Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   211 / 308
(#) elektroncso válasza satlokk hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Az alsó egy labortáp.A tetején a bal szélső egy tranzisztor teszter. A középső egy négyszöggenerátor.A jobb oldali egy 16 volt váltós táp .Legfelül pedig a teszt hangszóróm van.Az asztalon pedig a jobb oldali aminek hűtőborda van a tetején az egy 9 voltos táp.
A hangszórón pedig egy M-830B típusú multiméter van.
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ingyen volt.A hangszóró kukázott.A parketta maradék.Szegelés meg a teljes szimetria hiánya. Amúgy nem olyan nagy kb 11 cm a membrán átmérőlye.Első munkám volt.
(#) elektroncso válasza kissi hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Mivel ez a szobám ez miatt minden egyes projekt után el kell pakolnom.Teszek fel egy képet a most nem használt műhelyemről.Ez amúgy szerelő lapja.

műhely-2.JPG
    
(#) gordonfreemN válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Látom, amikor már nem bírod, jól meghúzod az üveget...
(#) elektroncso válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Az üvegre gondolsz a polc alatt.Azt már üresen szereztem ,egy kisérlethez kellett nehezéknek az üveg.Nem iszok ilyeneket,13 vagyok.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) gordonfreemN válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Helyes! Maradjon is így, hidd el, jobban jársz...
(#) habazutty válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ó...
Minden elismerésem 13 évesen, szépen ki fognak még alakulni a dolgok.
Arra mindenesetre megkérlek, hogy az erősárammal vigyázz a "mókolások", építések alatt, közben.
További jó barkácsolást!
Felvidék melyik tájékán leledzel?
Üdv: habazutty
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) elektroncso válasza habazutty hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ha hiszed ha nem erősárammal kezdtem még 9 évesen abból is a hosszabítóval. Később tértem át az elektronikára. Komárámtól észak nyugatra Gútán lakom.Amúgy én 1-2 évesen apukám villámhárítóhoz használt szvorkáival játszottam.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Mármint a hosszabbítónak a bekötésével.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) kissi válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ezek szerint működött a természetes szelekció: pályára alkalmas --> életben maradt !

Steve
(#) elektroncso válasza kissi hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Látod,a tesóm nem ért hozzá meg is rázta a villany.Pedig hányszor elmondtam neki hogy a réz vezeti az áramot.
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Idézet:
„apukám villámhárítóhoz használt szvorkáival”

Hát az meg mi???
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
A képen látható az a bizonyos szvorka.Ezeket szoktam szét- illetve összecsavarozni.

csoki.JPG
    
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Akkor tudom mi ez.
Nálunk nem így hívják
De meg ne kérdezd hogy mi a neve nálunk, mert akkor be kell ismerenem hogy magyarul sem tudom. De hogy nem "szvorka" az szinte biztos...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Nálunk se ez a rendes neve.De mivel drótok öszekötásére használják én így hívom.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok, bővült a műszerparkom egy számítógépes oszciloskóppal.

szkop.JPG
    
(#) gordonfreemN válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Na majd erről számolj be, mennyire használhatói.
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Csavarozható szemes saru lehet, bár a szemet nem látni rajta, ill. ha vezeték toldás, akkor az Alumaxot használjuk manapság.
(#) elektroncso válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Eléggé használható.Az én amatőr szintemnek megfelel.Egyenlőleg csar arra kell hogy a jel alakját meg tudjam nézni.Nem értem a használati utasítást mert csehül van.A képen éppen egy barkácsolt négyszöggenerátort mérek vele.

szkop 2.JPG
    
(#) elektroncso válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
A huzal összekötésére használják úgy tudom. Nem egy mai darab.Legalább 11 éves.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012

csoki 2.JPG
    
(#) Gafly válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Idézet:
„Csavarozható szemes saru lehet, bár a szemet nem látni rajta,”

Akkor talán hívjuk csavarozható szemtelen szemes sarunak?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ha csak úgy közlöd velünk a tényt, hogy neked vannak ilyenjeid, akkor OK. De, ha az előző hozzászólásokhoz kapcsolnád, akkor már nem OK.
Ami neked van, az alumínium kábelsaru (kábelsaru alumínium vezetékhez)
A "stocska" (csoki 2.jpg), pedig villámháritó szereléshez használt "Párhuzamos összekötő".
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Annyit árulj már el pár szóban, hogy müködik a pc szkóp. Simán rámegy a mérökábel a hangkártyára? Elektroncsonek ment.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) Ricsi89 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Kb igen. Ha ezt mérőkábelnek lehet nevezni.
(#) Doncso válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Méri a környezeti változókat. Egyébként azért kérdeztem, mert nem látok illesztő fokozatot, vagy bármi mást, ez így elég veszélyes a hangkártyára nézve.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ezt én tudom, ezért kérdeztem, hogy ő tudja e, vagy van e esetleg neki. Konkrétan azért érdekel, mert majd akarok ilyen illesztőt, van egy tabletem, generátor van rajta, meg szkóp is, tök jó 7"-os kézi szkópot lehetne belőle csinálni, ami mindent mér, Vp-p Vrms, freki duty, AC-DC, és csak egy jó fokozat kellene. De így egyből benyomni a mérőkábelt a "kék" be necces.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) elektroncso hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Mindenki számára itt a válasz.
A mérőkábel ha minden igaz tartalmaz illesztő fokozatot.Ez egy elektronikus építőkészlet tartozéka volt.A tesómmal kaptuk közösen.Engem inkább a szkóp érdekelt belőle.A képen minden tartozéka látszik a szkópnak.A leírás alapján ez egy különleges vezeték.Mérve talán egy ellenállás osztó van benne.A vezeték a mikrofon bemenetre csatlakozik.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) Doncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ennek nem sok értelme van. Mégha változtatható lenne az osztás, de nem az, ez esetben fix a bemenő feszkó, nem értem ez így hogy lehet jó?
(#) elektroncso válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Eléggé használható mint ahogy írtam.Nem tudom mi lehet benne.Ha van benne valami az csak a jack aljazatba lehet beépítve, mert máshol nincs rá hely.Ha ezzel mérni akarsz valami nagyobb feszt akkor neked kell elé rakni osztót.Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
Következő: »»   211 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem