Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   176 / 292
(#) koszos hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Sziasztok
Tanácsotokat kérném ,hogyan kössem be a szobatermosztátom a buderus ecomatic 2000 vezérlőbe.
A termosztát computherm Q7.Teszek ide két képet,ez alapján pontosan meghatározható(remélem)
A gyári vezérlő már nem szabályozható,ezért váltom ki.Kérem a tanácsot egyszerűen én is egyszerű vagyok a témában. Két vezeték van felcserélhet
(#) zoszka válasza elvis76 hozzászólására (») Nov 13, 2016 / 1
 
Igen, feltéve hogy eljut a kazánig a levegő és abban meg működik a légtelenítő.
(#) elvis76 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Ma megvettem és ki is cseréltem a HMV NTC-t. Minden működik ahogy kell.
Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) zoszka válasza elvis76 hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Nincs mit..
(#) tranyóka hozzászólása Nov 14, 2016 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérem!
Egy Ferolli Domitop HF24E turbos(MF03F1 vezérlőpanel van benne) kazánom van és nem gyújt be. A nagyfeszültségű szikrát sem adja ki. Ha Bekapcsolom a kazánt akkor pár másodperc múlva elindul a keringtető szivattyú és az elszívó ventilátort. Azt észrevettem, hogy a venturi csövek el vannak törve. Ma rendeltem újat, holnap megérkezik és be is építem. Gondolom ha nincs elszívás akkor az égést sem engedi. Próbáltam úgy tesztelni, hogy összedugtam az érzékelőre menő csatikal állandó kapcsolatra, mintha mindig menne az elszívó ventilátor, de így sem gyújtja be. Két-három hete már észrevettem, hogy hideg van a házban, hát nem fűtött csak keringtette a hideg vizet. Van ötletetek, hogy mi lehet ennek az oka? Esetleg kapcsolási rajz a panelhoz, van valakinek vagy esetleg letölthető valahonnan?
A segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.
ui.:sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nincs más alternatíva a fűtésre, család átköltözött anyósékhoz.
(#) Kalo hozzászólása Nov 15, 2016 /
 
Sziasztok,
az alábbi aug.29. -i hozzászólásom még mindig aktuális, a problémára még mindig keresném a megoldást, ha esetleg valaki tudna segíteni ?!

"A segítségeteket szeretném kérni Ferolli Tantaqua 30 CE tipusú álló tárolós (nem örlángos) kazánnal kapcsolatban. A Kazán 2000-óta üzemel.

Hiba jelenség: a jelzölámpa kigyullad és letiltja a kazánt. Visszanyomom kézzel megy egy kicsit, melegít kb 10 fokot a 300l külsö tárolón, majd kigyullad. Arra járok visszanyomom, és így megy ez !

Amit lehetett megpucoltam, csatlakozókat megigazgattam, szivattyú kering,....

Piros Honeywell központi egység van rajta ha jól emlékezek, ez lehet a hiba vagy valamely érintkezö, termosztát, vagy más ... ?
Mit gondoltok, hol érdemes kezdeni?
Kösz elöre is minden segítö hozzászólást!
Üdv
Kalo "
(#) tranyóka hozzászólása Nov 15, 2016 /
 
Sziasztok!
VK4105G gázszelepet vezérelt már valaki? Szükségem lenne pár infóra ezzel kapcsolatban, hogy miként kel meghajtani.
Köszönöm.
Üdv.
(#) tibibalogh520 válasza tranyóka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Szia!
Ne piszkáld azt a gázszelepet!
A presszosztát csöveit kicserélted már?
Ugye azt Te sem gondoltad komolyan, hogy átkötött presszosztáttal el fog indulni a kazán?
Ennél azért elővigyázatosabb volt a tervezője. Ha így működne a dolog, akkor ennyi erővel ki is spórolhatnák belőle a gyártás során.
(#) tranyóka válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Nem akarom így működtetni, csak biztos akartam lenni abban, hogy ez a hiba. Délután berakom az új venturi csöveket..... remélem ez volt de gondolnom kell a legrosszabbra.
(#) hegman hozzászólása Nov 15, 2016 /
 
Üdv!
Kérdezném, valakinek van tapasztalata QAC34 külső hőmérséklet érzékelő kiváltásával kapcsolatban?
Nekem Westen Condens Bojler 24+ kazánom van. Külső hőmérséklet érzékelőre a fenti típust adja meg. Ez egyébként egy 1k NTC-t tartalmaz. Megpróbáltam kiváltani, 1k NTC, IP védett doboz stb. tehát lehetőség szerint azért igényesen. A kézikönyvben megadott pontokra való bekötés és természetesen egy általam kiválasztott görbe megadása után a kazán 5-15 perc után 11-es hibakóddal megáll. A furcsa az, hogy a gépkönyv 10-es hibakódot ad meg több helyen is a külső hőmérséklet érzékelő hibára, 11-es nem is szerepel benne. Utána a 12-es már tejesen más hibakód. Ha kikötöm és visszaállítom, hogy előre menő vízhez szabályozzon akkor nincs probléma.
Érdekelne mi lehet az oka és mi a 11-es hibakód?
(#) tranyóka hozzászólása Nov 15, 2016 /
 
Nos, kicseréltem a venturi csövet. Viszont még mindig nem gyújt be. Kivettem a panelt és tüzetesen átnéztem. Találtam két alkatrészt ami nem jó rajta. Egy induktivitás és egy ellenállás. Ez egy Domitop HF24E kazán vezérlő panel. Meg tudnátok mondani az ellenállás értékét? Az induktivitás úgy nézem 200uH. Illetve van egy harmadik alkatrész ami olyan mint egy dióda de teljesen szakadt a jelölés nem diódára utal. Nincs valakinek egy ilyen panelja, hogy leolvassa nekem az értékeket?
Előre is nagyon köszönöm.
Üdv.:
(#) zoszka válasza hegman hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
A 02-es infóba mutatja a mért külső hőmérsékletet?
Milyen termosztát van hozzá?
A P06 paraméter mire van állítva?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) tranyóka válasza zoszka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Az A jelű alkatrészre gondoltál? Annak piros az első. Az nem egy induktivitás? Nagyítóval megnéztem még a tekercs is látszik ott ahol lepattant a teteje. A B jelűt viszont nagyon nem tudom beazonosítani...
(#) zoszka válasza tranyóka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
De arra.... Azért is töröltem a hsz-t mert rájöttem, hogy induktivitás és 200uH.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) tranyóka válasza zoszka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
a másikon mi lehet?? Főleg a második gyűrű
(#) hegman válasza zoszka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
A 02-es paramétert nem néztem, de az ntc értékét mértem mielőtt rákötöttem. Ez kb. 1 fok körül ha jól emlékszem ~2300ohm volt. Ez a QAC34 leírásában a 4%/K-hez nagyjából passzolt.

A 06-os 20-ra volt állítva (a kazán üzembe helyezője telefonon erre saccolta elsőre, hogy ezen érték körül lesz majd jó a ház viszonyait nézve). Vele is beszéltem de kb januárnál hamarabb nem jut el hozzám. Túl jó szakember . Ő azt mondta lehet hogy sajnos a leírás rossz és nem a leírásban szereplő pontokra kell kötni az ntc-t.

Termosztát egy sima Q7RF (M1 1-2-es ponton).

Talán arra gondolsz, hogy sima termosztáttal és külső hőmérséklet érzékelővel nem működik?
Én úgy gondoltam, hogy sima termosztát kapcsolja a kazánt és a külső hőmérsékletérzékelő az előremenő víz hőfokot állítja be. Vagy rosszul gondolom?
(#) hegman válasza hegman hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Pontosítok most azt mértem, hogy 2,9kohm és ~0 fok van nálunk, akkor lehet, hogy az ntc nem pontos? Akkor a mostani hőmérséklethez ~2kohm-nak kellene tartozni?
(#) zoszka válasza hegman hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Nézd meg az infoban a 02es pontot. Ne méregess, meg találgass... Amit ott mutat, az alapján működik. A P06-ot vedd vissza 0-ra. A görbét nem ott állítod. Ott az érzékelő fajtáját állítod. A görbét a radiátor hőfokkal állítod... ( a könyvébe is benne van, el kéne olvasni )
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) hegman válasza zoszka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Ezt a leírást kaptam hozzá. Ez alapján a 02 a gáztípus állítása.
A 06-ost visszaállítottam 0-ra.
Idézet:
„A görbét a radiátor hőfokkal állítod...”

Ott hogy állítom? Nekem ebből a leírásból nem derül ki.
Az én értelmezésemben a P 06-nál 00 - nincs külső mőmérséklet érzékelő- és 90 közötti értéken állítom a görbét.
(#) zoszka válasza tranyóka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Az a passz kategória.
(#) zoszka válasza hegman hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Aaaazta... Nem a P.02-t írtam hanem az I.02-n nézd meg mit mér (1. Kép) Görbe beállítása (2. Kép)
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) zoszka válasza hegman hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Ha már az állígatás...
Radiátor vagy padló?
P16 értéke?

Amikor csatlakoztatod a külső érzékelőt a görbeszabályzás átveszi az előremenő hőfokszabályzást ezért kell ott beállítani a görbét az előremenő helyett, mivel az előremenő hőmérsékletét nem te szabályzod.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) hegman válasza zoszka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Jogos, figyelmetlen voltam.

Hétvége felé megnézem akkor érek rá és jelentkezem.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza tranyóka hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Az A jelű, ne tekercs, hanem huzalellenállás. Mit Te tekercsnek nézel, az a feltekert ellenálláshuzal a kerámia testre. 2W
(#) tranyóka válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Egyébként ma megnéztem erős nagyító alatt és tényleg ellenállás. 300ohm/2w. A B jelű értékét nem tudja valaki? Az is egy ellenállás, viszont eléggé leégett az egyik vonal
(#) hegman válasza zoszka hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Igazából mindkettő egy zónavezérlőn keresztül és 2db. Q7RF + zónaszelepek. De a fűtés energia igényét nézve kb 70-75% padló 25-30 radiátor (csak szobák).
Most 50 fokos előremenő vízre van fixen állítva, de mivel a padló fűtés viszi a hőigény nagy részét felesleges 50 fokon járatni a kazánt úgy sem engedhetem bele 50 fokosan. Tehát ha kisebb lenne az előremenő víz hőmérséklete –legalább is én így gondolom- a kazánnak is jobb lenne valamivel a hatásfoka.
Eddig egy sima turbós kazánom volt, főként anyagi okokból jó pár évig fával fűtöttem a gáz csak rásegítés volt + melegvíz. Januárban cseréltettem ki a kazánt erre miután az előző elromlott. Viszont számításaim és eddigi tapasztalataim szerint most olcsóbban fűtök gázzal, mint ezt megelőzően fával. Tehát nem panaszkodhatom, de ha még tudok javítani rajta egy keveset annak örülnék. Ezért jött az ötlet egy külső hőmérséklet érzékelő felszerelésére.
Ahogy néztem úgy 0 és +5 fokig a radiátoros körnek is elégséges lenne, ha ~45 fokos vízzel fűteném. Úgy 0 és -10 fok körül kellene az 50 fokos víz ez alatt meg több, de ez ritka.

Idézet:
„Amikor csatlakoztatod a külső érzékelőt a görbeszabályzás átveszi az előremenő hőfokszabályzást ezért kell ott beállítani a görbét az előremenő helyett, mivel az előremenő hőmérsékletét nem te szabályzod.”

Én is ilyesmire gondoltam, csak rossz helyen akartam állítani a görbét. Lehet ma, de legkésőbb hét vége felé megnézem mit mutat ha rákötöm az ntc-t milyen hőmérsékletet érzékel (I.02)
Köszönöm a segítséged.
(#) proli007 válasza tranyóka hozzászólására (») Nov 16, 2016 / 1
 
Attól hogy megégett, még egyáltalán nem biztos, hogy tönkre is menet. Egyébként pedig "utána kellene járni", hogy ez a melegedés üzemszerű vagy sem. Mert ha üzemszerű, akkor célszerűbb nagyobb teljesítményű ellenállásokat alkalmazni. Akár még "nem túl szép módon" kihuzalozva a panelből, mert előbb-utóbb a panelt is elégeti, de ki is forraszthatja magát a panelből..
(#) hegman válasza zoszka hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
1 napja hogy bekötöttem, azóta rendben üzemel és állítja a külső hőfok függvényében az előre menő víz hőmérsékletét. És helyesen mutatja a külső hőmérsékletet is (I02). Tehát rendben működik.
Köszönöm a segítséget.
Hegman
(#) kviktoria hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
ÜDv!

Nekem egy Ariston Clas Premium EVO 24 típusú kazánom van.
A hétvégén többször is lángleszakadást jelzett újraindult, majd "nincs lángérzékelés" hibával leállt. Reset gomb megnyomásával újra indult és több órán keresztül működött. Ezt az elmúlt napokban jó párszor eljátszotta.
Kérdésem, hogy ezt esetleg tudnám valami házi módszerrel orvosolni vagy muszáj a szervíz? Még nem él a garanciám, mert folyamatban van az engedélyeztetés a kéménnyel stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) zoszka válasza hegman hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Akkor mindenki örülhet..
Szívesen.
Következő: »»   176 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem