Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   225 / 338
(#) donevil válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Üdv!

kösz, továbbítom a szerelőnek az ötletet.
(#) donevil válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Üdv!

köszönöm az ötletelést, eddig annyi az érdemi info, hogy ha lehúzzák az aksik saruit és visszateszik, nincs hiba és indul a motor.

Mivel random jön (jött) elő a hiba, így most csak akkor tudom előcsalni, ha megyek vele, aztán lesz ami lesz.

Hibakódokat nem adták oda (még). Ha megszerzem, megírom, hátha mankónak jó, hogy maga a BC mit regisztrált mint lehetséges hiba ok.

Előre is kösz minden segítséget.
(#) barany165 válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Szia! A gyújtó trafót cseréld. Üdv: bárány!
(#) donevil válasza barany165 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Üdv!

Megvolt, de a random jelleg miatt, nem 100%, hogy megoldotta a problémát.

Kösz.
(#) BI-AMP válasza barany165 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Volt cserélve, új trafó, új kábelek, új gyertyák.
(#) donevil válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Üdv!

Nem, ötlet szerűen nem költöttem. Szerelőtől elhoztam szombaton a kocsit, nem találták meg a hiba okát, megyek vele, aztán majd meglátjuk.
(#) Ricsi89 válasza donevil hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Nézd, hogy kinek szólt az íródott hozzászólás, mert ez épp nem a te problémádra.
Sajnos így látatlanba nehéz bármit is mondani úgy hogy még egy hibakódunk sincs, amire támaszkodhatnánk. Így sajnos nehéz távsegíteni.
(#) donevil válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
bocs, jogos.
(#) eyess válasza donevil hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Idézet:
„kereszteződésnél balra akartam fordulni, leállt.”
.Tehát a kormány , és a balra való kanyarodás következtében jön elő a hiba .Itt kell keresni a hibát vagy az első kereket kifordulása okoz hibát , vezeték zárlat , vagy összenyomódás , vagy a kormány nem dörzsölte ki vezetéket , ami csak néha jelentkezik , vagy a kormánymű kitolódásakor nincs e vezeték közel , és zárlatot okoz stb.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Sziasztok.

Érdekes problémával állok szemben.
Miért púposodik fel a bal első tompított izzó? Ez már a második izzó amit eldobok egy hónapon belül.
Renault thalia 1.4 injektoros.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) vision61 válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 22, 2016 / 1
 
Szia!
Szerintem ez nem az autó hibája. Nekünk a céges új Opelben történt ez. A harmadik eset után máshol, másik típusú izzót vett a gondnok, azóta semmi probléma.
(#) Norberto válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Maga az üvegbúra púposodik fel?!? Na ilyet még nem láttam! Tudnátok képet feltenni róla?
(#) BarnaPili válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 22, 2016 / 1
 
Sajnos vannak hitvány izzók a piacon. Némelyik annyit ér,mint egy zárlatos Szentjánosbogár...
Ha koszos a lámpabúra,az túlmelegítheti az egész foncsort,akkor a rosszabbak esetleg csinálhatnak ilyet.
Én OSRAM izzókat szoktam venni,mikor kifizetem kicsit fáj,de a szemeim miatt kell a fény. (Szemüveges vagyok,plusz rengeteget vezetek).
(#) bbb válasza Norberto hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia Norberto!

Tessék kép...

Homasita által forgalmazott termék, megtalálható még Praktikerben meg pár helyen, Bottari "márka". Én írtam nekik levelet, hogy illene levenni a polcról, mert úgy sz*, ahogy van - nulla reakció. Az egyik ezek közül 13 perc alatt produkálta ezt az elolvadást, a másiknak kellett két nap, a harmadik ment két hétig, a negyedik most is világítana, csak halvány volt, ezért kiszedtem és akkor láttam, hogy milyen...
Mindez egy Hyundai i30-ban! Azóta persze ilyet többet nem teszek bele, a mezei Tungsram H7 nem sokkal drágább és sokkal jobb fénye van. Másik apróság, hogy érdemes a fogalatot (minekután az egyik izzó nekem amúgy is megolvasztotta a bal oldalon, így nem volt kérdés!) kicserélni kerámiára. Ez a Homasitában százpár forint, nem tétel, viszont minőségben sokat számít.
(#) BarnaPili válasza bbb hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Visszavitted nékik a selejtet?
(#) rascal válasza bbb hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
És ez üvegbúra?
(#) zolika60 válasza bbb hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A mai napig Tungsram izzókat veszek ha szükséges. Tudom, hogy már GE tulajdon, de a minőségük jó. Körülbelül két három évig megy egy garnitúra évi 40-50000km-es futás mellett. Ha az egyik kiég a párját is cserélem.
(#) antikzsolt válasza Norberto hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Igen az üveg púposodik fel. A legkisebb is számítba vettem. Gyorsan kellett mert menet közben pukkant ki este.
Most egy "márkásat" vettem Osram/Tungsram nem tudom. Remélem ez tovább tart ki mint 6 nap.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016

izzó.jpg
    
(#) bbb válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Mindig elfelejtem magammal vinni, ha véletlenül arra is járok Mivel nem nagy összeg, így megelégedtem a levélírással.
(#) bbb válasza rascal hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szerintem üvegnek kellene lennie... Ráadásul úgy kezeltem, mint a hímes tojást. Szövettel fogtam meg, a zsírmaradványokat letakarítottam róla (ami a csomagolásból kivéve már rajta volt!), de ennek mindegy, egyszerűen pocsék termék.
(#) Ricsi89 válasza bbb hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Egyszerűen rossz a minősége. Vacak, olcsó anyagból készül. A legolcsóbb Tungsram/Osram is ezerszer jobb ezeknél.
(#) hobitibi hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Sziasztok,adott 1 Opel Corsa 1.3 ecotex 2008-as.A világítása úgy működik,hogy járó motornál nem tudom lekapcsolni.Tehát ,ha elindítom,a tompított egyből ég.Ha valakinek ilyen autója van,vagy jártas a nappali fény bekötésbe,segítsen nekem.Szeretnék felrakni rá.
(#) BarnaPili válasza hobitibi hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Minek a nappali fény,ha menet közben Úgyis világít a tompított?
(#) Ricsi89 válasza hobitibi hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Ez a gyári nappali fény. Szerintem géppel ki lehet kapcsolni.
(#) donevil válasza eyess hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Üdv!

ezt megnézettem, nem találtak szigetelés hibát, vagy kontakt hibát. azért kösz.
(#) lukacsp válasza hobitibi hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Offként nagyon érdekelne, hogy miért akarod kikapcsolni. A világítás ha nem is kötelező napközben csak lakott területen kívül, mindenképpen növeli a láthatóságodat, ezért a közlekedés biztonságát nagyban javítja. Én eddig minden autómba utólag építettem be ezt az "extrát", amit te éppen kivenni szeretnél.
Amikor télen reggeli vagy délutáni derengésben / ködben lakott területen világítás nélkül közlekedő autót "látok" közlekedni - mert hát elfelejtette bekapcsolni a lelkem -, akkor mindig azt kívánom, bárcsak mindenkinek ilyen nappali menetfényes autója lenne már mint amilyen neked van.
(#) BarnaPili válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Pár ezret nekem is megspórolt volna egy ilyen opció.A rend éber őrei erre nagyon harapnak.
(#) bela75 válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Mérj kompressziót és veszteséget a motorban. Ha nagy a differencia a hengerek között az előhozhatja ezt a jelenséget. Ilyenkor előfordulhat olajfelhordás a bekokszosodott gyűrűknél vagy olajosodás kopott szelepszár szimering miatt. Vagy esetleg audinál jellemző a fékrásegítő devander kilyukadása ami szintén okozhat a többletlevegő miatti keverékszegényedés okán gyújtáskimaradást.
(#) Ricsi89 válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 24, 2016 / 1
 
Látom olvastok, csak nem értelmezitek az írást!
Ledes, utólagos menetfényt szeretne beépíteni, a gyárit pedig kikapcsolni. Azért nem mindegy, hogy nappal a két 55W-os tompított világít vagy két 5W-os ledes. Ráadásul akkor az izzók élettartama sem mindegy.
(#) hobitibi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 24, 2016 / 1
 
Ebbe igazad van,csak nyáron miért fogyasszon több izzó több 100W-ot ,nem beszélve ha valamelyik tompított kiég,ami 3-4 ezer forint/db,Ledes jóval kevesebbet fogyaszt,nem beszélve a kiégésről.A mostani autókba nem mindenki tud égőt cserélni.
Következő: »»   225 / 338
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem