Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD-olvasóból lézer?
 
Témaindító: tillitomi, idő: Júl 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   125 / 143
(#) Georgee hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Üdv mindenkinek, akad egy kis problémám, a szupepe féle áramgenerátorral hajtottam a lézershow-mban a lézereket, és amikor utoljára elővettem és bekapcsoltam az összes lézerem világított, a modulációs jelet viszont a PC ről kapta. Szétszedtem, és igy igy ugyan azt csinálja folyamatosan világít. Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond? Mert én nem találtam rajta semmi extrát. A segítséget előre is köszönöm!
(#) epyn válasza Georgee hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Software-esen moduláltad,vagy csak bekapcsoltad és már úgy világitott?
Nem hinném hogy a lézer meghajtó a hibás,mert csakis feszültség hatására képes a diódára áramot adni,ún. analóg meghajtó.
Esetleg ellenőrizd az áramgenerátoron a potmétereket,,nem-e állitódtak el?
A MOD bemenet ha nem kap jelet(feszültséget)a lézer kussban kell ,hogy maradjon,ha nem igy van,akkor a másik potit ellenőrizd,mert azzal viszont lehet áramot adni a diódára(küszöb,vagy nyugalmi áram potméter)
Ha minden rendben van,akkor a program-ban nézz körül.
Más segitő jellegű válaszát is meghallgathatod.
De már megbocsássatok,az az áramkör nem "féle",hanem egy egyszerű műveleti erősitős generátor,egy alap,ami köré épitkezik minden.Bocs Peti,de ez igy van
(#) Georgee válasza epyn hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Az az érdekes a dologban, hogy még nem volt összekötve a géppel de az összes lézer világított amikor bekapcsoltam. Kiszedtem a panelokat a dobozból, gondoltam hogy valami zárlat lehet, de az asztalon is ha paneltartóban van, akkor is folyamatosan világít, pedig a mod in csak "lóg a levegőben" tehát semmi nincs rácsatlakoztatva, ezért fogott meg engemet is a dolog. Érdekes a dolog
(#) epyn válasza Georgee hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Érdekes.
Tekerd mindkettő potit a 0 állásába,ha igy sem jó,akkor valamelyik aktiv alk. hibás,vagy pedig pinokkió effektus,életre kelt a driver /gerjed,vagy oszcillál ?/
Szedd ki az OPA 100k ohm visszacsatoló ellenállást.
(#) Szebence válasza Georgee hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szerintem a Szupepe féle áramgenerátor az úgy működik jól, ha a mod in lóg a levegőbe, akkor a lézer folymatosan világít és moduláció hatására lehet villogtatni. Nekem is, az évekkel ezelőtt megépített Szupepés áramgenerátor így működött.
(#) zenetom válasza epyn hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Csak a köztudatban így terjedt el, hogy Szupepe-féle. Ha ezt írjuk, akkor mindenki tudja melyikről van szó, hiába nem ő tervezte.
(#) Georgee válasza zenetom hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Tomi most nem az OFF-on van a hangsúly. Elvileg akkor kéne világítania, ha a mod in bemenetre + 5 voltot adsz vagy PCről kapja a jelet és hagy ne soroljam. Érdekesség a dologban, hogy semmilyen bemeneti jel nincs a MOD IN csatlakozómon, a lézer mégis világít. A potit letekerem, akkor viszont nem. Ezelőtt rendesen dolgozott és nem nyúltam hozzá. Ha nem volt bemeneti jel a lézer halványan világított, ha megkapta a jelet, akkor meg ahogy illik. Először valami zárlatra gonsdoltam, de mind a 3 panel ezt csinálja?
(#) zenetom válasza Georgee hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Az első szótagon van a hangsúly a nyelvtan szabály szerint...
Egyébként milyen tápról hajtod? Trafó+graetz+puffer+7805?
(#) Georgee válasza zenetom hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Nagyon tudsz! Igen arról hajtom.
(#) zenetom válasza Georgee hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Próbáld ki másik tápról. Én is hasonlóan jártam, csak nálam pont fordítva (nem akart világítani). Másik tápról meg tökéletesen ment. Valószínűleg a trafó szakadt volt, és csak feszültséget lehetett mérni a szekunderen, áramot már nem.
(#) Georgee válasza zenetom hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Először a lézershowban lévő táppal teszteltem, majd labortáppal, a helyzet változatlan volt.
(#) epyn válasza Georgee hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Kipróbáltam én is a lézermeghajtóm(nem a 'féle' hanem egy kicsit áttervezett 'féle') és ha a mod in üres akkor is világit ha azt a potit tekerem felfelé.Valószinüleg érzékeny valamire,vagy ahogy a talpponti ellenállás változik az OPA nem invertáló bementére,úgy reagál a kimenete is.Szóval nem hinném hogy hiba lenne.
Egyszerűen csak csatlakoztasd a modulációt a meghajtóra és a lézer kialszik,amig a program nem ad rá jelet.

Bence!
Az analóg lézermeghajtók,mint az imént tárgyalt,csak akkor ad le áramot,ha feszültség van a bemenetén.Nem összekeverendő a küszöbáram bemenettel,ami nem is bemenet,hanem az áramkör belső része,ami max 20-40mA előfeszitésre szolgál jelen esetben.
(#) Georgee válasza epyn hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szerintem új panel lesz. MErt eddig nem így viselkedett. Ahogy időm engedi kicserélem Amikor a géppel össze volt kötve akkor ugyan ez volt a progiból hiába vezéreltem mindig világított. Egy ledet beforrasztottam a csatira, és azt vezérelte a gép, viszont amikor az áramgenerátorra tettem rá akkor már ugyan azt csinálta a led is mint a lézer.
(#) epyn válasza Georgee hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Zárlatos a FET?
De mindegyik?fogalmam se lehet a hiba okáról.
Ha az összes potit lenullázod és igy is világit,akkor szerintem cseréld az összes aktiv alkatrészt,biztos ami biztos.
Nekem volt némi változtatás a 'féle' áramkörön,pontosabban abszolut nem is azt vettem alapnak és problémám sosem volt vele.
(#) Georgee válasza epyn hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Esetleg megosztassz egy kapcsolási rajzot? Vagy már feltöltötted? Mert akkor rákeresek. Nekem a FET eléggé gyanús.
(#) epyn válasza Georgee hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Sajna nincs még megrajzolva,ha lesz időm,nekiállok be-eagle-zni
(#) esw02 hozzászólása Okt 2, 2011 1 /
 
sziasztok!
én ma juttottam hozzá egy asztali dvd íróból származó diódához... mivel nem tudtam h melxik az infra, rákötöttem 2 x 1,5v elemre őket 1 soros diódán keresztül...
az egyik semmilyen fényt nem produkál, a másik gyenge kis pirosat a piros kamerával megnézve sem mutat további sugárzást...
Mit ronthattam el???
Van esély a piros felerősítésére, vagy halott ügy?
(#) zenetom válasza esw02 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia!
Az egiyk infra dióda, azt alapból nem látod. A másik egy ~100mW-os vörös dióda. Na azt nyírtad ki.
(#) alfa007 válasza esw02 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Halli.

Sajnos rosszul kezdtél hozzá, mert egy meghajtást kellet volna építened, aztán lehet rákötni.
A lézer meghajtás pont azt a feszt, és áramot adja, ami egy diódának kell. Általában 1-2V, és 50mA-1A, persze függ a dióda típusától, teljesítményétől, stb.
(#) esw02 válasza alfa007 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
létezik hogy egy pillanatig sem produkált erős fényt és máris tönkrement? irl 540 + lm358 kombinációt tartjátok a legjobbnak/használhatóbbnak?
(#) Collector válasza esw02 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Idézet:
„Mit ronthattam el???”

Tulajdonképpen mindent, amit el lehetett.
Idézet:
„létezik hogy egy pillanatig sem produkált erős fényt és máris tönkrement?”

Biztosan produkált, csak te azt nem láttad, mert 1us alatt tönkremegy. Egyébként 2darab 1,5V-os elem és egy soros dióda (ez miért is kellett bele?) nem feltétlen ad ki túl nagy feszültséget, lehet, hogy a nyitófeszültség környékén volt, azért pislákolt csak a dióda. Bár erre kicsi az esély. Több infó -> topik olvasás, hajrá.
(#) Szebence hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Ezeknek a diódáknak is ugyan az a lábkiosztásuk mint a többi vörös diódáé? ???
(#) epyn válasza Szebence hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Igen!
A lábkiosztás megfelel a képen szereplével!
(#) Szebence válasza epyn hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszi a gyors választ! Két hét alatt ideért Szingapúrból.
(#) epyn válasza Szebence hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Mint ahogy nekem is.
(#) epyn hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Ha nem is dvd olvasóból(se iróból) de ugyanaz a lézerdióda felhasználva egy nagyteljesitményű vörös sugárforráshoz.
4 darab LPC-826 dióda,tükrökkel és PBS kockával kombinálva,kilépő átmérő 5mm.
Meg nem mondom,mennyi lehet az optikai teljesitménye,kikiáltom 1W-osnak.
Üveg,minőségi lencsével esetleg több is lesz majd.

1W@658nm.jpg
    
(#) Szebence válasza epyn hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Gyönyörű lett!! Gratula! Pont úton hazafelé kb fél órája vetődött fel bennem az a kérdés, hogy ha én is szeretnék 2 vörös lézert egyesíteni, akkor ugye beszéltük, hogy polarizálni kell. Egymással merőlegesen kell, hogy polarizáltak legyenek, eddig ez tiszta. Magát a diódát kell forgatni, igaz? Mármint úgy értem, hogy nem az optika polarizálja a diódát, vagy igen?
(#) epyn válasza Szebence hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Nem kell polarizálni,a diódalézer már polarizált,vagy mi.A polárszűrő atomdrága és olyan vékony mint a papir...Nagyon indokolt esetben szokták használni,ahogy nézegettem a képeket.
Lényeg,hogy ha látod már az elliptikus foltokat,akkor azok egymástól 90°-ban el legyenek forditva(igen,magát a diódát kell tengelye körül forgatni),de mindenképp közel vizszint és függőleges legyenek.
A függülegesbe állitott folt fog áthaladni egy az egyben a kockán,mig a vizszintre "fektetett" folt,vagy ellipszis pedig a tükrözött sugár lesz.
(#) Szebence válasza epyn hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Oké, köszi az infót, erre voltam kíváncsi, hogy magát a diódát kell akkor forgatni.
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Igazából magam sem tudom pontosan mit jelent a polarizált fény,de utánanézek.
Azt tudok a lézerfény az,mig a napfény,bagy a lámpa fénye nem az .
Következő: »»   125 / 143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem