Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   26 / 93
(#) proli007 válasza attika hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Hello!
Tedd az LCD-s hőmérőt zárt dobozba, és tegyél hozzá kis szilikagélt. Megszűnik a kondenzáció. Ezt néha lehet kis tasakban találni készülékek mellett. De ugyan ez van pld. PLUSSSZ ultivitamin dobozának fedelében is ha jól megnézed, egy kis áteresztő lapka alatt.
üdv! proli007
(#) roland0327 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Bocs, hogy bele vaú de még a cipős dobozt s megnézheted.
(#) proli007 válasza roland0327 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Hello!
Így van, abban is szokott nedvszívó lenni. De lehet ez egyből ez a hőmérő doboza is..
üdv! proli007
(#) roland0327 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Lehetne, nem kellene hozzá sok szerszám csak olló és papír ragasztó. és készis.
(#) attika hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Hát köszi a sok választ .Zárt dobozban van az egész.Gondoltam rá én is,hogy kinyomom valamivel a nyákot és megszűnik,de azt hittem,hogy van olyan megoldás is,hogy pl valahova beteszek egy kondit vagy akármit.Utoljára akkor csinálta ezt amikor kalibráltam és a forró gőz rászállt.Akkor veszek egy tubus szilót és telenyomom ha nincs más megoldás
(#) proli007 válasza attika hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Hello!
Igen, létezik páramentesítő kondenzátor is. :yes: Például.
üdv! proli0
(#) attika válasza proli007 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Köszi.Szerintem ez lesz a megoldás.Jövőhéten meg is rendelem Azt hittem,hogy valami szűréssel meg lehet oldani.De ha most valaki belinkel ide egy szűrőberendezést akkor falnak megyek.
(#) lanti válasza attika hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Félelmetes , komolyan...
(#) FlashJimmy hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Jó estét kívánok.
Egy stabilizált tápforrást építgetek.Már a szabályozás meg van.
Szimmetrikus, ill. 2 csatornás lesz.
A kijelzést LCD-vel szeretném megoldani. Találtam a neten tök jó képet, de sajnos több info nincs.
Ugy gondoltam, hogy mutathatná a feszültséget, a felvett áramot és az áramhatárolás beállított értékét.
És ezeket mindkét csatornára külön.
A másik elvárás az az lenne, hogy tápforrás független legyen, hogy világos legyen, az a lényeg, hogy akármilyen tápba belehessen építeni.
Én valami olyanra gondoltam, hogy az áramot is fesz.formájában venném le egy a mérőellenállással párhuzamosan levő osztóról.
Valaki nem dolgozott hasonló projekten?
Köszönöm a segítséget
(#) proli007 válasza FlashJimmy hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Hello!
A képen látható műszer egy processzor alapú mérőmű.
- Itt a legfőbb probléma, hogy csak akkor tudsz mérni, ha a műszer bemeneteknek egy közös GND-pontjának kell lenni, hiszen a processzor A/D bemenetén analóg kapcsoló van. Tehát ha több egymástól független tápon szeretnél feszültséget és áramot mérni, akkor az analóg bemeneten galvanikus elválasztást kellene biztosítani. Ez közepes pontosság esetén is gondot jelent.
- Másik probléma, hogy ha az áramhatárolás beállított értékét is meg szeretnéd jeleníteni, akkor az áramhatárolás alapjelének is a közös ponthoz képest kell megjelenni. (Tehát az áramhatárolásnak is feszültségvezéreltnek kell lenni.)
- Tehát egyik mérőpont bemenete sem "lóghat" szabadon-függetlenül az áramkör valamely pontján. Tehát a feszültség-áram-határolás mérőpontjainak egy közös bemenettel kell rendelkeznie. Ennek a pontnak közösnek kell lenni a processzor GND vezetékével.
üdv! proli007
(#) dante01 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Sziasztok!
lcd kijelzőt keresek a hq video áruházban,vannak is kijelzők ,de segítségeteket kérném abban hogy az icl7106-os lcd meghajtóhoz melyik ott kapható kijelző lenne a megfelelő?
az az egy kitétel van a kijelzővel kapcsolatban hogy legyen lába amire tudok forrasztani. mert az az üvegre felvitt érintkező az nem biztos érintkezés,nem tudom jól beállítani ,és ahol használva lesz ott meg rázkódni is fog.
segítségeteket előre is köszönöm. Laci
(#) proli007 válasza dante01 hozzászólására (») Máj 22, 2010 / 1
 
Hello!
A HQ nem valami bőbeszédű az LCD-k terén. Inkább válassz innen ez biztos jó lesz. De sokkal jobb ötlet, ha egy feszültségmérő modult választasz, és nem kell az LCD-vel küzdeni. Árban is szinte ugyan ott vagy és tudásban is azt tudja mint a másik, hiszen ebben is 7106 van.
üdv! proli007
(#) dante01 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
köszi szépen. akkor nem a HQ-ból veszek
köszönöm a gyors választ. fontos volt
Egyébként simsonra csinálok fordulatszámmérőt , úgy indult hogy icl7107,de mikor rátűz a nap a kijelzőre nem igazán látni és inkább marad az LCD háttérvilágítással. sima lcd-t veszek 2 okból. az egyik hogy úgy jobb számomra ha én hozom össze azt a részét is,a másik ok hogy a panelműszernek nem 5 volt kell,hanem ha jól tudom 8volttól valameddig,és mikor a motor alapjáraton jár akkor nem lenne elegendő feszültség még akkor sem ha a nem használt töltőtekercsről lenne járatva.Ha már csináltam rá elektronikus gyújtást akkor már fordulatszámmérő és 10 ledsorral henger hőmérséklet kijelzés is lesz ha minden úgy megy ahogy szeretném.
köszönöm mégegyszer szép napot.
(#) dante01 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Már megint itt pusztítom a levegőt.
találtam egy jó kis LCD-t. meg tudnátok nekem mondani hogy ez a kijelző
http://www.hestore.hu/termek_10024642.html
jó lenne-e icl7106-hoz. Lábkiosztás miatt kérdem.
köszönöm a válasz előre is.
Sziasztok
(#) proli007 válasza dante01 hozzászólására (») Máj 22, 2010 / 1
 
Hello!
Ez nem jó kérdés, tekintve, hogy nem tudjuk mibe kell. Mert gondolom, valami nyákra gondolsz. De az adatlapban ott van a lábkiosztás, vesd össze a nyákkal és a 7106-al..
üdv! proli007

LCD-PIN.png
    
(#) dante01 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
köszönöm
így már értem hogy hogyan működik az LCD.
(#) dante01 hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
sziasztok!
utánna néztem az LCD-nek és az icl7106-nak és ha jól értelmezem a dolgokat akkor az icl7106-os meghajtót nem lehet +5 -5 voltról járatni,mert az icl 7106-os meghajtó ic-nek a 21-es lába ( BP ) mindenképp a kijelzőre kell menni.így kilenc voltról működik.
Jól értem?
Csak azért mert nekem 5voltnál nem biztos hogy lesz több ott ahol használni akarom,az 5volthoz is alacsony maradékfeszültségű stabilizátort vettem.
(#) fongab válasza dante01 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
szia
Sajnos a ICL710X nek kell a -5V is ezzel süti ki a mérőkondenzátort. Az máskérdés hogy a -5V csak 1…2mA nagyság kell.
Ha ezt megnézed, akkor láthatod, hogy az +5V ból is lehet, -5V ot csinálni: (7660) rajz itt:
Bővebben: Link
És ha a ICL7106adatlapját megnézed, lehet +5,-5V ról űzemeltetni.
üdv.
(#) dante01 válasza fongab hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
szia!
tudom hogy kell neki -5volt,már csináltam vele kb 2 éve egy feszmérőt. azóta is működik.én 55ös ic-vel és pár kondival,diódával állítottam elő kb 15voltot és 79l05-el stabilizáltam.
most pedig motorra szeretnék csinálni fordulatszámmérőt.minden menne,mert már csináltam egyszer fordulatszámmérőt,csak ezzel akadtam el.hogy LCD kijelző kellene hogy ha a nap rásüt akkor is látszódjon. ehhez icl7106 kell,viszont vagy vak vagyok vagy nincs ott az adatlapon olyan kapcsolási rajz aminél az icl7106 is +5 -% voltról járna.
De a legfontosabb az lenne hogy az ,,in low"kivezetés és a tápfeszültség negatív vagy pozitív ága azonos potenciálon legyenek. 7107-hez van is ilyen kapcsolás,de én 7106-nál ilyet nem látok.
Melyik kapcsolásra gondoltál?
(#) dante01 hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Még egy kérdésem lenne.
Az hogy maximum mennyi áramot ehet a komplett áramkör. icl7106 LCD kijelzővel?
Előre is köszi a választ.
(#) fongab válasza dante01 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szia
Ha rákattintasz a ICL7106 ra akkor előjön a HEstore itt adatlap ( pdf fájl ) málam 16oldalas és nekem a 12 oldalon van a FIGURE 15 os Mind a kettőhöz jó (7106 és 7107 )
Soha nem mértem. Szerintem a legnagyobb, a -5V miatt lesz, a fogyasztás. Én az egészre 30mA mondanék. De valaki, biztos tud, egy mért értéket írni.
A gondot, inkább a kijelző sérüléseibe, látom. ( ütődés, rázkódás, alacsony(-5°C)/magas(+40)°C hőmérséklet )
Azon is elgondolkoznék, hogy milyen fordulaton pörög a motor. Ez a IC, csak 1999 tud, kijelezni. Még egy nulla el kellene, szerintem.
De te tudod.
üdv.
(#) dante01 válasza fongab hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
a rázkódást kiküszöbölöm.a motor simson tehát nem nagy fordulat ,és a kijelzés úgy lesz hogy maximum 19.9 ezres fordulat. tehát a második szám után lesz a tizedesvessző,és az utólsó kijező nem lesz bekötve mert fölöslegesnek tartom.
a hőmérséklettel lehet a legnagyobb baj.
ha nulla fok alatt vagyunk LCD kijelzővel akkor ha jól tudom belassul a kijelző.
A legnagyobb baj hogy ha a nap rásüt befeketedik,de ha a bicikli kilóméterórákban is LCD van akkor jónak kell lennie.
Már úgy volt hogy ledes kijelző lesz,de ha a nap rásüt akkor nem lehet látni,pedig már 40mA folyt egy leden.
Ezért maradt az LCD éjszaka háttérvilágítással. úgy gondolom hogy 2 db magas fényerejű fehér leddel.
Az említett rajzon annyi van írva hogy -v , +v .hol a közös pont?
De fölöslegessé vált,mert arra jutottam hogy tekerek egy kis trafót. rákötöm az egyébként használatlan töltőtekercsre és a trafónak kettő kimenetén a dupla feszültség lesz.mind a kettő kimentetet egyenirányítom és 78l09-el stabilizálom.
Az egyik kimenet az icl tápfeszültsége lesz,a másik kimenet az 555-ös ic-vel felépített szűrőnek lesz. és így hogy le lesz választva a trafó miatt a motor testje és az icl negatív tápfeszültsége,már nyugodtan összeköthetem az icl7106-os negatív bemenetét a motor testjével.
Az 555-össsel felépített szűrő készen is van.nem volt nehéz mert már régebben csináltam egy másfajta fordulatszámmérőt.rákötöttem egy sima multiméterre ami feszültségmérőre volt kapcsolva 200mV-os határban és működik is beállítás után.persze a tizedesvessző nem ott volt de odaképzeltem
Köszi a segítséget.
Még ötltekre van szükségem hogy hogyan lehetne megoldani hogy a kijelző az erősebb napfényre ne legyen érzékeny?
(#) fongab válasza dante01 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szia
A +/- táphoz a trafó jó ötlet. És nem nagyon értem, hogy akarod a ICL7106 tápját, 78I09 el?
A kijelzőbe folyadék van. És ennek a folyadéknak, van, hő tágulása. Ezért nem bírja, a magas, vagy alacsony hőmérsékletet, a kijelző. Ha a LED et nem látod, akkor ezt, hogy fogod. Szerintem a LED jobban látszik. ( Ha van is olyan állapot, ahol a LED nem látszik, akkor egyel több lehetőséged, van az utat nézni. ) Egyébként, napellenzőt használnak.
Az 555IC a érzékelőbe, nem a UA180 IC fordulatszám mérés megoldás? Ha igen, akkor nekem, az alacsony fordulatnál, (500f/p alatt) ugrált.
Közös pont a +/- tápnál ICL7106 IC 30,32,35 lábai ezek össze vannak kötve.
üdv.
(#) dante01 válasza fongab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szia
Nekem az lett volna a lényeg hogy a bemeneti jelfeszültség negatív ága ( in lo) és a tápfeszültség negatívja közös potenciálon legyen.
De ez nem így van és multiméterrel játszottam anno.hozzáérintettem a saját mérővezetékét a saját elemje negatív sarkához. abban a műszerben is icl7106 volt. az eredmény hogy az ic azonnal elhalálozott. ezért kerestem azt a kapcsolást ahol össze lehet kötni ezt. De végül is tárgytalan ,mert a trafó két célt fog szolgálni.egyrészt hogy leválasztja a motor testelését a kijelző ic negatív tápfeszültségét,másrészt dupla feszültséget fog csinálni mint a bemeneti feszültség , ezért ha alapjáraton jár a motor akkor is lesz elegendő tápfeszültség.persze 78l09el stabilizálom a tápot.elég lesz az,,l"-es változat mert 3-4 mA-t eszik az egész kijelző és meghajtója. (megmértem egy multiméter áramfelvételét a kilenc voltos ellemjéről egy másik műszerrel)
az 555-ös kapcsolás arra fog szolgálni hogy a bemenő szinuszos fordulatszámjelet átalakítja változó egyenfeszültséggé,és ez majd megy az icl-be mint jelfeszültség.
Vagy két éve hogy a saját motoromra csináltam fordulatszámmérőt.555 és lm3914-es ic-vel. De végül is teljesen saját kapcsolás lett,mert az interneten található kapcsolások nagy része egy nagy .....
én kiegészítettem egy ledes kijelzővel,ami kiírja digitálisan hogy hány ezres a fordulat,azt sem lehet jól látni nappal. ezért lesz LCD.a digitális része is saját tervezés.ott lévő ic-k: cd4017,555,74ls47, és 25 darab tranzisztor.meg csomó dióda és ellenállás.
a kapcsolást felrakom ide csak érdekességképp,hátha valakinek haszna lesz belőle és rátalál.
Ha valakit érdekelne vagy szüksége lenne a digitális részére is akkor szívesen lefényképezem és felrakom azt is. a gépen a digitális részt nem találom,biztosan nem fényképeztem le.
az lcd kijelzőnek valamiféle árnyékot csinálok,és lehet hülyén hangzik de most olyanra is gondolok hogy hűtőborda ami picit talán hidegen tartja ,és így hátha nem feketedik be.
(#) fongab válasza dante01 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szia
Egyébként lehet kapni DC/DC átalakítót. pl.:NMA1205D +/-5V 2x100mA be 15V
Vagy itt van egy változó bemenetű
Bővebben: Link
Ezzel leválasztva mérheted a motor feszültségét is. Igaz megkérik, az árát.

Igen ez a 555 -os kapcsolás, ami alacsony fordulatnál nekem, ugrált.
( ez első, az nagyon szembetűnően, a másodikat, márt figyelni kellet, hogy észrevegyem. Első 500f/p második1000f/p )
Igaz, nekem nem volt ilyen sok, ellenállás/ kondenzátor az időzítő 3lába után.
Én még mindig a LEDnél foglalnék állást.
Az a gond ha lerakod a motort. Akár nyáron, nyílt parkoló, és ott van a 50°C. Télen, ha tömbház alatti tároló, akkor lehet hogy csak 0°C lesz, de ha épületen kívüli tároló, akkor lehet-25°C is. És csak egyszer legyen. Már cserélheted, a kijelzőt. Az már máskérdés, hogy az ón sem kedveli ezt a hőmérsékletet.
De te tudod.
üdv.
(#) dante01 válasza fongab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
már kész is a feszültség átalakító. nagyon drága volt.
egy kis keresgélés egy kisebb transzformátor után és utána szétszedés,áttekercselés. és próba. készen is van. tökéletes lett és ingyen volt.
Napon soha nem hagyom a motort,mindig árnyékban van,mert se a gumi se az üzemanyag nem szereti. pontosabban én nem szeretem ha elpárolog egy csepp is.
Most már tetszik hogy az egész LCD áramfelvétele nagyon kicsi.és szép és ha rá tűz a nap akkor is ugyan úgy látszik.
majd próbálok vigyázni rá.
a bicikliórám ezek szerint elég jól bírja a telet,csak be szokott lassulni ,de semmi több.
Most néztem hogy amit kinéztem kijelző elég jónak tűnik ugyanis az adatlapjára oda van írva hogy ,,extended temperature" és hogy -20 - +70 C fokig.
http://www.hestore.hu/termek_10024642.html
ő a kiszemelt áldozat
kettőt veszek hogy legyen ha kell esetleg majd máshová is.elfér itthon
a ledes kijelzővel annyi a bajom hogy egyszerűen ha rásüt a nap nem látom és ráadásul az amúgy is a gyenge tekercset még jobban beterheli. mind a világítás rovására megy.
köszi a segítséget és a véleményeket.
(#) DonGiovanni válasza vicsys hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Szevasztok !

A -5V meg a 100mV-s referencia nem kimondottan kell ,legalabbis e rajz szerint
Velemeny?

Homero.sch
    
(#) proli007 válasza DonGiovanni hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Hello!
Üdv a fórumon! De egyben ébresztő is. Nem gond, hogy egy 2007-es hozzászólásra válaszoltál/kérdeztél? A rajzot, szerinted mivel nézzük meg? Nem lett volna jobb egy kép?
üdv! proli007
(#) DonGiovanni válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
ExpressSCH,de felteszem pdf-ben is.
Maskulonben most fejeztem be a forraszto allomasomat (egyelore csak a vezerlopanelt) , s most kezdtem utananezni a homero rajzert ,ezt leltem egy orosz site-n , s igen furcsa...

Homero.pdf
    
(#) proli007 válasza DonGiovanni hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Hello!
Referencia ebben az esetben is van, csak éppen a 4,7V-os zéner biztosítja. Hogy a referencia értéke mekkora, az alkalmazás kérdése lehet (szerintem Te csak kiollóztad a rajzot valami készülékből). De ha a referencia 2V, akkor a maximális méréshatár 4V, miközben a kijelzés 2000-et fog mutatni.. Egyébiránt a sima zéner hőfüggése nem megfelelő, a 3,1/2 digites méréshez.
Még soha nem próbáltam negatív táp nélkül a 7107-et. De a katalógusa sem utal ilyen alkalmazásra. (Ha nem kellene hozzá, ugyan ki vesződne vele?) Az IC-be nem látsz bele, csak amit publikálnak. Annak is csak "blokkvázlat" jellege van. De mivel a belső integrátor először a referencia értékéig, majd nulla feszültségig integrál vissza, nem hiszem hogy precízen el tudja látni a feladatát negatív tápfeszültség hiányában.. Analóg kapcsolóknak is kell negatív feszültség, hogy a nulla feszültséget is tudják kapcsolni. Nem beszélve arról, hogy a bemeneti jel (In Hi) is lehet negatív értékű..
(Ha lehet, ékezetekkel írjál az oldalra.)
üdv! proli007
Következő: »»   26 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem