Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   538 / 727
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Igazából a kérdést sem értettem 20 évvel ezelőtt még lett volna jelentősége a kérdésnek, de ma már nem is képesek a hangeszközök annyira alacsony mintavételre és bitmélyságre ami érdemben befolyásolná a mérést, legalábbis ha hangszórót mérünk, legfeljebb az FFT lehet kérdéses, azt érdemes minél aprólékosabbra álítani.
(#) videoton6363 hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Építettem egy hangsugárzó ládát, a párja még nincs kész. Három 13cm-es mélyhangszóró, és egy 5cm-es magas hangszóró kerülne beépítésre. A 3 nagyobb közül a felső a mélyközép hangokért felel, ez természetesen el van különítve a mélyhangszóróktól, ahogy a magasnak is külön kis rekesze van a hangládában. A hangszórókhoz a saját hangváltójuk lenne haszálva. Viszont a probléma a következő. A mélyhangokat szinte sehogyan nem képesek kiadni a mélyhangszórók, illetve szólnak, kilengenek a membránok, de szörnyű amit produkál. Lehetséges hogy túlméreteztem a mélynyomó részt? Kérem segítsenek, ez az első házilag épített hangfalam, nem szeretném kidobni
(#) ptesza válasza videoton6363 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
A doboz méretei és hangszórók paraméterei kellenek. Úgy látom ez egy zárt konstrukció. Kelleni fog egy -egy reflex cső.
(#) Peter65 válasza videoton6363 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 / 1
 
Csak egy tipp: A hangszórók nem ellen-fázisban dolgoznak? Nem írtad hogy vannak bekötve, de a hangváltóról leválasztva a soros vagy párhuzamos kötést, tápláld meg egy ceruza elemmel a kettő hangszórót. A kettő membránnak egy irányba kell elmozdulnia.
(#) videoton6363 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Szia! Van reflex cső, a doboz hátlapján. A mélyhangszórók párhuzamba vannak kötve egymással, a középsugárzóval pedig a magas hsz van párhuzamba, egy hangváltón keresztül. A saját hangváltója. A hangszórókról csak annyi információm van hogy 12cm a beépítési átmérő, és hogy 8 ohm. A doboz belső méretei: 190x860x230mm, ha az anyagvastagságot nem számítjuk bele. 19mm vastag pozdorja lapból készült.
(#) Kismazsika hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy 44 literes ládám,a hangszóró átmérője 30cm, mély hang sugárzónak szeretném megcsinálni, milyen hangszórót javasolnátok hozzá ?
(#) Benji94 válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Ezt a Te igényeid és a pénztárcád vastagsága határozza meg.
(#) Kismazsika válasza Benji94 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Értem, de mégis milyen márkát válasszak esetleg egy tudnál e adni egy linket ahol vannak jó minőségű hangszórók ?
(#) bundibacsi válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 2, 2015 / 1
 
Ezek nem rosszak szerintem szobába is elmegy.
(#) Benji94 válasza bundibacsi hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Nem tűnik rossznak
(#) szamóca válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Amíg nem tudni, milyenek az elvárásaid, illetve milyen keretösszegből gazdálkodhatsz, a kérdés teljesen értelmetlen.
(#) Kismazsika hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Az elvárásom az lenne, hogy szép mély hangokat produkáljon a ládám, az összeg amit ráfordítanék az k.b. 15-20 ezer Forint.
(#) Kismazsika hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Csináltam képet a ládáról amiről szó lenne, de van benne egy három fokozatú kapcsoló, egy csomó bekötési lehetőség, de a kapcsoló szerintem nem működik jól mert csak egy fokozatban szól, a többiben nem, és a sok bekötési lehetőségből is csak egy vagy kettő jó. Képeket csatolom.
(#) Kismazsika hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Megtaláltam a gyári kivitelt ebből a típusból, hát nem mai darab. De nem tudom mire való az a három fokozatú kapcsoló és a sok bekötési lehetőség.
(#) voodoo válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Talán lehet tudnánk valamit mondani, ha nem egy 60x60 as pixelből álló ikont kéne nézni.
Próbálj jobb minőségű (nagyobb felbontású) képet csatolni. A csatikról, és arról a hangváltó szerűségről.
(#) Primary válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
JBL CS1214
Az összes elektronikát meg hagyd a fenébe, kell egy normális aktív hangváltó meg egy végfok.
(#) P_Laszlo válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
A csatlakozón ott a bal-jobb csatorna be- és kimenete. Mivel passzív mély. A forgókapcsoló a hangváltót igazgatja, szintet illeszt, hogy aztán minek a szintjét, a mélyét vagy a sztereó hangszórópárét(ez a valószínűbb), az kérdéses.

44 literbe nem biztos, hogy a 30 centis JBL olyan jó ötlet.
(#) steelbird válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Lehet azért mobiltelefonnal is normális képeket csinálni. Még a kínaival is. Nem csak telefonálásra valók, főleg az okosa(bba)k.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) steelbird hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
P_Laszlo kollégát kérdezném erről a két hangszóróról:
Peerless 830656
Dayton Audio DC160-8
16L es aktív dobozba keresek woofert, 48Hz körüli hangoláshoz.
A Peerless az a dán vonal, az úgy gondolom, elfogadható minőségű és hangú, a Dayton Audio -ról viszont nem hallottam még.
Ismered esetleg ezeket a hangszórókat?
Vagy esetleg véleményed a TS paraméterek alapján?
(#) steelbird válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Jaj... igen, jogos! Rendes megvilágítás nélkül nem működik a dolog...
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
A peerless az olcsó, de értelmetlen, egyébként kínai már vagy 10 éve.

A dayton, az meg csak mélyhangszóró. Ha valami reflexes kis mélysugárzóhoz kell, oda jó lesz. Mondjuk a 3mm-es lin. tartomány nem annyira szép, de legfeljebb kicsit nagyobb lesz a THD.

Honnan szeded te ezeket a díszpéldányokat mindig?
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Hmm.. cikkekben turkálok, olyanokban, ahol diy cuccokat építgetnek.
Mindkét hangszóróval állítólag jó hangsugárzókat építettek.
Azt a Peerless hangszórót például nagyon dicsérték, itt a cikk róla.

Nekem egy 5,5" -os, vagy max. 6,5" -os woofer kellene,
16L körüli dobozba és mint írtam, 48Hz körüli hangolással. Mindezt 60W körüli RMS terhelhetőséggel.

Van egy elég nagy kritérium, nem szeretnék 90++ Dollárt kiadni egy wooferért, meg plusz még vagy ennyit a csipogóért.
Vagyis, minél olcsóbban szeretném kihozni. Ezért keresek cikkek, leírások alapján.
Ez a kettő tűnt kedvezőnek a leírások, vásárlói visszajelzések és az ár alapján.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Remek, ha 2kHz-en akarsz váltani egy 13 centis hangszórót. És az XT 25 torzításait szeretnéd hallgatni. Ez a link sztem nem cikk, ez fórum. De a cikkek sem jobbak sokkal.

Meg tudod mondani nekem, mi benne a kedvező? És hogy sikerült két ennyire különböző hangszórót kiválasztani ugyanabba a dobozba?
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Milyen magasat szeretnél hozzá?
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Ez a mélyközéptől is függ, aktív biampra lesz majd tervezve.
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Találtam egy másik jelöltet.
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Egyre sz...bbakat találsz. Már bocsánat érte.

Mivel úgy veszem ki a szavaidból, hogy kétutas lesz, valami olyat nézz már, aminek rendben van a középtartománya.
Példának nézz rá egy 17R558AN -re mondjuk. Az valamennyire rendben van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Na, ez egyre érdekesebb akkor. Az utóbbit, amit linkeltem, pl. aktív monitorokba ajánlják. De akkor gondolom, három utasba.
Van még más ötleted a 17R558AN -en kívül? Ez egyébként elsőre szimpi.
Milyen csipogó mehetne mellé? Aktív crossoverrel, biamp erősítővel.
Max 18L -es lenne a doboz, azzal milyen alsó határfrekire lehet kihangolni?
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Nem arra gondoltam, hogy azt válaszd, csak mint példát mutattam. Hogy ne legyenek 5-10dB-s malackodások a középtartományában. Ha csak lehet.

A Vifa PL18-ak is vállalhatóan szépek (voltak amikor utoljára mértem), vagy a SS 18W/8424 is jó középen, viszont az meg mélyben gyenge. Olcsóbbak között nem nagyon tudok hasonlóan jót.

Nagyon olcsó kategóriában vannak HiVi-k leárazva Szegeden Ilyen W6 vagy S6N vagy már nem is tudom milyen 6"-os típusok még. Azok kb. annyit tudnak, mint egy HA17-18, de sokkal szebbek esztétikailag. És azzal kb. egy árban vannak most, míg el nem fogynak.

Esetleg még a Tannoy 4R 16 centis is lehet alternatíva, a saját magasával még váltótervem is van hozzá. Kb 50-55Hz alsó határ kihozható belőle. De a lineáris tartománya kevés kicsit.

Ui: 15 centis mélyhez három út? :o Miért? Nem értek én ehhez már. Aktív szűréssel mondjuk könnyebb/olcsóbb korrigálni a hangszórók hibáit hangnyomásban. De azért nem világmegváltó a dolog.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Nézelődök, a Tannoy -t nem találom.
A HiVi W6 -nak is van egy csúnya, kb. 10dB -es púpja 2,5kHz -nél.

A szegedit megtaláltam. Azok közül melyiket ajánlod még?
Van náluk HiVi M6N, meg S6N is. Azok közül melyik jobb?
Következő: »»   538 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem