Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   153 / 292
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Csinálj egy teljes soft resetet. 8-as menü valamelyike. Ha nem találod a leírásban megnézem neked. És az echo gomgot nyomd meg, hogy világítson. A készülékben van egy kimenet, ami csak akkor aktív, amikor fűt. Persze ezt is úgy kell konfigurálni, mert többfunkciós. A vezérlő jelet erről lehet levenni a vegyes kazánnak. Egyébként nem jó megoldás visszavezérelni a készülék felől. Pont fordítva kéne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
8.E minden paraméter visszaállítása erre gondolsz? Igazából a vegyes kazánnal nincs baj csak ez zavar, hogy egy ideje megy "egyfolytában" a gázkazán
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Igen 8E. A vegyesnek kéne reteszelnie a kazánt, nem pedig fordítva...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Az is reteszel oda vissza van berelézve.
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Oda vissza nem reteszelhet, mert akkor nincs kizárólagos elsőbbsége egyiknek se. Márpedig a vegyeskazánnak kell az abszolút elsőbbség, mert azt nem tudod csak úgy kikapcsolni egy kapcsolóval. Előbb utóbb eldurran...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Pedig tényleg úgy van ha megy a vegyes ott a kis lakat az FR10-en ha viszont megy a 3000w akkor pedig nem indul el a másik keringető.
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Akkor gondolj bele. Megy a cirkó, közben a vegyes lángra kap újra... Szerinted mi fog történni, ha a vegyes szivattyúja nem tud elindulni a cirkó reteszelése miatt? Hacsak, nem rosszul értelmezed. Lehet, hogy a vegyeskazán vezérli a saját szivattyúját és reteszeli a cirkót... Ált így szokott lenni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Két szivattyúm van egy a puffer és a kazán között egy pedig a ami rendszerben keringeti a vizet és ez van reteszelve.
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Ezt így elsőre nehéz elképzelni, rajz alapján tudnék reagálni, de így leírva nem életszerű gépészetileg, bár sejtem hogy van. Az eredeti hiba még fennál reset után is?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) roro27 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Idézet:
„vegyeskazán vezérli a saját szivattyúját”
ezt így nem értem mire is gondolsz
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Igen sajnos most is van hiba felfűti a kijelző szerint 30°C fokra majd a fűtés leáll és visszamegy huszonegynéhányra. Fűtés közben pedig villog a szifontöltés jele de ez gondolom csak az újraindítás miatt van így.
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Az 15 perc.. ha abbahagyta akkor nézd meg
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Sajnos ugyanaz a helyzet felfűt fűtés leáll visszahűl majd újra gyújt. Lehet hogy a termosztát huncutkodik velem?
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Ha tekered lefele a termosztátot, hány fok különbséggel állítja le a kazánt. Minden hőfoknál várj 5 percet(utókeringtetés) Lehet, hogy hőntartást végez. Van a készüléknek retesz pontja is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Megkérdeztem az alkotókat, mert engem is érdekelt, nehogy belefussak... Az FR10 folyamatos hőntartást végez. A külön retesz ponton tudod a készüléket megállítani, ha van a pufferben mondjuk energy. De ilyenkor pufferkizárással szoktuk megoldani a dolgot és akkor nem zavaró, ha megy a készülék szivattyúja. Bár ez más gépészeti és vezérlési módot kíván meg.
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
0,5°C fokkal lejjebb vettem már meg is állt. Azt a hőntartást ki lehet valahogy kapcsolni?
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Nem tudod kikapcsolni, csak reteszelni tudod a fűtést.
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Hú ez így nekem sok! Akkor most úgy néz ki hogy így megy az elejétől kezdve csak nekem nem tűnt fel? Nekem laikusnak ez így elég furcsa ez nagyban lecsökkenti a kazán élettartamát na meg a másik az az, hogy aminnyit a gázon spórolók az a villanyon meg elmegy mert azért csak csak fogyaszt az a kazán. Ha jól értem az FR 10 csinálja ezt a hőntartást ha azt esetleg le lenne cserélve
másik nem BUSon kommunikáló termosztátra? Ha jól tudom olyan is lehet rá kötni mert miután megvetették ezt velem utána derült ki, hogy sima mezei is jó lett volna.
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Van pár megoldás ami kivitelezhető. Ha sima termosztátot kötsz hozzá, elveszted a teljesítmény és fűtővízhőfok vezérlését. 10-15 % túlfogyasztás mellett.
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Akkor ez így most jól működik? Ez a normális? Mi lenne a legegyszerűbb megoldás?
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A legegyszerűbb, ha teszel egy termosztátot a pufferre, ami inditja a szivattyút és reteszeli a készüléket, ha a pufferben elég meleg a víz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A pufferen van termosztát.
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Akkor csak a levezérlést kell megoldanod egy relével.
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Van két relé is bekötve egyiket a pufferen levő termosztát kapcsolja a másikat pedig a gázkazán működteti
(#) somtibi hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Sziasztok, üdvözlök minden fórumozót!

Az alábbi kazán vezérlő hibát már a "ZC-18 kazán" topikban is említettem, de itt is megpróbálom, háha tud valaki segíteni:

ZC-18H típusú kazánom van, a vezérlő CH-12-40 névre halgat.(Digitális kijelző, mikrovezérlős panel)
A probléma a következő: az utókeringetés az előírt 1 perc után sem áll le, hiába nem kér a szobatermosztát fűtést. Folyamatos, halk morgással a szivattyú folyamatosan üzemel.
Nem találtam semmilyen állítási lehetőséget az utókeringetés beállítására.
Ha valaki tud segíteni, akár tanáccsal, vagy kapcsolási rajzzal, köszönettel venném, nem szeretnék új vezérlő panelre költeni...
(#) sankesz10 hozzászólása Ápr 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Ujabb probléma adódott a Vaillant (VUW 240)kombi cirkónkon. Most az a probléma, hogy nincs lángmoduláció, elindul begyújt, de nem kapcsol fel nagy lángra. Most így is elég lenne a fűtéshez, de a meleg vízhez már kevés. Tudna valaki segíteni, mi lehet a gond.
Köszönettel és üdvözlettel,
Sándor
(#) ferobatyo hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Immergas Victrix Superior 32KWx kazánunk és sikerült elfelejtenem a szervíz kódját, ami ahhoz kell, hogy ne 3 fok esésnél kezdjen használati meleg vizet gyártani hanem 10 foknál, mert most már működne a napkollektor, ha ez nem fűtené mindig elő a vizet a tartályban.
Előre is köszi!
(#) katica0710 hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Szép napot .Segítséget szeretnék kérni.
Ariston Turbós kombi
Ariston Clas EVO 28 FF Turbós kombi fali gázkazán digitális LCD kijelzővel 13-30 kW ilyen církóm van ,és tegnap óta nincs meleg vizem. A kémény kis jelnél sárgán villog a led lámpa és nem kapcsol be a gép. Kérek szépen segítséget, mit tegyek? köszönöm .
(#) DoDo69 válasza katica0710 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Üdv!
Jó lenne tudni ,túrbós vagy kéményes a készüléked.
A légellátással van valamilyen gond.
(#) zoszka válasza DoDo69 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Idézet:
„Ariston Turbós kombi
Ariston Clas EVO 28 FF Turbós kombi fali gázkazán”
Következő: »»   153 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem