Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   212 / 308
(#) Doncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Igen, erre gondoltam, kellene elé valami motyó. Hasznos ha nincs rendes szkópod.
(#) blackdog válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Idézet:
„A leírás alapján ez egy különleges vezeték.Mérve talán egy ellenállás osztó van benne.A vezeték a mikrofon bemenetre csatlakozik.”


Nem szeretnélek elkeseríteni, de a kép (és talán józan ész) alapján az egy mezei vezeték két krodoilcsipesszel és egy jack dugóval.
Gyanítom otthon kis odafigyeléssel jobb mérő vezetéket építesz hozzá.
Arra azért figyelj, hogy 44 KHz felett ne mérj mert az egész számítógépet tönkre tehet. Gyanítom Vpp-ben sem tud többet 12V-nál. Mitől is tudna, de ebben lehet tévedek. Azért csak óvatosan!
Ha pedig van benne osztó azt egyszerű méréssel kiderítheted (ha aleírás nem írja). Csak köss a vezeték egyik végére 10VDC-t és mért meg a másik végét egy multiméterrel.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) bankimajki válasza blackdog hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ezt megindokolnád: "Arra azért figyelj, hogy 44 KHz felett ne mérj mert az egész számítógépet tönkre tehet."

Üdv.: Miki
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Azért a 'gugli' fordító tud ám csehül is.
(#) elektroncso válasza blackdog hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Az oszciloszkóp számítógépre nevű topikba ment a válaszom.
(#) brato hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Üdv!

Mi a pontos neve annak a csavarhúzónak ami a csatolt képen látható csavarhoz való?
Esetleg hol lehet beszerezni?

csavar.jpg
    
(#) zolika60 válasza brato hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Háromélű csavarhúzó a neve minden jobb szerszámboltban kapható többféle méret. Például itt is.
(#) nedudgi válasza brato hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Sok helyen kapható a 102 darabos bitkészlet, mint például a CS5009, abban több méret is van belőle. Én 5 éve vettem egy ilyen készletet, azóta nem találkoztam olyan csavarfejjel, amihez nem használható.
Alternatív neve többek között a tri-wing.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) szamóca válasza brato hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Y wing. De különböző a méret 1.2.3.4.5...
(#) 06smici válasza brato hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
tri-wing vagy háromágú névvel biztos tudni fogják hogy mit kérsz. De én is bitkészletből használom ezeket, eddig meglepetés nem ért még egy csavarnál sem
(#) Ricsi89 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 1, 2013 / 1
 
Akkor van gond ezekkel a készletekkel, ha 10 centi mélyen egy lyukban van az a bizonyos speciális fejű csavar.
(#) gordonfreemN válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
pontosan
(#) nedudgi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Erre a célra van egy 20 centi hosszú 9,6-os fúróm apósom hagyatékából. Ha az nem elég, akkor gazdaságtalan a javítás.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Lehet csavarhúzóban is kapni. Egy méret nekem is van belőle. Kínai játékokhoz pont jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) brato válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 1, 2013 / 1
 
Nekem is van ilyen készletem de semelyik nem jó ehez a csavarhoz, egy fuji fényképezőgépben van a csavar és elég kicsi.
(#) Teaway válasza brato hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Szerintem neked a 0-s kéne; a készletben csak 1, 2, 3 és 4 van.
---> ezen az oldalon a legalsó táblázat
(#) brato válasza Teaway hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Az én csavarom nem ilyen eltolt 120 fokos hanem szimmetrikus mint a merci embléma.
(#) Teaway válasza brato hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Az is tri-wing, de azon belül Y típusú vagy másképpen Y trigram a neve.
(#) kocsgab002 hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Sziasztok.
Sikerült vásárolnom, egy Ganzuniv 3 műszert nagyon olcsón. Már régóta szerettem volna egy ilyet. Nagyon szép állapotban van, olyan mintha új lenne.
(#) joetaylor válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szép kis műszer, gratulálok hozzá. Én is szeretnék egy ilyet már nagyon régóta de nem tudom, hogy hol lehetne egy ilyen szépet venni.
(#) SzervízMacska válasza joetaylor hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Én is vettem tavaly egyet, ha jól emlékszem 7 pénzért. Nagyon hálás darab...
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Ilyen műszeren kezdtem el tanulni a méréseket. Lehettem vagy 8-9 éves. ) Nagyon jó kis darab!
(#) kocsgab002 válasza joetaylor hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Vaterán vettem, 6000 forintért. Ki kell fogni, én már termékfigyelőbe tetten már 3 hónapja, és egyszer csak felbukkant, és le is csaptam rá
(#) granpa válasza joetaylor hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szerintem ilyenem van, Szt.György nap után megmondom; ha érdekel, megbeszéljük.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Alakulgat a felújítás ...
(#) nagy hoho válasza granpa hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Mindenki a Sz.György napot várja!
(#) nagy hoho válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Nagyon sárgulok.Ismerve a precizitásodat egy csoda szép műhely lesz. Nem tudom a küszöböt átmerném-e lépni.
(#) kocsgab002 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Szia
Az linóleum benne?
(#) CIROKL válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Nem benne , rajta és mielőtt megszólná akárki is elmondanám ez ipari felhasználású satupad és erős fizikai igénybevételnek van kitéve nap mint nap és ilyen felhasználás mellett is a lino kibír 10 évet !
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Sokmindenre lehet egy satupadot használni., ezért csak a saját tapasztalatomat mondhatom el. Én általában fémipari munkákat végzek rajta, ami szerelést, beállítást, hegesztést, festést stb. jelent. Erre nem jó a linóleum mert:
-nem ad egy korrekt síkot, nem lehet rajta összeállítani hegesztésre váró anyagokat,
-nem lehet rajta tologatni nagyobb súlyú vasakat vagy gépeket, mert összegyűrődik,
-az olajok és a festékek egy része oldja, illetve csúnyán elszínezi,
-nem bírja a hőt, azonnal kiég, sőt meggyullad és lánggal ég,
-végül nem vezeti az áramot, ami hegesztésnél probléma, nem elég a satupadot trafóra kötni.
Nálam gyalult padló (50mm vastag), és azon 5mm-es vaslemez van. Ez 30 éve megvan, és még biztosan kibír legalább 100 évet.
Következő: »»   212 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem