Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   92 / 93
(#) Marty McFly válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Ez megtörtént de szaladozik az érték a kijelzőn.
(#) tothbela válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Nekem akkor csinált ilyet, amikor túl kicsire vettem a referencia feszültséget. Ez alapértelmezetten 100mV. Viszont kipróbáltam 10mV-ot is meg 1V-ot is. Akár ilyen referencia feszültséggel is használható, de az integráló kondenzátort vagy az integráló ellenállást is módosítani kell hozzá. Ez a két alkatrész felel a konverzióért. Ha ez a három (U ref, R int, C int) dolog nincs összhangban, nem tud rendesen dolgozni az ICL710X. Nincs egy éve hogy beleástam magam ennek az IC-nek a lelki világába.
(#) Marty McFly válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Tudnál esetleg konkrét értékeket vagy rajzot mutatni? Még a méréshatárt is 2V ra kellene módosítanom. A kettős táp feltétlenül szükséges neki?
(#) mex válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 14, 2023 / 2
 
A protoboard az oka a kijelzett érték "ugrálásának". A tápfeszültség ingadozik pár mV-ot a kijelzők áramfelvételének változásakor, ami azután visszahat a mért értékre, és a kör bezárul. Helyes tervezéssel, vezetékezéssel a probléma megszűnik.
(#) kalmi.kalmi válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Ha hurok feszültség-áram alakul ki a nyákon.
(#) Marty McFly válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Protoboard
(#) exabit válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
A méréshatárt 2V-ra tudod úgy is növelni ha a referenciát 1V-ra emeled. Valamint az integráló ellenállást is a tízszeresére kell növelni (470k). Az integráló kondenzátorhoz (0.22uF) nem kell nyúlni de jó ha a fajtája polipropilén kondi. Azt gondolom neked kell a kettős táp.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2023
(#) tothbela válasza exabit hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Ráadásul ez még az oszcillátorfrekitől is függ.
(#) tothbela válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Az Intersil gyári ajánlás a legjobb. De közben megkaptad a választ a 2V méréshatár megoldásra.
A pozitív táp mellé kell a negatív is, de a negatívak elég 3V is, ráadásul csak 1-2mA az áram igénye. Ha nem stabil a +5V, akkor is rángatóznak a számok. Javaslom, használj TL 431 referenciát. Rossz PC tápokban, meg dugasztápokban is van, ha éppen nem akarsz rendelni. Ez minimum 2,5V feszültséget ad, ezt kell leosztanod 2V-ra. Utána nem fog ugrálni.
A negatív tápot úgy is meg lehet csinálni, hogy az IC oszcillátorárnak kimenetét használod, és például Cmos 40106 - ból csinált feszültség kétszerezővel negatív feszt állítasz elő. Nem csak ez a Cmos IC jó, hanem ami akad. De akár diszkrét tranzisztoros is lehet. A lényeg, hogy a +5V tápfeszt át tudd pumpálni a negatív oldalra. Sajnos telefonon nem tudok rajzot küldeni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2023
(#) tothbela válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 15, 2023 / 1
 
Itt van két rajz, csak a zéner helyett TL431 kell. Az stabilabb
(#) Marty McFly válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget.

Beszerzem a szükséges alkatrészeket, úgylátom itt rendkívül fontos az igényes felépítés és a tudatos tervezés és nem elegendő a protoboardon a kondenzátor értékek több darabból történő összeollózása és a vezetékerdő szórt kapacitásokkal és bizonytalan kontaktokkal. Megépítem
szépen nyáklapon az a biztos. Ha esetleg valaki épített már 2V méréshatárral egy bevált konstrukciót és esetleg megosztaná a nyákterveket velem azzal sok időt spórolhatnék. Ha mégsem akkor készítek egy saját verziót és én magam osztom meg a terveket
(#) Alkotó válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Én rajzoltam néhány panelváltozatot, különböző kialakításokhoz.
(#) Monster02 válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Lehet ezt keresed:Bővebben: Link
(#) kalmi.kalmi válasza Marty McFly hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Én ezt építettem meg, Alkotó terve szerint. A mai napig jól működik.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2023
(#) Marty McFly hozzászólása Ápr 20, 2023 /
 
Valószínűleg a linkelt megoldást fogom megépíteni. Köszönöm mindenkinek a segítséget Remélem boldogulni fogok
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Végre volt egy kis időm és összeraktam az Alkotó által tervezett és közzétett feszültségmérőt és az általad javasolt mérő hidat is megépítettem hozzá. Eléggé macerás beállítani de működik. Igaz a referencia feszültséget a műszer a nyákon magának állítja elő így érzékeny a tápfeszültségre, de ha stabil tápról járatom elvileg nem lehet kölönösebb gond.? Még a táp részt is módosítani fogom mivel 8V váltófesz kell a működéshez jelenleg. Egy 12V/5V DC DC konverterrel akarom megtáplálni és egy ICL7660 al szeretném előállítani a -5V ot. A mérőhíd 12V ot kap jelenleg, mivel a hőgombán azt írják 6V tól 24V ig szereti a működést. A nagy kérdés hogy jelent e majd problémát a GND közösítés mivel jelenleg külön tápról megy a mérőhíd és a műszer is és erős a gyanúm hogy ebben az alkalmazásban ez prblémás lehet.
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Hello! Ha a 7107-el úgy mérsz, hogy az In-Lo a GND-n van (mint ahogy Alkotó áramkörében eredetileg, akkor nem kötheted össze a híd tápfeszültségét a műszer tápfeszültségével.
De inkább meg kellene rajzolnod az egészet, mert így nehéz bármiről véleményt alkotni..
Ha külön tápról megy a mérőhíd és a műszertáp, akkor lehet közös a GND. De a műszer bemeneteit és referenciáját úgy kell bekötni ahogy rajzoltam. Ennek előnye, hogy nem zavarja a műszer ugráló áramfelvétele a hídáramkört.
Szerintem ilyen nincs, hogy mit szeret mit nem, 6..24V-ig alkalmazható, mert ilyen tápok fordulnak elő járművekben. De az 5V is teljesen megfelelő. De a hídáramkört simán megtáplálhatod egy sima háromlábú stabival.
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Az a baj hogy az egész 1 DC 12V tápról kell majd hogy üzemeljen így meg kell oldanom hogy valahogy le legyen választva a híd tápja.
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Vagy illesztő fokozatot kell az érzékelő és a 7107 közé tenni, ha nincs szándékodban az In-Lo bemenetet lekötni a GND-ről.
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Ezt egyébként megtehetem?
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Persze, pld. így..
Kalibrálni úgy kell, hogy először mind két potit középre kell állítani.
Majd a meredekséget )Slope) kell beállítani, hogy 130 ohm és 670ohm változásra a kimenet 600mV-ot változzon. (Mindegy hogy hol, csak a feszültség változás 600mV legyen.)
Ez után valamelyik végponton be lehet álltani az értéket )Offset).
Mert az egyenes két végpontját nem tudod külön-külön (és egymástól függetlenül) beállítani.
A 7107 méréshatára 2V legyen. Akkor 200mV-ra 20C és 800mV-ra 80C-fokot fog mutatni.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2023

MociTemp.png
    
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
LM358 asom van is otthon. Akkor a referencia marad a meglévő kapcsoláson viszont közös 5V os tápról járatom.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2023
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Igazából az lenne a jobb, ha az 1V referenciát is ebből az 5V-ból osztanád le, de majd meglátod, ha kipróbálod.
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
A végleges alkalmazásban ugyanaz a táp lessz a hídé is mint az ICL nek
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Tökéletesen működik! Tervezem is hozzá a nyákot Annyit módosítottam hogy 47k helyett 3k használtam mert 47k ból épp kifogytam de úgylátom így is jól fog működni.
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Gondolom 33k-ra gondoltál. Amúgy csak annyi különbség van, hogy az invertáló bemenet felől áram folyik vissza a kimenet felé. Az LM358 pedig csak 80uA áramot tud lenyelni. Ezen segít az 1K trimmer mert az terheli a kimenetet. Így a kimenet nem emelkedik meg jelentősen ettől az áramtól. De 33k és 47k között nincs nagy áramdifferencia.
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Igen elnézést 33k ra gondoltam. Úgy tűnik nem melegszik semmi. Azóta is méregetek itt egy bögre meleg vizet. Esetleg ha közben rendelek akkor 47k ellenállást is rendelek és kicserélem. Mégegyszer köszönöm az instrukciókat!
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Nincs jelentősége, csak a tisztánlátás miatt írtam. A lényeg hogy a négy ellenállás egyforma értékű legyen..
Persze az érzékelő karakterisztikája nem ismert, így vélhetően lesznek mérési eltérések. Az offset-et ott érdemes beállítani, ahol számít a pontosság. Mert gondolom nem nagyon érdekes egy motornál, hogy 20 fok, vagy 22 van.
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Igen a végleges offszet beállítás üzem közben fog megtörténni ahol az üzemi hőfokot más módszerrel is megmérem és az alapján igyekszem hitelesíteni a mérést.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2023
(#) jacsoj hozzászólása Dec 7, 2023 /
 
Sziasztok! M830 műszerem egyszer csak kb. a fele feszültséget kezdte mutatni, de az ellenállás mérés jó értéket mutat. A belső ellenállások másik műszerrel mérve jónak tűnnek. Mi lehet a baj?
Következő: »»   92 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem