Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1321 / 3949
(#) storm hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Tranzisztort mivel lehet elszigetelni a bordától a csillámlemezen és a szigetelő lapon kívül? Például ha egy vékony lakkréteget viszek fel a tranyó hátuljára az nem jó? Vagy esetleg valami más megoldás?
(#) storm válasza storm hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Illetve még 1 kérdés. TO-216-os tokhoz miért nem látok seholse szigetelő lapot?
(#) run válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Szia
Köszönöm a segítséget, tehát akkor elvileg elég egy megfelelően beállított MC34063 és hozzá egy komparátor ami a kívánt feszültség elérésénél lekapcsolja a töltőt?
Zselé ólom aksit szerinted érdemes áramgenerátorosan tölteni sokkal gyorsabb mint feszültséggenerátorosan de azt hallottam nem tesz neki jót?
(#) run válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Akkor az is gond ha a feszültséget túllépem még ha az áramot nem is?
(#) DJanosi hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Üdv megbíztak aval hogy egy Digitális autórádiót beszereljek egy Rábába és akar egy FM transzmittert is bele az a kérdésem hogy az FM transzmitter hány V ot igényel mert a Rábában két aksi van és akkor az 24 V ha csak nem külön 12 V van húzva a szivargyújtóhoz !Vagy megy 24 V rol is?
(#) blackdog válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Alapvetően ezek a kacatok 12VDC-ről mennek.
De, ha nem lennél lusta.
(#) janikukac hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Sziasztok ! Megépítettem ezt a kapcsolást : Bővebben: Link
Az van, hogy rákapcsoltam Volt mérőt, és az van, hogy a feszültség azt csinálja, hogy egy pillanatra leesik 0-ra, aztán visszamegy. Ezt folyton csinálja, mitől?
(#) V. A. Lucky válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Köszönöm a választ! Rosszul rajzoltam át. Ha feszültséget kötünk az Rg12-re, akkor a többi ellenálláson nem esik feszültség ugye (és áram sem folyik a többi felé, a teljes áram az Rg12-n folyik)? Ugye nem lesz a kimeneten feszültség?
(#) kadarist válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Szia!
Rába-Steiger traktorról van szó? Mert a párhuzamkapcsolós indítású fajtánál 12V-os a hálózati feszültség.
(#) DJanosi hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Ez egy Rómán Rába jele AB maheszpavilonna átalakítva!
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Valamit elronthattal)!Mekkora a tapfesz?Esetleg a Potit nem melegítetted sokat mert elég érzékenyek a hőre !vagy ha esetleg felforrositotttad az IC akkor a regulatorja kiment!
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Nem.
Ezzel nem mondtál sokat. Ennyit még én is tudok.
(#) DJanosi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Az aksija Traktor aksi de sorba vannak kötve !Tehát 24 V
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Mondok másat is !Mekkora a tapfeszed?Hajtattal róla valamit ?Mert ha több mint 0.6A akkor megint annyi neki !Ha pedig biztos vagy a munkádba akkor szú'rd jobban a bemenetet és a kimenetet is!
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ha tápfeszről beszélünk, akkor hogyan kerül ide 0.6 A.
A másik. nem hajtottam még semmit sem róla, csak egy Astabil-t, meg mért romlana el? Ne haragudj, de egy szakértő véleményét is várom, mert sok minden hirtelen össze lett itt hordva.. :no:
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Hat elég rossz a felfogásod akkor azok mind külön kérdések azért van ott kérdőjel mindegyik kérdő mondat végen! Hogy akarod hogy segítsenek ha te magad sem akarod mindent nem lehet a szádba sem tenni!
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Akkor legalább érthetőbben fogalmaznál. Most is aki butaságra akar gondolni, az az utolsó mondaton is.
Hagyjuk. Akkor majd keresek máshol segítséget, de én nem akarok veszekedni.
(#) sprofan válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Fogalmazzunk érthetőbben?
1. Mekkora az a tápfeszültség, amit a kapcsolás bemenetére kötöttél, mérd meg multiméterrel pontosan.
2. Ahogy összeraktad, elejétől kezdve ezt csinálja? Ha nem, mit kötöttél rá ami után már így ugrál?
3. Felforrósítottál valami alkatrészt beültetéskor? Ha nem, rosszul raktad össze és valami meghalt, vagy meg fog halni.

Érthetően írta a kérdéseket, de ha te mégsem érted akkor írd azt, semmi gond, leírjuk máshogy.
(#) DJanosi válasza sprofan hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Na pont ezeket kérdeztem én is tőle szerintem nagyjából érthetően de ...!
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
21,5 V .
Nem tudom, mikor először kipróbáltam, akkor multival mértem, de két pillanatra, fel le tekertem a potit.
Nem , az IC is bordán volt mikor a 3 drótot ráforrasztottam.
(#) sprofan válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Váltó vagy egyen fesz? Bár mindegy bírnia kell. Ha csak nem kötöttél rá valami olyat amitől hőmegfutásba belehalt, akkor valamit rosszul raktál össze. Alkatrész értékek egyeznek? Ha igen, nézd át párszor jó alaposan mit-hova kötöttél.
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Átlepted a határt és ha ilyen nagy feszültségnél sokáig hagyod a minimálison a kimenetet akkor a hűtőborda keményen izzik!
(#) sprofan válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ez igaz, de azt írja csak egy astabilt kötött rá, attól még borda nélkül sem kéne elszállnia.
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Inakabb a figyelmedbe ajánlok egy tökéletesen működő Szabályozót nekem máig is megvan igaz nem használom de meg megy!Voltage Regulator
(#) DJanosi válasza sprofan hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Hat az is igaz de ahogy azt nekem is tanította (huba),,mindig 6 szór nézd át mielőtt feszültség alá helyezed!''
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Egyenben. Híd után.

Most megint bekapcsoltam. Multival megmértem a feszt, akkor nem ingadozik ha a táp paneljénél mérem. Ha az Alkotós kijelző paneljánál mérem, akkor viszont már a multival is ingadozik. Ez mitől lehet?

Amúgy bordát raktam rá, jó nagyot.
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Te valami csodagépet építettel! Majd megépítem én is hadlassam nekem milyen cselet vág be Amúgy mert nem teszel fel róla egy képet?
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Nagyon vicces. Mert az elemek töltenek. Holnap bérmálkozok, és azért.
Így nem fogok sokra menni.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Vagy terhelés rángatja a tápegységedet, vagy begerjedt a stabkocka valamilyen kis frekvencián. Ki kellene találni, hogy mi a kiváltó ok.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Lehet. Érdekes módon csak a kijelző panelen mérem ezt. :S
Következő: »»   1321 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem