Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   168 / 292
(#) mahlo válasza zoszka hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Ez egy régi típus, nincs LCD kijelzője.
(#) Inhouse válasza mahlo hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Idézet:
„Úgy gondolom, hogy előbb kell szikráztatni az elektródának és csak utána nyit a gáz szelep”
Az Aristonnál biztosan így van, de gondolom minden épkézláb gyártó így oldja ezt meg.
(#) zoszka válasza mahlo hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
A villogások száma és üteme a hibakód....
A képek között az első oldalon megtalálod ...
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
(#) Homo ludens hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Üdv mindenkinek! Teljes tanácstalanság,104 hibakód .A kazán ariston genus premium system,indirekt tárolóval.Melegvíz üzemben semmi gond,fűtésen indulás után ki áll hibára 104,1P1,1P3, hibával.Reset és újra indul ,de ekkor már hiba nélkül.Majd utókeringtetésnél ismét hibával megáll.Lehet,hogy váltószelep dugulás és csak a fűtési oldalon? Találkozott már valaki hasonlóval? Köszönöm!
(#) maca52 hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
K.Hozzászólók !
Én nem tudok sajnos jó ötletet adni. Nem jutottam el a
hibajelzésig HÁLA a JÓISTENNEK, csak 40 FOKOS VÍZ
egyforma beállítása kellene: a vízcsap JEL ELŐTT egy rovátkával
(ami a NEGYEDIK balról jobbra) ott langyos a víz, abban lehet
hajat mosni. Ha melegebbet akarnék, akkor a HETEDIK vonalra
teszem, de itt egyszer jó meleg, majd HIDEG LESZ.
Ezért kértem Tőletek KEZELÉSI útmutatót, amelyben leírják,
hogy ha 35 fokos vizet akarsz, akkor a ......-dik rovátkára tekerd,
ha melegebbet és HIDEG nélkül, akkor a ..... -dik vonalhoz tekerd...
és pl. engedj hozzá HIDEG vizet....stb.
Amit nem értek és nem lehet nálam megcsinálni: FORRÓRA állíthatnám
és ENGEDNÉK HOZZÁ HIDEG VIZET ?? Mint régen, mint minden más
kazánnál, azelőtti életemben. HOL ? HOVA állítsam ? Ha hideget engedek
hozzá, akkor JÉGHIDEG lesz és sok víz elfolyik.
Köszönöm, ha valaki egy mondattal is segít. (Szerelőt nem hívok,
mert kicsi a nyugdíjam és 2 db szerelő állította be pár hónapja,
nyomtalanul eltűntek... hosszú az átveréseim sora !)
Köszönettel fogadok MINDEN TANÁCSOT ! Üdv.
(#) JZoli válasza maca52 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Visszaolvasni nem nagyon szoktak itt a fórumon! (IDŐ!) Ezért minden esetben célszerű a kazán pontos tipusmegjelőlése, mert anélkül nem nagyon tudnak segíteni!
(#) maca52 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Írom a kazán típusát (oroszul IS van írva a Felhaszn.kézikönyv)
Ariston BS II 24

Köszönöm előre is.
Üdv.: Maca
(#) JZoli válasza maca52 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Itt megtalálható a keresett kezelési utasítás:Bővebben: Link
De szerintem, ha ilyen gyorsan változik a víz hőfoka akkor ott más gond is lehet, nem csak a beállítás! Mikor volt utoljára kitakarítva, vagy vízkőtelenítve?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
(#) maca52 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Kedves Zoli !
Köszönöm a linket, ez a füzet megvan nekem is.
Ebben nem találtam, h. mit merre tekerjek, HA hideg, ...forró................
Nem koszos, pár hónapos.
Még az érdekes: fürdéskor alig akar a ZÖLD ÉGNI az 50 foknál,
nehezen villan be, pedig a VÍZCSAPJEL után van kettő fokozattal.
Amikor meg ELZÁROM, akkor a 40, 50, 60, fok is kigyullad, sőt
van, hogy a 70 fok is és 5-8 percig ég még ELZÁRÁS UTÁN.
Mintha a BELSEJÉBEN LENNE VMI rosszul beállítva,
mintha csak kijelzős hiba lenne vagy BESZABÁLYOZÁSI, van vmi
trükkje, amit én nem tudok. Agyaltam: leszedem a borítást és
próbálgatom, nézegetem, hátha van ott pl. egy CSAVAR és azt
állítgatnám HAJSZÁLLAL: jobbra... majd balra,,,, stb.
De még nem szedem le, jön a nyár, nem kell forróvíz.
Nagyon köszönöm a segítségedet, kedves vagy, üdvözöllek !
(#) Kovidivi válasza maca52 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Nem tudom, hogy hőtárolós-e a kazán. Ha igen, akkor pl. nálam valami spéci módon el kell tekereni a hőfokbeállítót. Azt hiszem, minimumra, aztán maximumra, utána pedig a kívánt hőfokra. Ilyenkor előmelegíti a vizet, és hamarabb lesz meleg a víz. Meg is jelenik egy kis jel a kijelzőn. De ha ekkora ingadozás van nálad, az nem biztos, hogy beállítási hiba. Nálam is érződik, hogy kicsit hullámzik a víz hőfoka, de nem zavaró. Esetleg ha nálad nagyon messze van a a kazán a fürdőszobától, akkor lehetnek még ilyen gondok. Mi az, hogy pár hónapos a kazán? Vadi új kazánod van? Felesleges levenned a burkolatot, nem fogsz találni semmi kézzel beállíthatót. Simán lehet, hogy a szervízmenü nincs beállítva rendesen, de ne kérdezd, hogy kell. Valami normális szerelőt kellene keresned, mert így elég nehéz kideríteni, mi a gond.
Amit írsz, hogy hova kell állítani a hőfokszabályzót, az nem bonyolult. Nálam fokozatosan szabályozható langyostól tüzforróig, tehát a kazánoddal van a gond, és nem pedig a felhasználóval. Direkt csak pár tekerő van rajta, amit állíthasz, a hétköznapi embernek ennyit mutatnak meg. Ez elég is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2016
(#) maca52 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Nagyon köszönöm a remek felvilágosítást (még ez fedi legjobban a meglévő valóságot).
- Szerintem NEM HŐTÁROLÓS !! ??
- Én is leteszem BALRA a bal oldalit (szemben állok): NULLÁRA, hogy kialudjon a gáz
és ne a csöveket melegítse, esetleg ÜRESEN, amikor nem az összes csőben van
pl. víz. ezt csak én gondolom, nem tudom hogyan működik !)
- Valóban hullámzik a hőfok
- A kazán távolsága a tusolótól (átlóban) kb. 3 méter. A konyhától messze van, de ott nem
is úgy használom.
- Biztosan, h. ez a "SZERVÍZMENÜ" nincs beállítva (a tusolóba is fordítva van bekötve:
a kék a meleg !)
- Sajnos kettő szerelő is volt: első lelépett a pénzzel, kétszer volt kint 2,5 órákat,
majd a lakáskulcsomat is elvitte, hiába írtam, nem adta vissza. Pedig írtam neki: "ha szégyelli
magát, akkor dobja be a kulcsot a ládámba !!" De nem tette.
A másik, aki bekötötte: kértem, hogy magasabbra tegye a kazánt, hogy beférjen alá
NYITVA a mosógép is, de nem fér és annyira kiáll a falból (az összetört csempéből) a
vízvezeték vagy vízelzáró, hogy nem fért be a mosógép a csap és kézmosó KÖZÉ !
- Normális szerelő sajnos nincs. Mintha nem oktatnák jól a szakmákat vagy igaz az: aki
jó volt és értett a munkájához, az mind kiment ?
A SZERVÍZMENÜ érdekelne továbbra is és köszönöm a segítséget, üdv.
(#) Kovidivi válasza maca52 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Szervizmenüvel nem tudsz sokmit kezdeni.
Amit én ajánlok, keresni egy szakembert valahonnan, csak ne az újságból! Baráti körben, ismerősöktől, rokonoktól. Egyébként a kazán mozgatása a falon szerintem elég drága, és sok munka. Talán olcsóbb egy elöltöltős mosógép.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) mahlo válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Ami "Szerelési és kezelési utasítás" Novatherm ZS/ZW 20KE...nekem van abban nincs hibakód jegyzék. Kérlek, ha tudod küld el!
(#) JZoli válasza maca52 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Az a helyzet, hogy ha nem elég meleg a víz annak két oka lehet. Az első a kazán teljesítménye kicsi, ez ilyenkor amikor nagyon hideg víz jön a csapból (mivel a földben lévő vízvezetékcsóvekben nagyon le tud hűlni télen a víz) a kazán teljesítménye egy bizonyos mennyiségű vizet tud csak a kellő hőfokra felmelegíteni, ha ennél több vizet engednek ki a csapon, tehát megnő a víz mennyisége, ebben az esetben viszont a víz hőfoka fog kisebb lenni, ezért lehet csak langyos a víz. A másik eset az, hogy a kazán teljesítménye nagyon vissza van véve ilyen esetben a kisebb leadott teljesítmény miatt alacsonyabb a víz hőfoka. Ezen lehet segíteni a szervizmenüben a beállításokkal. Viszont ez nem publikus mert általában csak kódokkal állítható a beállítás, így a laikus felhasználó nem tudja mit állít éppen és jó irányban-e,na meg nem is mindenki értené meg, ebből az okból csak a szakavatott és az adott típushoz értő szerelő tudja ezt beállítani! Itt jön a képbe amit írtál, hogy még nincs egy éves. Ilyen esetben hibára való hivatkozással ki lehet hívni az adott kazántípus szerviz szakemberét aki műszeresen beállítja a kazánt!Ezt a beüzemelő szerelőnek meg kellett volna tennie!Most ha nem jól működik a kazán garancián belül meg kellene ezt csinálnia a szerelőnek! Ezért kell az adott típushoz szervizes szerelőt kihívni!
(#) zoszka válasza mahlo hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Itt a topik képei között van.
(#) maca52 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Kedves segítők !

Mindenkinek nagyon köszönöm a sok hasznos hozzászólást.
Mindent lementettem.
Minden tanácsot megfogadok.
Ilyen segítőkész társasággal még nem is találkoztam.
És mindenkinek igaza van valamiben !
Köszönettel: maca
(továbbra is fel vok iratkozva !)
(#) Zosy hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Junkers WR 11-2B típusú átfolyós vízmelegítőm.
Most lett benne cserélve,a gyújtóelektronika,de ennek ellenére,csak minden,ötödik,hatodik kinyitásra hajlandó begyulladni.
Mi lehet az oka?
(#) mahlo válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Az én leírásomban bizosan nincs.....
(#) zoszka válasza mahlo hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Nem azt írtam, hogy a te leírásodban, hanem ITT topikon belül a képek közt. Bővebben: Link
(#) kbarcza hozzászólása Ápr 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Új lakás, régi Junkers kazán. A termosztátja egy TR21-es CAN-BUS (Ha jól látom) rendszerű.

Mivel elég primitív, gondoltam cserélem. A piacon rámkacsintott egy csinos Buderus Logamatic RC35termosztát, ami ha jól látom szintén CAN-BUS rendszerű.

A kérdésem az, mivel az utóbbihoz nem találtam részletes diagramot, hogy működhet-e a TR21 helyett? Esetleg némi átalakítással megoldható-e?

Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) zoszka válasza kbarcza hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
A TR21 nem can bus-os, hanem analóg 0-24-es. Nem csereszabatos a kettő... És 2 bus-os se, mivel minden gyártó saját kódrendszert használ.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) kbarcza válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Köszi a választ.
(#) zoszka válasza kbarcza hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Kapható hozzá analóg/bus-os digitális termosztát, ami kompatibilis, árban hasonló és még jól is néz ki...Bosch FR 100
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Gyakorlatilag majdnem egy hónapig hiba nélkül ment a kazán. Aztán tegnap jött újra az 504, majd az 5P1, 5P2, 5P3 és ERR és Reset után már 501. Az áramtalanítás sem jött már be. Rámértem az ionizációs lángőr vezetékére, gyújtás elején 4uA körül indul és 6,6-6,7uA a biztonsági lekapcsolás előtt. Ennek jónak kellene lennie. Miért van mégis szerinte láng leszakadás, ill. elégtelen láng érzékelés?
(#) zoszka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Lehet... EPH, átvezető égőszigetelés, égőkorrodálás és ha egy elektródás akkor trafó, ha az egyéb analóg hibákat kizártad. Vezérlésre legutoljára gondolnék. A 4uA épp hogy elég.. 7-12uA-nek kéne lennie
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ezeken már túl vagyok sajnos. Fémrészek egy potenciálon, a szigetelések jók, a múltkor ki is lettek tisztítva (1 hónapja sincs), a trafó nem lehet, gyújt és ég a láng, csak nem marad égve. A panelen a lángőr részen a 110V-os trafó mellett van egy 220nF és egy 10nF-os kondi, mindkettő jó értékre, 10%-on belül. A 110V-os trafó is jó, bár most így belegondolva, csak azt mértem mikor ki volt véve, hogy nem szakadt (ilyen hiba volt már másiknál). De nem hinném, hogy úgy romlik el, hogy kisebb feszültséget ad.
(#) zoszka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Az égő alatt van egy vezető szigetelés. Azt is mérted? Az ionáramot a gyújtótrafón át méri, vagy külön elektródás?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) Inhouse válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Idézet:
„Az égő alatt van egy vezető szigetelés.”
Ezt nem értem. A gyújtóelektróda szigetelésére gondolsz? Gyújt, ég a láng, csak elzárja.
Idézet:
„Az ionáramot a gyújtótrafón át méri, vagy külön elektródás?”
Külön elektródás. Volt próbálva másik elektródával is, bár az elég egyszerű szerkezet, mint egy "szeg".
(#) zoszka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Az égő... Tudod ahol kijön a gáz levegő keverék és ég.. A henger és az égőtérfedél között van egy hőszigetelő gyűrű, aminek vezetnie kell, hisz akkor az égő hogyan fogja az ionáramot elvezetni, ha elektromosan is szigetel az a gyűrű...? Gondolom ismered az ionáram keletkezésének és mérésének elvét, ha javítod is a paneleket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) Inhouse válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Jah...azt még megnézem, tényleg! Köszi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
Következő: »»   168 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem