Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   741 / 2208
(#) mark.budai válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Cirokl leírta, még annyit hozzátennék, hogy ezeknek a csöveknek nem lehet a lábát forrasztani, mert nem fogja az ón. És ezt jegyezd meg, később majd jól jön,, hogy ezeknek a 9 lábú csöveknek novál a foglaltuk neve. A PL550-é, meg nagyobb, de 9 lábú az is. az magnovál.
(#) sturbi válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Nem pénz kérdés ez, sima levélként feladható (bélelt borítékban). Elmenni a postára bélelt borítékért, hazavinni, megcímezni, belerakni a foglaltokat visszavinnia postára, feladni, aggódni hogy odaérjen, örülni hogy odaért. Mindezt pár könnyen beszerezhető foglalatért...de szerencséd van (. ), van itthon még egy bélelt borítékom, privátban add meg a címet és küldöm.
Kimenőtrafóid vannak már ? Az egy sokkal komolyabb kérdés. :yes:
(#) MrMarcee válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2009
Sajna nincsen :S
Egyetlen épkézláb tervem, hogy tekerek egyet... 8 Ohm-ra kell.. Csak leírást se nagoyn találok, de remélem, hogy az itteni sok segítőkész ember tud valami építő ötletet adni
(#) MrMarcee válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2009
itt az oldalon küldtem privit, remélem megkapod
(#) magitor hozzászólása Okt 18, 2009
Üdv urak, Újra lenne egy kérdésem, kérésem! Lehetséges e hogy egy pcl86 osból egy gitárhoz való torzítót kihozni, úgy hogy gyakorlatban kis feszültségről menjen, ha nem akkor az alábbi rajz alapján milyen módosításokkal lehetne üzembe hozni? A kapcsolás itt:Bővebben: Link
(#) fleta válasza magitor hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ehhez a kapcsoláshoz 2 trióda kell, a pcl86 ban csak 1 db v an. próbáld meg ecc83-al vagy 6n2p-vel. a fűtések 6,3 volttal mennek
(#) magitor válasza fleta hozzászólására (») Okt 18, 2009
Köszi a válaszodat, akkor pontosítanám, elnézést érte, ezt a kapcsolást megépítettem E88CC vel és működik, a kérdés az lenne hogy hasonló elvű alkalmazást lehet e a pcl86 ból készíteni? Illetve akkor azt miként.
(#) mayky hozzászólása Okt 18, 2009
Ezen dolgozgatok mostanában.
Ja meg a PCL86 PP-t is átalakítottan Long Tailed paar fázisfordítósra, fix biasosra.
(#) fleta válasza magitor hozzászólására (») Okt 18, 2009
Miért ragaszkodsz a pcl86 hoz? Egy torzítónak kell a 2 trióda minimum.Pcl csöveket nem szoktak erre a céra használni. A legjobbak az ecc 83 -ak.
Ha mégis elvileg meg lehet csinálni, túl kell vezérelni a pcl 86-ot, de akkor már nagy lesz a jeled, nem tudod illeszteni a gitárerősítőhöz, gerjedni fog, sípol... elvile, elgondolásom szerint. Én még csak ecc 83 és 6n2p-vel építettem.
Pl a vox AC30 erősítők kis hangerőn szép blúzos hangon szólnak, de ha teljesen odatekered, akkor jön meg a végcsövek torzítása és sajátságos hangot ad, ezt használja ki sok zenész. Pk Bryan May...ha jól írom a nevét
A csöves torzítók működési elve a túlvezérlés. A potival túl lehet vezérelni, és úgy adja a torzított hangzást.Míg az ic-ek nél dióda négyszögesíti a jelet
(#) CIROKL válasza mayky hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ez valami korrektor ? Ha jól látom !
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
sajnos nem ...
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2009
Hinnye! nem piskóta
(#) mayky válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2009
Igen, nem is ide kellene írnom, de abban a topic-ban nem nagyon komálják a csöves változatát.
Mondjuk nem vagyok elragadtatva tőle, egy ic változattól jobb, de az AKAI CD jáccómat nem veri meg hangban, (PCM63 DAC)

Ennek a fonójáról van szó.
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ismét próbálom .
(#) kocos válasza mayky hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ezt az SP8-at én is elkezdtem , de mikor fejezem be? ( a HFM1 valszeg hamarabb elkészül ), most a tápjába szánt elkók mennek egy pénzes projectbe : MV3 átalakítás ...
(#) magitor válasza fleta hozzászólására (») Okt 18, 2009
Értem, Köszönöm a válaszodat, most ismerkedek a csöves holmikkal, ont ezért kérdeztem, mert inkább a számat járatom minthogy durranjon csak valamit itthon! Túlvezérlés mit takar így? Mert ahogy elnézegetem a két triódás dolgokat, akkor vagy olyat látok hogy a két anódrács feszje különbözik és így állítank elő torzítást, illetve pluszba láttam olyat is hogy az egyik cső, ahol külön használták a trióda párat, ott az egyik fűtése alacsonyabb volt (ez a Fred Nachbaur által készített Baby bear) illetve olyan alkalmazásokat is láttam, ahol az anodrács 9 12 vagy 24 V ot kaptak! Nagyon érdekes ez számomra.
(#) CIROKL válasza mayky hozzászólására (») Okt 18, 2009
Szerintem semmi gond ezzel ez is csöves technika ! Nem rég nekem is elkészült a csöves RIAA korrektorom amit kommentáltam abban a topikban de majdnem leharapták a fejem ! Nekem az a bizonyos kapcsolás tetszik , nagyon szépen szól amit a Zoli /CHZ/ tervezett , és tudomásom szerint már készült belőle több példány is ?RIAA Csöves ! Csak megemlíteném hogy vigyázat ez egyen csatolt ! Ezért ajánlatos minden apró dologra figyelmet szentelni ?
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
hagyjad a p...-ba ! csütörötökön úgyis megyek haza, majd felhozom! nem fontos, csak hideg etséken eltervezgettem volna
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Okt 18, 2009
Azért nézd meg most , hátha ...
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
semmi ... lehet majd reggel meg itt lesz ötször ...
(#) mayky hozzászólása Okt 18, 2009
Nos kicsit játszadoztam, az NVCS-vel. egyelőre EZT sikerült összehozni 10 kHz-en, az elején a púpot lehetett volna lejjebb vinni, nagyobb kondival, de előbb meghallgatom.
Egyelőre a lényeg az volt, hogy egy picit hasonlítson a négyszögre.
(#) MrMarcee hozzászólása Okt 18, 2009
Kérdés:
KÉt darab PY88-al lehet egyenirányítani?
Azt írják az adatlapján, hogy booster. az nem tudom mit takar, de mivel dióda..
(#) mark.budai válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
De lehet, ha 2* van a feszültség a trafódon. Ha nincs akkor nem lehet, vagy 4db kell.
De ezeknek (PY88) 30V fűtőfesz kel..
(#) MrMarcee válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 18, 2009
szal amradjak a sima diódáknál?
(#) mark.budai válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Maradj. Meg egy késleltető nem ártana.
Más: Beindítottam az EL84-et. Előfesz beáll 6V-ra, torzít az erősítő, a vezetéken az egyik csatorna csatolókondi lába letört, brumm, pedig átépítettem a panelt. egykét lukat fúrtam bele, alkatrészcsere az elektroncso.hu-s rajzról erre a rajzra. Visszacsatolást most nem kötöttem be, majd holnap.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Neem? Én azért teszek az enyémbe...
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
A szal az a szóvalnak a szlenges változata
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 19, 2009
Nekem nem engedi elküldeni a hozzászólást, ha benne an a sz a l "szó" ...
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 19, 2009
Ha pontosan a rajz szerint építetted meg, akkor nem szabad torzítania, max, ha gázos a cső, de azt meg látod, mert felizzik egy idő után. A 6V előfesz szerintem kicsi, de egyébként sem az előfeszt kell mérni, hanem az anódáramot (katódáramot). Ha nem akarsz/szeretsz, vagy lusta vagy árammérőt ki be kötniaz anódba, akkor köss a katódellenállással sorosan egy db 1 Ohm /1% (5%) 1-2 W-os ellenállást, és azon mérj mV-ot, amutatott érték az pont a katódáramnak fog megfelelni mA-ben. De ha a katódellenálláson mérsz feszt, akkor ohm törvénnyel megkapod a katódáramot ( legegyszerűb megoldás ) I=U/R, de R-nek a mért értékével számolj, és ne azzal, hogy 150 OHm, mert ilyen ellenállást tettél be Anódáram mérésére egy módszer : megmérjük a kimenő primer DC ellenállását. aztán az üzemmeleg erőítőn a primeren eső egyenfeszt. És ohm törvény . De ide csak passzív nagy impedanciájú analóg műszert hazsnálnák, (használok is), vagy csővoltmártőt. Sokan hazsnálják ezt a módszert, szerintem bizonytalan ...

A lényeg a lényeg : ne előfeszt mérj, hanem katód/anódáramot. de ha már megmérted a katódellenálláson a feszt (mivel a rács, és föld között nem mérhetsz semmit! ), akkor számold ki az áramot,és azt közöld velünk, mert azzal, hogy 6 V nemigen tudunk mit kezdeni ...

És jó reggelt ! ( Már akinek.. nekem nem, mert 400 db trafót kell ma impregnálnom ... )
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Okt 19, 2009
Az egyik csatornán 152ohm a katódellenállás, a másikon 158ohm. Így az egyik csatornán 39mA a katódáram, a másikon 37mA.
Következő: »»   741 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem