Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   724 / 837
(#) csatti2 válasza Gj hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
A példát elemre készítették, ha jól látom puffer kondit sem tervezett bele emiatt a srác. Ha te se tettél bele, akkor az nem volt jó ötlet. Próbáld ki először 9V-os elemről meghajtani, hogy akkor csinálja-e. Ha nem, akkor tegyél be egy 470µF vagy annál nagyobb kondit a regulátor elé. Ha még ezután is, akkor elő a szkópot és meg kell nézni, mi is jön a töltő felől tranziens eseménykor. Ha vacak a töltő elég rossz minőségű lehet a delej (segíthet további szűrés kerámiakondikkal 1uF, 100nF, 10nF sor, illetve ferritgyűrű, ráadásként TVS dióda).
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) Gj válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
A helyzet úgy tűnik egyre viccesebb, bár nevetni nem bírok rajta

Pufferkondi volt benne eredetileg is egy 220µF-os, ráraktam még egy 2200µF-osat, de nem segített. Aztán kipróbáltam elemmel, az sem volt jó.
És ami a poén. Gondoltam kipróbálom úgy, hogy kihúzom a kábelt a konnektorból, amin a relé kapja a 230-at, plusz a lámpát is leszedtem a másik végéről, amit eredetileg kapcsolgatott. És ezek után még mindig fennáll ez a jelenség, annak ellenére, hogy már semmi köze sincs az egésznek az elektromos hálózathoz.

Közben figyelmes lettem rá, hogy az egyik asztali lámpa kapcsolgatása is olyan hatással van rá, mint a mélynyomó. Ez egy elég nagy asztali lámpa, emelésre elég nehéznek érződő tekercsekkel, amiknek hallani is a búgását működés közben.

Szóval akkor ezek után felteszem, nem a táppal volt a gond. De akkor mi a kapcsolat a mélynyomó/lámpa és a tapskapcsoló között? Előbbi eszközök olyan szintű mágneses teret produkálnának az áram változásakor (értsd ki- és bekapcs), ami bezavarja az elektronikát? Vagy konkrétan a mikrofont (ezt itt)?
(#) RoliNyh válasza Gj hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Kösd ki a mikrofont, és próbáld úgy, ha a hiba fennáll továbbra is, akkor valami gyanítom antennaként működik az áramkörödben ami vadászik a zajra...
(#) Gj válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Mikrofon nélkül rendben van.

De ezen miként lehet segíteni?
Árnyékolt kábel a mikrofon és a NYÁK között?
(#) RoliNyh válasza Gj hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Egy próbát megér, esetleg a mikrofon fém házát is lehetne árnyékolni, ha nincs rajta más potenciál.

Vidd át másik szobába úgy milyen...

Ha a hangra érzékeny, akkor esetleg meg lehet próbálni visszább venni a műveleti erősítő erősítésén...
(#) Gj válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
A hangra nem érzékeny, illetve beállítottam a potival, hogy rendben legyen.

Viszont a mikrofon és a NYÁK között 1,5m kánel van, ami igazából két szál drótból áll, szóval először majd megpróbálom rövidebb kábellel mit mutat.
(#) csatti2 válasza Gj hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Azt írtad, hogy a példában mutatott áramkört építetted meg. A példában nem volt 3m-nyi antenna. Ezután az összegyűjtött zajt felerősíted akár a 100-szorosára is.

Itt a hasznos jeled a millivoltos tartományban van, ezt legfeljebb árnyékolt kábellel viheted át, de akkor is csak rövid távolságokra. Ha nem lehet ugyanott a mikrofon, mint a relés rész (muszáj nagy távolságra lenniük), akkor át kell alakítani úgy az áramkört, hogy a jel kiértékelő része a mikrofon közelében legyen. A mérés jelét pedig két vezeték mellett maradva áramjellé kell konvertálni (pl. a komparátor kimenet egy npn tranzisztort nyit zár, ami egy ellenálláson keresztül "elpocsékol" némi áramot). Ezt az áramjelet lehet érzékelni pl. egy kisértékű ellenálláson eső feszültségként (amit a regulátor elé kell beilleszteni, ami eteti a szenzort, ilyenkor külön regulátor kell a relének és a többi alkatrésznek, hogy azok ne szóljanak bele), ez a jel hasonló módon, mint ahogy a mikrofonnál is volt megszabadítható a DC komponenstől, majd műveleti erősítővel felerősíthető (esetleg komparátorral összehasonlítható ha elég nagy) és előtét ellenálláson, majd védődiódákon keresztül bevihető a mikrokontrollerbe.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) vyky hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Sziasztok.Egy meglévő kapunyitó távkapcsolónak a jelét szeretném megnézni. Ezt hogy és mivel lehet összehozni a pc-vel?
Gondolom kell egy rf modul,de az nincsen kéznél,van valami más megoldás is?
Köszönöm előre is.
(#) attika válasza vyky hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Valami ilyesmire gondoltál?
(#) vyky válasza attika hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia. Köszönöm ilyesmire,csak a jelet kellene feldolgoznom ,és átültetni egy atmega8-ba
De ez is remek link
(#) zombee válasza vyky hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Hát én nem adnék 18 kilót ezért, főleg hogy nem is tudja azt a funkciót ami neked kell. Vevő nélkül hogy akarod? Rákötöd a ******re? Azt még megteheted hogy a távirányító alapjelére rádrótozol, nem nehéz kikeresni. Akár a távirányítóra, akár egy RF vevőre, rá tudsz kötni egy logikai analizátort, de ha hozzám hasonló mazochista vagy akkor egy AVR-t. Én az ICP lábat használom ilyen célra, hogy tudjam melyik "pillanatban" érkezett a jel. Mezei INT láb nem mindig lesz jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) vyky válasza zombee hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia. Köszönöm az ötletel,igazából én azt szeretném,hogy egy meglévő távkacsoló 2 nem használt gombjával irányítani egy másik elektronikát.
Sajnos nincs se logikai analizátorom,sem rf modulom. Ezek szerint ezek nélkül nem megvalósítható a dolog.
Köszönöm a választ.
(#) zombee válasza vyky hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Valamit én érthettem félre. Ha távirányítóként akarod használni akkor egy RF (vevő) modul mindenképp kell, meg egy AVR. Analizátor nem kell.
(#) vyky válasza zombee hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ettől tartottam.Köszönöm
(#) zombee válasza vyky hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
400ft a v*t*rán.
(#) vyky válasza zombee hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Utánanézek
(#) attika válasza vyky hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Gondolom pickit2-őd sincs,mert azt is lehet használni logikai analizátorként.
Valahol olvastam,még Hp41C írta le asszem pont az én kérdésemre,hogy,hogy kell használni.
(#) vyky válasza attika hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia. Nincs csak egy avr égetőm van Meg egy arduinom.
(#) tothjanos hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy olyan problémám,hogy egy AVR-en van egy TFT kijelző.
Felprogramozom ISP-n, akkor betölt a program. ha lehúzom a tápról, visszadugom, akkor nem tölt be. (Vagy a kijelző nem jelenik meg semmi). Nincs rákötve statusz led (sajnos).

Ilyenkor mi lehet a probléma? Mondták,hogy a reset és a föld közé tegyek egy 10n-100nF-os kerámia kondit. Ez nem segített. Néha betölt tápról,ha kibehúzom, néha nem.
Néha az ISP programozás után se jön be,csak ha másodjára programozom fel. Nem a programozóról kapja a tápot. BOD bevan kapcsolva,de fix 5V-os tápról táplálom.
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016
(#) pont válasza tothjanos hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A reset és az 5v közt egy 10k ellenállásnak ott kellene lenni.
(#) tothjanos válasza pont hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Ott van persze. Anélkül nem is futna,minden más működik rajta,csak ha kijelzővel együtt használom, akkor nem. 3 AVR van együtt. Ebből 2 nagyon szépen muzsikál,csak ez nem

Ha lekérdezem avrdude-al az adatokat róla,akkor resetelődik, és akkor szépen betölt minden.
(#) Gj válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Igen, de ha van más mód, már nem szedném szét
Egy ilyen kábellel nagyjából mekkora távolságot érnél el? Az árnyékolást csak simán földre kössem? Vagy RC szűréssel földre?
(#) csatti2 válasza Gj hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Távolságot nehéz megbecsülni, nem ismerem a viszonyokat, minél rövidebb, annál jobb (már csak amiatt is mert feszjelről van szó). RC szűréssel szerencsésebb.
(#) fecus hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Építgetek egy termosztátot. Rádióval kellene kommunikálnia a Pi-n futó OpenHAB-bal, gateway-en keresztül. C-ben, Studióban programozom. Találtam egy csomó library-t a MYSensors projektben cpp-ben amit tudnék használni. Tudom használni a programomhoz vagy nekem is át kell állnom cpp-re?
(#) cimopata hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Szerintetek egy 5V-tápról működő 1602-es LCD kijelző ha 3,3V logikai jelet kap a bemenetén akkor 3,3V-ot már magasnak veszi? Mi a tapasztalat?

Egyik adatlap 0,7xVDD (5V)-ot ír a másik meg 2,2V-ot a harmadik 2,5V-ot.
(#) Bakman válasza cimopata hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Én két típust próbáltam, mindkettő működött. Ha nem menne, van megoldás: Bővebben: Link.
(#) cimopata válasza Bakman hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ez az hogy alapban én is a kínai kék 1,8$-os LCD-t terveztem vele, de most is volt úgy hogy mást voltam kénytelen használni tme-s Bővebben: Link

kijelzős és annak az adatlapja már 0,7xVDD-t ír. Azt hiszem csinálok pár tesztet aminek az adatlapja biztosan 0,7xVDD ír, az a gyanúm az is elmegy csak szigorúak az adatlapban.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
(#) csatti2 válasza cimopata hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Én egy TTL verziót minden további gond nélkül használok 3V3-as jelszinttel (ami nem meglepő, hisz ez 2V körüli magas szintet feltételez).

A te esetedben az első verzió CMOS-os lesz, a másik kettő TTL jellegű (mondjuk 2V a standard TTL-nél).

Itt egy jó doksi a logikai IC családokról, a 4. oldalon pedig a tipikus jelszintekről.

Ha véletlenül rossz LCD-t rendelnél, akkor egy AHCT vagy HCT családbeli puffer IC-vel könnyedén szint-illesztheted a jeleid az LCD-dhez.
(#) cimopata válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Kétirányú illesztő Ic-t esetleg tudsz ajánlani? 7 csatorna kellene. Busy flag-et visszaküldeni.
(#) csatti2 válasza cimopata hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
SN74LVC4245 alkalmas erre.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
Következő: »»   724 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem