Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1820 / 2486
(#) hapro hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Egy kondis kérdés ismét...Miért van az, hogy sima becsatoló kondinak miért alkalmaznak sokszor indokolatlanul magasabb feszültségű típust, mikor arra a területre semmi nem indokolná azt? (több tervben is láttam már, és ezért a kérdés, viszont tőlük nem tudom megkérdezni...)
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A magasabb feszültségtűrés ->kisebb ESR.
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Mióta?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Tudom hogy jol szol a tda2050 csak kivancsi lettem volna mit bir hid valtozatban.Es ehhez a taphoz esetleg egy lm4780 at lehetne hasznalni?Mennyi W jonne belole ki?
(#) szamóca válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Mióta mérem.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ez nonszensz, az ESR mindíg is magasabb volt magasabb feszültség tűréssel és logikus is.
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia! Milyen kapcsolás, milyen kondenzátor, mekkora tápfeszültség? Illusztráld egy példával!
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Az LM4780-at hídban alkalmazva akár 100W kimenőteljesítményt is elérhetsz, ebből sajnos csak egyet tud kiszolgálni a transzformátorod.
(#) hapro válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Most csak a legutóbbi példát tudom illusztrálni:

Bővebben: Link

Ebbe például a C4-es alkatrész 250V-os 2,2µF-os csatoló kondi, amit szerintem semmi nem indokol, ennek megfelelően a nyákrajzukat is ehhez a nagy feszültség tűrésű alkatrészhez méretezték.

Ezen kívül itt a HE-n publikált egy itteni szerzőtől származó régebbi végfokaiban is előszeretettel alkalmazott ilyen magas fesz. tűrésű becsatoló kondikat. (nyákjait is hozzá igazította) többek között B5, volt valami nagy teljesítményű FET-es tervezése is ha jól emlékszem abban is hasonlóképp tette a csatoló kondikat.
(#) Buvarruha válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Csak azért mert a fóliakondi a legjobb csatolókondinak (többféle fóliakondi is létezik) és egyszerűen nem nagyon csinálnak ilyenekből alacsony feszültségűt.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Es ha nem hidban hanem szetereoban akkor 2x50w?Az nem is lenne rossz
(#) hapro válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Értem, viszont ez szerintem nem így van. 50-63-100 V-os verziót mondjuk 0,1-2,2µF-ig (amik viszonylag elterjedt értékek) szinte minden elektronikai boltban kaphatók.
(#) szamóca válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 21, 2016 / 1
 
Bocs fordítva írtam.
"Nagy" értékeknél többségében a táblázat is kisebbet ad meg.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) Buvarruha válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Amit az általad linkelt erősítőbe raktak az úgynevezett X2-es önregeneráló típus (két kondi van benne sorbakötve, ha az egyikben áthúz a fesz, a másik dolgozik tovább és addig regenerálódik az áthúzott kondi benne), abból nem csinálnak alacsony feszültségűt.

szamóca

Na azé. Bár én még ilyet sem láttam, a feszültségtűréssel együtt szokott emelkedni az ESR is, legalábbis ahány doksit láttam, mindben így volt eddig kapacitástól függetlenül.
(#) krisz69 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Sziasztok. akkor másképp fogalmazom meg a kérdést mert törölte a moderátor.! pár nanos kondenzátóroknál .van sok típus folia kerámia márkában is sok falyta akad. sokszor el <>gondololkodtam melyik is lenne a leg megfelelőbb. a bizonyos alkalmazásra. pl:élettartam. hő és más szempontokból ???
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
De mi a kérdés? Azt várod, hogy felsoroljuk az összes létező típust és hogy mikor melyiket alkalmazzák?
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
nem ,nem , inkább az lenne a kérdés egy erösitöbe pár nanos kondikból melyik><a javasoltabb. a kerámia vagy folia?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
De erősítőkben hol? Tápra kerámia, szűrőbe vagy csatoló kondinak fólia, ha lehetséges.
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
na erre voltam kiváncsi(.)
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) hapro válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Értem....na ezt se tudtam. X2-es kondiból ha jó tudom azért nincs alacsony feszültségű, mert alapban azokat a fázis és nulla vagy fázis és fázis közé tervezték.
(#) llax válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 / 1
 
A konkrét kapcsolásban indokolt a nagy feszültségtűrésű csatolókondenzátor alkalmazása. Kb. fél anódfeszültség és kb. 6V DC szinten lévő részek között létesít csatolást. Extrém esetben (akár bekapcsolás közben is) a teljes anódfeszültség is rákerülhet.
(#) Buvarruha válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Így van, de a kolega is jól beszél, ebben az esetben tényleg indokolt a nagyfeszültségű kondi.
(#) Moderátor hozzászólása krisz69 hozzászólására (») Feb 21, 2016
 
A moderátor azért törölte, mert ha megfeszül sem tud rákényszeríteni a nagybetűs mondatkezdésre, kitiltani meg ezért nem akar.
(#) krisz69 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Rendben.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 / 1
 
A C4-gyel kapcsolatos válaszok remélem kielégítettek, általános csatolásra mellékelek egy példát Harman Kardontól erősítőből.
(#) hapro válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Értem...köszönöm, viszont a hozzászólásod egy része eltűnt ...a feszültségekről írtál, csak nem emlékszem rá pontosan hogy minél magasabb feszültség tűrésű a kondi annál kisebb a szivárgó feszültség, vagy valami ilyesmi...Megkérhetlek még arra, hogy erről kicsit bővebben írj?
Pontosan milyen jelenség állna fenn ha feszültség szivárgás lenne egy csatoló kondenzátorban? -mint felhasználó mit venne észre belőle ha mondjuk hallgat egy erősítőt?
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Lassan készült a rajzom, közben a többiek részletes választ adtak, ezért újraírtam a hozzászólásomat. Még arra akartam kitérni, hogy az elektrolit kondenzátorokra jellemző szivárgóáram nagyobb feszültségtűrésnél általában alacsonyabb értékű. A szivárgással az a probléma, hogy az egyenfeszültség leválasztása tökéletlen lesz, elhúzza a kondi követő áramkör munkapontját.
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Sziasztok!

Készül a hibás Ágotám, már szól is, csak 4-4 fet maradt benne. Igazából lecserélném az összeset, párba válogatva. Az egyik felében IRF630-9630 páros volt, a másikban pedig 640-9640, berhelték már a szervízben rendesen. A kérdésem az volna, hogy érdemesebb volna 640-9640el szerelni? Gyárilag, ha jól tudom 30asok voltak benne, a kapcsolási rajzán is az van, viszont a 40es erősebb. Szerintetek melyiket volna érdemesebb belerakni? Íme a kapcsolási rajz.
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia! Az IRF640 túl lomha ehhez a kapcsoláshoz, nézd meg az adatlapjukon a belső kapacitásaikat!
Következő: »»   1820 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem