Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   25 / 93
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Nem említed sem itt, sem a rövid előzeteseben, hogy milyen lesz a kijelző. Csak a kisméretű, PIC-ekhez általában használt, kétsoros aprócska LCD, vagy esetleg "normál" méretű 7szegmensest is meg tud hajtani (talán akkor a teljesítménykijelzéstől el is lehetne tekinteni).
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Akkor idézek
Idézet:
„...ehhez az áramkörhöz csupán egy PIC fog kelleni és ez működteti majd mindkét LED kijelzőt”
(#) magneto válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Szia Attila86!

Köszönöm, hogy szóltál, de ehhez a mostani táphoz már megcsináltam a panelok nyákjait, de szerintem (ahogy magam ismerem) nem ez lesz az utolsó labortápom. Úgyhogy örömmel veszem, ha majd közkincsé teszed a kapcsolást. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan oldottad meg a PIC-es vezérlést! Én is most szeretném magam beleásni egy kicsit jobban a PIC-es dolgokba, így eléggé felcsigázott a kapcsolásod!
(#) hadnagyakos hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Megépítettem egy feszültség mérő ICL7107-tel. A nyákot Alkotó rajza alapján készítettem. Bekapcsolás után csak két pont és egy egyes látható a kijelzőkön akár van rajta mérendő feszültség, akár nincs.
Csatoltam képeket a problémáról!
Mi lehet a gond?
(#) roland0327 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Ez túlcsordúlt... Olvass vissza pár oldalt és meg is találod, hogy mik lehetnek a hibák! Alkotó is ecsetelte nem rég.
(#) hadnagyakos válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Hogyha nincs rákötve mérendő feszültség, akkor hogyan lehet túlcsordulás?
(#) Beradan válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
túlcsordulás: Link
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Bocs, lehet tévedek... de nem pont fejen állva vannak a kijelzők?
(#) Alkotó válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Legelőször fordítsd meg a kijelzőket, és reménykedj, hogy jók maradtak azok is, meg az IC -is.
Éppen fordítva kell állniuk. A mérőpanel forrasztási oldala van felül, mikor helyesen olvashatóak a számjegyek. (remélem figyeltél rá, hogy a kijelzőpanel számozott csatlakozói, a nekik megfelelő számhoz kerüljenek a mérőpanelon, és úgy forrasztottad össze őket.
Aztán zárd rövidre Rx2-t, vedd ki Rx1-et, és a bemenetet is zárd rövidre. Így állítsd be a 100mV-os referenciát. Elvileg 3 nullát kell mutatnia.
(#) hadnagyakos válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Szóval meg lettek fordítva a kijelzők. Így a kijelzőn egy mínusz jel és egy K betű szerű valami jelent meg: ":-"
(a pontok helyére a szegmenseket kell képzelni.
Kipróbáltam egy másik IC-vel is, azzal is ezt csinálja.
Az lehetséges, hogy a kijelző fordítva való behelyezése tönkreteszi az IC-t, mivel ez az IC is élt már meg ilyet?
(#) Sebi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
A legtöbb kijelzőnél a két lábsor közepe a közös anód, tehát az IC-re nem jelent veszélyt, csak a kijelzés nehezen értelmezhető lesz. Az IC fordítva behelyezése már nagyobb gáz, bár nálam is előfordult ilyen, és túlélte.
(#) hadnagyakos válasza Sebi hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Akkor miért lehet a kijelzőn az az K batű féleség?
Észrevettem, hogy pár újraindítás után már csak egy egyes látszik.
(#) Travolta válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Idézet:
„(remélem figyeltél rá, hogy a kijelzőpanel számozott csatlakozói, a nekik megfelelő számhoz kerüljenek a mérőpanelon, és úgy forrasztottad össze őket.
(#) hadnagyakos válasza Travolta hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Igen, ez is stimmel.
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ezt a beállítást próbáltad?:
Bővebben: Link
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Megpróbáltam. Itt azt tapasztaltam, hogy a referenciafeszültséget maximum 85mV-ig tudom felvinni, tovább nem. Akárhova állítom a feszültség körülbelül 10mV-ot ugrál és a kijelzőn továbbra is az az ábra látható.
Csatoltam egy képet a jelenségről.

HPIM4672.JPG
    
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Javaslataim:
Ellenőrizd a plusz és mínusz 5V meglétét! Ugye nem egyen feszt kapcsoltál a táp csatlakozóra? Oda csak váltó jó, mert abból állítja elő a -5V-ot.
(#) Alkotó válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Megadott értékekkel, a trimmer "tetején" kb. 217mV-nak kell lennie. Nulla és e közt lehet a referenciát állítani. Ha nálad ez max 85mV, akkor ott valami nincs rendben. Vagy az R1 nem 22k, vagy az R4 trimmer nem 1k, vagy az 5V nem annyi, illetve talán az IC 36-os lába terhel nagyon (én még ilyennel egyszer sem találkoztam).
A 100mV fontos! Azt be kell tudni állítani!
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Na, én ....
Véletlenül sikerült egyenáramról hajtanom. Még jó, hogy nem működött...
Igazából után sem néztem, hogy miért kell neki a váltóáram.
Köszi a segítséget!
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
... és most jó? (Így legyen lottó ötösöm!)
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
...most jó!
Máskor azért megnézem a kapcsolást! Érdemes lesz előtte mindig átgondolni, mit csinál az ember.
Azért a lottó ötöst én is elviselném...
(#) Alkotó válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Pedig én próbáltam egyértelmű rajzot csinálni, lásd a mellékletet.
A lényeg, hogy működik.
(#) hadnagyakos válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Nincs semmi gond a rajzzal, inkább az én fejemmel...
Ilyen műszerrel lehetne valahogy áramerősséget mérni?
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hát(-tal nem kezdünk mondatot!) persz, hogy igen! Olvasd végig a topicot, lehet, hogy véletlenül kiderül 1-2 titkos dolog...
Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Tulajdonképpen az "árammérés" csak játék a szavakkal. Ugyanis az is feszültségmérés, hisz ha az a bizonyos áram "átfolyik" egy ellenálláson (általában egy kis értékűn), akkor azon a nagyságával pontosan azonos feszültség fog esni (Ohm törvény). Ezt meg jól megmérjük, és ha ügyesen méretezzük az előtétláncot, akkor éppen az áramot fogjuk leolvasni.
Maximálisan támogatom a javasolt olvasgatást. Illetve a kapcsolások megnézését. Pl. a Pioneer féle táphoz készült paneltervre, illetve az átrajzolatba már eleve berajzoltam a műszerek helyét.
(#) fantom45 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ez viszont igaz. Nemrég tanultuk ezt.. (nem kellett volna melléd ülnöm Ákos, rossz hatással vagyok rád)
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Maximálisan köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
(#) attika hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Sziasztok!!

Lenne egy olyan problémám,hogy építettem egy lcd-s hőmérőt icl 7107-el.Már hónapok óta működik,de van egy kis hibája,ha kicsit párásabb az idő(eső után pl) akkor az összes létező pontot kiírja az lcd amit csak tud,de a hőmérséklet marad ugyan úgy.Ahogy javul az idő eltűnnek a pontok.Mivel lehetne ezt orvosolni??
(#) roland0327 válasza attika hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
ICL7107-el LCD? Biztos ez?
(#) attika válasza roland0327 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Igazad van a kérdés jogos,keverem a feszmérővel.Ezt építettem meg 7136,de jó a 7106 is hozzá,de a gondom ugyan az lenne.
Következő: »»   25 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem