Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   183 / 292
(#) Kalo válasza sebokr hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Kösz Roland,
megnézem ezt is hátha látszik valami a panelen (eddig még nem pattintottam le a burkolatot, de majd most). Az elfáradt kondik alatt a szétnyílt kondit érted, vagy külső jelek nélkül is előfordul ?

A mellékelt képen minden részlet rajta van a panel-mágnes-és kombiszelep adatokkal.

Most pl. mikor hazaértem a piros lámpa világított, miután megnyomtam elindult felfűtött, majd kikapcsolt, de pár perc múlva mikor újra akart indulni szikrázás -de begyújtani nem tudott- majd ismét piros lámpa. Továbbá ha nem akar indulni, de pl csavarhúzó nyelével kocogtatom közepes erővel szikrázáskor a mágnesszelep kombit, akkor biztosan elindul.
Ezek után is a kondikra voksolsz?!

Hálás köszönet!
(#) zoszka válasza zoszka hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Lehet még 22, 46, 48, 51, 55 dugult.
(#) zoszka válasza jethro hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
2 áramlás kapcsoló van benne. Az egyik a HMV-é a másik a szivattyúé.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) jethro válasza zoszka hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Egyébként a tegnap délutáni méregetés óta működött egészen ma délután 5-ig akkor megállt,de már jönnöm kellett melózni nem tudtam piszkálni.Melegvízet nem csinálunk vele mert a hozzávaló tartály annyiba került volna mint 3 gázbolyler,úgyhogy talán a HMV kapcs nem játszik.Vagy mégis?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) Kalo hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
+ panelkepek: Nekem laikusnak látszatra a kondik rendben vannak...
(#) sebokr válasza jethro hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Igen ntc vagy áramlás kapcsoló. ntc 20kohm mezei ellenállással áthidalható csak a próba idejére. Az áramlás kapcsolót méregetni kell miközben kapcsolgatva van. mindig jól kapcsol-e.
(#) sebokr válasza Kalo hozzászólására (») Jan 24, 2017 / 1
 
Külső jele nincs a kondinak, csak el van fáradva.
(#) sebokr válasza Kalo hozzászólására (») Jan 24, 2017 / 1
 
A pirossal jelöltek szoktak rosszak lenni, a sárga nagyon ritkán.
Illetve ezen a panelon forrasztás hiba szokott még lenni ami nagyítóval lehet látni pici repedést körbe a forrasztáson az alkatrészek lábánál.

Névtelen.jpg
    
(#) Kalo válasza sebokr hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Köszi, akkor tüzetesebben megnézem a panelt.
A két sárga és a középső piros milyen alkatrész? Specko kondi?
(#) sebokr válasza Kalo hozzászólására (») Jan 25, 2017 / 1
 
Síma mezei kondi, elko és ha jól emlékszem X2-es. Sajnos nem találtam itthon ilyen gyújtópanelt nem tudtam megnézni. Holnap keresek a raktárban is hátha lesz és meg tudom nézni az értékeket.

Roland
(#) Kalo válasza sebokr hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Ok, köszi!
(#) toro válasza endruzpapa hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Tönkre ment a gyújtásvezérlő.
"Csak" csere!
(#) jethro válasza sebokr hozzászólására (») Jan 26, 2017 / 1
 
Köszi.
Most már 2 napja megy hibátlanul nem merem piszkálni.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget! Egyik ismerősömnek van egy Ariston Genus 23 R kazánja,nem kapcsol be a fűtés, ha az érzékelőről Bővebben: Link lehúzza a drótot akkor bekapcsol. Ez lehet a hibás?
Ezt hogyan lehetne lemérni (tesztelni) ezt az érzékelőt? Ez olyan mint az autóba a hőgomba?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Kalo válasza sebokr hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
@Roland: a cserélendő kondi típuslistát a Ferolli Tantaqua N30EL kazán "S4565CD 2029 1" paneljéhez el tudnád küldeni?

Odáig jutottam vele, hogy normál esetben mikor elindul a mágnesszelepre induláskor 111V jut ami hirtelen leesik 92V, de ezzel még kinyit.
Hibára futáskor: induláskor a mágnesszelepre egy pillanatra max. 92V ad ki, majd az is eltűnik vagy szaggat. A mágnesszelep ekkor nem tud kinyitni a kicsi vagy szakadozó feszültség miatt. Ilyenkor csak szikrázik, majd a Piros lámpa kigyullad.

Forrasztás hibát így szabad szemmel nem látok. Kondi okozhatja ezt?
(#) Lucifer válasza Kalo hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 2
 
Idézet:
„Kondi okozhatja ezt?”

Igen.

Kondik oldalán van egy kód az megmondja milyen értékűek. Kiforrasztod beviszed valami jobb üzletbe és adnak neked újat helyettük.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) Kalo válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Ezeket tudtam leolvasni, amelyeket sárgával és pirossal Roland bejelölt:
sárga karikások:
- 400 1n (téglatest alakú kb.2x8x4mm) kondi 2db
(remélem egyformák, mert csak az egyiket tudtam leolvasni)

pirossak:
- 250 1µ (téglatest alakú kb.6x14x6mm)kondi 1db
- (M) 105°C hengeres 2 labas (ez bimetálos hőkioldó?) 1db
- 1µJ63 (kék téglatest alakú kb.4x10x8mm) kondi 1db

Itt Sopronba egy ilyen bolt van, átküldöm nekik emailben és meglátjuk...

Köszi!
(#) Lucifer válasza Kalo hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Idézet:
„Ezeket tudtam leolvasni, amelyeket sárgával és pirossal Roland bejelölt:
sárga karikások:
- 400 1n (téglatest alakú kb.2x8x4mm) kondi 2db”

400V 1nF

Idézet:
„(remélem egyformák, mert csak az egyiket tudtam leolvasni)”

Ne reméld, forraszd ki nézd meg.

Idézet:

pirossak:
- 250 1µ (téglatest alakú kb.6x14x6mm)kondi 1db”

250V 1uF

Idézet:
„- (M) 105°C hengeres 2 labas (ez bimetálos hőkioldó?) 1db”

Nem hőkioldó, ez egy elkó, rá kell legyen írva a feszültsége, kapacitása is.

Idézet:
„- 1µJ63 (kék téglatest alakú kb.4x10x8mm) kondi 1db”

63V 1uF
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) Kalo válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Köszi,

az Elco: KME 63V 2,2µF
A kérdésest meg kiforrasztom (mert a JB1-24V felöl van a felirta)

A tisztán látás miatt. A két nagy fekete elem micsoda (JB1-24V és LZL-24H) és mi a szerepük? Trafót nem látok, de valami előállítja a mágnes-szelep részére a 110V-t, amit jobb esetben mértem.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) Lucifer válasza Kalo hozzászólására (») Jan 28, 2017 / 1
 
Idézet:
„A két nagy fekete elem micsoda (JB1-24V és LZL-24H) és mi a szerepük?”

Azok relék. Vezérelhető kapcsolók.

Ezt a panelt konkrétan nem ismerem, de egy Honeywell panelt hasonló szindrómával visszafejtettem, itt a kapcsolási rajza:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=292927

Itt a modulációs tekercsen keresztül osztják le az egyenirányított 230 V-ot úgy, hogy az átfolyó áramot PWM-el szaggatják.

Ennek a panelnek is kondi baja volt a C61 volt a ludas. Azon sem látszott semmi.

Ökölszabály: minden ilyen jellegű hiba javítását az összes kondi kicserélésével kezdünk.
Ez kerül mondjuk 500 HUF-ba vagy 1000-be. Kicserélni 5/10 perc és ezzel kizártad az ilyen hibák 75%-át. Továbbmegyek ha más később feltárt hiba hiba esetén is lehet, hogy egy n idő múlva bekövetkező hibát akadályozol meg vele.
(#) sebokr válasza Kalo hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
szia

ez akár mágnes relé is lehet. A mágnestekercs a panelon hová megy? nem egy relé lábára?

Roland
(#) Kalo válasza sebokr hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Szia,

sajnos, ehhez én kevés vagyok .. .
Talán ha átlátszó lenne a nyáklap

A kérdéses kondit viszont kivettem a relé árnyékából, az is 400V 1nF mint a másik sárga.
A kijelölteket (sárga 2 + piros 3) holnap remélem sikerül beszereznem és az eredménnyel jelentkezem. A többi (nem kijelölt) kondival akkor ne is foglalkozzak?

Kösz mindent!
(#) sebokr válasza Kalo hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
az nagyon ritkán rossz és más a hibajelenség.

Roland
(#) Dimitrij hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy Ferroli NE 100 kombi kazán, ami kicsit már vízköves lehet, mivel ha 70 foknál magasabbra állítom az előremenőt, egy idő után túlmelegszik és letilt. Egy restart megoldja általában. Ezt csak tisztítással tudom orvosolni? Illetve érdemes-e szétkapni teljesen ezért, vagy úgy is eredménytelen lesz és sok szívás után a kazáncsere lesz a megoldás?

A nagyobb problémám az, hogy pár napja nem kapcsol be a fűtés. Termosztátot érzékeli, mert elindul a keringtető. Üzemmód kapcsolóra is szintén beindul. Nyomás is van a rendszerben.
És a melegvíz is jön, ha megnyitom: olyankor begyújt és működik rendesen. De fűteni nem akar.
Melyik érzékelővel lehet a baj?
Esetleg egy relé vagy átkapcsoló szelep a hibás?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) sebokr válasza Dimitrij hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Egyik hiba hogy letilt: a szivattyúban van egy kondenzátor 2 vagy 2,5µF értékű rá van írva. Azt kell kicserélni mert el van gyengülve és csak fél teljesítménnyel vagy annál kevesebbel dolgozik a keringető szivattyú.
A másik hiba a fűtési előremenő hőmérséklet érzékelő. ezért nem kapcsol be, mert úgy érzékeli elég meleg a víz.
A teljesen szétkapás nagyon is jó a rendszernek ha kéményes mert akkor ki lehet tisztítani rendesen vízzel a hőcserélő külső felületét az égéstermék és egyéb szennyeződésektől.

Roland
(#) Dimitrij válasza sebokr hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
A keringető szerintem jól működik, minden radiátor szelepnél hallatszik az áramlás erősen, ill. a szivattyút hallgatva is egészségesnek tűnik, de köszi a tippet, nem gondoltam, hogy ebben is lehet ilyen jellegű hiba.

Ez a hőmérséklet érzékelő milyen elvű lehet? Mert néha üzemel a fűtés, de van, hogy már teljesen kihűlt az egész és még akkor sem kapcsol vissza órákon át. Fene sem érti. Vagyis én nem.

Érdemes belenyúlni a modulációs hiszterézisbe? Ez a kazán elég sűrűn bekapcsol, ha megy a fűtés. Maximumon kezd, aztán néhány másodperc múlva lejjebb veszi a gázt, majd kialszik. Eltelik fél perc és kezdi elölről. Arra gondoltam, a gázminimumot lejjebb állítanám a szelepen és az elektronikán is van két potméter ilyesmi célból. Nyilván az lenne a jó, ha minél kisebb lángon minél tovább üzemelne egy-egy felfűtési ciklusban.
A keringető a leggyorsabbra van állítva.
(#) Dimitrij válasza Dimitrij hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Illetve, ami még furcsa, hogy ha átkapcsolom ilyenkor (amikor nem megy a fűtés valamiért) TEST-re, akkor sem indul el. Pedig az független a beállított fűtési előremenőtől nem? Azt csak a 85 fokos biztonsági lövi le.
(#) sebokr válasza Dimitrij hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
érzékelő PTC alapú.
A panelon a kazán maximális teljesítményét kellene kisebbre állítani.
A minimum teljesítmény ha kéményes főleg nem nagyin kellene állítganti nehogy túl kicsi legyen. A beállításához műszer szükséges. Javaslatom az hogy csak akkor legyen állítva ha túl nagy. Test üzemben nem működik a készülék ha túl melegnek érzékeli rossz érzékelő miatt.

Roland
(#) Joe979 hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Ma regisztráltam, nem tudom jó helyre címzem a kérdésem.
Ariston Genus Premium vezérlő paneljének a kapcsolási rajzára lenne szükségem. A panel 5V1 névre hallgat.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.: Joe
(#) Inhouse válasza Joe979 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Hamarabb lesz egy használható kólarecepted...
Következő: »»   183 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem