Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   218 / 269
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ilyenkor vagy elajándékozod egy múzeúmnak, vagy elásod
Volt egy amerikai sorozat a discovery-n ami pont erről szólt, mindenféle dolgokat találtak a földben, aztán minden ment a múzeumba...
(#) mateatek hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Kezd alakulni az Arduino Megás gépem.
A fej még kiöntetlen, és a program is kissé nagyon kezdetleges, de már kezdem azt hinni, hogy lesz gép a gépből.
Próbáltam a találat fázisszögét mérni és a mért értékkel modulálni a találat hangmagasságát.
Egyenlőre csak a jónak bizonyuló találatnál mérem a fázisszöget, a vasnál nem.
Fura hangokat tud így a gép. Például, az alufóliát távolabbról magasabb hangon jelzi, mint közelről, mert közelről konkrétabban méri a fázisszöget, mint messziről, és így közelről bemélyíti valamelyest.
Persze még csak teszt stádiumban vagyok. A videón a kamera sajnos nagyon zavarta a detektort, azért hallani a folyamatos pittyegést. Hiába vettem vissza az érzékenységből, kiszűrhetetlenül pittyegtette.
A videó minősége kissé kifogásolható, a hang is kicsit csúszva van a képhez képest, de a 2MB-os fájlkorlát miatt nagyon össze kellett tömöríteni.

proba.avi
    
(#) 20sz Jófiú válasza mateatek hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
A videóban egy jóságos manó mutatja be a varázstrükkjeit.
(#) mateatek válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Ezt most nem értem.
(#) 20sz Jófiú válasza mateatek hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
A szerkesztés miatt hasonlít a videó arra amit írtam de ügyesen megoldottad, hogy beleférjen a 2MB-os korlátba és még érthető is legyen.
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Próbáld ki, mi a helyzet a fázisszöggel, ha a föld tetejére dobsz egy ötöst, ill., ha eltemeted 15-20cm-re.
(#) mateatek válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Még csak próbapadon van a gép. Sok idő, mire kijutok vele terepre.
Addig tégla, és földesdoboz mögé bújtatott tárgyakkal tudom tesztelgetni.
Csodát ettől sem lehet várni. Miben is különbözik egy analóg géptől? Abban, hogy komparátorok helyett ADC-k dolgozzák föl a jeleket és nem két, hanem három csatornáét.
Persze ez jó dolog, mert sok információt ki lehet szedni a jelből, amit az analóg nem fog tudatni velünk. De nem varázsszer.
(#) mateatek hozzászólása Okt 28, 2016 / 1
 
Csinálgatom a szárat a géphez. Teljesen hétköznapi dolgok fölhasználásával. Összetolva 69 cm hosszú. Kihúzva a tagok legalább 25 cm hosszan vannak még egymásban. Ha ezt csökkenteném, akkor még rövidebb lehetne összetolva. 795 gramm a súlya. Kb 3000 ft anyagból.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Összeraktam a gépet, és kipróbáltam. Majd ittam egy sört, megnyugodtam, és elhatároztam, hogy a kritikus részt újraírom. Mindig is sejtettem, hogy újra kell írni, mert elsőre semmi sem sikerül, de ez a határozott felismerése a dolognak sokkoló volt.
A kijelzőn volt egy gyanta csepp. Ezt körömmel levakartam, és azóta a kijelzőn a képen látható valami látható. Szétfolyt a kijelzőn belül a valami?

IMG_0595.JPG
    
(#) deexteer válasza mateatek hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Ha szerencséd van akkor nem, meleg helyre kell rakni egy napig és kiderül.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
A programírás ilyen, mindig lehetne csiszolni, javítani rajta.
Üzemelő kijelzőnél a pixeleket nézd, rendben elkülönülnek-e a kérdéses foltnál. Nem lehet baja gyantacsepptől.
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
A kijelző üzemel, a pixelek is elkülönülnek, csak van egy állandó folt rajta. Nem a gyanta okozta, hanem a körömmel való kotorászás.
(#) deexteer hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Meg tudna nekem mérni valaki bármilyen nem pi fémkereső adójelét multiméterrel (maxwell) ac állásban?
Elsősorban az érdekelne hogy amit mutat az kb. hány volt pp.


+Keresnék valakit aki tud beszerezni és programozni 2db PIC12F1840-t. Elsősorban smd-t, de a sima is jó, természetesen nem ingyen kérném. (firmware és hex file van.) Én is írtam már párat, de a jdm programozóm ez a pic-t nem támogatja sajnos.
(#) mateatek válasza deexteer hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
60 Vpp a szkópon az nálam 17 volt a DVM-en. Kínai, alap gép, nem Maxwell.
(#) csinga válasza deexteer hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
18 Vpp, RMS-es műszer 6.8 volt.
(#) nagym6 válasza deexteer hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Nem tudom milyen multira gondolsz, az egyszerűbbek csak kb. párszáz Hz-ig mérnek csak szinuszt jól. Általában a "True RMS" multik tudnak kb. 50-200kHz-ig mérni, effektív értéket adnak. Ez szorozva 1.41-el, és még szorozva 2-vel, adja a "pp" értéket, ha nincs egyenáramú öszetevője a jelnek.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) csinga válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Az enyém hp 3466A, azt írja TRUE RMS freq range: 30Hz-100kHz és annyit mutat 8,2kHz-en.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) deexteer hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Köszönöm! Az enyém 400hz-ig mér pontosan, csak egy viszonyítási alap kellett, sajnos a cibolám mateatek féle fejjel kint felejtettem egy hónapja és valamilyen állatka elrendezte a kábelét tőbe.
Annyi "öröm" azért volt a dologban hogy legalább nekiálltam megcsinálni az újabb keresőt, jó nagy árammal hajtva, egyenlőre az adó és vevő rész van meg a fejre építve.
A vevő erősítő kimenetén a legapróbb pénzérmét a fejre rakva felmegy 7-9 voltig a vevő kimenő jel, ez normális?
Egyenlőre a laptopra nem merem rákötni a nagy jelet, kell csinálnom még hozzá adaptert.
(#) csinga hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Fortuna-m2-re a szerző új firmware-t rakott fel 1.1.4, úgy látszik kezd tökéletesedni.
Szemetes helyen is jó használható.
(#) mateatek hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Írogatom a saját digitális gépem programját. Itt teljesen el kell felejteni az analóg gépes működést.
A találat anyagának az eldöntéséhez teljes mértékben a fázisszög mérésére kell és lehet hagyatkozni.
Csak az érdekesség miatt írom ide, hogy ez a filléres Atmega csip, egy csippanásnyi idő alatt minden további nélkül képes cirka 1500-2000 mintát venni az analóg jelből, ezeket tárolni, és kb 3000-3500 lebegőpontos számolást elvégezni. Tehát még egy magamfajta program írónak is van ideje rengeteg feladatot elvégeztetni ez idő alatt.
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Talajban a fázisszög változni fog. Más lesz ha a föld tetején van és más 20 centi mélyen. Ezt valahogy jó lenne megoldani. Van olyan rutin, amellyel el lehet tolni a skálán az ID-t. Plusz az amplitúdót is figyelembe veszi. Ha nagy, akkor kevésbé tol, ha kicsi, akkor jobban. ( egy határon belül.) Így sacca érmékre kompenzálja azt amit 1-2 mondatban írtam. Tovább bonyolítja a dolgot, hogy a fázisszög a tárgy alakjától és elhelyezkedésétől is függ.
Szólj, ha elérted a 60-70 Kilobájtot.
(#) mateatek válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Ezt én is megfigyeltem, hogy talajban változik a fázisszög. Mivel 3 csatornám van, több az infóm, talán tudom ezt kompenzálni.
24 Kilobájtnál tartok, de még nagyon fapados a cucc, és terjengős a program.
(#) mulderx válasza csinga hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Automata gb mennyire stabil?
(#) csinga válasza mulderx hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Nem értem a kérdést.
A fortunába nincs automata gb , csak automatikus hangolás, aztán az fix .
(#) mulderx válasza csinga hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Talajkovetes még ebbe sincs akkor ezek szerint...
Föld kiegyenlites szerintem a gyengéje a gepnek vagyis az m1nek.
M2 mennyire stabil ilyen szempontból?
(#) csinga válasza mulderx hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
M2-re irt 1.1.4 program elég jó, az ezelőttiek mind a sima m-es vagy egy kicsit rosszabb.
Valami nagyobb teret hagyott a gb-nek.?
Én ezt már kezdem meg szokni.
Közben olvasgatom a fórumukat fordítóval, azzal lehet a gond ahogy értem.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) vandorbot válasza csinga hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
0-1024-ig lehet léptetni a GB-t. Ebben a tartományban több helyen is ki lehet egyenlíteni. Nem néztem végig, de 4 helyen minimum. Kis szerencsével szépen ki lehet hangolni, de előfordul, hogy marad benne egy kis difi. Túl sokat nem tudtam tesztelni. Épp változékony időjárás volt, a talaj se volt egyenletesen vizes, de időnként újra kellett állítani.
(#) csinga válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Az m2-ön már más a beállítás.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) mulderx válasza csinga hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Balról a második gombal itt is lehet hangolni a gb-et?
M-be lehetett, röviden megkellett egyszer nyomni és a sipszoig oda vissza kellett emelni a földtől a gepet míg beállította magát.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) csinga válasza mulderx hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Igen lehet, de itt az első gomb a gb és tx áram ,második a pinpointer és a világítás.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
Következő: »»   218 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem