Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   144 / 292
(#) kibora válasza miti50 hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Szia mit50!
Ez lesz a megoldás! kiveszem a panelt és viszem linken található címre.
Köszi a segítséget, végül is az alapkérésem is ez volt.

Még egyszer köszi, hogy időt szántál rám.

Szia!
(#) miti50 válasza kibora hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Szívesen,nekem megázott a panelem és megcsinálták...
(#) kibora válasza miti50 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Az enyémet meg az októberi villámlás tette működésképtelenné. Te vitted be a panelt, vagy jöttek és kiszedték?
Én már kiszedtem és ma beviszem nekik.
(#) Nicol 14 hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
Mini Renova készülékem ki-be kapcsol, állítólag a gyújtó automatikája romlott el, tudna valaki tanácsot adni, hol lehet alkatrészt beszerezni baráti áron? (turbó)
(#) HeZ hozzászólása Dec 3, 2014 / 1
 
Szerviz 120ezer forintért cserélt volna kondenzációs gázkazán ventilátor komplett egységet (ház+ebmpapst ventilátor motor+PWM vezérlés - 8 éves Buderus GB022, 3Y hibakód).
A ventilátor vezérlő elektronikájában öregedett el egy 300 forintos optocsatoló (köszönet érte egy kollégának, aki egy heti munkával kiismerte a hardvert).
Felmerült már itt a fórumon ilyen probléma, nomeg bíztatásul írtam hobbista kollégáknak...
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Szia.
Köszi a biztatást, sikeres volt a műtét! 4 szeleptest cserélve, kazán utántötlve, légtelenítve. Már csak egy jó, programozható falitermosztátot kell felszerelnem (ami olcsó is), meg behúzni jó pár méter kábelt a másik termosztátig. Ott párhuzamosítani a két relé kimenetet, így kapok logikai vagy kapcsolatot. Aztán már csak a beállítás van hátra .
szerk: granpanak akartam címezni, nem magamnak persze.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2014
(#) nandor zsigmond hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
Üdv,a FÉg cirkóm ha be kapcsol éles sívító hangon ég.Köszönöm a választ ha tudja valaki.
(#) pözsó válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Nekem a régi Fég kazánnál az indulási gáz nyomógomb mögött (burkolat levéve) lehet tekergetni a gázmennyiséget, egy recés tekerővel. Ez a nyomógomb tengelyén van.


A képen a kék tengelyén a fekete takaró lap mögött.

Fég.jpg
    
(#) zoszka válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Lehet, hogy a szivattyú adja a hangot mert, vagy nincs víz, vagy csapágyas...
(#) nandor zsigmond válasza pözsó hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Kösz szépen,ez volt az.
(#) pözsó hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Junkers Euroline ZW 23 kombi, zárt égésterű kazán vezérlő panel hiba javítása.

Hiba jelenség: nem megy a turbó ventilátor és nem vált át melegvíz készítésre.

Turbónál a relé érintkező megadta magát. Kép mellékelve.

Átváltónál a meghajtó tranyó adta meg magát. Mindhárom relé meghajtó tranyóját lecseréltem erősebbre, és a relé védő diódáját szintén jobbra cseréltem.

Megismertem a logikáját a panelnak (2 hetem volt rá), kérdezzetek nyugodtan

IMG_4392.jpg
    
(#) gyulus72 hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok. Nekem egy Westen Quasar 24Fi kazánom van. Ma reggel úgy döntött nem hajlandó fűteni. nem kis keresgélés után találtam egy szerelőt aki hajlandó volt még ma megnézni mi lehet a probléma. A hiba jelenség a következő volt: bekapcsolt a fűtés majd amikor elérte a 30 fokos vizet jelzőt kikapcsolt és ez ismétlődött. A szerelő kitakarította az égésteret. Majd amikor összerakta közölte, hogy kémény probléma lesz, hívjak kéményes szakembert, VAGY menjek és illesszem össze én magam a csöveket, mert valószínűleg rés van valahol. Felmentem a padlásra és valóban elég rosszul volt összetákolva. a helyére igazítottam a csöveket, majd kipróbáltam s működött. Ez után jött amit nem vártam! S nem tudom erre van e valakinek esetleges megoldási javaslata. Amikor megy a fűtés semmi gond, viszont amikor megnyitjuk a csapot vagy zuhanyt akkor rögtön lekapcsol s durran is. Ez lehet megint cső probléma? Köszönöm a válaszokat!
(#) krizsanv hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem egy Immergas Eolo Star 24 kW turbós kombi gázkazán még nem a digitális kijelzős. Csak meleg-vízre használom (nyári üzemmódban) mitől lehet hogy zuhanyzáskor a elmegy a láng megy egy darabig utána megint leáll. Elégé kelemetlen mert hol hideg hol meleg a víz. Valaki tudna segíteni. Előre is köszi
(#) degufit válasza BIA hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Mi a pontos neve a kazánnak? Termomax color,amica,inka,premixx,top,stb?
(#) degufit válasza ipip hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Valószínüleg a mágnes szelep tekercse szakadt így nem tudd már begyújtani ez a Honeywell szelepekre jelemző
(#) kibora válasza miti50 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Mégegyszer köszi a segítséget. Többszöri nekifutásra, de jó lett a panel. egy relé és néhány ellenálás. valamit a választókapcsoló forrasztási hibáit kellett megtalálni és javítani.
Hétfőn este lett beüzemelve. Azóta minden ok.
Kellemes Ünnepeket.
(#) miti50 válasza kibora hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Tényleg?! Na jól van ,akkor tényleg ügyesek lehetnek ott, én se ismertem őket, a neten kutakodva találtam rájuk,de ezekszerint érdemes megjegyezni őket.
Neked is kellemes ünnepeket.üdv!
(#) jspapa hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Tavaly már írtam ide a DÉG Colibri kazánommal kapcsolatos hibakal kapcsolatban. Az ötleteitek alapján megtaláltam a hibát, és ki is lett javítva. Mostanában egy új jelenség ütötte fel a fejét ami inkább zavaró még most de a működést eddig nem befolyásolta. Termosztát kapcsol, ezután pár másodperc elteltével sivító hangot kezd "előjönni" a kazánból, igaz néha-néha ez megszűnik, de egy idő után újra hallható lesz. Ha jók a megérzéseim, akkor vagy a turbó vagy a szivattyú lehet a ludas. Hogy tudom kideríteni h melyik adja a hangot.
Köszönöm előre is az ötleteket.
(#) degufit válasza krizsanv hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Lehet több oka is!!
Hány éves a kazán?
De gondolom legalább 8-10 éves ebből adódóan a vizünk nagyon kemény és a vízkő csak gyarapodik és lerakodik.
Hiba okok lehetnek:
1) Kazán test vagy a hőcserélő el van vízkövesedve (háztartási sósav segít)
2)Víz áramlás érzékelő rosszalkodik.ha ez a rossz akkor (Ezt cserélni kell.)
3)HMV. NTC érzékelő elfáradt nem valós értéket ad a panelnak.Ha ez a rossz csak
(cserélni lehet.)
4)Lehet még az is,hogy koszos a fűst járat a lamellák,bordák közzé berakodik a por és nincs tökéletes égés meg fullad a kazán. De ha ez lenne akkor a kazán hibára menne itt és csak retesz gombbal tudná újra indítani ezt azért (Tisztítással lehet javítani.)Ártani ezzel nem árt ha tiszta a kazán
5)És ha felsoroltak között egyik sem segített,akkor panel hibás lesz. (Csere esetleg javítás)
Remélem tudtam segíteni sok sikert
(#) degufit válasza jspapa hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Valószínű,csapágyasra ment a szivattyúd.
A ventilátor is tudd iszonyatos hangot adni amikor ki van a csapágya,ha ő a beteg akkor ez tudd veszélyes lenni ha beáll a csapágya,mert haza vághatja a panelt is.
Ha esetleg meg akarsz győződni,hogy melyik vonyít akkor kapcsold be a fűtést és szivattyú kábelét húzd le,hogy ne menjen.Erre rövid időd lesz mert hamar felfog melegedni a kazánban a víz és leold a hőkioldó utána rakd vissza kábelt.
Talán így meghallod,hol van az a macska
Sok sikert
(#) jspapa válasza degufit hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Köszönöm. Levettem a burkolatot és a szivattyúnak nincs csak a motor feletti fekete dobozban kötése. Ott kell eszközölnöm a vezeték lekötést a trafo mellett? Viszont, mielött szétbontom, tettem egy próbát, lekapcsoltam, dugalj kihúz, majd visszadug. A kazán ventillátora ilyenkor elkezd dolgozni, csöndben. Hogyhogy nem nyikorog? Akkor megis szivattyú? Mint laikus, ez ugyanaz a ventillátor ami az égéstermék eltávolitásában segít. Vagy nem? Most éjjel pár alkalommal lekapcsoltam majd vissza, és abbamaradt a "macska" vinyogás vagy csak hallkabb lett. Lehet hogy csak kosz volt? Most bő fél órája csöndben teszi a dolgát a kazán. Tudom, hogy ez nem megoldás, de a két kis gyermekem legalább most elaludt, és nem fél a "szőrnytől".
(#) jspapa válasza jspapa hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Na eddig tartott a csönd... Amíg megírtam a hozzászólásomat. Lehet, hogy a szivattyú, de van a rendszeremben egy másik, így az izgat a legkevésbé, legfeljebb vhogy a kazán elé átkötöm. Viszont a turbó csapágy javítható? Vagy kenés adható neki? Szerelhető? Mivel ha az beáll, akkor nem fog menni a fűtés sem, és mint írtad az a veszélyesebb.
(#) madrid hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
sziasztok
Van egy Nimbusz gázkazánom,folyamatosan az E4 hibát jelez,már ki lett takaritva és savazva de a hiba még mindig van.mi lehet a baj?A környéken sehol nem találok szakit aki elválalná miért?
Köszönöm
(#) nandor zsigmond hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Üdv.Tud valaki javaslatot adni nekem?Egy Dabsy kazánt ha meleg vízre meg nyitom a fütés is be indul.Kösz a választ előre.
(#) degufit válasza jspapa hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Valószínű,hogy az évek során ez a ventilátor már magábaszívott egy jó kora nagy adag port és a ventilátor lapátjaira le is rakodott,ezt jó lenne első sorban megtakarítani! Az valószínű,hogy az jól esne neki ,de ha már a kezedben van és meg lett takarítva az összes lapát, akkor egy kis WD-40 nel ajándékozzuk meg a forgótengelyt.Egy darabbig csend lesz tőle.Ha ezzek nem segítenek,akkor cserélni kell a ventilátort,mert ha a venti megszorul akkor meg van az esélye,hogy viszi magával a panelt is!
(#) mugab válasza degufit hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
A wd 40-t felejtsük már el a kenésnél jó?
Ha szinterezett a tengelycsapágy akkor takarítás és elméletileg dörzsárazás (Bruhaha) na jó műszerolaj már jó, de hajtómű olaj sem rossz.
(#) kibora válasza mugab hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
A WD 40 Erre való: http://confidenza.hu/wd40/wd40a.html
Ellenben a szilikon zsírok, olajok alkalmasak az említett ventilátor kenésére.
A dőrzsárazás után megváltozik a furatátmérő ennek függvényében a tengely átmérőt utána kell alakítani. -Fémszórás>köszörülés, vagy a színterezett csapágy cseréje.
A kenőanyag kiválasztásának függvénye a fordulatszám, a benne lévő csapágy, valamint a terhelés fajtája, ami a jelen esetben elhanyagolható.
A ventilátor szétszedésével óvatosan bánjunk, mert célszerszámok hiányában komoly balansz hibák keletkezhetnek és akkor a zaj csak fokozódik.
(#) Papimanó válasza jspapa hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Nálam is jelentkezik ez a probléma, de én a leállás utáni utókeringetés hibájára gondolok, vagy nagyon el van vízkövesedve a hőcserélő. Miután leáll az égőfej, még minden nagyon meleg a hőcserélőben, és ha nem tudja elvonni a hőt az utókeringetés, felforr a víz néhány pillanatra és az adhatja a hangot szerintem.
(#) Papimanó hozzászólása Dec 27, 2014 /
 
Egy kérdésem is lenne, sikerült-e már valakinek beszerezni a HUK43-as vezérlő panel kapcsolási rajzát?
(#) adapter hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek ha már volt ilyen kérdés, de valamennyit már visszaolvastam de eddig nem leltem választ.
Tehát: Van egy FÉG C24 HE kicsit több mint 1 éves kazán. (képen!)
Van valakinek a vezérlőjéhez rajz? Vagy esetleg tudja valaki csuklóból a választ, hogy miért áll le rögtön a kazán keringető szivattyúja ha már leáll a fűtés? Nincs utánkeringetés, a P08 programból lehet elvileg állítani és ha állítom minimálisan ugyan, de változik (default 1-20 perc között lehet, most én max: 0-3 mp et tudok állítani...) (kezelési utasítás 63 oldal)
Korábban jó volt.
Pont úgy néz ki mint a képen, le még nem bontottam...
Hibajelzés nincs, véletlenül vettem észre ezt is.
Köszi,
Üdv:
L
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
Következő: »»   144 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem