Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   261 / 308
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Azé', ahol az alakos (3-4-5 szög) lyukban van a pecek, az csak azért van, hogy ne is találj hozzá szerszámot. Dobd el, vagy vidd a "márkaszervízbe", ahol aranyárban javítják (ha tudják/akarják). Nemrég küzdöttem 100000 Ft-os géppel, bonthatatlan csavarok; ez nem dobd el kategória!
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Amint a fenti példámból látszik, mégsem mindenki javítja szó nélkül az ilyen holmikat.
Azért jó ez a fórum, mert ha nekem most nem ad itt egy kis ösztönzést Szamóca kollega, akkor lehet hogy rendeltem volna egy ilyen hülye formájú csavarhúzót jó pénzért, és ki tudja legközelebb mikor lett volna rá szükségem.
Elnézést ha elment a téma picit offba, de úgy gondolom vasárnap délután ennyi kis eszmecsere belefért itt.
Köszönöm a türelmet
(#) bored válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Pár éve beruháztam a képen látható készletbe, nem bántam meg:

IMG_2351.JPG
    
(#) SALáta hozzászólása Feb 2, 2014 / 1
 
Két új szerzeményem mutatom be. Az egyik egy alkatrész teszter, egy fórumtársunk (utcabeli) hozta ajándékba mert panaszkodtam kis kondik válogatásánál nem valami jó a műszerem. Ez azért többet tud, igaz jó lenne ha esr-t is mérne na de minden nem megy, jó ez nekem már sikerült is az egyik feladata.

Második egy neve nincs ám de annál inkább jobb tolómérő. Munkahelyen takarítottunk, ez és társa már a kidobásra ítéltek között volt. Az egyik mérőléce halott és hiányzott is egy két dolga. A másik elektronikája és mechanikája tökéletes volt így házasítva lett (otthonra jobb mint a piaci/nagyáruházi bóvli mottóval), igaz így elvbe nem pontos de gyakorlatilag a 8.01 furatot meglepően 7.99-8.02 között mérte (pedig van rendesen a furat mérő pofánál fénycsík), nullánál ütköztetve kicsit instabil, átugrik negatívba de "magához tér". Minden esetre az IP 67 es jelölése miatt nem kell félni hogy a kéz nedvességétől megbolondul. Robosszus és pontos még úgy is hogy iparban pár évet lehúzott, mért maró átmérőt meg amit el lehet képzelni. Nagyon tetszik a jól kidolgozott mechanikája, még mindig finoman beállítható . Jó vétel volt, egy köszönömöt és 1-2 napi műhelyórát megért. A tok az csak tok, nem az van benne, azt már rég elfelejtettem. A mérőléc persze védett, átlátszó öntapadós "tapétával" . Képek minőségéért elnézést kérek.
(#) Szpisti válasza bored hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Eeez igen!
Na majd szólok a nyuszinak, hozzon nekem is egy ilyent!
(#) satlokk válasza SALáta hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Gratula!Használd sokáig.
(#) sastas01 válasza bored hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
A képen bal alul lévő 3 szög alakú valamit mire lehet pontosan használni? Van elképzelésem, de hivatalosan mi célt szolgál?

Mod: Nem 3 db szög, hanem háromszög, és egy kérdőjel pont azt jelenti mint három!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) BEMcorp válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szárnyascsavarokhoz jó.
(#) chrlee hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Nálam egy ilyen csavarhúzókészlet vált be, 2500Ft körül szokott lenni akciósan a hiperekben. Nekem sokszor jött nagyon jól az évek során, bár ilyen háromszöges fej ebben sincs, sajnos.
(#) szamóca válasza chrlee hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
SMA. Ilyen van nekem is. Bit-készleteknél, egyébként a mélyen ülő csavarokkal van a gond.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) pilotitalia hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Most készülök venni egy műszerész csavarhúzó készletet,rengeteget nézegettem és rengeteg fajta is van.
Elkövettem azt a hibát,hogy anno egy Kínait vettem ami 100%-ban megadta magát,a kérdésem az lenne,hogy tudtok ajánlani egy jó készletet?
Darabszámra amit nézegettem olyan 6-8darabosak azok a készletek amik már elfogadhatóak!
Azért beszúrok egy pár linket mégis mik az elképzeléseim(tudom nem olcsók)de egyszer szeretnék beruházni:
Első!
Második!
Harmadik!
(#) zoz11 válasza chrlee hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ezt a készletet én is csak ajánlani tudom. Már több éve nyúzom iparszerűen, és bírja.
(#) Schnitt válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia!

A Wiha-t ismerem, az a drága de jó márka, van tőlük pár kéziszerszámom.
Fogók, csipeszek, és egy csavarhúzó nyél bitekhez, de eddig még mindegyikkel meg vagyok elégedve maximálisan.
Szerintem a knipexhez hasonló a minőségük.
A felsoroltak közül mégis a proxxon bővebb készletét választanám. Bár kéziszerszámom még nincs tőlük, de a kis mikrogépeik és kiegészítői nagyon meggyőzőek.
(#) zoz11 válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Üdv
Amit 2.nak linkeltél, én egy olyan készletet, kb 1,5hónap alatt leamortizáltam, elég silány minőségű.... Az árához képest.
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Hát, mint írod is, azért mindenki a Kipex-hez hasonlítgat. És ennek oka van.
(#) Schnitt válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Oka van, de ők inkább fogókban meg csipeszben utaznak, műszerész csavarhúzókészletet még nem láttam knipexből hazai szerszámboltokban.
A Hazet viszont gyárt ilyet, és kimagasló minőségben, de olyan ára van, hogy hanyattesel.
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Knipex Wera 2035/6 B
(#) Schnitt válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
A wera-t ismertem, de az nem knipex, csak annyira, amennyire a dremel bosch
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
(#) pilotitalia válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm válaszodat,illetve mindenkinek aki reagált!
Jó magam is rendelkezem Proxxon gépekkel illetve van szerszámkészletem tőlük igaz az egy dugókulcs készlet,de az tény és való,hogy a Proxxon nagyon megbízható mi a volt munkahelyemen egy Ilyen készletet! kínoztunk valóban ipari körülmények között a nyomdaiparban és állta a sarat!
A lényeg,hogy nagyon a Proxxon csavarhúzó készlet irányába hajlok!
(#) szamóca válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ár érték arányban a legjobb választás.
(#) satlokk hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Kicsit átmentem régiség gyűjtőbe is,mai szerzeményem egy orosz csoda univerzális műszer,és egy békebeli tolómérő/subler/.Ezekkel gyarapodott szerény kis műhelyem.
(#) Bakman válasza satlokk hozzászólására (») Feb 3, 2014 / 1
 
Azt a műszert becsüld meg, nagyon jó! Nekem is volt ilyen, de leejtettem és tönkrement benne az alapműszer, megsirattam.
(#) SALáta válasza satlokk hozzászólására (») Feb 3, 2014 / 1
 
Igen nekem is van egy ilyen csodaműszerem. Bevált, használom is. Nagyon jó cucc. Gratulálok.
(#) bored válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ilyen Proxxon készletem is van, nekem bevált. A nagyon pici csavarokhoz nem jó. ahhoz már házi gyártású cuccot használok. Teszek föl fotót nemsokára.
(#) nagym6 válasza satlokk hozzászólására (») Feb 3, 2014 / 1
 
Életem első műszere, ma is megvan, tökéletes. Egy havi fizetésembe -3000Ft.- került újonnan, kb. 35 évvel ezelőtt. Abban a korszakban komoly műszerezettségűnek számítottam ezzel, és az utána ugyanennyiért vett H313 szkópommal.
(#) bored válasza bored hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Felül a Proxxon legkissebbje, éltalában mindenre megfelel az órás mesterség kihívásain kívül. Alul a házi gyártás. Azt nem félek vésőnek használni sem, bírja

IMG_2367.JPG
    
(#) pilotitalia válasza bored hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Köszönöm a reagálást,magam is ezt a készletet rendelem meg.Ez idáig a Proxxon termékekben nem csalódtam,igaz nem olcsók de csak egyszer kell megvenni és ésszel használni(gondolok arra,hogy a csavarhúzót nem használjuk feszítővasnak meg vésőnek
(#) Feki hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok ! Nem tudom mennyire fér ez bele a topik témájába , de elvégre szerszámról van szó. Fülembe jutott ,hogy régebben alkalmaztak egy módszert , mi szerint pl , a pillanatpákák rézdrót hegyét ipari ezüstben megmártották , így állítólag némelyik 4-5 évig sem égett el . Szerintetek van-e ebben realitás , esetleg valós-e . Mert akkor már csak azt kéne kitalálni ,honnan lehetne ipari ezüstöt szerezni és a jó drága weller páka hegyek élettartamát igencsak meglehetne hosszabbítani. Válaszotokat előre is köszönöm !
(#) Tomi111 válasza Feki hozzászólására (») Feb 4, 2014 / 1
 
Üdv!
Lehet hülyeséget mondok, de a hűtőgépszerelők nem azzal forrasszák a csöveket?
Következő: »»   261 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem