint hdd -ről SSD -re oprendszert migrálni.
Egy laptopon kellene ezt most eljátszanom, de ugye ott nincs második SATA csatlakozó.
Működne ez úgy, hogy az SSD- t külső USB -s tartóba teszem?

A másik kérdés, hogy érdemes előzőleg particionálni az SSD -t?
Mindenképp "ketté vágom", hogy a rendszer C: külön legyen a D: meghajtótól.
(#) hege88 hozzászólása Márc 11, 2024
Sziasztok!

Lenne egy elképzelés, amit nem tudom meg lehet-e valósítani...

Szeretném egy nagy monitoron / LCD TV-n megjeleníteni több régi 8-16 bites mikroszámítógép, (pl Commodore, Enterprise, stb) vagy videójáték (Sega, Nintendo) képét, folyamatosan.
Erre a célra gondoltam keresek levetett biztonsági kamerás beltérit (nem tudom, mi a pontos definíciója). Már 2-3 ilyen levedlett beltérit kipróbáltam, de az a probléma, hogy valószínűleg nem kezeli le ezeknek az eszközöknek a jelét megfelelően, (vagy inkább elég szabványtalan a jelük, és azért nem jelenik meg helyesen, miközben a T-Homeos set top box képe folyamatos, és szép, lásd a mellékelt fotót.) A rákötött gépek képe általában semmilyen, vagy fekete-fehér, vagy állókép az eredmény...
Ha nincs benne hdd, és nem tud rögzíteni, annyi baj legyen, legfeljebb rakok bele, de nem ez a cél.
Mutatok egy képet, hogy érthetőbb legyen, mit szeretnék. Hétvégén kipróbáltam 2 féle Commodore-ral, Sega Megadrive-val, Nintendoval, sőt, még ilyen mostani modern reinkarnációval, de ez se ad értékelhető képet RCA-n
De ha kell közéjük esetleg vmi eszköz, ami "szabványosítja" a videojelet, arról is szívesen meghallgatok ötleteket.
Lehet, hogy marhaság, amit kérek, ha valaki technikailag jártas a témában, kérem egy privátban világosítson majd fel...

Névtelen.jpg
    
(#) PetAd hozzászólása Márc 6, 2024
Sziasztok!
Továbbadnám a képen szereplő kupacot.
Van benne többek között:
-2db P3-as (nem Tualatin) alaplap, amikor elraktam még működtek.
-Bontott videómagnó, nyomtató, monitor paneljei (utóbbin USB hub)
-léptetőmotor nyomtatóból
-400W-os ATX táp, nekiálltam átalakítani, de folyton letiltott.
-Pártíz W-os több kimenő feszültségű trafó magnóból
- nagyon keveset futott 80GB-os hdd, anno megégett a panelja, azt levettem róla
-bontatlan AM3-as gyári hűtő
-kisebb, nagyobb hűtőbordák
-csöves tv-ből hangszórók, pár helyen szakadt a membrán
- CD/DVD-ből származó piros lézer
-250GB-os laptop hdd SATA-s
stb

Személyesen átvehető Budapesten a Corvin pláza közelében, egyben. Mérete és súlya miatt nagy hátizsákot javaslok.
Cserébe asztali PC-be való procit elfogadok, nem kell, hogy működjön, dísznek szánom. (de enélkül is odaadom a pakkot)
Következő: »»   1 / 140
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem