Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2523 / 3950
(#) IOsys válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Köszi. Amerikaiul ezt indukciós motornak hívják, a magyaroknál meg minden motor indukciós, ezért nem találtam.
(#) IOsys válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
110W van ráírva. Nem vagyok teljesítményelektronikai szakember, de szerintem se 110W. És 250-et forog...
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Attól függ, milyen terhelhetőségű feszültségforrásra van szükséged. Ha referenciafeszültség kell, akkor jó lehet.
(#) kadarist válasza IOsys hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Indukciósnak indukciós, meg aszinkron is, de ennek az alfajnak árnyékolt pólusú motor a neve. Angolul pedig shaded pole motor a neve.
(#) IOsys válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Köszi, már én is megtaláltam.
(#) Mircsof válasza IOsys hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Nem tudom, hogy 100Hz-hez mit szólna, bár az csak messziről lesz szinusz.
Szerintem ennek bármit adhatsz, ez jobb nem lesz.
Idézet:
„Egyébként nem értem, hogy sokan miért totál dzsuvásan árulják a használt cuccaikat, nálunk ez nem szokás”

Szokás vagy sem, jómagam hamarább megtekintek személyesen egy dzsuvás gépet mint egy kipolírozottat, amit a tulaj valószínűleg megvett, nem vált be, és most elad (javaslom neked is ezt..). Az öreg meg úgy van vele, hogy hát jó masina, de most már váljunk meg tőle, mert az a szép fényes a TESCÓBAN majd jó lesz.
Utóbbi esetben ha személyesen kipróbálod nem bukhatsz nagyot bármikor bekövetkezhet szénkefe ill csapágy csere, de ennyi.
(#) IOsys válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Nem szoktam személyesen vásárolni, általában mindig 300km-re van, amit kinézek. Ha valaki neten, postával árul valamit, ne úgy nézzen ki, mint amin szétkentek egy fél döglött macskát. Kereskedő családból származom, talán ez a baj.
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Pár mA lenne csak. Mi a különbség a referencia ic és a feszültségszabályozó ic között?
(#) IOsys válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Ha áttekerném a tekercset, nem tudnám megnövelni a teljesítményét? Ha eljutnék vele addig, hogy egy csavarhúzót ki tudjak hegyezni, már nem érezném úgy, hogy kiraboltak.
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
A terhelhetőség.
A feszültségreferencia referenciafeszültséget ad, míg a feszültségszabályzó nagyobb terhelés számára áramforrás.
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Kb. 2.8v-ból szeretném előállítani a stabil 2.5v-t. Akkor nekem melyik kell a kettő közül? Köszi
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Mire kell a stabil 2,5v?
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Egy IC meghajtására. Fontos lenne, hogy a 2.5 v tényleg annyi legyen és ne változzon.
(#) pucuka válasza IOsys hozzászólására (») Márc 19, 2015 / 1
 
A motor teljesítménye konstrukciós tényező. Nem szoktak túlméretezni, hogy utólag lehessen teljesítményt növelni. Sőt inkább az aláméretezés dívik, anyagspórolás miatt.
Amit kiválasztottál, az egy kisteljesítményű motor, általában olyan helyeken használják, ahol nagy teljesítményre nincs szükség, ventillátor, lemezjátszó, magnó stb. Sem a vasmag, sem a feltekerhető huzalmennyiség nem teszi lehetővé a teljesítményt, és az elindulást segítő rövidrezárt gyűrű (pólus árnyékolás) nagyobb teljesítményen nagyobb veszteséget okoz.
Válassz nagyobb, megfelelő teljesítményű motort.
Nem kiraboltak, te voltál a tudatlan. (a kereskedőknél is fontos dolog az áruismeret)
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Az LM336 2,5V zenerként működik. Ha közel állandó a terhelés, jó lesz.
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Köszi, megrendelem.
(#) IOsys válasza pucuka hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Én nem vagyok kereskedő, csak a családom! Nekem páka van a kezemben. A kereskedő (ahonnan ezt a hulladékot vettem) átvert, mert más képet rakott ki, mint amit eladott. Ha megláttam volna ennek a képét, nem veszem meg. Tudom, élhetek a 8 napos visszavásárlással, de már akkor is 2000-et buknék a posta miatt. Ezért gondoltam, hogy kicsit felokosítom. De ezek szerint buktam. Azért köszi!
(#) pucuka válasza IOsys hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Szerintem vásárlás előtt vissza kellett volna kérdezni a motor műszaki adataira. Akkor vert volna át, ha akkor valótlan adatokat adott volna meg. Meg lehet venni akkor is ha ilyen nincs, mint zsákbamacskát, de akkor az árának is arányosnak kkell lennie. Ezek után van döntési lehetőséged, hogy az előzőek ismeretében megveszed-e, vagy keresel másikat. Ha valótlan állítás alapján döntöttél, akkor van lehetőséged fogyasztóvédelem, jogi út szerint intézkedésre.
(#) IOsys válasza pucuka hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Azért vert át, mert kirakott egy képet egy rendes asztali köszörűről, aminek szintén van köszörűköve, meg ennek is, csak ez egy műanyagházas vacak. Egyébként minden esetben van lehetőség termék visszaküldésre, mert nem fogdoshattam meg az árut vásárláskor. Ha ezt nem teljesíti a webshop, akkor kell a fogyasztóvédelemhez fordulni.
(#) nagym6 válasza IOsys hozzászólására (») Márc 19, 2015 / 1
 
3500Ft. ár már garancia arra, hogy használhatatlan köszörű. Sok minden használatra alkalmatlan műszaki valami létezik, eseted nem egyedi. De ha esetleg elég erős és használható lenne, akkor kiderülne, hogy élettartama max. fél óra némi szerencsével.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) IOsys válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Ráadásul a köszörűkőben is akkora 8-as van, hogy meg kéne köszörülni.
(#) holex hozzászólása Márc 19, 2015 /
 
Sziasztok, valaki tud ajánlani elektronikai témájú könyvet? Olyan érdekelne, ami nem képletekkel van teledobálva, hanem inkább olvasmányosabb és gyakorlati oldalról közelíti meg a dolgokat, tippekkel ellátva, stb. Tehát nem egyetemi jegyzetekre gondolok.
(#) teszti hozzászólása Márc 19, 2015 /
 
2,5 voltból kellene csinálnom 50mV-t. Hogyan lehet egyszerűen megoldani?
(#) lukacsp válasza teszti hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Ellenállásosztóval, amelynek osztás aránya 50:1.
(#) teszti válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
1:49 az arány nem?
Kis áramerősségnél kicsi vagy nagy értékű ellenállásokat érdemes használni? 1%-os tűrésűek.
(#) lukacsp válasza teszti hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Az "osztásarány" mint feszültség osztásarány értendő a feszültség osztóknál.
Az ellenállásarány valóban 1:49, jól kiszámoltad, ügyes vagy!
A kis áramerősség nem mérnöki egység.
100 Ohm és 4,9 k Ohm nem tűnik rossznak így elsőre.
(#) teszti válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Kis áramerősség számszerűsítve kb 1-2 mA
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Egy többször 10 kohm feszültségosztónál az 1-2 mA nem éppen kis áramerősséget jelent. A terhelő áram az osztó áramának ezreléke legyen.
Jobb lenne, ha fellebbentenéd a fátylat a titkos projekt részleteiről, mert (szerintem) a koncepció alapjainál van valami bibi.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) elektroncso válasza holex hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Milyen témában? Én amit olvastam, nincs telerakva képletekkel, csak az alap képletek vannak benne: Rádióamatőrök barkácskönyve.
(#) abacs hozzászólása Márc 20, 2015 /
 
Sziasztok!!
Egy krosszmotorban kellene az alternator utani feszültséget stabilizalnom de nem tudom hogy hogy lehetne megoldani mert a motorban nincs akkumlator és amikor jobban meggázolom akkor az alternator többet tölt és a lámpaba lévő égőt füsöli el.
Előre is köszönöm
Következő: »»   2523 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem