Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3940 / 3945
(#) kadarist válasza Blackhole hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Szia! A gyújtópatron bele van építve a cső csatlakozó részébe vagy külön van? Cserélhető?
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Nekem is hiányzik két kép, egyrészt a perec fénycső hátsójáról, másrészt a lámpatest belső feléről, fénycső nélkül.
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Hello! Itt látható, hogy négy lába van, tehát külső gyújtónak kellene lenni. És lehet a "minőségi" gyújtókkal van gond, ha nehezek indul el.
(#) Krisztián1 hozzászólása Márc 24, 2024 /
 
Sziasztok!
A következő lenne a problémám.
Van egy régi MacPro 5.1-es gépem! Nagyon jól működött eddig és korához képest nagyon gyors is! A lényeg hogy pár napja szét szedtem és kiportalanítottam , amikor raktam vissza a processzor tálcát éreztem hogy nehezen akar a helyére menni és egy ideig játszanom kellett vele amire a helyére ment! Pár napja instabil vált a gépem! Lefagyogat még akkor is amikor egy képernyős módról kettőre váltok! Egy angol Forumon javasolták hogy ellenőrizzem le a processzor tálcát hogy a hűtőborda rendesen a helyén e van stb. most ahogy szedtem szét a gépet találtam egy kiesett alkatrészt! Megtudnátok mondani hogy mi a feladata ennek az alkatrésznek és hogy okozhat e ilyen problémákat?
Előre is köszönöm!
Üdv. Krisztián
(#) pipi válasza Krisztián1 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Valami közismertebb formátumban mellékelj
(#) Udvari Zsombor válasza Krisztián1 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Mellékelj png vagy jpg képet, ezt nem tudjuk megnyitni!
(#) Krisztián1 válasza Krisztián1 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Bocsi, Konvertáltam jpg-re
(#) mateatek válasza Krisztián1 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Ez egy LM339. Négyes komparátor. Szerintem beleejtetted a gépedbe, megszokta hogy ott van és most hiányzik neki. De ha a gépedből származik, ami nehezen hihető, akkor megtalálod a helyét.
(#) Krisztián1 válasza mateatek hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Köszi a választ! Tuti hogy a gépből való mert csak takarításhoz szedtem szét és nem volt a közelembe se alkatrész ami beleeshetett volna! Mi a célja ennek az alkatrésznek?
(#) mateatek válasza Krisztián1 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Erre nehéz válaszolni, mert rengeteg feladathoz használható. Keressed meg a hiányt az alaplapon. Elvileg van rajta ilyen tokozású IC, de azt nem látom, hogy ilyen-e.
(#) Krisztián1 válasza mateatek hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Köszi a segítséget
át nézem az alaplapot és ha megtalálom a helyét ,vissza forrasztom!
(#) nagym6 válasza Krisztián1 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Egy ilyen beforrasztott Ic.-nek komolyabb erő kell kiszakadni, illetve akkor némi pad-et is hoz magával a nyákról. Tényleg kérdéses, hogy ott volt-e a gépben. Lábai ónozottak?
(#) Krisztián1 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Darabokra szedtem a gépet és nem találtam a helyét Viszont rendszeresen szoktam takarítani a gépet és tudom hogy ez mostanában kerülhetett bele! Pár napja bele próbáltam egy videókártyát amit használtan vettem! Valami rémlik is mintha zörgött volna valami a kártyában a műanyag takarás alatt! Ahhoz képest hogy akitől vettem azt állította hogy nem volt még szét szedve , mégis hiányzott a csavarmatrica és most szét akartam szedni a kártyát hogy hátha abból esett ki... nem is tudtam szét szedni úgy meg lettek húzva a ventillátor és egyben a műanyag burkolatot tartó csavarok! Szét van barmolva a csavar feje. Az a kérdés hogy egy videokártyák tartalmazhat e ilyen alkatrészt? Másra nem tudok gondolni.
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
A PC-k tápegységeiben lehet ilyen komparátor IC-t lelni, amelyek a kimenetei feszültségek ellenőrzéséhez vannak.
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Köszi
Tényleg nem értem hogy került a gépem belsejébe?
Mind1. Mégegyszer köszi mindenkinek!
(#) pompidu hozzászólása Márc 26, 2024 /
 
Sziasztok, abban kérném a segítségeteket, hogy 24V ot szeretnék elvezetni 14m hosszúságban 350w csúcs teljesítménnyel körülbelül, ehhez mekkora keresztmetszetű vezetéket érdemes használni?
(#) Lamprologus válasza pompidu hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Attól függ mekkora feszültségesés, mekkora melegedés megengedett!
Szabadon lévő vezeték esetén a minimum keresztmetszet amit én használnék az 1,5mm2-es, de azon már elég nagy feszültség eshet ... ( Googlee a barátod, könnyen találhatsz táblázatokat vezeték ellenállásra ... én lusta vagyok keresgélni! )
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 26, 2024 / 1
 
Na jó ... annyira mégsem vagyok lusta ... kicsit számolgattam ... a 1,5-ös vezetéken 4,6V esik 14,6A-es terhelésnél ... szóval vagy 19,4V jut a fogyasztóra, vagy a 24V-ot kell megemelni 28,6V-ra ... vagy vastagabb vezetéket kell használni ...
(#) pompidu válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Na igen én is erre jutottam, hogy 6awg keresztmetszet a minimum, csak nem voltam biztos benne, a baj az hogy ebből a tápegységből 16db van (mondjuk egyre csökken a távolság, de pénzügyileg rémálom :bonk
(#) Lamprologus válasza pompidu hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Lehet akkor már gazdaságosabb a tápot odarakni a berendezés mellé és a 230V-ot odavezetni...
(#) afp hozzászólása Márc 27, 2024 /
 
Sziasztok!

Nem igazán tudom melyik topikba illik, így itt teszem fel a kérdésem.

Adott egy okosóra, aminek levált a kijelző része. Vissza kellene ragasztani, de nem tudom mivel szokták ezeket megragasztani.
Amit kipróbáltam: 2 mm széles kétoldalú ragasztó - fél óra után elengedett.
A kötésnek bonthatónak kell majd lennie, mivel akkumulátor csere csak a kijelző oldaláról valósítható meg.

Aki csinált már ilyet, attól kérdezném: mit használjak?
(#) rolie válasza afp hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Szia!
Én a B-7000 nevű ragasztót használom. Néhány telefon kijelzőhöz használtam, meg egy iPad-hez, eddig mind probléma nélkül egyben maradt. Szétszedni még nem kellett, de elvileg melegítés hatására megpuhul és elenged.
(#) afp válasza rolie hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Köszi!

Akkor ezt fogom megpróbálni.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 28, 2024 /
 
Üdv! Tudtok nekem olyan videót mutatni, amin ez a fajta sínre szerelhető relé szétszedése látható?
Arra volnék kíváncsi, a váltó érintkezősben a két fix pólus közt mennyi a szigetelési távolság?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2024
(#) Fats Domino hozzászólása Márc 28, 2024 /
 
Jó estét!
Ez egy DC-DC szabályozható konverter (volt) de valami hiányzik róla. Talán egy trimmer, ami nem tudom hány Ohmos lehet? és hol a helye?

003.JPG
    
(#) Jonni válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Nem csak egy trimmer hanem 2 kondi is.
(#) Régi motoros válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Hát oda van szitázva, a ledek mellett a helye én úgy látom, a három lábú kocka, de mintha be lenne forrasztva helyette valami, talán fix ellenállás. Szerintem 10kΩ-47kΩ közt mindent megeszik.
A két pufferkondi meg a két végére megy a betáphoz, és a kimenethez.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2024
(#) Jonni válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Egy 10 kilós trimmer az induktivitás fölött kéne legyen. És a 2 széléről 2 elkó hiányzik, mindkettő 220µF 35V
(#) pipi válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 28, 2024 / 1
 
(#) Suba53 válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Lánykorában így nézett ki.
Bár ez inkább step-up. Az aliexpress pontosabb.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2024
Következő: »»   3940 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem