Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   689 / 837
(#) roland8811 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
köszi
(#) Sipy válasza pont hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Fél siker, kitöröltem a három adatot és azóta elfogadja a regfile-t meg ellenőrzés is okét jelez vissza. Viszont a led csak nem villog reset lábat megint próbáltam Vcc-re húzni de hiába.

névtelen.JPG
    
(#) pont válasza Sipy hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Pedig ez már úgy jó ahogyan van. Próbáld másik D pin-en vagy írd át a port B-re, és mérj légy szíves, mikor mekkora fesz van az ominózus lábon.
(#) zsozsoX hozzászólása Szept 5, 2015 /
 
Sziasztok! Ha az RTC-t használom attól a kontroller ugyanúgy műkődik tovább, mintha csak a timer-t állítom be?
(#) Kovidivi válasza zsozsoX hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
A kérdésed kicsit bővebben fogalmazd meg. A mikrovezérlőd mindig ugyanúgy működik. Hogyan tudna még működni? Mire gondolsz?
(#) zsozsoX válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Uart-ot SPI-t használnék azokat nem akadályozza? Ugyanúgy lehet tenni egy külső kvarcot az RTC kvarca mellé?
(#) csatti2 válasza zsozsoX hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Attól függ milyen mikrokontrollert használsz. Van olyan, ami mellé lehet, van olyan, amire viszont csak egy kristályt tehetsz. Van olyan, ahol ráadásul felhasználhatod a belső RC oszcillátor pontosítására is a külső órakristályt. Hasznos lenne, hogy ha ilyen jellegű kérdést teszel fel, akkor megírnád milyen mikrokontrollert használsz.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2015
(#) zsozsoX válasza csatti2 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Atmega 644A, az adatlap szerint tudja az RTC-t.
(#) csatti2 válasza zsozsoX hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Ahogy nézem ez tényleg tudja. A rendes kristályt tedd az XTAL1 és XTAL2 lábakra. Az órakristályt pedig a TOSC1 és TOSC2 lábakra (figyelj oda a kondiválasztásra, különbözik a lábak belső kapacitása az XTAL1 és XTAL2 lábakétól, 9.5 fejezet). A fuse beállítások a rendes kristályra fognak vonatkozni, az órakristályt majd a Timer2 asszinkron módba állításával tudod majd bekapcsolni (17.3). Van pár trükk, amire máskor nem kell figyelni, ezért olvasd el a dokumentációt figyelmesen (17.9 fejezet).
(#) attika hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Sziasztok.
Egy Atmega 32-es avr-t szeretnék felprogramozni de mindig ezt a hibaüzenetet kapom,mi lehet a gond?
Nem akarok semmi komolyat csak egy cheali töltő firmwaret frissíteni.Elképzelhető,hogy halott az AVR?
Kép mellékelve.

avr.jpg
    
(#) TavIR-AVR válasza attika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Lezárt chip, hibás isp bekötés, tápfeszkiba, kontaktos kábel, stb.
Nem kommunikál az égetőd az AVR chippel...
(#) attika válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Köszönöm,akkor átnézem még egyszer tüzetesebben.
Ha le van zárva a chip akkor azzal mit tudok tenni?
(#) csatti2 válasza attika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
HVP eszközzel átírhatod a biztosítékokat, ha van olyanod (high voltage programming).
(#) attika válasza csatti2 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ez egy USBasp programozó,próbáltam a saját firmware-t frissíteni és ugyan ezt a hibát dobta ki.
Lehet rossz a programozó?? olvastam itt fórumon épp most akadtam rá,hogy nem nagyon dicsérik.
(#) csatti2 válasza attika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Frissen vetted Kínából? Gyakran rossz firmware van rajtuk alapból. Egy másik programozóval kicserélheted rendesre (pl. egy arduino uno is megteszi ha van olyanod), utána már működni fog (valószínűleg). Annak idején már csináltam ilyet, de nem nagyon emlékszem rá (átálltam Atmel-ICE-ra azóta).
(#) attika válasza csatti2 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Frissen Kínából rendelhették,de ez vaterás cucc,sajnos csak ez van nincs semmi más avr programozóm.Arra vettem,hogy egy Cheali töltő szoftverét átírjam és kész,semmi másra nem szerettem volna használni. Amikor megérkezett akkor fel sem ismerte a gép még a zöld kis led sem világított.Visszaküldtem és vagy cserélte vagy frissítette mert most már felismeri a gép meg led is világít.
(#) csatti2 válasza attika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Vannak rajta DIP kapcsolók, vagy csak bekötetlen forrpontok? Tudsz róla képet feltenni?
(#) attika válasza csatti2 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Jumper van rajta kettő,az egyik 3,3V a másik 5V a JP1 meg 5Voltot kapcsol ki.
A JP3 nem tudom mi lehet mert ott nincs semmi.
(#) csatti2 válasza attika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Hmm, nekem különböző van, de a neten találtam mondjuk ehhez hasonlót. A szabad jumpert kellene összekötni az átprogramozásához... de ez most nem igazán segít. Nincs ismerősöd, akinek van rendes programozója és felfrissíti neked az USBasp-odat?
(#) attika válasza csatti2 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Sajnos nincs,ha lenne akkor ezt se vettem volna meg hanem megkérek valakit,hogy frissítse a töltő szoftverét is.Sose szerettem az AVR-eket inkább PIC párti vagyok.
Nem azt mondom,hogy abban profi vagyok,de a programozásával sose volt gondom.
Megépítettem egy Pic Kit 2 klónt és azóta azt használom,amire nekem kell tökéletesen megfelel.
Ott nem kell szórakozni biztosíték bitekkel.
A szabad Jumpernél a be se forrasztott JP3-ra gondoltál?
Ez alapján próbáltam de nem működik.
Ez a hibaüzenet.
Started AVRDUDE
C:/Program Files/eePe/avrdude.exe -c usbasp -p m64 -p m8 -U eeprom:r:C:/Users/Hackerke/AppData/Local/Temp/eebackup.hex:i
===============

avrdude.exe: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude.exe: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.


avrdude.exe done. Thank you.


=================
AVRDUDE done - exit code 1
=================
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) csatti2 válasza attika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Az ATXMEGA-áknál is megszabadultak a nagy részétől (már nem lehet elrontani rossz órajel beállítással a dolgot, mint a sima ATMEGA-knál). Itt szerintem el sem jut a programozóig a dolog.
(#) attika hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Eddig azt hittem,hogy a Atmega 32 rossz amit akartam programozni,de ezek szerint maga az usbasp mert ugyan azt a hibát írja ki mind a kettőnél.
(#) Kovidivi válasza attika hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Az avrdude használatával vannak problémáid. Kezdetnek: miért paraméterezed fel m64 és m8-cal is egyszerre? Főleg, ha atmega32-t szeretnél írni. COM portot ki se jelölöd neki, sebességet sem állítasz sehova. Oké, hogy vannak alap értékek, de inkább te adj meg olyat, ami biztos jó, mint hogy az alap ne menjen. A fuse bitekhez meg el kell olvasni egy összefoglaló oldalt, és megvilágosodik az ember. Én magyar nyelven is találtam, nagyon hasznos volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) attika válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Atmega8-at akartam a saját szoftverét frissíteni.Nem állítottam semmit rajta.Úgy csináltam ahogy a videón is van,de nekem nem akart működni.
(#) rolandgw válasza attika hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Miért nem az AVR8 Burn Gui-t használod,mint ahogy a linken is van ? Itt megadsz kétféle avr-t és kérsz egy eeprom olvasást
(#) rolandgw válasza rolandgw hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Ok,most látom,hogy még a programozó frissítéséről van szó,de a vége nem jó, -U flash:w: kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) attika válasza rolandgw hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Közben már rájöttem ,hogy én néztem el valamit de nagyon,a videó arra nem tér ki,hogy ha az USBasp saját avr-ét vagyis szoftverét szeretném frissíteni akkor szükség lesz egy minimum egy ugyan ilyen USbasp-re és a JP1-es jumpert rá kell dugni és a 10tűs csatlakozón kell egymásra kötni és elméletileg úgy működnie kell.Saját magát USB-n nem tudja frissíteni úgy mint a Pic kit 2,és én itt tévedtem el.
Azért volt nekem furcsa csak mert ugyan azt a hibaüzenetet kaptam amikor fel szerettem volna programozni a Atmeg32-est. Azóta már kipróbáltam háromféle Win driverrel is,mind a háromnál szépen megismeri a gép,nincs semmi hibaüzenet,az AVR Burn O-mat is látja a programozót,de valamiért mégsem működik.
(#) Sick-Bastard válasza attika hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Udv!

Biztos felsimerte az OS az USBasp-t?
- En eddig csak Win alatt hasznaltam, ott az Eszkozkezeloben a lib_win32 alatt kell megjelennie, ha nincs ott akkor ez gond.
teszteles:
en parancsorban mindig ezzel kezdem uj programozoval az ismerkedest
...\avrdude -c usbasp -p m32

Ezzel csak a signature es a fuse byteokat olvassa ki.
Ha itt jo/rossz signature byteokat olvas vissza akkor a bekotes jo, de nem jo cel AVR van megadva.
Ha azt irja ki, hogy minden ok, akkor jo AVR van kivalasztva.

Csak ezutan johet a feltoltes.
...\avrdude -c usbasp -p m32 -U flash:w:firmware.hex

A biztonsag kedveert elotte ajanlom a meglevo firmware letolteset, elmenteset:
...\avrdude -c usbasp -p m32 -U flash:r:firmware.hex:i <<-- r = read, i = hex formatuma
(#) attika válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Igen tuti jó,eszkozkezelőben néztem mindig és onnan is telepítettem a drivert hozzá.
lib usb alatt usbasp,így ismeri fel.
Parancssorba írjam be ezeket amiket írtál?
(#) Sick-Bastard válasza attika hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Igen elvileg ennyi.
Kezd ezzel:
  1. avrdude -c usbasp -p m32

és ha itt minden rendben akkor jöhet a többi.
Ha zavar a parancssor, elsőre nekem idegen volt, használhatsz hozzá készült GUI-t is.

Írtad, hogy van Pic Kit 2 klónod, igaz? Az avrdude 6.1 képes a Pic Kit 2-vel is AVRt programozni, tudomásom szerint.
Így ha az USBasp nem is menne neked azzal is próbálkozhatsz.
Következő: »»   689 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem