Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   161 / 228
(#) ha9pi.feri válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia! 24V-os, nem tudom, amit utoljára linkeltem - Kínából - az jó lenne-e? Azt írják, hogy automatikusan felismeri a szöget. Amilyen benne volt, olyat nem találok.
(#) micimacko válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Királyvíz: Salétromsav és sósav 1:3 elegye...
(#) Biro F. válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
Ahogy írtam 36 és 48 voltos a tanítható vezérlő, vagyis az univerzális, a tiedhez ez nem jó. Megnéztem azt a vezérlőt amit utoljára linkeltél az már jó, de ha megnézed a leírását ott van, hogy 60 és 120 fokos motorhoz egyaránt használható.
(#) ha9pi.feri válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Így gondoltam én is, egy másik lapon azt írta, hogy felismeri hány fokos. Már megrendeltem, hiányzik róla egy pár dolog: a PAS, a fék, stb, de ezek nem lényegesek. Most már csak várni kell!
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) Lajos7404 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Kijavítottam az összes bizonytalan érintkezést, de a bicaj ugyanolyan maradt. Marad az aksi csere.
(#) otvenkilenc válasza micimacko hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Igazad van, már a memóríám se a régi.
(#) fater0827 hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Üdv
Kis tapasztalat 3 akku esetében .
1.5 éven keresztül kerékpár boltban javítottam e-bikét .
Automata töltő maga az akku gyilkos , mondom és nem vitatárgyát képzi !
Három akku élből nem egyforma ! , ugye 43.2 Volt teljes töltöttség , na mármost méregettem kehes akkupakkot .
Mindenki tisztában van avval , hogy a soros kapcsolás esetén azonos az áramfelvétel . Volt olyan eset , hogy egyik akkun 14 V másikon 13 V , 3.-on 17 Volt volt , és a töltő lekapcsolt .! Már ez kb 5 éve történt akkor döntöttem el " minden akkut egyenként töltöm " a pakkban csak nem találtam megfelelő csatlakozópárt 4 érintkezőst és kicsi is legyen .
Most egy 75 A/h 3 akut töltöget kb 3 Amper-ral az ismerősöm , a előző hsz .
Használat közben is mértem 30 Amperes traktor műszerrel , később asztalon műterheléssel , na akkor is furcsa jelenség . Aki nem lusta próbálja ki , 3 db 12 Volt izzó 50 - 100 Watt sorba (36 Volt ) , 3 soros akku mind 3 db-ját lehet mérni !
Üdv Jó méricskélést
(#) nagym6 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Én a következőt csinálnám. Akkuk egyenként kisütve 12V 50W autóégővel kb. 11V-ig. Utána töltve normál módon a három együtt bicikli töltővel, és figyelve a töltés közbeni feszültségüket. Amelyik rossz, annak a feszültsége felszalad hamar. Tehát töltőáramtól függően -elvileg 1.2A- kb. 6-8 óra alatt töltődnek fel, akkor érik el a 14.4v feszültséget. Ehhez képest melyik feszültsége nő hamar 14.4v fölé, ott lesz a hiba.
(#) imiapo02 hozzászólása Jan 24, 2017 /
 
Sziasztok szeretném meg kérdezni ért valaki a velox sprinterhez?
(#) Biro F. válasza imiapo02 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Üdv.
Milyen probléma adódott?
(#) imiapo02 válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Üdv.
Az elektromos fék nem nagyon akar működni. Amikor jó volt akkor is csak a jobb oldali fékkar behúzására reagált. Nem tudom gyárilag hogy van? most azt csinálja behúzom a féket nem csinál semmit és amikor elengedem néha egy pillanatra "bekap" aztán semmi.
(#) Biro F. válasza imiapo02 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
A fékkarban van egy mikrókapcsoló, valószínűleg kontakt hibás lett vagy a fékkar vezetéke meg van törve, vezeték végén a csatlakozó érintkezője kivan csúszva a helyéről vagy kontakt hibás. Nézz át mindent amit leírtam, ha nem találtál hibát a vezetékben és a vezeték végén lévő csatlakozónál, akkor a fékkart ki kell cserélni.
(#) imiapo02 válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Mind a két fékkar meg húzásakor a motort le kapcsolja csak az "elektromos fék" nem kapcsol be. Szrerintem akkor a "mikrokapcsolók" a vezetékek kontaktok az elektronikáig jók lehetnek.Ahogy a fékkart elengedem a motor flörög. Az elektronika után van még egy "elektronika " vagy inkább relé az mit csinál?
(#) laca50 hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy PB 030-as elektromos robogónk. (36V)
Elég abnormális izzók vannak benne, csak nehezen kapni hozzá. Ha valahol találok, ott is általában csak rendelésre hozzák meg. Nem rég az elsőket próbáltam felhajtani, amit a végén csak Mohácsról a gyártótól tudtam beszerezni. Most meg a hátsót próbálom megtalálni. (40V 5/10W) A féklámpa és a helyzetjelző egy izzóban van.
Egy autólámpa boltban azt a tanácsot kaptam, hogy alakítsam át az izzókhoz menő részt 12V-ra.
Végül is az ötlet egyszerűnek tűnik, mert hát ugye ott van 3db 12V akkumulátor, innen valahogy csak megoldható!
Laikusként kérdezem tőletek, hogy az járható út, hogy a 36V-os izzók foglalatánál a test vezetéket megszakítani és egy külön testkábellel levinni az akku 12V-os részéhez? Persze mind ezt az összes izzónál megcsinálni.
Mellékelek egy egyszerű skiccet, hátha így jobban érthető amit szeretnék!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
(#) Biro F. válasza imiapo02 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Neked az a fajta elektromosod van, amelyikben lassú és gyors fokozat van? Vagyis a gázkar alatt egy kapcsoló van és a motorból jobb és bal oldalról vezeték jön ki, a vezérlő mellett van a relé. A kapcsoló ezt a relét kapcsolja. A 48 voltos rendszereknél a világítás 12 voltról üzemel. Ennek az elektronikája egy alu dobozban van és három vezeték jön ki belőle, piros, fekete és sárga.
(#) fongab válasza laca50 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Szia
"mert hát ugye ott van 3db 12V akkumulátor, innen valahogy csak megoldható!"
Igen egy DC/DC átalakítóval.
A három sorba kötött akkumulátorból egyet nagyon lemerítesz , amiről a 12V ot is leveszed. Töltésnél, külön fel kellene tölteni a 12V os akkut amennyit használtál belőle, az égőknek, majd az összeset tölteni, a motornak. Ha nem így teszel, akkor a 12Vos akku az mindig le lesz merülve.

Ha lehetne, akkor a gyár se tenne, külön átalakítót.
Sőt egy rossz akkunál, nem lenne az a javaslat, hogy mindet cseréld ki.
üdv.
(#) thecyrus válasza laca50 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Szia! Ha sima 12V izzókat használnál akkor ezt ajánlom én is ezzel alakítom át.
DC 24V/36V/48V To 12V 10A Converter
Ha ledes 12V izzókat használnál akkor elég ez is! Én ilyet használok.
DC-DC HRD Converter 24v-48v Step Down To 12v 3A
(#) nagym6 hozzászólása Jan 27, 2017 /
 
3db. 12V autóizzó sorbakötve 36V akkunál, is megoldás lehet. Pld. 3x5W-os.
(#) _BiG_ válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Viszont ha egy is kiég, megszűnik a teljes világítás... Úgyhogy közlekedésbiztonsági szempontból nem megengedhető.
(#) laca50 válasza fongab hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Köszi. Gondoltam, hogy ez egy elvetemült ötlet!
(#) laca50 válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Köszi neked is.
Esetleg egy rajzot tudnál adni, ami megmutatja, hogy hová kellene bekötni?
Fogalmam sincs, hogy a PB 030-nál a világítás, az index és a féklámpa bekötése hogyan van megoldva.
(#) nagym6 válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Minden más világítás egy égő, ha az kiég, ott is megszűnik.
(#) imiapo02 válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Igen ez most egy ilyen változat.
(#) Biro F. válasza imiapo02 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
A gázkar alatti kapcsolóval váltasz gyors és lassú sebesség között. A kapcsolót kapcsolgatva a relének halhatóan kattognia kell, ez a relé kapcsolja a vezérlő kimenetét a megfelelő motor tekercséhez. Érdemes megnézni a vezérlő összes csatlakozását is.
(#) nagym6 válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Úgy értetted, hogy az összes első hátsó stb. világítás lenne mind? Én csak az első lámpába első világításra gondoltam a 3db. sorbakötve.
(#) _BiG_ válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Idézet:
„Én csak az első lámpába első világításra gondoltam a 3db. sorbakötve.”

Így már okésabbnak tűnik... De! Most is gond van! Ugyanis a lámpa optikai geometriája nem mindegy. Tehát nem világíthat összevissza, különben elvakítja a szembejövőt. 3 izzóra nem terveztek lámpát, így a fény fókuszolása, illetve megfelelő terítése nem megoldható.
Maradjon csak a konverternél.
(#) thecyrus válasza laca50 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Szívesen adnék rajzot de neked lehet maga a vezérlő a féklámpa is tehát abba van beleépítve és az eleve 36V ad ki. Ha igen lehet ledesbe is venni ilyen izzót és akkor csak egy soros ellenállást teszel be. Számítás én így oldottam meg a hátsó lámpát az elsőkön még én is variálok. de pl 3W 5730 LED White Red Amber
Okosabb lennék ha látnám a vezérlőd kivezetéseit. Illetve nézd meg hogy a világítás kapcsolód mit szakít meg 0 vagy 36V mind a két verzió volt már nálam, és közvetlen a kapcsoló elé be lehet iktatni az elektronikát is ha nem a led mellet áll a döntés.
(#) fongab válasza laca50 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Szia
Ötletnek nem rossz, meg is valósítható. Csak az akkucserénél, derül ki, hogy nem érdemes. Márt a második töltés után, egyre kevesebb lesz a megtehető táv, és jön a csere 2 akku jó de 1 használhatatlan lesz, és a 2 akkuból is, sok vizet elpárologtattál.
Munkába járáshoz, ha mindig töltve teszed le a kerékpárt, akkor, 1 és 2 év között használhatod a akkut. A egy akku többlet terhelésével ez 1/3 vagy 1/4 részére csökken.
üdv.
(#) Biro F. válasza laca50 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Üdv.
Bekötési rajz sajnos nincs hozzá, típuson belül is változtattak rajta. Méréssel tudod megállapítani melyik vezeték micsoda. Teszem azt, hogy a piros a pozitív, akkor értelemszerűen mindenhol a piros vezeték van jelen, de a kínai nem így csinálja, a pozitív hol fekete, sárga, fehér színű vezetékeken van jelen. Megoldható az elektromosod átalakítása 12 voltossá. Cseréld a világításnál az összes izzót 12 voltosra , beleértve a műszerfal izzókat is, irányjelzőnél ugyancsak az izzókat és index relét. A féklámpa bekötése úgy van megoldva, hogy az izzó egyik ágán állandó pozitív van, a másikon a negatívot a fékkar mikrókapcsolója szakítja meg. Először alakítsd ki a konverter pozitív és negatív pontjait, a pozitívot a gyújtáskapcsolóról egyszerű kivezetni. A 12 voltos kimenetét, ha csak a világítás és a fék lámpa áramkörét akarod átalakítani. Fontos, ahogy már előttem előzőleg írták, de én is leírom, ellenőrizd le, hogy a világításkapcsoló pozitívot vagy negatívot szakít meg. Pozitív esetén a világításkapcsoló előtt megszakítod a vezetéket és ide kötöd a konverter 12 voltos kimenetét, negatív esetén az izzónál keresed ki a pozitív vezetéket és azt szakítod meg. Féklámpánál a pozitív vezetéket kell kikeresned és ugyancsak a 12 voltos ágat bekötni.
Remélem tudtam segíteni az átalakításhoz.
(#) laca50 válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Köszönöm szépen.
Azt hiszem ez így már elég bonyolultnak tűnik. A műszerfal izzóira illetve a relé cserére nem gondoltam. Talán így már anyagilag sem igazán éri meg! Kellene cserélni 8 izzót, plusz a műszerfal világításét. Kellene egy konverter meg egy index relé. Szerintem ezt így inkább hagyom. Azért még egyszer köszönöm.
Következő: »»   161 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem