Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   111 / 292
(#) wurm válasza Amadeus72 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia! az a relé kattog vagy berreg mintha 50hz-es feszt. kapna?
Ha tudsz tegyél fel egy képet a panelról.
üdv:Wurm
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) dematic válasza toro hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
köszi, még nem ért át..
(#) KOHA hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném van egy Immergas gázkazánunk BRAHMA CM31F típusú vezérlővel. És a következő hibajelenség lép fel: Amikkor bekapcsolom a kazánt a vezérlőbe valamelyik relé elkezd "vibrálni" meghúz-elenged. A reléket már kicseréltem, de így is ugyanaz a jelenség. Ha valakinek tud segíteni előre is köszönöm.
Kovács Péter
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) wurm válasza KOHA hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
SZia! A vibáló relé tekercsével párhuzamosan , úgy emlékszem hogy van egy elektrolit kondi 10uf talán?
azt mérd meg , ha nem tudod megmérni akkor próbáld meg cserélni.
Üdv:Wurm
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) toro válasza KOHA hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Nézd meg a levegő nyomás kapcsoló vezetékeinek csatlakozását a CM31-n.
Valószínűleg kissé oxidos a forrasztás!
(#) ppeti84 válasza JZoli hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Szia.
Megoldódott a kérdés.
Nem 1000ohm volt hanem csak 4.7
Működik jól.

Üdv: Peti
(#) tomazo hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Sziasztok! Apámnak van egy Termomax ECO N 3v kazánja, ami újabban csak annyit csinál, hogy felfüti a HMV-t 80 fokra és megáll. A fütési szivattyút nem indítja, csak ha kikapcsoljuk, akkor járatja egy ideig, tehát a reléje, vezérlése, kontatktusa jó. melyik érzékelő hibája okozhatja ezt, vagy keressünk hibát a panelen? Apám hívott szerelöt, 50e körül mondott neki panelcserét, de a nyugdíjából igen nehezen tudna lefaragni ennyit, inkább meg kellene javítani. (mivel az alapvetö dolgok müködnek (gyújt, fűt) gondolom, nem selejtes teljesen a panel) Nagyon köszönök minden tippet.
(#) renovaproblema válasza wurm hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Hálám kísérjen a sírig nagymester, sikerült megoldani a dolgot mindkét panelen.
A sárga fekvő kondik voltak a hunyók.
(#) wurm válasza renovaproblema hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Szia: Ahogy Matisz nagypapa mondta volt: Ez ölöm ez bódógság!
Üdv: Wurm
(#) jozso74 hozzászólása Okt 21, 2013 / 1
 
Sziasztok ! Van egy Ariston Genus Premium System gázkazánom , 501 hiba kódot írt ki +nincs láng- reset és elindult ez volt tegnap hmv-nél. Ma már nehezen indult és 303 hibakód és panelhiba . így most nincs meleg vizünk. Köszönöm a segítséget.! J
(#) KOHA válasza wurm hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Köszi szépen! A kondi volt a hunyó, 10µF helyett alig volt fél.
Lenne még egy olyan kérdésem a panelen látszik, hogy kicsit már színesedik a hő miatt. A forrasztásokat végig forrasztgattam. Érdemes lenne a főáramköröket megerősíteni egy kis darab vezetékkel?
Volt ugyanis egy ugyanilyen vezérlőnk amiben a panel már itt elfüstölt.

Üdv.:
Peti
(#) wurm válasza KOHA hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Szia: Nagyon szívesen.
Ahogy Matisz nagypapa mondta volt:Ez ölöm ez bódógság
Talán nem kell megerősiteni a Főáramkörök nyák-ját.Elég lesz az hogy átforrasztottad.De ártani nem árt.
Üdv.:Wurm
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) caltron hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Szervusztok!
Van egy Ariston kombi cirkónk-a házzal vettük.
De nincs róla semmilyen ismertetőnk, még a típusát sem tudjuk.
Kérlek segítsetek, a képek alapján meghatározni a típusát.
A teljesítménye a fűtés terv szerint 24KW.
(#) VIM válasza caltron hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia! EZ pl. megfelel? Ha találékonyabb lennél egy kicsit, akkor a Google a barátod lenne. ... a többit ne nekem kelljen kibányásznom.
(#) toro válasza caltron hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia!
Egy rossz hír: a gázflexi csövet már cserélhetitek!
(#) Kovabe válasza caltron hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia
Igy hirtelen nem ugrik be de az ariston class ugyan ez.
(#) Kovabe válasza VIM hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
És ott a pont, valoban TX MFFI
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Élvezetes lesz a hőcserélő kivétele bal oldalon, ha tisztítani kellene.
Pedig a gépkönyv írja a 10 cm oldal távolságot!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) Kovabe válasza toro hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Majd szol a szervizes hogy vetesse le a kazánt egy szerelővel és akkor szereli csak meg. Többször voltam ilyen javitáson pedig haver volt a szervizes de igaza volt, nem véletlenül van benne a leírásban de azért megnézem azt a 10cm-t is hogy ott hogy szervizel le egy ilyen készüléket.
(#) toro válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Úgy már azért hozzá férhető, 40 cm csavarhúzóval és a hőcserélő hollanderek tűztérfelőli kibontásával.
Élvezetes munka, sorjátlanítatlan lemezek között matatni.
(#) Soma057 hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni Termomax Top PAB-RK / 2005-ös kiadás (későbbi nevén ha jól tudom Amica PAB) F5 – Láng hiány 4 gyújtás után hiba megoldásához. Mint megtudtam a cég megszűnt, nincs alkatrész, vagy megoldod magad vagy feladod és veszel egy másik kazánt
Visszatérve a hibához. A kazán próbál gyújtani, 4 ütemben gázfogyasztás van, de szerintem nincs szikra.
1. Kérdés: hogyan tudom megállapítani, hogy valóban a szikra hiánya a gond? A kábelt levéve a „gyújtó gyertya” végéhez közel tartva szikrát kellene látnom, de nincs?
2. Kérdés: szervizes emberkétől kapott infó alapján, ha nincs szikra, akkor az vélhetően panel hiba. A mellékelt képen látható panelem van. Szerintetek is ez a valószínű hiba? Ha igen, tudna valaki segíteni a javításában infóval (mit kellene kicserélni rajta), vagy tettekkel (Veresegyházon lakom)? 50e-ért tudok venni egy használt panelt, de elég drágának és kockázatosnak tartom, mert mi van ha mégsem az a gond vagy csak fél évig bírja. De ha ez a megoldás, ám legyen.
3. Kérdés: lehet, hogy az égéstérben van a hiba, 5 éve nem volt szétszerelve az égéstér, ha szétszerelem, kitakarítom, hogyan tudom a tömítést megoldani gyári tömítés hiányában?

A párom és két apróságunk is hálás lenne a segítségért.
(#) W.A.Lacky hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Persze én is segítséget szeretnék kérni, mert nem vagyok szakmabeli. Van egy C-24-es cirkóm, vettem hozzá egy "modernebb" de nem digitális szobatermosztátot, de sajnos nem működik rendesen. Nem kapcsol automatikusan se be, se ki. Pulzál. Szeretném kicserélni, de most már digitálisat vennék. Az volna a kérdésem, hogy melyik típust érdemes venni, amit az eredeti vezetékekre (földelés + két ér) rá lehet kapcsolni? Esetleg, ha tudja valaki, hol lehet kapni?

Köszönettel: W. A.
(#) batib hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
üdvözlök, Mindenkit az oldalon !
A múlhéten raktam fel egy Fég C-18 helyére.
egy FÉG C-24 fali cirkót a vezérlő panelja szétégett, tettem bele másikat egy szintén c-24-ből kiszerelt panelt, próbáltam beüzemelni, de semmi. Az örláng ég, de amikor feljebb veszem a szobatermosztátot semmit sem csinál. Valaki hozzáértő segítsen, adjon tanácsot.
- Köszönöm !
(#) VIM válasza batib hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia! Ahhoz hogy segíteni lehessen ebben a problémában, látni kellene a vezérlő panelba való bekötést és azt, hogy egyáltalán milyet raktál bele. A KEB-160, vagy az UK-1 vagy az MV típusút? Ez utóbbi a legprimitívebb "vezérlő". Az UK-1-ben van egy nagy zöld ellenállás ami szétmelegít mindent. Ha a reteszkapcsoló átkötését elfelejtetted átkötni, akkor nem fog beindulni a kazán. Az UK-nál 3-8, a KEB-nél 7-8 pontok között van az átkötés. Az is lehet, hogy a termosztát nincs jól bekötve vagy a biztosíték ki van olvadva stb....
(#) Kovabe válasza Soma057 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia
Nem teljesen tiszta a kép de meg kéne nézni hogy nincs esetleg megszakadva a vezeték a gyujto trafo illetve a "gyertya" között. Sajna gyenge a minösége és láttam már elégve. A karbantartás "épületgépész vagyok" nem feltétlen tud ilyen problémát okozni, ha nagyon koszos akkor csuszik a gyujtás és igy durran indulásnál. Az 50eFt kicsit valoban drága de ha nem gyártják akkor lehet hogy pont erre van szükséged. Nem tudom menyire vagy jártas az elektronikában de ha megnézed a panem mindkét oldalát és nem látsz rajta égés nyomot akkor nagy valoszinüséggel javitható. Ez hogy van fogyasztás ez egy érdekes dolog, ahoz hogy megbizonyosogy arrol hogy van gáz vagy szerelöt hivsz aki legalább gépész vagy megfigyeled valahogy a gázszelepet hogy valoban nyit.
Remélem segitettem.
(#) VIM válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia! Valami nem kerek! Mi az, hogy "modernebb" de nem digitális és :
Idézet:
„Nem kapcsol automatikusan se be, se ki. Pulzál.”
Mivel ez típusú kazán nem modulálja a lángot akkor mi pulzál? Talán szakaszosan, sűrűn ki-be kapcsolgat? Hogy-hogy nem kapcsol be automatikusan a termosztát? Talán klímás üzemre kötötted be vagy olyat adtak az üzletben ahol vetted? Mi a típusa a HT-nak?
(#) Kovabe válasza VIM hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Lehet hogy 24V-os esetleg és megsült? Már nem sokat de még árulnak ilyeneket.
(#) VIM válasza Soma057 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia! Ezt írod:
Idézet:
„A kábelt levéve a „gyújtó gyertya” végéhez közel tartva szikrát kellene látnom, de nincs?”
Biztos, hogy jó a "gyújtó gyertya? Talán a fémházhoz kellett volna szikrát csalni, mert az van a nulla potenciálon. Minden esetre nem tanácsos ilyen próbát csinálni, mert ha van gáz az nem ott fog égni ahol kellene, hanem kicsalod vele a szikrához ... Még egy elektróda tisztítást, hézagállítást és teljes áramtalanítás utáni rápróbálást megér az eset mielőtt műszerészhez fordulnál.
(#) VIM válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia Gábor! Nem tudom mi lehet a bibi de félek, hogy "bevásároltak". Ha az ember nem határozott és eltökélt szándékkal megy keresni egy árucikket (főleg műszakit) az könnyen áldozat lesz a végén.
(#) batib válasza VIM hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Szia ! a panel tipusa: MECHATRONIKA MIF011/A-03
Ami volt benne: FV-3
0017/01
És a széégett panel a képeken.
Következő: »»   111 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem