Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1813 / 2489
(#) kameleon2 válasza golem hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Tiszta Unitra! A bekapcsológomb, a szálrahúzott előlap, a fejhallgató csatlakozó a hangerő, a perforált borítás...
(#) Trivium93 válasza golem hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Ha 0,3ohm alatt van az ellenállás ott, akkor az nagyon sok áramot eszik alapjáraton, I=U/R pl.: 300mV/220mOhm=1,363636A, az pedig nagyon sok. Mérjél feszültséget azon az ellenálláson és csavard el a potit, csökkentsd le kb 40-60mV-ra vagy mérd meg az ellenállást és azzal 50-100mA-al számolj feszültséget és addig csavard a potit még azt az értéket nem kapod amit kiszámoltál (U=I*R), (ez ideális lenne ha 0.22ohm lenne az ellenállás, 22mV=0.22ohm*0.1A).
(#) steelbird válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Mert az Unitra sokat koppintott nyugatról, főleg a németektől.
(#) steelbird válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia. 1x100W -ig elég.
(#) Davidd hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Sziasztok! Elkészítettem a szuper ocl 500W os erősítőt. Ő lenne az. 2 darab 92x92 es ventillátor szivja alulról a levegőt felfele, viszont az egyik van hogy úgy gondolja magát és lelassul. Nemsoká lesz egy kis buli, és megbízhatóság képpen kérdezném mennyire szabad felmelegednie? Mint láthatjátok azért nem kis hűtőbordán helyezkedik el, és mint a belinkelt hozzászólásomban is írtam 2 pár 2sc5198-2sa1941 et használtam. A táp üresjáratban +-60V, visszaesve +-54V. A másik legfontosabb dolog, hogy 4 ohmos terhelés oldalanként. Egy venti folyamatosan működik, míg a másik is belassulva de az is mozgat meg valamennyi levegőt. A borda hozzávetőleges mérete 23 cm, mint a képen is látható, és kb 12cm magas.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Szia! Ahogy számolom, a bordának szobahőmérsékleten kell, maradnia. A kimeneti feszültség 27V-os pillanatnyi értékénél egy végtranzisztor 91W-ot disszipál és 100W-ot bír összesen 25°C-on.
Az ajánlottól kisebb teljesítményű és kevesebb tranzisztorral a bulizást fontold meg!
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Értem, köszönöm az információt, megpróbálom akkor megoldani a hűtést. Még egyszer köszönöm.
(#) nagysasy válasza steelbird hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Igen 1 panelra gondoltam. De három ilyen hűtőborda lesz majd összefogatva a sztereonak.

Köszi.
(#) golem válasza Trivium93 hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Mint irtam fentebb az erősitőt sikeresen megcsináltam és jó lett ezen az oldalon valamiért a poti elrázkódot.
(#) Trivium93 válasza golem hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Bocsi, nem láttam. :/
(#) trickentrack hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Udv!
Valaki tudna adni egy kapcsolast, esetleg nyaktervet egy 100-200w kozotti stereo erositorol? Ha lehet akkor olyant ami mar probalva lett es nem is torzit.

Elore is koszonom!
Ui: Tudom vissza kene olvasnom, vissza is olvasnak,mde sajnos ezt a hozzaszolast is futtaban irom!
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) krisz69 válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Vegyél kitbe ! 6000huf kőrűl már kapsz is plusz minusz+- 40v ról 200w kőrűl fog lejőnni . Ha a fetes megfelel. Baji elektronika. Ott van 400w (kitbe)
(#) lukacsp válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 23, 2016 / 1
 
TDA7294 témát ajánlom mielőtt bonyolultabbat készítesz a 2030 kategória előtt.
(#) hal111 hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Üdvözlet!

Kis segítségre lenne szükségem, remélem kapok választ a problémámra. Kacifántos úton került hozzám, egy Sherwood AI-1110 erősítő, amivel az alábbi problémám akadt:

A bal oldala nem mindig szól, csak akkor, ha kap egy mélyebb hangot, de onnantól kezdve tökéletesen szól ez a fele (jobb oldallal nincs probléma). Ha az erősítőt mondjuk este kikapcsolom (ez idő alatt nem történik potméter tekergetés, illetve semmi más behatás nem éri), akkor másnapi használatnál szintén nem szól a bal fele, csak akkor indul meg, ha kap olyan jelet, amiben több a mély.

Potméter teljese szétszedése és takarítása megtörtént, illetve ideiglenes potival is próbáltam, nem jártam sikerrel. Volt egykoron hasonló cipőben járó erősítőm, nem jöttem rá a hiba okára, így azt el is adtam hibásként. Milyen alkatrész okozhatja ezt a problémát?

Segítségeteket köszönöm!
(#) reloop válasza hal111 hozzászólására (») Jan 24, 2016 / 2
 
Szia! Például a végfok és a hangszóró-csatlakozók közötti relé nem jól érintkezik.
(#) hal111 válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Köszönöm gyors válaszod!

Tehát akkor primitív hibáról lehet szó, ennek örülök. Meg tudom valamivel tisztítani a relé érintkező bütykeit, vagy csak a csere lesz megoldás? Igazából azért érdekelne a pucolás, mert feleslegesen nem akarom szétdönteni az egészet, majd újra összerakni, ha netán nem ez lenne a baja. Természetesen ha a takarítás eredményt hozna, amennyiben ez lehetséges, akkor cserélném mindenképpen, de nem akarok felesleges kört futni.
(#) Trivium93 válasza hal111 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Üdv.!
Nekem pl egy sony vega 2x30W erősítőnél a visszacsatolásnál a kondival volt baj, kicseréltem és jó is lett.
Egy másik erősítőnél a bemeneti kondival volt baj.
Ezt azért írtam le, ha a relé tisztítás vagy csere után se lenne jó, akkor ezeket ellenőrizd le.
(#) steelbird válasza Trivium93 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Általában azok a kondi hibák, amit írtál, a kondik kapacitásvesztése miatt jelentkeznek és a hiba állandó, romlik miattuk az erősítő alacsonyfrekvenciás átvitele.
A kérdezőnél időszakos és jobban kihajtva a végfokot, mindig megszűnik. Ez inkább egymással érintkező felületek átmeneti ellenállása miatt szokott kialakulni, pl. a fejhallgató aljzat kapcsoló érintkezőinél, vagy a hangszórókat kapcsoló relé érintkezőinél.
@hal111: szerintem a relé éritkezők tisztítása csak ideiglenes megoldás. Ilyenkor ugyanis többnyire már össze vannak égve a pogácsák és sérült a felületüket bevonó ezüst réteg, amit egy csiszolással nem tudsz javítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) reloop válasza hal111 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
A pontos munkához mérned kell. Adsz szinusz jelet a bemenetre és AC voltmérővel megnézed hol szakad meg a jel útja. Ha egyértelműen a relére terelődik a gyanú, akkor először a lábforrasztását ellenőrizd, utána lehúzod a kupakját (ha lehet) és megnézed a pogácsák állapotát. Mint a kolléga írta a tisztítás áthidaló megoldás. A csere sem lehet gond, behuzalozva is állja a helyét.
(#) hal111 hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Köszönöm mindkettőtök segítségét!

A héten megpróbálok venni egy relét, mert nem tudom leszedni a kupakját, vagy ha igen, ahhoz ki kellene forrasztanom, akkor meg inkább egy újjal kísérletezek, mert nem egy megterhelő tétel anyagilag.
(#) steelbird válasza hal111 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nem mondtuk 100% -ra, hogy az a hibás, csak valószínűre.
(#) reloop válasza hal111 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
A mérés elvégzéséhez szükséged van útmutatásra? Azért mégiscsak azzal kéne kezdened.
(#) hal111 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Elvi síkon ez az elsődleges gyanú, így akkor erre koncentrálok amint lesz egy kis időm foglalkozni vele.

reloop:

Köszönöm kérdésed, igen, menni fog a próba!
(#) Trivium93 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nekem egyártalán nem szólt. Egy bizonyos hangerőnél megszólalt és utána jó volt, de utána kikapcs és pihent egy kicsit akkor megint jelentkezett a hiba és a kondi csere után jó lett.
(#) hal111 hozzászólása Jan 25, 2016 /
 
Ha már kondenzátor... Az ilyen, pici fólia(?) kondenzátorok tudnak hasonló produktumot létrehozni?

DSC01387.JPG
    
(#) reloop válasza hal111 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
A "kapanyél is elsülhet" alapon igen, egyébként nem
(#) hal111 válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Köszönöm a velős választ!
(#) trickentrack hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Udv!
az lenne a kerdesem hogy honnan tudok beszerezni olcson srk4171 es vegfok ict?

Elore is koszonom!
(#) gyuszo válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Gondolom az STK4171-re gondolsz. Itt:Bővebben: Link
(#) trickentrack hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Üdv!

Van valakinek valami tapasztalata az ezen az oldalon vásárolható 400w os fet es erősítőről?

Előre is köszönöm!
Következő: »»   1813 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem