Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   162 / 292
(#) sebokr válasza Zolt hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Idézet:
„E a panel ha segít valamit”
Ugyan ez a panel van a fég unical kazánban is, csak picit másabb. Azon nincs rajta a gyújtó trafó, kapcsoló. Abban a relék és az X2-es kondik szoktak kihalni (szürke és kék téglatest alakú) 99%-ban. Először azt kellene cserélni.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) mahlo hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
SOS. Kellene nekem egy hiba kód táblázat Thema Classic FAS30 EA- hoz!
Előre is köszönöm, ha valaki tudna gyorsan küldeni!
(#) bsd_szerviz válasza mahlo hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
mi a hibakód és megírom
f1 f4 gyújtás, gáz f2 kémény f5 túlmeleg ....
(#) mahlo válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
F5 a hibakód. A kérdésem még az volna, hogy ez minek a meghibásodására utal?
(#) zoliek1 hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Baxi nuvola 240i tipusú gázkazánom hibájában kérnék segítséget.leáll ,ujrainditás néha sikerül,de legtöbbször már az sem.első két led villog.sokszor melegvíz engedésekor áll le.ntc csere volt relé csere volt..meg még vmi.de semmi javulás.merre lépjünk tovább?találkozott már vki ezzel?..láttam korábbi hozzászólásokat hasonlókban.ott mi lett?köszi
(#) zoliek1 válasza Angiegina hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Nekünk baxi kazán produkál hasonlót.nem jutunk előbbre.megkérdezhetem mi lett?
(#) zoliek1 válasza toro hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Mit gondol?Ránk is lehet uez?vagy nálunk más lehet?köszi.
(#) bsd_szerviz válasza mahlo hozzászólására (») Dec 5, 2015 / 1
 
Hőcserélő előremenő ágán (hőcserélő bal oldala hozzád közelebb eső cső terelőlemez alatt van 1 hőgomba) hőgomba közepén kis pöcköt kell viszanyomni, ha benézel levett előlappal már látható !
(#) sebokr válasza zoliek1 hozzászólására (») Dec 5, 2015 / 2
 
Idézet:
„Baxi nuvola 240i tipusú gázkazánom hibájában kérnék segítséget.leáll ,ujrainditás néha sikerül,de legtöbbször már az sem.első két led villog.sokszor melegvíz engedésekor áll le.ntc csere volt relé csere volt..meg még vmi.de semmi javulás.merre lépjünk tovább?találkozott már vki ezzel?..láttam korábbi hozzászólásokat hasonlókban.ott mi lett?köszi”

Nem tudom melyik kazánod van pontossan de belinkelem az összes BAXI hibakód listát.
Ha a 30'C és a 40'C villog egyszerre akkor a: Biztonsági termosztát beavatkozás jelzése.
Hibák lehetnek:
- a kazánnak nincs minumum lángja
- El van vízkövesedve a lemezes hőcserélő ami a használati melegvizet csinálja.
- Rossz a kazán fűtőköri hőmérséklet érzékelője
- Rossz a kazán Használati melegvíz érzékelője.
- Rossz a kazán hőmérséklet határolója (túl alacsony hőfokon már kiold, mintha már felforrt volna úgy érzékeli) ezt általában azonnal nem lehet törölni.
NEM Kondenzációs hibakódok:
Bővebben: Link
KONDENZÁCIÓS hibakódok:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) mahlo válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Köszönöm, jó volt a diagnózisod! Remélhetőleg nem ismétlődik a jelenség!
(#) zoliek1 válasza sebokr hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Megpróbáltuk úgy h. a melegvizet 0 ra tettük akkor is kikapcsolt 20 perc után.kizárhatjuk ezt a bajt?
Mit produkál,ha nincs minimumláng?
Köszi
(#) zoliek1 válasza sebokr hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Ez a hőmérséklethatároló gyanus,mert valóban nem lehet tögtön újraindítani csak ha áll pár órát.Azt egyszerű cserélni?
(#) sebokr válasza zoliek1 hozzászólására (») Dec 6, 2015 / 1
 
Ha nincs minimum láng akkor ha szemmel nézed a lángot akkor kéményes eseték ~1cm magas, turbós esetén ~0,5cm magas. Illetve Túl meleg a víz akárhová is állítod a hőfokszabályozót. Ha kevesebb vizet engedsz a csapból irreálisan meleg illetve ki-be kapcsolgat a kazán. Hőmérséklet határoló csere 2 perc. Ha megvan a magyar leírás abban le van írva hol található. ~2500ft bolt függő lehet jóval több de kevesebb is.
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) nandor zsigmond hozzászólása Dec 10, 2015 /
 
Üdv mindenkinek,Kérdésem volna következő.Egy BIASI kazán háromutas váltószelepnél fenn van egy fekete dobozban egy kapcsoló.Alatta a tolórúdtól a víz bele jutott és össze égett.Biztosíték leoldott,Lehet azt direktre kötni ideiglenesen ,hogy menjen a fütés.Ami most nincs.Kösz a választ előre is,
(#) zoliek1 válasza sebokr hozzászólására (») Dec 10, 2015 / 1
 
Ezen mostmár mind túl vagyunk..+panelcsere is ,de egyik sem volt.A Co visszaáramlás érzélelőnél volt a hiba.
(#) sebokr válasza zoliek1 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Érdekes hiba, valóban jött vissza égéstermék vagy a kábel csatlakozó volt a ludas?

Roland
(#) zoliek1 válasza sebokr hozzászólására (») Dec 11, 2015 / 1
 
Égéstermék nem jött.van co érzékelőnk és a kéményt is ellenőriztettük....a kábel...
(#) tamas125 hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni!

Quadriga T2 kazánunk aljaskodik.

A következőt vettem észre: A termosztát indítja, teljesen random időközönként csak sokadjára tud begyújtani, ha begyújtott, utána minden oké, egészen a folyamatosan fennálló hibáig.

Ezt ráfogom az ionizációs lángérzékelő koszosságára, szaki ezt most megtisztította..
A folyamatosan jelen lévő hiba nem is igazi hiba, inkább figyelmeztetésnek fognám fel, jelezve a közelgő végét a dalnak...

Potival állítható a fűtővíz hőmérséklete. + A kazán magától is modulálja a lángot, ha a víz már a beállított hőérték közelében van. Ekkor, vélhetően a mágnesszelep, irgalmatlan csörgésbe kezd.
Tehát ahogy csökken a láng magassága, erősödik a csörgés, ha a láng kialszik, csörgés abba marad...
Fűtés közben, beállítástól függően ha a potin tudok még fentebb tekerni, a csörgés halkul.

A szaki a beálító potméter kontakt hibájára gyanakszik, én inkább a PCB-n kapacitáshiányos kondenzátorra, vagy hibásan működő mágnesszelepre...
Hang alapján olyan, mintha nem lenne meg az elegendő áramerősség a tekercsnek, hogy meg tudja tartani a kívánt helyzetét a szelepnek, ezért csengő üzemmódban vergődik....

Tapasztalt már ilyet valaki közületek?
Mit lenne érdemes még megnéznem?

Presszosztát kapcsolóját is cserére ítélte az öreg, kocogtatására leállt a kazán.
Fűtőköri NTC kimérve, rendben van.
Hőcserélő ép, kívül tiszta, zöld folt mentes, nem repedt, folyásnyom nincs. Égőtálca tiszta, rendben van.

Heteken belül elkészül a puffertartályos vegyes tüzelésű fűtésünk is,
ezután bontom meg a nyák átvizsgálása miatt a kazánt...

Előre is nagyon köszönöm!

Tamás
Kecskemét
(#) radrob hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Sziasztok,

Kérdezni szeretnék. Olvasgattam itt és keresgéltem Google-el is, de egyértelmű infót nem találtam ( a szerelőt már nem érem el...).
Első kazánom, így nincs tapasztalatom. Lehet csak valami bagatell probléma...
Bár azt gondolom nem márkaspecifikus a probléma, de adott egy Bosch/Junkers GAZ 3000W OS/OSW 18/23-1 KE/AE23/31 kazán (ez gondolom 2 típusjelzés - bocs

A probléma, hogy begyújt, a a narancs lámpa zöldre vált, ég a láng úgy 1-2 másodpercig, majd lekapcsol (eközben a termosztát nem kapcsol ki). Aztán újra próbálkozik, 2-3-4 alkalommal mire égve marad a láng és ténylegesen fűteni kezd.
Gondolom valami jeladó/érzékelő lehet a probléma. Van-e ötletetek, esetleg szerelő javaslatotok?
Bp. XI.ker.

Köszönöm szépen!
Robi
(#) radrob hozzászólása Dec 18, 2015 / 1
 
Sikerült megoldani, egy jeladó hibája volt, ami a hőt érzékeli. Ez nem jelzett és így úgy érzékelte a kazán, hogy nem gyulladt be a láng, így többször lekapcsolt és bekapcsolt. Leírtam, hátha valaki hasonlóval küzd és segít neki a megoldás.
Üdv,
Robi


-------
Idézet:


(#) radrob hozzászólása Válasz • Csü, 8:39 /

Sziasztok,

Kérdezni szeretnék. Olvasgattam itt és keresgéltem Google-el is, de egyértelmű infót nem találtam ( a szerelőt már nem érem el...).
Első kazánom, így nincs tapasztalatom. Lehet csak valami bagatell probléma...
Bár azt gondolom nem márkaspecifikus a probléma, de adott egy Bosch/Junkers GAZ 3000W OS/OSW 18/23-1 KE/AE23/31 kazán (ez gondolom 2 típusjelzés - bocs

A probléma, hogy begyújt, a a narancs lámpa zöldre vált, ég a láng úgy 1-2 másodpercig, majd lekapcsol (eközben a termosztát nem kapcsol ki). Aztán újra próbálkozik, 2-3-4 alkalommal mire égve marad a láng és ténylegesen fűteni kezd.
Gondolom valami jeladó/érzékelő lehet a probléma. Van-e ötletetek, esetleg szerelő javaslatotok?
Bp. XI.ker.

Köszönöm szépen!
Robi”
(#) precizke hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki az alábbiakban. Immergas parapetes gázkazánom van. Ma nem kapcsolt be és sárgán villogott, gondoltam kevés a víz a rendszerrre rátöltöttem, de nem indult el, utána reseteltem elindult, de most a piros villog és a sárga folyamatosan ég. Viszont a lángja magas és kénes sárgásan ég.
(#) joco75 hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Sziasztok! Nem olyan rég kérdeztem hogy junkers novaterm zw 20 ke Cirko milyen hibáknál áll ki reteszelten. Köszönöm szépen a válaszokat, most viszont azt is szeretném megkérdezni hogy akár a váltó szép hibája idézhet e elő ilyen hibát? Ugyanis teljesen rendszertelenül jön elő ez a reteszelten leállás van amikor két hét után van amikor kétnaponta. Vagy lehet hogy panelt kell cserélni? Válaszotokat előre is köszönöm szépen!
(#) joco75 hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Elnézést váltószelepet akartam írni
(#) nandor zsigmond hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Üdvözletem,van egy immergas kondenzációs combikazánom.Tökéletesen megy nappal.Programozva van a termosztát éjjelre mert egy üzletben van.Reggel nem indul csak a reset gomb be nyomásával.Tud valaki segíteni?
(#) sebokr válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
És mi a hibakód a kazánon? Mi a típusa a kazánnak? Ennek tudatában sokkal könnyebb lesz segíteni.

Roland
(#) nandor zsigmond válasza sebokr hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Sajna azt csak holnap tudom meg,mert nem nézték csak indították a kazánt.Kösz a választ majd írom mit jelez a készülék.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
A hba kódot nem mondták meg a boltosok de kértem őket,hogy mielőtt indítanák írják azt fel.Utána kérdezem mi a zür.Kösz Immergas a tip.
(#) zoszka válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Az immergas a gyártó. Azon belül nagyon sok típus létezik.
(#) sebokr hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Sziasztok.

Most nekem kellene segítség. Valaki találkozott e már Baxi Mainfour kazán vezérlő panel hibájával.
E01 vagyis sikertelen gyújtás. A szikra megvan de nem nyitja a gázt. A panelen van valami kontakt/forrasztás hiba. Ugyanis ha a panelt megnyomom a jobb felső sarkán akkor adja a feszkót a gázszelepnek és üzemel, ha elengedem megáll. Na ez sorozathibának tűnik mert november/december hónapban 3 ilyen ügyfelem volt. Jó lenne ha lehetne javítani a panelt mert nettó 35eft még szerelői áron is.

A csatolt képeket már próbálták javítani sikertelenül.
Közeli képen látszik az a terület amit megnyomok, működik.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) qvasz2 válasza sebokr hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
SMD forrasztási hibát nagyon nehéz lesz szemmel észrevenni, ahhoz nagy nagyítású nagyító (v. mikroszkóp) kellene. Talán célra vezetőbb lenne, ha vissza tudnád követni a panel szélén lévő csatlakozótól a jel útját egészen a mikrovezérlő megfelelő lábáig.
Következő: »»   162 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem