Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   138 / 196
(#) Mohooki válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Nem spóroltam kábelt, mert a fejegységnél lévő csatit csapoltam meg az átalakítóval és az erősítő hátul van a csomagtérbe, szóval elölrő hátra két jelkábel megy, a bal/jobb csatorna. Nem tudom már mennyibe fájt a kábel, jó pár éve már hogy vettem még az előző autómba, de direkt erre a célra kialakított dupla jelkábel, bekapcsoló vezetékkel egyetemben.
(#) Inhouse válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Nincs RCA csak 1 pár?
Hol van az az 1 tüske, melyik csatlakozóban? ISO táprész?
Idézet:
„"Erősített subwoofer jel"”
Ez lehet a fordítógép hibája is. Van olyan fej, ahol külön volt az aut. antenna kimenet és az erősítőé, a régieken csak egy kapcsolt kimenet volt, ami akkor volt aktív, ha élt a fej. ezt köthetted motoros antennára, vagy erősítőre is.
(#) Mohooki válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
RCA nincs. A tüske az ISO táprészben van, de ez nem az el. antenna kimenet, mert arra van külön tüske, meg az erősítő bekapcsolására is van külön tüske.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) SzervízMacska válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Most nézem csak, erősített? Akkor az nem valószínű, hogy vonalszintű...
(#) Mohooki válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Egy másik leírásban úgy fogalmaznak, hogy "Subwoofer aktív" vagy "Subwoofer jel jelenléte".
Mit értsz az alatt hogy vonalszintű?
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Vonalszint ha jolemlékszem "2V" jelre vonatkozik.
(#) Inhouse válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Az ISO csatlakozó táprészben nem lesz semmilyen jel kimenet. Írd meg, hogy hanyas számú pont! Hova van írva ez a szöveg, amit idéztél?
Az is elég furcsa lenne, ha lenne egy ilyen kimenet, de nincs RCA kimenet. Vagy semmi nincs, csak a hangszórók, vagy 1 pár vonal kimenet, aztán 2 pár, és utána inkább a + szub kimenet. Ami egyébként szintén ugyanolyan vonal kimenet, mint a többi, csak nem tartalmazza csak a mélyet .
(#) Mohooki válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Pirossal jelöltem
(#) EcoPityu válasza neocska hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szia!
Stabil 14,4V-ról ment?
Ekkora túlméretezést még nem láttam...
50A 14,4V-ról, az 720W! Elég baj lenne, ha csak közel 30%-os hatásfokot várnak el a rendszertől!
Benne lehet még a túlterhelés lehetősége is...

Pityu
(#) EcoPityu válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Valószínű, hogy, ha jön is ki ott " hang", az vonalszintű!
Mivel a többi végfok hidalt, egy szállal, esetleg a testhez képest lehetne, negyed akkora teljesítményű sub kimenet, ami a hangerő szinteket figyelembe véve értelmetlen!
(#) Inhouse válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szerintem elírás. Az ISO csatlakozó szabványos, az A2 pont vagy nincs használva, vagy némításra való, testre húzzák és csend lesz.
Ha jobban megnézzük ezt a képet, a fordítóprogram és egy hozzá nem értő szüleménye lehet.
Idézet:
„Ne csatlakoztassa (-) a jármű tömege, és károsíthatja az erősítőt.”
Ennek ugye az lenne a lényege, hogy ne kösd a hangszóró kimenet negatív ágát testre, mivel az is aktív pont a hidalás miatt.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) EcoPityu válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Imi, majd hívlak!
Ja, ha eredetiben látnánk, "fordítás" nélkül, azt a bekötési leírást, talán okosabbak lennénk...

Google fordító: baby-baby zeneszöveg = csecsemő-csecsemő...
(#) neocska válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szia!
Motor járt, mig torzitásba nem kezdett, ampermérövel mértem 32-34A(bár ekkor csak fülmérövel mértem a torzitást) ~14V-on.
Gyárilag volt benne a 2x25A biztositék.
Amugy 4 csatornás joszág, szépen szol, de sose hajtom ki teljesen, általában ~150W-ot fogyaszt mikor használom(a szép mélyhangok miatt szereltem be,ritkán hajtom ki)
A huzalon amit hátravezettem, végül egy 30A biztositékot raktam(ez hamarabb elpukkan mint a 2 darab 25A)+2párhuzamositott 40A relével letudom választani, azaz ha nem akarom hogy döngjön a zene, s csak a fejegységröl akarom hogy menjen a zene, letudom kapcsolni(leválasztja az akkuról)
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) Mohooki válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Akkor nem tudom. Majd egyszer, ha úgy adódik kimérem mi is van ott, van-e egyáltán feszültség változás (már ha van ott feszültség) a hangerő változtatásával arányban.
(#) Mohooki válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
És az nem lehet, hogy ez a sub kimenet olyan jelszintű mint egy RCA kimenet és ide kell kötni az erősítőt?
(#) Beringer 600 hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Ma hozzám került egy impulse SD1200 autós végfok, de sajnos olyan alkatrész kell bele ami nagyon drága. Tudnátok segíteni mit lehetne kezdeni vele? Digitál driwer modul kellene bele,de az egész nem ér annyit hogy meg vegyem .
Valakinek valami ötlet?
(#) morzsa15 hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy domotec dm-2230 autós erősítőm és olyan problémája van hogy a hangszóró recseg a kondikat cseréltem az erősítő részében de ugyan az a hejzet. Mi okozhatja a problémát? Segítséget előre is köszönöm!

*j = ly
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Nem tudom konkrétan milyen driver van benne, de annyira nem lehet drága. Másrészt inkább a fetek szoktak tönkremenni és nem a driver. Ha nem ér annyit akkor ne vedd meg, ilyen egyszerű. Meg kell nézni mekkora a tápfesz, és lehet építeni bele másik végfokot. Persze sok értelme nincs, mert annál olcsóbban kapsz készen.
(#) Ge Lee válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ha recseg akkor kontakthiba, vagy rossz forrasztás. Ha inkább serceg akkor földhurok vagy gerjedés.
(#) morzsa15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szerintem inkább serceg és föld hurok lesz az ellen mit tudok tenni?
(#) emmzolee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Egyszer szedtem már szét ilyen hibridet. A feleségem porcelán köröm leoldójával. smd panel volt alatta egy porcelán lapon. Meg tudtam javítani. Azt javaslom próbáld meg szétszedni te is.
Amúgy kipróbáltad, hogy a kimenetén nincsenek jelek? Tápokat megkapja? A kimeneteiről le kell kötni mindent, nehogy átverje a méréseidet egy utána lévő hibás alkatrész.
(#) SzervízMacska hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Sziasztok! Megtaláltam az erősítőimet, melyeket még az utolsó autómban használtam kb. két évig. Azon agyalok, lehetne-e még ezekért valami értelmes összeget kapni, vagy szinte már csak használati értékük lehet? Anno' mindkettő 1-1 százasba fájt...
(#) morzsa15 válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Fejlemény hangosan jól szól de halkan meg nagyon rosszul recseg. Ez milyen hibára utal?
(#) steelbird válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Az apróhirdetések között a helye!
(#) SzervízMacska válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Igen, ha el akarnám adni. De pont ezen agyalok, hogy érhetnek-e annyit, hogy érdemes legyen. Mert egy marék szotyiért meg se hirdetném, hanem inkább ülnék rajtuk tovább, míg lesz hozzájuk autóm...
(#) Beringer 600 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Szia! Ki próbáltam fettek nélkül,is,rá dugtam azt a kis panelt,de úgy meg a tápja sem indult el,és amikor le húztam,szépen el indult,és meg jelent a +-45v.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Szia!
Igen,tökéletesen igazad van,csak sajnálom a tápja miatt,mert ahogy olvastam utána,1000w os a tápja.
(#) at22 hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Sziasztok! Csupaszon Kaptam nem rég egy kocsi erősítőt. Én dobozoltam be. gyári dobozára 2x75w volt írva.

Az lenne a kérdésem hogy, milyen tápkábelt használjak majd a kocsiba? 220v kábel jó lenne hozzá?
Meg hány amperes biztosítékot tegyek rá?
A pozitívot ha a cd-s magnórol vinném hátra hogy gyújtásra kapcsolna be az erősítő úgy jó lenne?

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Beringer 600 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Szia! Elnézést!
(#) csipaDJ hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Üdvözlet fórumtársak!
Van egy Pioneer GM-40 -es autós erősítőm. Manualja szerint 4-8 Ohmon ~32 Watt teljesítményt tud szolgáltatni 12 Volton! Ezt szeretném kicsit tuningolni hogy kicsivel nagyobb teljesítményt tudjon nyújtani.
Valaki tud nekem ebben segíteni??
Várom mindenki válaszát és előre is köszönöm!
Következő: »»   138 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem