Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   561 / 562
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Nem!Azt írtad hogy minden funkció működik rajta.Ha az áramváltó eddig sem volt benne,akkor az áramszabályzás működését hogy próbáltad?És még milyen funkciók?
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Leragadas vedelem, alacsony fesz, hövedelem, az UC IC környezete, csak ezt a gepet kb 2 eve keztem el, de abba maradt. Most vettem elö kb 2 hete es csak probalok lelket verni bele.
A lenyeg a lenyeg mitöl bug, ez itt a kerdes?
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Na szóval semmit.Ezeknélkül kell működnie a gépnek ezk csak akkor kellenek ha hegeszt.Akkor csökkentett táppal kb40-50 váltó a betápra,segédtáp külön 12V,a kimenetet megterhelni 200-400W al,az áramszabályzó poti tekergetésével szabályozni kell a kimeneti áramot.Ez még men minden,szkóppal rá kell mérni a 3 lábra az áram iránya miatt.Balról jobbra emelkedő ábrát kell látni a szkópon akkor megfelelő irány .Ellentétes ábránál nem működik a gép csak szikrázik,vagy durran.Javaslom ezek mielöbbi elvégzését.Ha egy rajzot is raknál fel még jobb volna.A zúgás lehet a főáramkörben igbt környéke valamelyik dióda hibája is.Próbánál kijött volna,pukk.
(#) mpisti válasza korozsi hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Eléggé régóta javítgatok invertereket de olyant,hogy egy kapcsolóüzemű trafó búg, még nem hallottam. Olyant igen hogy sípol, sziszegő hangot hallat, de búgó hanggal még nem találkoztam.
(#) korozsi válasza mpisti hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Szerintem mindegy, hogy milyen hangot ad ki, egy a lenyeg hogy hangja van.
(#) mpisti válasza korozsi hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Nagyon nem mindegy,mert ha hangja van akkor ott valami nem stimmel. Ezek a gépek mind 20-100 kHz közötti frekvencián mennek, az ember pedig 15-16 kHz-ig hallja meg a hangot.
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Szoval semmit, de itt van a ket panel amit megepitettem. Annyit, hogy a fö tap egybe van a vezerlessel es a bal oldali van kesz. Az IGBT panel az meg a 18V.-os diodak helyett 13V.os diodak vannak.
(#) korozsi válasza mpisti hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Tudom, hogy valami nem stimmel, hisz hangja van a fötrafonak. Akkor csal a szkopom ami 38KHz.-t mutat? Rakötöm ujra es keszitek rola egy fenykepet.
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Az igbt g jéről is kellene égy két kép főtáp nélkül.Nyugodtan rakd vissza a 18V zenereket és arrol is kell kép meg a mostani állapotról is.Meg berakhatnád a rajzot is ne kelljen már keresgélni.
(#) korozsi válasza mpisti hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
A szkop jelek az IGBT G labarol. Itt azert jo nagy elteres van, de mitöl.
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Na meg is van a zugás oka.Forraszd ki a gét tekercseket és mérj rajtuk jelet hogy egyformák e,hasonlitsd össze a két meghajtó oldalt méréssel valahol kibukik a hiba.
(#) kadarist válasza korozsi hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Szia! Kapcsolási rajza van ennek a felépítménynek?
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Szerintem, meres nelkül tudom, hogy a Gate trafot ujra kell tekernem. Azert megmerem majd. A forumon nagyon sokszor volt rola szo, hogy nagyon oda kell a tekercselesre. Pedig en is figyeltem, 4x25 menet egyiranyba es szorosan egymas melle, tekercseket egymastol szigetelni.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
(#) 13_Balu50 válasza korozsi hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Vagy a gate trafo utáni tranyo ami meghajtja az IGBT gate -t,ha van ilyen neked.Engem is megvezetett nem a gate trafó volt a hibás.
(#) korozsi válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Nincs benne tranzisztor, a Gate trafo közvetlen hajtja az IGBT.-ket. Mindegy megmerem a trafot es majd latom, hogy hol is a problema.
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Hát az az irf110 vagy melyik akkor micsoda?Az a optó formájú.Meg a körülötte levő alkatrészek?
(#) Temela válasza dara hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Nem tisztem, de hozzászólok..
Az áramváltó vezetékelése sem a legfrappánsabb- átfűzve a többin...
(#) korozsi válasza korozsi hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Kicsit szet bontottam es ramertem szkoppal a G labakra fenykep mellekelve.
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Ha nem adsz több információt szerinted hogy segítsünk. Mindent úgy kell kihúzni jelölés.
(#) kadarist válasza dara hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Ez a rajza: Bővebben: Link
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Szetszedesen azt ertem, hogy lekötöttem a fötrafot es igy utanna mindent, ekkor tettem ra a szkopot az IGBT G labara es e fenti kepet adta.
Szerintem szetszedem a fötrafot es atnezem, nem-e ott van esetleg szigeteles problema.
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Annak semmi baja. Mérd ki az igbt ket a diódákat ha ezek jók a gét trafó után lévő alkatrészeket is. Rakj bele 18 v zenereket.
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Rendbe, majd holnap.
(#) 13_Balu50 válasza korozsi hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
A rajz es szkop jel alapján, megis csak az igbt mehajtó fet vagy és 4R7 ,100R, vagy 200 R lessza hunyó.
(#) HorMark hozzászólása Márc 7, 2024 /
 
Sziasztok!
Adott egy Fronius Transpocket 2000 inverteres heggesztő. A gazdája hallott egy pukkanást és azóta nem működik. Leszedtem a burkolatot és egy tranzisztor szemmel láthatóan halott. Segítséget szeretnék kérni az alkatrész beazonosításában és beszerzésében. Talán egy kapcsolási rajz sem ártana.
Üdv; Márk
(#) pipi válasza HorMark hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
tipp, elé kell írni: 2S
(#) kadarist válasza HorMark hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
2SK1365 MOSFET.
(#) HorMark válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Nem vagyok jártas a témában, korábban még hasonlót sem javítottam, csak a nyakamba varrták... Szerintetek ha cserélem 2SK1365 FET et akkor életre kel vagy vitt magával mást is? Javítható egyáltalán vagy az egész NYÁK ot kell cserélni?
(#) uniman válasza HorMark hozzászólására (») Márc 8, 2024 / 1
 
Az egyik legtapasztaltabb szakember már leírta véleményét az ET-n...
Következő: »»   561 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem