Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   836 / 1153
(#) sonajkniz válasza Flashrider hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
A HESTORE fórumból addig vedd vissza, amíg nem a modik teszik!
(#) Korx válasza morgo hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Kiforrasztva mértem,igen. 150 Ohm.
Kicsit elszíneződött a valóban zöld sáv a melegedés miatt. (gondolom,a kondik miatt) Azóta megoldódott a dolog, kicseréltem a 6 kondit, visszaforrasztottam az ellenállást, azóta hibátlanul működik. (élesebb képet nem tudok, 0,3MP kamerával)
Köszönöm mindenkinek!
(#) tcsaba válasza Flashrider hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Én a TME-nél nézném meg.
Bővebben: Link
(#) blasz hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok itt egy fórum társamtól szereztem ezt az orosz csodát,de nem tudom hogy müködik.Ha rákötök frekvencia generátort akkor csak számol megállás nélkül. Sajna gépkönyve,leirása és minden dokumentáció oroszul van egy kukkot sem értek belőle.
Hátha látott már valaki ilyet esetleg használt is köszönöm.
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Talán, ha az A bemenetre adnád a jelet, és a kapcsolókat megfelelő kapuidőket beállítanád. A B bemenet időintervallum mérésre használható, azzal lehet leállítani a számolást.
(#) blasz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Megirnád hogy mi lehet ennek a készüléknek a neve?Először úgy gondoltam hogy frekvencia számláló,és simán kiirja a rá kötött freki értéket,de csak számol.
Ha az RC generátort tekerem a frekvenciát rajta akkor gyorsul lassul a számolás.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) vargaf válasza blasz hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Частотомер = Frekvencia számláló( nem mérő )

A mért frekvenciák tartománya 10Hz-120MHz (0,12GHz-4GHz az LCS-51 egységgel);

A periódusmérés frekvenciatartománya 0,01 Hz-100 kHz;

    Mérési hiba:

     - frekvencia - ± δ0 ± 1 egység. c.

     - periódus - ± δ0 ± ((3 ∙ 10-3) / n) ± ƒin / (ƒtact ∙ n);

    A mért időintervallumok tartománya 10-7s-102s;
    A frekvenciák arányának mérésére szolgáló határértékek - (10Hz-20MHz) / (0,01Hz-100kHz);
    A bemeneti jel feszültsége 33-34:
     - szinuszos - 0,1V-100V;
     - impulzus - 0,5V-100V;
    A kvarc generátor frekvenciájának instabilitása 1 napig - ± 5 ∙ 10-9;
    Bemeneti impedancia:
     - a frekvencia mérésekor - 15 kOhm / 80 pF;
     - az időtartam mérésekor - 1 kOhm / 100 pF;
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) blasz válasza vargaf hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Akkor tudnál abban segiteni mit hova kapcsoljak hogy ha ráadok egy bizonyos frekvenciát akkor csak az értéket kiirja és ne számoljon?
(#) vargaf válasza blasz hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Ezt a neten találtam, ha a "Частотомер Ч3-34" kifejezésre keresel megtalálhatod a választ a kérdésedre.
(#) blasz válasza vargaf hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Köszönöm próbálok valami leirást találni hozzá.
(#) Korx válasza tcsaba hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Köszi.
"Kiértékelés
Önnek minden bizonnyal nincsenek színtévesztési problémái!"

Egyébként,mint írtam is, az ellenállás barnára égette maga alatt a panelt, ezért nem látszik egyértelműen a színkód. És a cucc azóta is működik. Azért köszi.
(#) Sebi válasza Korx hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Nem ragozzuk tovább, ez tervezési hiba. A régi készülékeknél nem volt ismeretlen az üzemszerűen melegedő ellenállásokat porcelán távtartóval szerelni és/vagy alatta néhány furattal a légáramlást biztosítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) rascal válasza Sebi hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
'90 környékén még a suliban műhelygyakorlaton is egy (maradék) nyákból levágott csíkot kellett forrasztáskor a nyák és az ellenállás közé berakni, hogy a végén ne érjen össze az alkatrész teste a nyákkal.
(#) tcsaba válasza blasz hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
A frekvenciamérő, a Magyar Honvédség műszerraktárából került ki. Rajta van az MH mérésügyi matrica.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) blasz hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok,ezt az orosz csodát ma átpucoltam belülröl,mondhatni katonás rend van benne,Van benne vagy 20db kihúzható panel,de már tökéletesen müködik,nem csak számol hanem mér is.Sok sok orosz videót megnéztem hogy mi micsoda rajta de maradtak még homályos részek a kezelését illetően de a lényeg már megy.Bővebben: Link
(#) blasz válasza tcsaba hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Igen láttam én is de köszönöm.
(#) exabit hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Szétszedtem egy meghibásodott olajradiátort. Ebben egyrészt van az állítható érzékenységű termosztát, valamint két fix hőfokú bimetál kapcsoló van a radiátor lamellájához fogatva egymás mellett, sorbakötve egymással. Az amelyik tönkrement (attól hogy a kábelsaru gyengén csusszant rá a hüvelyre és megolvadt a műanyag az érintkező körül) arra az van írva KSD-301R, 250V/10A, 180. Ennek a meghibásodottnak a hátuljából ráadásul ki is lóg egy kis gomb.
A kérdéseim a következők lennének:
Miért van itt kettő fix hőfokú bimetál kapcsoló egymás mellett?
Mi az a kis gomb a meghibásodotton?
Elég ha csak egyet hagyok benne, vagy illő lenne pótolni?
Ha nem, mivel tudnám helyettesíteni?
(#) Hp41C válasza exabit hozzászólására (») Jan 16, 2018 / 1
 
Annak a kis gombnak a megnyomásával nem lehetne "megjavítani"?
(#) exabit válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Nem sajna, mert a megolvadt műanyag miatt besült. De jó gondolat mert ez valami manual reset lehet de nem tudom milyen megfontolás alapján építették ezt be.
(#) Tomi111 válasza exabit hozzászólására (») Jan 16, 2018 / 1
 
Ez valószínű 180 C fokos és ha kiold, a gomb megnyomásával kapcsolható vissza. A másik automatán visszakapcsol, az alacsonyabb hőmérsékleten kapcsol, egyébént ez üzem közben kapcsolgat is! Ugyanis ha feltekered a termosztátot, az nem kapcsol ki, mert a levegő hőmérsékletét méri. A radiátor(az olaj) ettől még túlmelegedne.
(#) nedudgi válasza exabit hozzászólására (») Jan 16, 2018 / 1
 
Biztosíték, ha a termosztát beragadna.
(#) kitartás hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Üdvözlet!
Mean well tápegységgel kapcsolatban van kérdésem. Nem találtam a adatlapokon lényegi különbséget az RS és az LRS sorozat között. Illetve csak annyit, hogy az LRS-75-24 valamivel kisebb és olcsóbb az RS-75-24 nél. Tényleg csak ennyi lenne?
(#) blasz hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Sziasztok a "B104" jelű trimmer poti az 100k?
(#) silent15 válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
100K, lineáris.
(#) granpa válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Igen. A régi módi szerint log, az új(kínai?) szerint lin, (vagy a fene tudja, mérni kell).
(#) blasz válasza granpa hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
A kivezérlésjelzőmben van 2db,de szinte használhatatlan.Az utolsó 1mm ben lehet állitani rajta és igy nem lehet pontosan.
(#) granpa válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Akkor vagy ergya, vagy log. Mérés (középállás, kétfelé egyforma-lin). Tégy lineárist ("A" régi módi szerint).
(#) silent15 válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Ha bármilyen audioeszközbe tippelni kéne akkor logaritmikus. (Persze vannak kivételek).
(#) granpa válasza silent15 hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
A hangerő-szabályzáshoz log, máshol ált. lin.
(#) proli007 válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Hello! Én trimmer potiban még nem igazán láttam logaritmikust. Bár nem is kerestem ilyesmit mer értelmét sem látom. De ha az csak az utolsó mm-en állítható be, akkor ott a kapcsolásban, vagy az áramkör alkalmazásában van valami fatális hiba. (Pld. ha a kivezérlésjelző egy vonal szintű kimenetre való és Te egy végfok kimenetére kötöd rá.)
Következő: »»   836 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem