Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   136 / 137
(#) tufatofu válasza MoNo67 hozzászólására (») Szept 18, 2023 / 1
 
A kimenőtrafó még akár jó is lehet, viszont az ECL82-ben van egy trióda is és emlékeim szerint, kevesebb anódfeszültséget bír mint az EL84. Szerintem érdemesebb szerezni egy EL84-et, ha nem szándékozol módosítani a rajzon, vagy egy 6P14P orosz csövet ami láb kompatibilis az EL84-el, és paramétereiben is megfelel helyette.
(#) Imi65 válasza MoNo67 hozzászólására (») Szept 18, 2023 / 2
 
Érdemes még a 6P1P-ben is gondolkodni, sokkal olcsóbb, mint a 6P14P. Valószínűleg többünknek is van még több példány félretéve, így az utánpótlás is biztosított hosszú távon. Gitárerősítőben nem tudom, hogy teljesít, normál kapcsolásban többen is elégedettek voltak vele.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 24, 2023 /
 
Mennyi az élettartama egy nyitva hagyott végfok csőnek? A Videoton rádiónak a kimenő trafóján nem volt terhelés (hangszóró). Ettől még lehetett rajta mű terhelés. A lényeg, hogy amíg ezt nem vettem észre addig szikrázott. De most, hogy vissza kötöttem működik.
(#) Imi65 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
A végcsövek (ez az ECL86-ra különösen igaz) vagy gázosak lesznek, ilyenkor "megszaladnak", vagy a katód gyengül meg, és nem képes leadni a szükséges áramot.
Az általad ismertetett esetben (ha jól értem, a csövön belül szikrázott) nyilván nem használt neki a jelenség, sajnos ilyenkor gázok is szabadulhatnak fel, amiből pozitív ionok is keletkezhetnek, amik a katódra visszazuhanva azt károsítják. Reméljük, a getter-réteg ezt szépen le tudta kezelni.
Szerintem erre vonatkozóan semmilyen adat nem áll rendelkezésre, hiszen ez nem normál üzemállapot, erre nem tesztelték a csövek tűrőképességét.
(#) MrBrown hozzászólása Okt 27, 2023 /
 
Sziasztok,
STV150/20 glimm stabilizátor.
Megviselt állapotban került hozzám, belsesében a búra falán valami fémes olvadék fröccsenés látható több helyen és egészséges társaival ellentétben be sem akar gyújtani 200DC-nél. Talán túl lehetett hajtva előző gazdájánál.
Mivel alapvetően már csak dísznek (nixie órában ébresztésnél fény visszajelzőnek) szánom, gondoltam teszek egy próbát és rákötöttem a hálózati AC 230V-ra először soros 10Kohm-al, majd később 5,7Kohm-al. Elöbbinél 10mA, utóbbinál 18mA folyik át a csövön és begyújt. Kérdésem az volna, hogy az a kékes-lilás derengés ami mindkét terhelés mellett jól látszik valami gázosodás eredménye vagy a normál üzemmód velejárója?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2023

IMG_4507.jpeg
    
(#) granpa hozzászólása Okt 31, 2023 /
 
Előkerült 2 db. 2Z jelű elektroncső. Valaha leltem hozzá adatokat, -felírtam, de elkallódott-, de most titkosított. Egyedül egy lábkiosztás rajzot találtam. Valami dióda, egyenirányító, de mi és hogyan?
Van egy ME1400 mérőpentódám is, miként lehetne hasznosítani?
Egy 495 (..4V400V?) jelű csőről is szeretnék megtudni valamit.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) segítő válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Csak kérdeznék. Ilyen megszaladással EL34-el én is találkoztam, világított az anód. Katódellenállással volt beállítva a munkapont, ez meddig kompenzálja a cső öregedését?
Az ARC következetesen fix rács előfeszültséget használ, az Audio Note általában katódellenállást.
Hol az igazság?
(#) cua válasza granpa hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Nem Z2Z a jelzes?
(#) cua válasza granpa hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
A masik pedig V495 lenne? Van PV495valtozata is...
(#) Imi65 válasza segítő hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
A katódellenáláson (DC szempontból mindenképpen) egy negatív áramvisszacsatolás jön létre, amely az anódáramot próbálja értéken tartani. Ha csökken az emisszió, akkor egy kicsit alacsonyabb (a katódellenálláson eső) előfeszt állít be, ezzel kisebb mértékű lesz a csökkenés, mint fix előfesznél. Nyilván, csodákra ez a megoldás sem képes, lesz anódáram csökkenés. A kivezérlési tartomány is szűkül. Gázosodás esetén a katódellenállás hatása édeskevés, az ECL-ek, PCL-ek mind így voltak beállítva, az áramok mégis megugrottak.
Hogy melyik a jobb megoldás? A döntésemet az adott csőtípus befolyásolja talán leginkább. A 6S19P-nek nem akarok 80V-ot katódellenállással elvesztegetni, ez jelentős teljesítményveszteség a tápegység energiájából. Egy EL84 SE-nél nem tartom problémának a 7,5V "elvesztését".
Más kérdés azonos csövek esetében....bizonyára mindkét gyártó tud felhozni hathatós érveket a saját koncepciója mellett.
(#) granpa válasza cua hozzászólására (») Nov 1, 2023 1 /
 
Nem, határozottan, jól láthatóan 2Z. Interneten megkerestem, de csak kép van róla.
(#) vteo válasza granpa hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
(#) granpa válasza vteo hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Nálam is, csak nem tudom megnézni.
(#) vteo válasza granpa hozzászólására (») Nov 1, 2023 / 1
 
Hasonló funkciójú mint az alábbi:
http://www.r-type.org/exhib/aaa1074.htm
(#) granpa válasza cua hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Köszönöm, megtaláltam más néven. Ott megvoltak az adatok is.
(#) segítő válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Igaz. 6S19P-nél logikus ez érvelésed. Mondjuk ez egy 300B katódellenállásos beállítására is igaz. EL84 SE (egy csővel) a másik véglet. Ha valakinek van min. 93 dB hangsugárzója, örüljön, és használja.. Szubjektív véleményedre lennék kíváncsi.
(#) Ódenka hozzászólása Jan 10, 2024 / 5
 
Hasznos lehet

Orosz számkód (orosz számozási rendszer) a GOST 5461-59 szerint
a vákuumcsövekre/adatlapokra vonatkozó orosz ipari szabvány szerint az 1959-1963 közötti időszakban
(#) segítő hozzászólása Jan 10, 2024 /
 
6P6SZ/6V6 gyakorlati tapasztaltokra lennék kíváncsi. Adatokkal tisztában vagyok. Általában 10-12W erősítők épülnek, de találkoztam már 20W-os audio erősítővel is. Nem gitárnak kell
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2024
(#) Ódenka hozzászólása Jan 31, 2024 /
 
Kérdésem:
Bóklászva a villanyos piacokon, láttam eladó 6N23P kettős trióda csöveket.
Nem is az árak miatt, inkább a kérdés, melyik az arany ráccsal készült?
A gyártási év, gyártó, vagy miből lehet tudni?
Hogy van-e jelentősége, nem tudom.
Az ebajon láttam egy szentgrálozott, használt csövet fél ház áráért...
Nekem van pár darab, IX 1966 felirattal, ez vajon szentgrálabb, vagy nem...
Nem akarom eladni!
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2024
(#) zolika60 válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 31, 2024 / 1
 
Idézet:
„Nem akarom eladni!”
Akkor meg nem mindegy?
(#) Ódenka válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Figyelmetlenségre hivatkozva megismétlem:
Idézet:
„Hogy van-e jelentősége, nem tudom.”

Ui:
Megrágom, ahogy Hofi mondta:
Kíváncsi vagyok az a használt drága mitől jó?
Az enyém mennyivel lehet rosszabb, ugyanaz, vagy jobb?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2024
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Békéscsabán bezárjuk vele a hifi barlangba, és jól körbeugrálják, hogy:
Idézet:
„Hú de kis aranyos.”


Csaba23_2.jpg
    
(#) tufatofu válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Ha az ebay-es árak alapján beáraznám az itthoni törmeléket, kb. Soros Györgyel állnék egy szinten anyagilag. A linkelt ár is azt jelent, hogy ennyiért szeretné eladni.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2024
(#) segítő hozzászólása Jan 31, 2024 /
 
Azért maradjunk már a realitások talaján. Egyik véglet pár nosztalgia hozzászólás, amikor még 3,60 HUF volt a kenyér meg a tej. Másik véglet az agyonárazott csövek a konzumidiótáknak. Van ésszerű középút, a PIAC-i ár.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2024
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Azt hiszem, félrevezető volt akaratlanul is az ár megjelölése, de hát ott van a hirdetésben.
Esetleg valaki a kérdésre tud érdemleges választ adni?

1, Mit tud az ebajos csőtípus, gyártmány?
2, Ehhez képest az én '66-ban gyártott, mutatott típusú csövem hol áll?

Köszönöm előre!
(#) mohinger válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 2
 
"
Idézet:
„1, Mit tud az ebajos csőtípus, gyártmány?”
"
Drága.
"
Idézet:
„2, Ehhez képest az én '66-ban gyártott, mutatott típusú csövem hol áll?”
"
A fiókban, vagy a polcon...
(#) Gafly válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 2
 
Emlékeim szerint az arany kilépési munkája viszonylag magas, azért a rácsemisszió miatt jó aranyat használni a forró katódhoz közel lévő negatív feszültségű rácson.
(#) tufatofu válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 1
 
Idézet:
„„1, Mit tud az ebajos csőtípus, gyártmány?””


Szerintem ugyanazt, mint a többi 1500-2000ft-os orosz társa, viszont ITT olyasmit ír a "boldog" ebajes vásárló, hogy mikrofóniás neki az 1975-ös szent grál, de vígasztalja is magát, hogy lehet nincs még beégve eléggé, és azért szól úgy mint a klozett, hmm Egy láda orosz csövet én is dugdosok, sosem tudni mikor találja ki valami zseni, hogy 6000 dollárt ér darabja.... Az oroszok a katonai csöveket rázkódási igénybevétel, sugárzás, élettartam, és egyéb extrém alkalmazások szempontjából válogatták, azzal kevésbé foglalkoztak szerintem MEÓ-záskor, hogy Pistikének elég selymes legyen a hangzása....
(#) Ódenka válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Köszönöm, elolvastam. Az a helyzet, van elég darabom ebből, ha arra a néhány helyre ki tudok választani megfelelőt, mikrofónia menteset és tartalékot is. A végén van egy jó mondat:
Idézet:
„Minden segítséget nagyra értékelünk”
(#) tunerman válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 1
 
A 6H23P az orosz "standard" gyártmány, ennél van jobb verzió, amit "prémium" osztályba sorolnak - ez a 6H23P-EB.
Ultra alacsony zajszint, kisebb mikrofónia és időtállóbb kivitel - ez így mindenképpen válogatásra utalhat.
Ami az internetes árakat illeti, mindenki addig próbálkozik amig még elviszik a csöveket - ha magasabbra sikerül az árképzés, akkor soha sem viszik el
TJ.

6H23P-EB.jpg
    
Következő: »»   136 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem