Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2574 / 3947
(#) boogi33 hozzászólása Jún 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy , adott egy 3W power led 700mA 3,2V-3,8V ezt szeretném 12V-rol üzemeltetni mekkora ellenállás kell elé hány ohmos és hány wattos? Illetve ha ezt a ledet 6V-rol üzemelem akkor mekkora ellenállás kell?
És van egy 10W-os power led 760mA 7,8V-12V ezt csak 12V-rol üzemelne , szintén mekkora ellenállás kell hány ohm ill. watt ?
Köszi a segítséget.
(#) nedudgi válasza boogi33 hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
(#) gernerakos hozzászólása Jún 5, 2015 /
 
Sziasztok!
A van egy kapcsolás, amire a mellékelt képen látható feltételek igazak. Csak izzókat és egyáramkörös, kétállású kapcsolót lehet használni. Semmi egyebet.
Fizika szorgalmi lenne, de kifogott rajtam.
Meg kéne rajzolni a kapcsolási rajzát, tudnátok segíteni?
(#) boogi33 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Most már igen .
Köszi.
(#) proli007 válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 

Hello! Ha esetleg valami válaszra is számítanál. (Nem tőlem..)
- Házi feladatokra van külön topik..
- Egy kapcsolónak két állapota van, be-ki vagy 1-0 vagy H-L.. nem krix-kraxok. Mint ahogy a lámpának is határozott állapotai vannak.
- Az igazságtáblát olvashatóan és értelmezhetően kell kitölteni, mint ahogy a magyarázatokat is. Itt ki tudja mi micsoda, és a magyarázatnál mi van leírva?
- Mi az, hogy a K1 elágazás előtt van, mikor még nem látszik semmi rajz?
- Végül a szorgalmit neked kellene megoldani, mert nem a topiklakók fogják érte kapni a piros pontot, vagy a boszit..
(#) Bakman válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Parancsolj. Mielőtt előadod, próbáld megérteni a működését.

Shot_496.jpg
    
(#) gernerakos válasza Bakman hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Köszönöm, a működés világos, időközben nekem is sikerült összehozni.

Proli007:
Azzal teljesen egyetértek, hogy nem így kéne jelölni a kapcsolók állását, de ha már a tanár is így írja... Azt, hogy a k1 az elágazás előtt van, azt a tanár mondta, én leírtam . Eredetileg én sem értettem mit akar. Az egésznek amúgy tétje nincs, csak ilyen évvégi csináljunk valamit fizikaórán feladat. Nem is vettünk elektromosságtant ebben az évben.
(#) proli007 válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Az igazságtábla utolsó sorával azért van némi gond..
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Miért? Minden izzó a kapcsolókon keresztül kap fázist és nullát is, mindegyik teljes fénnyel világít.
(#) lukacsp válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Szia! Nem biztos, hogy jó (már ittam), nézd át.

kep 006.jpg
    
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Igazad van, pedig én nem is ittam..
(#) gernerakos hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek, megépítem a biztonság kedvéért, és minden kiderül.
(#) Macsek71 hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Sziasztok !

Ez a TACT nevű nyomógomb mennyire tolerálja a kültéri használatot ? Kerékpáron használnám a markolat mellé telepítve, ahol kaphat esőt is ...

Esetleg valami hasonlóan pici de vízmentes kapcsolót ismer valaki ?

Köszi M.
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Ez a fajta kb. semennyire. A "vízálló" szóra rákeresve van pár nyomógomb igaz, jó drágák, cserébe szép nagyok.
(#) bbalazs_ válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
elso lepesben egy nagyon keves folpackot teszel ra, utana vekonyan lekened FBS-el vagy valami mas rugalmas szilikonragasztoval. A vezetekek forrasztasa is keruljon ebbe bele.
Igy vizallo lesz.
(#) Macsek71 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Köszi az ötletet, kipróbálom.
(#) Macsek71 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Köszi !
"sajnos", mint a legtöbb építős projectben itt is kötött a költségvetés, és a méret
(#) Peet19 hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Hogy tudnám egy tekercs induktivitását kiszámolni ha csak annyit tudok róla hogy mekkora az ohmos ellenállása, és hogy mekkora frekvencián fog üzemelni?
Előre is köszi a segítséget.
Nincs R kapcsolva se sorba se párhuzamosan.
(#) ferci válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szia!
Sehogy sem. Egy 10 menetes 0.1 mm huzalátmérőjű, vmilyen formájú tekercs ohmos ellenállása megegyezhet egy 100 menetes 0.3 mm huzalátmérőjű tekercsével és az induktivitás nagyságrenddel fog különbözni.
A frekvenciától pedig az XC, az induktív ellenállás függ.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) Peet19 válasza ferci hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Köszi. Igen ezt tudom az XL -t szeretném kiszámolniamihez kell az induktivitás értéke. De nem csak a reaktancia számításhoz kell a frekvencia. Egy soros RL nél is kiszámítható az indukció R/2pi*f-el amiből már kitudnám számolni XL értékét de itt nincs most R. Ezért kérdeztem hogyha nem tudom a menetszámot csak az ohmos értékét és a frekvenciát, akkor ki lehet-e valahogy számolni az induktivitását.
(#) ferci válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Hm... akkor fogjál pl. 3 méter 0.3-as drótot, hogy maradjak az előző beírásomnál. Mérd le az ellenállását és fogjál olyan hosszú 0.1-est, hogy az ohm-os ellenállás megegyezzen. Utána tekercseld fel mindkettőt ugyanolyan formátumú csévetestre .
Azt fogod látni, hogy kb. 10szeres a menetszám a 0.3-as javára és mérj induktivitást.
Ilyen egyszerű.
A frekvenciát pedig te adod meg, nem a tekercs, tehát fordítva nem tudod kiszámítani.
( az előzőnél XL-t akartam írni, nem XC-t, hi.. ..)
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) Peet19 válasza ferci hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Értem mit mondasz ezzel én is tisztában vagyok hogy a menetszám más lesz de a mostani tekercsmnél nem tuom a menetszámot és induktivitás mérőm nincs.
(#) ferci válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Akkor esetleg azt tudod csinálni, hogy négyszöggenerátorból adsz a soros RL-tagra impulzust, változtatott frekivel és időállandót "mérsz", vagyis szkópon nézed a felfutást a tekercsen.
Úgy már meg tudod kb/sacc határozni az induktivitást, R pedig egy általad választott valós ellenállás, amihez képest elhanyagolható ( általában ) a tekercs ohm-os ellenállása..
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) ferci válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Ha pedig egy nagyon konkrét "tekercsről" van szó és másképp nem megy, kell egy sima színuszos, kisteljesítményű hanggenerátor ( vagy végfokra akasztott ) és max 1 kHz-en próbálj mérni átfolyatott áramot és ugyanakkor rajta eső feszt... ha szerencséd van és elég nagy az induktivitásod, sikerülhet.
Erre még elmegy egy DVM.
(#) jokerkiller hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Hali!

Van egy bluetooth headsetem ami eltört, /ráléptek/ szóval a ház tropa de működik, ezért arra gondoltam hogy kihangosítónak zenét lejátszani vezeték nélkül jó lenne, szóval a fülhallgató hangszórója helyére szeretnék egy jack aljzatot forrasztani, ebben kellene segítség, hogy mit hova kellene forrasztanom, ugye a hangszóróhoz csak kettő vezeték megy ami látszik a képen a jack aljzaton /ami egy walkmanből van/ pedig több pont van, szóval ebben kellene a segítség, a képeket csatolom, ha tudtok segítsetek
Ja és még egy dolog, ez a headset kb egy éve enm volt bekapcsolva vagy feltöltve csodálkoztam is hogy még jó az akksija de ha tönkremegy akkor mivel tudnám helyettesíteni? mert ez 3.7V 85mAh én tölthető ceruzaelemekre gondoltam /AA vagy AAA/ de azzal nem igazán jön ki ez az érték :/ /1.2V*3=3,6V és sokkal több mAh ugye sorba kötném de akkor is AA esetén kb 1200-3000mAh, AAA esetén kb 1000-2000mAh/
(#) Bakman válasza jokerkiller hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Dugd bele a Jack csatlakozót és nézd meg, vagy mérd ki, melyik az a három pont, ami neked kell.

Nem baj, ha nagyobb kapacitású akkut használsz, csak akkor egy másik töltővel kell töltened őket.
(#) nedudgi válasza jokerkiller hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Nyugodtan használhatsz egy telefonakkumulátort is, ha a jelenlegi elromlik.
(#) jokerkiller hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Értem, kiderült hogy a multiméterem meghalt szóval hogy mérjek rá? bedugom a jacket ebbe az aljzatba amin keresem hogy melyik pontok kellenek nekem a másik felét pedig telóba vagy valahova nyomok zenét és ezután? ja és még egy dolog azt írtátok 3 pont kell nekem, de a headsettől csak két vezeték jön, honnan tudom majd hogy hova kell kötnöm? vagy próbálkozzak kárt nem tehetek a headsetben?
(#) jokerkiller hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Közben kicsit játszottam rádugtam telót nyomtam zenét meg egy hangszóróra forrasztottam vezetékeket és próbálkoztam szóval akkor kapok hangot ha a hangszóró vezetékeit így érintem hozzá a pontokhoz:
1-2
1-3
2-3
Gondolom ennek visszafelé is kéne mennie, szóval ha a bluetooth headset vezetékeit amik a hangszórójára mennek mondjuk az 1-2-re kötném akkor elvileg jónak kéne lennie?
És még egy kérdés tehetek kárt a bl headsetben ha ezt próbálgatom? /zárlat?/

edit.jpg
    
(#) Bakman válasza jokerkiller hozzászólására (») Jún 7, 2015 / 1
 
A BT Headset hangszórója helyére kösd be a Jack aljzat 1-es és 2-es pontját. A Jack aljzatba pedig dugd bele a Jack csatlakozós kábelt, a kábel másik fele pedig mehet az erősítőre. Ha furán szólna, cseréld fel a két vezetéket az 1-es és 2-es pontokon.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
Következő: »»   2574 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem