Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   273 / 2208
(#) hapro hozzászólása Nov 3, 2008
Sziasztok!

nem tudjátok véletlenül hol lehet hozzá jutni ahhoz a fajta madzaghoz, amivel a régi csöves rádiók skálája volt bemadzagozva?
Nem szeretnék sima damilt használni hozzá, kéne egy rádióra való.
Vagy valami hasonló anyag is szóba jöhet csak nem tudom az mi.
(#) vandorbot válasza hapro hozzászólására (») Nov 4, 2008
skálahúr a becses neve. Mindig beleakadok, ha keresek valamit a cuccaim közt.
10-20 éves bóvlingokból is lehet kitermelni. régi autórádiókból.
Avagy pecaboltban lehet kapni fonott zsinórt 1mm-es kaliberig. olyasmi, mint a cérna, csak erősebb, ill. tényleg fonva van. sztem megfelel. nem árt valami tapadásfokozóval átitatni. Mondjuk eporapid 1. komponense vagy valami hasonló.
(#) hapro válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 4, 2008
igen ezen a tapadás fokozón én is gondolkodtam, de nem tudtam mi légyen az...
Eporapidom meg még van is.
Anno volt egy olyan spray amivel a kis ékszijjakat, gumikat, stb.-ket lehetett befújni, és úgy tapadt, hogy mondom kipróbálom a CD lejátszó fiók mechanikáján, hogy utánna nem volt hajlandó kiadni a cd-t míg le nem takarítottam róla.
Valószínű ez a fonott pecazsinór lesz a megoldás, arról tudom, hogy az az életben nem fog elszakadni, csak iszonytatosan drága. De ha belegondolok 1,5m árát csak ki tudok termelni a családi kasszából.
(#) djhans válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 4, 2008
Köszi! Végre kész lett.
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2008
ok. Ha valaki huzalozott már be ilyet akkor az megoszthatná velem a tapasztalatait, arról, hogy már mégis...
Az egyik pályáról le volt csúszva az eredeti madzag, azt próbáltam vissza ugrasztani, de igazából feszegetni tekerés közben, és sikeresen elszakadt.

Úgy nézem előre kértem a bemadzagozásához rajzot

Szóval ezt valahogy úgy képzelem el, hogy a madzag egyik végét kikötöm valahova, aztán a többit behúzom rajz szerint, majd elvágom ott ahol épp kell, összekötöm a két végét a rugóval azt ennyi.
Jól gondolom?
(#) Ricsi1992 hozzászólása Nov 4, 2008
Sziasztok!Megy a GU
Kivettem a katódellenállást,és beraktam egy soros 22ohm-ot az anódba,hogy amikor a kodti töltődik,egy kicsit korlátozza az áramot.
Az anódfesz 374volt,és az áram 90mA,ez kb. jó,nem?
Nem, tudom,mi lett vele,most szépen beállt az anódáram,nem megy föl 200mA-ig.

Köbzoli,érdekes ez a trafózúg--->rácsapok egyet a fogóval---->nem zúg.Lehet,hogy jobban össze kéne húzni a vasat?De egyépként nagyon szuper :yes: jól bírja.(tudom,hogy már írtam,de nagyon nagyon köszönöm,ha nen csináltál volna.....akkor a GU50 SE se lenne )

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét.

Most az jön majd,hogy bekötöm az EM84-et és a meghajtó csövét,és megcsinálom a trafó burkoló dobozokat,és kész is.
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 4, 2008
ŐŐŐŐŐrült
Jó lett! Plüsmarshall
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Nov 4, 2008
Te is tudsz valamit! Grat!
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 4, 2008
Neked is gratulálok, szép lett! Reméljük, ez már a végleges
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Nov 4, 2008
És hol kapható? engem érdekelne!
(#) Ricsi1992 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2008
Zárom az ajtót.
Ez a hangerőszabályzás mért nem sikerül Nekem?A PCL-en is hogyha lejebb vettem maxról a hangerőpotit,zizegett,és ennél is.
50K-os poti van rajta,a két szélső láb a negatívon,és a rácson,és a középső az mp3-on van(az mp3 két kivezetése a negatívon,és a poti középső lábán)Nem így kell bekötni?
(#) Ricsi1992 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2008
Hát az nincsen
Akkor pontosan hova kössem?Az mp3 és a poti középső lába közé?
Lenne két kérdésem :a táptrafónál a 0,25-ös anódot is menet-menet mellé kell tekerni?És az előfeszt is?Az baromi vékony,alig látni.
A kimenőről,amit adtál,tudsz valamit?Osztott tekercselésű?Mibe volt?

Ezt a rajzot csináltam meg kis modosításokkalpentódának van kötve a GU,nincs folytótekercs...
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Nov 4, 2008
Igen ez már végleges!

Tervek, mi legyen ezután:

-PCL86 SE bedobozolása

-6P14P PP készítése fakeretes dobozba

-gitárlombó 6P14P SE, 20cm szélessávú hangszóróval

Na ezek közül kéne eldönteni mi legyen
(#) Ricsi1992 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 4, 2008
Na a lényeg lemaradt.Szóval szuperül szól,szép mélyei,és magasai vannak,nem tudom,mintha egész nagyot erősítene,már az mp3 háromnegyed hangerejénél is kezd torzitásig vezérlődni,vagy hogy is írják eztJa,és full orosz csöves :yes: Nekem sokkal jobban teccik a 6H8C,mint a kis ECC-k,olcsó,és szerintem szép is,jól látszik benne a két trióda....Az EM-et is egy orosz csoda fogja hajtani,6H1N,vagy micsoda.Ha minden jól megy,jövőhét kedden viszem be a suliba,bemérjük szkóppal is.
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 4, 2008
Most a héten itthon vagyok, úgyhogy sztem foglalkozok kicsit az erősítők küllemével. Mivel a tekercselőcuccaimat teljes mértékben Pestre költöztettem, itthon csak a mechanikai munkákat tudom elkezdeni.
Tervek :
PCL86 PP, ennek a fakáváját, és fémsassziját kezdem el
GU50 SE, ennek a fakáváját
gitárkombó :ennek a sassziját
Sajnos itthon nemigen jutok szép keményfához, pl tölgy, mahagóni, de találtam egy kb 100 éves szekrénynek a 3 centi vastag fenyődeszkáit, teljesen jó állapotban, semmi kártevő nem kezdte ki, és gyönyörű erezetű lucfenyő! Úyhogy sztem ebből lesz, és majd pácolva valamilyenre
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Nov 4, 2008
LOMEX , rendelési szám : 43-06-43 , 372 Ft + áfa

Csati.pdf
    
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Nov 4, 2008
kösz!
Jövő héten úgyis megyek a Lomexbe
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Nov 4, 2008
Ennyiért biztos veszek ilyet. Jó lenne ha a világítós kapcsolós változat is lenne.
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2008
Hát oda sajnos ismét nem
Pedig jó lenne egy s más ...
(#) sturbi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 4, 2008
Hát, szerintem nem így kell bekötni a hangerőszabályozó potit, legalábbis én sosem így kötöttem az elmult 40 évben. A zizegés ugyan nem valószínű, hogy ettől van. Ez a bekötés rövidrezárja letekert állásnál a forrásjelet (akkor mi értelme van a bemenet definiálásának, kis hangerőn annyira beterheli a forrást, hogy az biztosan kemény torzítással reagál), én mindig fordítva kötöm, egyik vég és a közepe a rácsra, a két vége pedig a bemenetre. Még gyári készüléken sem láttam másképpen.
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Nov 4, 2008
Ha az MP3 lejátszó elég izmos, le is égetheti a poti kezdetét.
(#) nyikolaj hozzászólása Nov 4, 2008
Elkészült a PCL86 SE erősítőm végleges kivitele.
Sajnos nagyon kevés szabad időm volt de csak meg született.
Tudom nem versenyképes sok itt bemutatott szépséggel.
(#) sturbi válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 4, 2008
Már hogyne lenne, nagyon szép.
(#) 021 válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 5, 2008
Nagyon jól sikerült, miért mondod?
(#) dxzo4z hozzászólása Nov 5, 2008
Na, próbálkozom-próbálkozom a kimenő tekeréssel. Köszönöm ngyzoli, köbzoli tanácsait. A szigeteléssel kapcsolatban lenne még kérdésem. Az úgy megfelel, ha a hostafánt soronkénti szigetelésre 1 rétegben használom, s a zománchuzal szoros egymás mellé tekerését ellenőrizendő rakok még rá egy réteg pénztárgép-tekercs papírt is? A rétegszigetelés pedig négyszeres hostafán lenne plusz 1 réteg papír? Szeretnék el is férni, meg rendesen akarom a szigetelést is csinálni... Tudom... mindenféle kapacitás, kompromisszum, stb. Elég, ha a papírt a széleken nem hajtom fel, azaz tulajdonképpen nem szigetelek vele, csak "háttérnek használom? Persze a hostafánt a szélén sűrűn bevagdalva a cséve oldalánál jól felhajtanám, így az szigetelne tulajdonképpen a sorok és rétegek között! Mert akkor a 45mm-es csévemagasságomhoz (szélességhez?) elég lenne a 44mm-es szabvány pénztárpapír...

Vagy mondjuk minden sorra tegyek papírt, de hostafánt csak minden 2 sor után? Így helyet spórolnék. A primer meg két szomszédos sor közt csak nem üt át....

Ja! Pillanatnyilag zománc-selyem huzalom van! Csak a kapacitások miatt jegyzem meg....

Köszi előre is!
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 5, 2008
A poti egy változtatható osztásarányú feszosztó. Tényleg nézz utána gyári készülékek rajzainak - ahogy Sturbi mondja - az általad leírt bekötéssel sehol sem találkozni. Úgy kösd be, ahogy leírta.
(#) EcoPityu válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 5, 2008
Így kell bekötni!
Máshogy a forráseszköz bánja!
(#) nyikolaj hozzászólása Nov 5, 2008
Köszönöm
Valahogy a saját készülékekben jobban meglátom a hibákat.
(#) CHZ válasza dxzo4z hozzászólására (») Nov 5, 2008
Soronkénti szigetelésnek elég a papír , 2 sor között nem alakul ki nagy fesz.különbség (néhány 10V ).
Főkét selyem huzal esetén szükségtelen a vastag sorszigetelés .Rétegek között szerintem jó a megoldásod , pontosan számold át a hely kitöltését , inkább pesszimistán ....
(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 5, 2008
Nagyon szép lett !

Én is látom és keresem elkészült munkáimban a hibát és elkészülte után jövök rá , hogy jobban , másként is csinálhattam volna, szerintem ez nem baj , ez hozhat fejlődést .
Következő: »»   273 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem